Dodaj do ulubionych

Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę

05.04.05, 17:48
urzędniku obetnij sobie dotacje :))
Obserwuj wątek
    • Gość: waryński Zagwarantować pracę ludziom pracy... IP: *.lodz.dialog.net.pl 05.04.05, 18:01
      Proponuję konncesje na pracę, najlepiej
      - dożywotnie,
      - z prawem do nieświadczenia pracy,
      - ze sprawiedliwą tj. godziwą zapłatą..
      • openmind.desk.pl dumping to nieuczciwa konkurencja 05.04.05, 18:59
        jest to juz prawem rozstrzygnięte
        • Gość: why Re: dumping to nieuczciwa konkurencja IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 05.04.05, 19:50
          Prawo nie jest wiecznie niezmienne, a dumping jest niezwykle korzystny dla pewnej grupy społecznej zwanej konsumentami/klientami (czyli nas wszystkich). Jak ktoś chce sprzedawać poniżej kosztów produkcji jego sprawa - dlaczego ma to być zakazane?
          • Gość: jacek Re: dumping to nieuczciwa konkurencja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 23:38
            dumping jest dlatego zakazany prawnie ponieważ zwykle wykorzystują firmy dominujące na rynku żeby wykończyć konkurencję. Jak już się pozbędą konkurencji to podnoszą ceny.
            • svetomir Re: dumping to nieuczciwa konkurencja 06.04.05, 06:21
              uprzejmie proszę o przykład tego podniesienia ceny po wykończeniu konkurencji.
              Jest to bowiem częsty argument socjalistów, ale niegdy nie podaja konkretów. A
              więc to tylko mit i demagogia
              • Gość: tyo odpowiadam IP: 212.244.27.* 06.04.05, 07:42
                super-składy budowlane/ sklepy z narzedziami - Home Depot USA (coś w rodzaju
                Castoramy)- po wykończeniu konkurencji (sytuacja w NJ - połowa lat 90-tych) ceny
                poszły do góry o 40% - ciagle jest tanio, składy te mają wiele innych zalet -
                fakt, ale jest to też przykład, którego chciałeś
                • Gość: bbist Re: odpowiadam IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 08.04.05, 19:39
                  Przykład jak widać szkodliwości monopolu nie pokazuje bo "nadal jest tanio" :) Jeśli Home Depot podniesie ceny jeszcze bardziej natychmiast pojawią się inni dostawcy, dla których oferowanie niższych od monopolisty cen będzie juz opłacalne. Jak dotychczas wygląda na to, że ceny są na tyle niskie, że konkurencji nie opłaca się próbować. Prawdziwy monopol może zaistnieć tylko wtedy kiedy monopolista ma oparcie w ustawodastwie (czyli np. przekonał jakiegoś kongresmena żeby wprowadzono drogie koncesje na jego branżę), wtedy może windować ceny bez obawy, że ktoś mu podskoczy. Ale to już nie jest gospodarka rynkowa ...
            • Gość: hehe Re: dumping to nieuczciwa konkurencja IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 08.04.05, 19:40
              A jak podnoszą ceny to pojawia się cenowa konkurencja i znowu muszą dumping stosować - cóż za strata dla klienta.
      • Gość: Speedy Re: Zagwarantować pracę ludziom pracy... IP: 217.17.35.* 06.04.05, 08:28
        Tak jest ! I jeszcze żeby przechodziła na krewnych i potomków!
    • Gość: kapitał bardzo zdrowe i słuszne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 18:12
      może uda się odbciąc rozdęte płace w Niemczech i pozbawić ich socialu.
      Przyadłoby by się coś takiego i uas.
      • Gość: freelove Re: bardzo zdrowe i słuszne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 18:27
        Rozumiem, że wygrałbyś wszystkie aukcje oferując swą pracę za jedną złotówkę
        miesięcznie?
    • Gość: Oliveira Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.aster.pl / *.aster.pl 05.04.05, 18:32
      Widziałem ostatnio billboard: "nowy rekord świata, szycie butów w Indonezji za
      19 centów za godzinę". Dzięki takim serwisom rekord długo się nie utrzyma! A
      jak znam Polaków, oni zawsze zwyciężą
    • Gość: wlasny polacy zagranica robia sobie to samo ale bez IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 18:59
      Internetu, czyli podgryzanie siebie nawzajem i robienie za mniej byleby dostac
      prace, ot taki kociolek poskie sam sie podgrzewa
    • zygmund Przydaloby sie w Polsce 05.04.05, 19:04
      Swietna sprawa. Musimy to miec w Polsce tez. Mysle, ze taki wynalazek podkreci
      konkurencyjnosc i obnizy bezrobocie. A place nie spadna na zawsze, bo podaz nie
      jest nieskonczona.
      • Gość: al Re: Przydaloby sie w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 19:30
        Jako wlasciciel malej firmy i pracodawca- jestem za takim samoograniczaniem sie
        pracownikow.To bardzo dobre i rozsadne.
        • maruda.r Re: Przydaloby sie w Polsce 05.04.05, 19:59
          Gość portalu: al napisał(a):

          > Jako wlasciciel malej firmy i pracodawca- jestem za takim samoograniczaniem sie
          >
          > pracownikow.To bardzo dobre i rozsadne.

