wild 05.04.05, 17:48 urzędniku obetnij sobie dotacje :)) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: waryński Zagwarantować pracę ludziom pracy... IP: *.lodz.dialog.net.pl 05.04.05, 18:01 Proponuję konncesje na pracę, najlepiej - dożywotnie, - z prawem do nieświadczenia pracy, - ze sprawiedliwą tj. godziwą zapłatą.. Odpowiedz Link Zgłoś
openmind.desk.pl dumping to nieuczciwa konkurencja 05.04.05, 18:59 jest to juz prawem rozstrzygnięte Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: why Re: dumping to nieuczciwa konkurencja IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 05.04.05, 19:50 Prawo nie jest wiecznie niezmienne, a dumping jest niezwykle korzystny dla pewnej grupy społecznej zwanej konsumentami/klientami (czyli nas wszystkich). Jak ktoś chce sprzedawać poniżej kosztów produkcji jego sprawa - dlaczego ma to być zakazane? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Re: dumping to nieuczciwa konkurencja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 23:38 dumping jest dlatego zakazany prawnie ponieważ zwykle wykorzystują firmy dominujące na rynku żeby wykończyć konkurencję. Jak już się pozbędą konkurencji to podnoszą ceny. Odpowiedz Link Zgłoś
svetomir Re: dumping to nieuczciwa konkurencja 06.04.05, 06:21 uprzejmie proszę o przykład tego podniesienia ceny po wykończeniu konkurencji. Jest to bowiem częsty argument socjalistów, ale niegdy nie podaja konkretów. A więc to tylko mit i demagogia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tyo odpowiadam IP: 212.244.27.* 06.04.05, 07:42 super-składy budowlane/ sklepy z narzedziami - Home Depot USA (coś w rodzaju Castoramy)- po wykończeniu konkurencji (sytuacja w NJ - połowa lat 90-tych) ceny poszły do góry o 40% - ciagle jest tanio, składy te mają wiele innych zalet - fakt, ale jest to też przykład, którego chciałeś Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbist Re: odpowiadam IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 08.04.05, 19:39 Przykład jak widać szkodliwości monopolu nie pokazuje bo "nadal jest tanio" :) Jeśli Home Depot podniesie ceny jeszcze bardziej natychmiast pojawią się inni dostawcy, dla których oferowanie niższych od monopolisty cen będzie juz opłacalne. Jak dotychczas wygląda na to, że ceny są na tyle niskie, że konkurencji nie opłaca się próbować. Prawdziwy monopol może zaistnieć tylko wtedy kiedy monopolista ma oparcie w ustawodastwie (czyli np. przekonał jakiegoś kongresmena żeby wprowadzono drogie koncesje na jego branżę), wtedy może windować ceny bez obawy, że ktoś mu podskoczy. Ale to już nie jest gospodarka rynkowa ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hehe Re: dumping to nieuczciwa konkurencja IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 08.04.05, 19:40 A jak podnoszą ceny to pojawia się cenowa konkurencja i znowu muszą dumping stosować - cóż za strata dla klienta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Speedy Re: Zagwarantować pracę ludziom pracy... IP: 217.17.35.* 06.04.05, 08:28 Tak jest ! I jeszcze żeby przechodziła na krewnych i potomków! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kapitał bardzo zdrowe i słuszne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 18:12 może uda się odbciąc rozdęte płace w Niemczech i pozbawić ich socialu. Przyadłoby by się coś takiego i uas. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: freelove Re: bardzo zdrowe i słuszne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 18:27 Rozumiem, że wygrałbyś wszystkie aukcje oferując swą pracę za jedną złotówkę miesięcznie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oliveira Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.aster.pl / *.aster.pl 05.04.05, 18:32 Widziałem ostatnio billboard: "nowy rekord świata, szycie butów w Indonezji za 19 centów za godzinę". Dzięki takim serwisom rekord długo się nie utrzyma! A jak znam Polaków, oni zawsze zwyciężą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wlasny polacy zagranica robia sobie to samo ale bez IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 18:59 Internetu, czyli podgryzanie siebie nawzajem i robienie za mniej byleby dostac prace, ot taki kociolek poskie sam sie podgrzewa Odpowiedz Link Zgłoś
zygmund Przydaloby sie w Polsce 05.04.05, 19:04 Swietna sprawa. Musimy to miec w Polsce tez. Mysle, ze taki wynalazek podkreci konkurencyjnosc i obnizy bezrobocie. A place nie spadna na zawsze, bo podaz nie jest nieskonczona. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: al Re: Przydaloby sie w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 19:30 Jako wlasciciel malej firmy i pracodawca- jestem za takim samoograniczaniem sie pracownikow.To bardzo dobre i rozsadne. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Przydaloby sie w Polsce 05.04.05, 19:59 Gość portalu: al napisał(a): > Jako wlasciciel malej firmy i pracodawca- jestem za takim samoograniczaniem sie > > pracownikow.To bardzo dobre i rozsadne. ******************************* Pytanie jak zmusić do legalnego samoograniczenia pracowmików otrzymujących już pensję minimalną? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rtt Re: Przydaloby sie w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 22:07 Najchętniej chcielibyście, żeby ludzie robili za darmo dla was, a może jeszcze dopłacali. To nie pensje w Polsce są za wysokie tylko koszty utrzymania pracownika i podatki, a czasami chciwość i zachłanność pracodawców. Ciekawe czy mówiłbyś tak gdyby role się odwruciły, a ty i twoja rodzina musiałyby wegetować za 1000 zł. Zastanów się co mówisz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: al Re: Przydaloby sie w Polsce IP: *.coig.pl 06.04.05, 07:26 Niestety, z moich doswiadczen jako pracodawcy wynika, ze zdecydowana wiekszosc polskich pracownikow to lenie i naciagacze. Chcieliby miec duzo, a sami sie nie narobic. I rzecz jasna pretensje maja jakby byli co najmniej po doktoracie w Oxfordzie. To przykre, ale niestety tak jest. Odpowiedz Link Zgłoś
natural7 Re: Przydaloby sie w Polsce 06.04.05, 10:47 > Niestety, z moich doswiadczen jako pracodawcy wynika, ze zdecydowana wiekszosc > polskich pracownikow to lenie i naciagacze. Chcieliby miec duzo, a sami sie > nie narobic. I rzecz jasna pretensje maja jakby byli co najmniej po doktoracie > w Oxfordzie. To przykre, ale niestety tak jest. Niestety, z moich doswiadczen jako pracobiorcy wynika, ze zdecydowana wiekszosc polskich pracodawcow to lenie i naciagacze. Chcieliby miec duzo, a sami sie nie narobic. I rzecz jasna pretensje maja jakby byli co najmniej po doktoracie w Oxfordzie. To przykre, ale niestety tak jest. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zet Re: Przydaloby sie w Polsce IP: *.geofizyka.torun.pl 06.04.05, 07:40 1000zł, a gdzie to tak dobrze płacą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: geo do ZETA.... Przydaloby sie w Polsce IP: *.y.INTELINK.pl / *.y.intelink.pl 06.04.05, 07:58 a w Geofizyce mniej płacą? dziwne, o ile wiem to bardzo dobrze płacą!!! znacznie znacznie powyżej tych 1000zl pzdr dla GEOFIZYKI, chciałbym tam pracować! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wat Re: Przydaloby sie w Polsce IP: 83.168.106.* 06.04.05, 00:58 Brawo!Szybko szukaj i inwestuj Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autor Re: Przydaloby sie w Polsce IP: *.chelmska.waw.pl 06.04.05, 06:49 Hi, przecież sam się zgadzałeś zatrudnić go za taką kwotę. Trzeba się było nie zgadzać. Swoboda zawierania umów :-). To może dla Ciebie szokujące, ale działa w dwie strony. Sam właśnie doświadczam - dwie firmy się o mnie pobiły i trwa licytacja - kto da więcej. Milusie :-). Chociaż, niestety, 120kzł/pa nie dobiję... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikt To Niemcom bardzo dobrze zrobi! IP: *.attu.pl 05.04.05, 21:24 Wiem coś o tym, bo nasza firma współpracuje z Niemcami - jeśli coś ma być zrobione dobrze i szybko, centrala w Niemczech wie, że trzeba to zlecić "do Polski" (czyli do nas), bo Niemiec zanim się za coś weźmie, potrzebuje tydzień czasu do namysłu, precyzyjne instrukcje i oczywiście wykona zadanie od A do Z, ale nigdy do Ż. Innymi słowy - jak mawia ich szef (Holender nota bene) - "always as reqiured, never as needed". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Samson Aukcja na prace w rzadzie. IP: *.sympatico.ca 05.04.05, 21:25 Takie aukcje powinnny byc rozpisywane na prace urzednikow rzadowych i wszelkich szczebli samorzadowych a takze na prezesow firm. Jest to bardzo dobra metoda na pogonienie nierobow od koryta i zaoszczedzenie milionow z naszych podatkow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karambus Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.bojarski.lublin.pl 05.04.05, 21:55 Ten kij ma dwa końce. Oczywiście przy odpowiedniej skali zjawiska. Wystąpi wtedy efekt dodatniego sprzężenia zwrotnego i ci, którzy zgodzili się pracować za minimalną stawkę nie będą mieli za co kupować tego co wytworzyli. Ciekawe ile zarobi pracodawca na towarze, którego nie sprzedał? Myślę, że w następnej kolejności zacznie zwalniać zarabiających głodowe stawki i będzie się dziwił, że sprzedaż spada mu jeszcze bardziej. Tak naprawdę jedynym rozwiązaniem jest uczciwa płaca za uczciwą pracę. Alternatywa, to drugi Lenin o którym niektórzy już zaczynają zapominać.Uważajcie, bo niektórzy mówili, że jest wiecznie żywy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hiena Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.poczta.okay.pl 06.04.05, 07:02 No wreście głos kogos kto sie zna na rzeczy Pozdrowienia dla autora Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x15 Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: 83.238.100.* 06.04.05, 13:47 > za minimalną stawkę nie będą mieli za co kupować tego co wytworzyli No a jesli pracodawca nie zatrudni pracownika i pozostanie on bezrobotny to tez nic nie kupi. To lepiej, zeby bezrobotny znalazl prace za nizsza stawke, czy lepiej zeby dalej byl bezrobotnym? Tu punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Gadanie o uczciwej placy za uczciwa place to takie samy bujdy jak urzedowe ustalanie cen, ktore mielismy w socjalizmie. Zlikwidowano ceny urzedowe i jakos nic sie nie zawalilo, tylko nie ma kartek na mieso. Z bezrobociem mogloby byc podobnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.gdynia.mm.pl 06.04.05, 23:19 Gość portalu: x15 napisał(a): > > za minimalną stawkę nie będą mieli za co kupować tego co wytworzyli > > No a jesli pracodawca nie zatrudni pracownika i pozostanie on bezrobotny to tez > > nic nie kupi. To lepiej, zeby bezrobotny znalazl prace za nizsza stawke, czy > lepiej zeby dalej byl bezrobotnym? **************************** To już przerabialiśmy. Był taki czas, że wszyscy mieli pracę i nic nie można było kupić. Przy spadku poziomu płac szybko zacznie spadać wydajność pracowników i przedsiębiorstw. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JaSlon Aukcje internetowe: rusza chiński portal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 21:57 Na początek dają gwarancję, że znajdą pracownika za 1 euro na dzień do każdej pracy!!! Niech żyje wolność gospodarcza!!! Nowy pracownik przed rozpoczęciem pracy kopie trzy groby dla autochtonów w ramach promocji. Neoliberałowie do Libii. Tam macie pole do popisu!!!! JA Slon Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smutne Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 22:34 jak z poniżania bezrobotnych można czerpać korzyści. A co najgorsza pojawiają się tu głosy podziwu nad tym faktem Smutne, jak można nie myśleć o innych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zberten Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.icpnet.pl 05.04.05, 23:49 a moze tak zmienic ordynacje wyborcza ? na poczatku chetni na stanowisko posla licytuja w dol i na listach moze znalezc sie 10 razy wiecej ludzi niz jest miejsc, a dieta ktora dostana to srednia np 20 najnizszych :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee... JESTEM ZA A NAWET PRZECIW... IP: *.avenel01.nj.comcast.net 06.04.05, 00:43 ...idzcie do psychiatry ...no, bo co maja zrobic ci co nie pracuje i nie nazleza do zwiaskow biorac pod uwage ponad dziesiecioprocentowe bezrobocie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sozialist TO SKANDAL I ZBRODNIA PRZECIWKO SOCJALIZMOWI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.05, 08:47 To skandal, że o płacach mógłby decydować rynek. Wysokość płac powinien ustalać socjalistyczny rząd! A z tych, co zarabiają więcej, powinno się ściągać podatek i wypłacać zasiłki dla biednych bezrobotnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brokatowy Re: TO SKANDAL I ZBRODNIA PRZECIWKO SOCJALIZMOWI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.05, 11:45 lecz sie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kamilek Ogłaszać przetargi na burmistrzów i starostów. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.04.05, 03:10 Jedyne kryterium to wymagane uposarzenie i wykształcenie /minimum średnie/. Aha, nie zapomnieć o vadium. Jakie oszczędności w skali kraju. Rozważyć możliwość udziału w przetargu dla konsorcjów / 1 burmistrz za 10 000 zł albo 1+9 zastępców po 1000 zł na łeb/ w ramach walki z bezrobociem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tolek WEZMĘ PRACĘ ZA 5 gr/h, kto mnie przebije :-))))))) IP: 213.17.142.* 06.04.05, 06:15 Przepraszam wszystkich pracodawców, że na tak szerokim FORUM żądam aż TAK WIELE. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gzehoo Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 06.04.05, 08:15 "taki serwis może tylko powiększyć niestabilność rynku pracy, skłonić bezrobotnych do desperackich kroków." Glupota zwiazkow zawodowych jak zwykle poraza! Oni obawiaja sie, ze taki bezrobotny, "sklonny do desperackich krokow"... znajdzie prace!? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pracodawca Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.04.05, 08:52 A ja mam jeszcze lepszy pomysł. Będe podpisywał z ludźmi kontrakty zapewniające im suchy chleb i wode, no i może miejsce w namiocie, a w zamian będę mógł ich wynajmować (oczywiście oni już nic nie dostaną, w końcu im płace) do dużych korporacji jako niewolników. I wszyscy będą zadowoleni. Bezrobocie się zmniejszy, wszystko będzie tańsze, wzrośnie konkurencyjność i wogóle będzie super. Odpowiedz Link Zgłoś
ursynowiak Związki walczą o prawa zatrudnionych kosztem bezro 06.04.05, 09:10 botnych. Dla równowagi powinny powstać także związki bezrobotnych, aby szachować działania związków zawodowych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GRosseman Obetnij sobie płacę IP: *.prod-empresarial.com.mx 06.04.05, 09:59 Lepiej niech obetną sobie co innego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MJM Może wreszcie związki zawodowe znikną IP: *.usr.onet.pl 06.04.05, 11:04 Ten rak gospodarki powinien zniknać jak najszybciej, razem ze swoim bratem - komunizmem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dj Iksik Aukcje internetowe: pracuj za darmo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.05, 11:34 jak beda w polsce takie akcje to ludzie beda robic za bezcen,a pracodawcy beda mogli wypisywac umowy na kwoty jakie chca i placic pracownikom grosze i oczywiscie znikome podatki.To jest dobre w krajach cywiliziowanych a nie w naszym pokreconym kraju Odpowiedz Link Zgłoś
attech Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę 06.04.05, 11:34 Niczym innym są przetargi Urzędu Miasta na usługi porządkowe. Firmy przebijają się ceną, potem ludziom płacą najniższe stawki, dalej pod byle pretekstem obcinane, dokładana jest znacząca ilość obowiązków za te same pieniądze. Takie przetatgi to nic innego jak szukanie niewolników do prawie darmowej pracy. I często ludzie z grupą inwalidzką podejmujący taką pracę, by dorobić chociaż na leki, nawet złamanego grosza nie obejrzą z tyt. pseudo premii, dopłat (zapomóg), etc. Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne i z grupą inw. rzekomo pomagają tym ludiom. Konia z rzędem, kto taką pomoc fizycznie otrzymał... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Taka aukcja na prezesa Orlenu IP: 212.244.117.* 06.04.05, 12:09 Proponuje w Polsce przeprowadzić takie aukcje na prezesów spółek i firm jak Orlrn, KGHM, PZU, banków a nawet kandytów na parlamentarzystów czy prezydenta :-)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bacz Nie oszuka się praw ekonomii IP: *.pl / 193.24.200.* 06.04.05, 14:41 Ten przykład pokazuje że nie da się w dłuższym okresie oszukać praw ekonomii, a wszelkie polityczne wymuszanie stanu odbiegającego od równowagi ekonomicznej bardzo drogo kosztują. Jak płace są w Niemczech politycznie zawyżone to raz, że tworzy się bardzo silna presja na obniżanie płac i system zaczyna "przeciekać", a dwa że utrzymywanie systemu w szczelności bardzo drogo kosztuje: Niemcy płacą za swoje wysokie płace wysokim bezrobociem i kiepskim wzrostem gospodarczym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: Nie oszuka się praw ekonomii IP: *.gdynia.mm.pl 06.04.05, 23:03 ość portalu: Bacz napisał(a): > Ten przykład pokazuje że nie da się > w dłuższym okresie oszukać praw ekonomii, > a wszelkie polityczne wymuszanie stanu > odbiegającego od równowagi ekonomicznej > bardzo drogo kosztują. Jak płace są > w Niemczech politycznie zawyżone to raz, > że tworzy się bardzo silna presja na > obniżanie płac i system zaczyna "przeciekać", > a dwa że utrzymywanie systemu w szczelności > bardzo drogo kosztuje: Niemcy płacą za > swoje wysokie płace wysokim bezrobociem > i kiepskim wzrostem gospodarczym. *************************** Pewnie Nobla dostaniesz. O ile należy obniżyć płacę, żeby uzyskać dodatkowe miejsce pracy? O 60%? Zamiast jednego wydajnego otrzymujemy dwóch obiboków rodem z PRL. Tego typu aukcje nie wygenerują żadnych nowych miejsc pracy. Służą one obniżaniu kosztów funkcjonowania firmy - być może w miejsce zwalnianych z wyższymi pensjami. Zamiast rynku pracy zaczynamy mieć lichwę żerującą na deficycie miejsc pracy. Różnice płac uzyskane na aukcjach trafią do kieszeni właścicieli - rekompensując im straty wynikające z mniejszej sprzedaży. Chyba podoba Ci się gospodarka lidera tego typu rozwiązań. Zarabiający po 700 PLN Polacy tak nakręcają koniunkturę konsumpcją, że pewnie Polska prześcignie jednak Japonię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bacz Re: Nie oszuka się praw ekonomii IP: *.pl / 193.24.200.* 07.04.05, 09:40 Gość portalu: maruda napisał(a): > Pewnie Nobla dostaniesz. Nie, nie dostanę - to co napisałem to elementarz ekonomii. > O ile należy obniżyć płacę, żeby uzyskać dodatkowe > miejsce pracy? O 60%? Jeśli np. pracodawcy na skutek unieważnienia jakichś przywilejów związkowych mogli by obniżyć płace o 10% to o 10% spadły by ceny, czyli okazało by się że spadeku realnego płacy by nie było. Jednak nastąpiła by deflacja na co bank centralny powinien zareagować dodatkową emisją pieniądza - a rząd obniżeniem podatków - bo miałby zyski z banku. Dodatkowo bank centralny powinien obniżyć stopy procentowe być może nawet do zera. Niższe podatki i nieoprocentowany kredyt spowodował by masowe inwestowanie i bezrobocie by spadło. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lokalny7 Re: Nie oszuka się praw ekonomii-ale pracownika IP: 217.173.203.* 13.04.05, 19:29 Teoria,teoria,teoria ,a życie sobie!!! To są nasze zbożne życzenia ,do realizacji potrzebna jest uczciwość wszystkich stron procesu a)pracobiorcy b)pracodawcy c)banków d)rządu e)i.t.p. A to jest U T O P I A !!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.243.114.248.static.cablesurf.de 06.04.05, 16:07 kompletna bzdura, jakie 20.000 to chyba licza odwiedzin na stronie :-) to jest margines rynku pracy np dla Monachium okolo 20 ofert pracy z tego "weibliche Modelle für Werbung und mehr" i babysitterki tyle to ma Pipiduwa Zeitung w wtorkowym wydaniu ... Gazeta stacza sie ... Odpowiedz Link Zgłoś
caesar_pl Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę 06.04.05, 19:40 A nasze 70 mld euro dla renciszow,nauczycieli i bezrobotnych w NRD to sie nie liczy?..My mamy 3,7% nowego zadluzenia budzetowego w NRF bo brakuje smieszne 6 mld.Euro.... Odpowiedz Link Zgłoś