          *******************************

          Pytanie jak zmusić do legalnego samoograniczenia pracowmików otrzymujących już
          pensję minimalną?

        • Gość: rtt Re: Przydaloby sie w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 22:07
          Najchętniej chcielibyście, żeby ludzie robili za darmo dla was, a może jeszcze
          dopłacali. To nie pensje w Polsce są za wysokie tylko koszty utrzymania
          pracownika i podatki, a czasami chciwość i zachłanność pracodawców. Ciekawe czy
          mówiłbyś tak gdyby role się odwruciły, a ty i twoja rodzina musiałyby wegetować
          za 1000 zł. Zastanów się co mówisz
          • Gość: al Re: Przydaloby sie w Polsce IP: *.coig.pl 06.04.05, 07:26
            Niestety, z moich doswiadczen jako pracodawcy wynika, ze zdecydowana wiekszosc
            polskich pracownikow to lenie i naciagacze. Chcieliby miec duzo, a sami sie
            nie narobic. I rzecz jasna pretensje maja jakby byli co najmniej po doktoracie
            w Oxfordzie. To przykre, ale niestety tak jest.
            • natural7 Re: Przydaloby sie w Polsce 06.04.05, 10:47
              > Niestety, z moich doswiadczen jako pracodawcy wynika, ze zdecydowana
              wiekszosc
              > polskich pracownikow to lenie i naciagacze. Chcieliby miec duzo, a sami sie
              > nie narobic. I rzecz jasna pretensje maja jakby byli co najmniej po
              doktoracie
              > w Oxfordzie. To przykre, ale niestety tak jest.
              Niestety, z moich doswiadczen jako pracobiorcy wynika, ze zdecydowana wiekszosc
              polskich pracodawcow to lenie i naciagacze. Chcieliby miec duzo, a sami sie nie
              narobic. I rzecz jasna pretensje maja jakby byli co najmniej po doktoracie w
              Oxfordzie. To przykre, ale niestety tak jest.
          • Gość: Zet Re: Przydaloby sie w Polsce IP: *.geofizyka.torun.pl 06.04.05, 07:40
            1000zł, a gdzie to tak dobrze płacą?
            • Gość: geo do ZETA.... Przydaloby sie w Polsce IP: *.y.INTELINK.pl / *.y.intelink.pl 06.04.05, 07:58
              a w Geofizyce mniej płacą? dziwne, o ile wiem to bardzo dobrze płacą!!!
              znacznie znacznie powyżej tych 1000zl
              pzdr dla GEOFIZYKI, chciałbym tam pracować!
        • Gość: wat Re: Przydaloby sie w Polsce IP: 83.168.106.* 06.04.05, 00:58
          Brawo!Szybko szukaj i inwestuj
        • Gość: autor Re: Przydaloby sie w Polsce IP: *.chelmska.waw.pl 06.04.05, 06:49
          Hi, przecież sam się zgadzałeś zatrudnić go za taką kwotę. Trzeba się było nie
          zgadzać. Swoboda zawierania umów :-). To może dla Ciebie szokujące, ale działa w
          dwie strony. Sam właśnie doświadczam - dwie firmy się o mnie pobiły i trwa
          licytacja - kto da więcej. Milusie :-). Chociaż, niestety, 120kzł/pa nie dobiję...
    • Gość: nikt To Niemcom bardzo dobrze zrobi! IP: *.attu.pl 05.04.05, 21:24
      Wiem coś o tym, bo nasza firma współpracuje z Niemcami - jeśli coś ma być
      zrobione dobrze i szybko, centrala w Niemczech wie, że trzeba to zlecić "do
      Polski" (czyli do nas), bo Niemiec zanim się za coś weźmie, potrzebuje tydzień
      czasu do namysłu, precyzyjne instrukcje i oczywiście wykona zadanie od A do Z,
      ale nigdy do Ż. Innymi słowy - jak mawia ich szef (Holender nota bene) - "always
      as reqiured, never as needed".
    • Gość: Samson Aukcja na prace w rzadzie. IP: *.sympatico.ca 05.04.05, 21:25
      Takie aukcje powinnny byc rozpisywane na prace urzednikow rzadowych i wszelkich
      szczebli samorzadowych a takze na prezesow firm. Jest to bardzo dobra metoda na
      pogonienie nierobow od koryta i zaoszczedzenie milionow z naszych podatkow.
    • Gość: karambus Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.bojarski.lublin.pl 05.04.05, 21:55
      Ten kij ma dwa końce. Oczywiście przy odpowiedniej skali zjawiska. Wystąpi
      wtedy efekt dodatniego sprzężenia zwrotnego i ci, którzy zgodzili się pracować
      za minimalną stawkę nie będą mieli za co kupować tego co wytworzyli. Ciekawe
      ile zarobi pracodawca na towarze, którego nie sprzedał? Myślę, że w następnej
      kolejności zacznie zwalniać zarabiających głodowe stawki i będzie się dziwił,
      że sprzedaż spada mu jeszcze bardziej.
      Tak naprawdę jedynym rozwiązaniem jest uczciwa płaca za uczciwą pracę.
      Alternatywa, to drugi Lenin o którym niektórzy już zaczynają
      zapominać.Uważajcie, bo niektórzy mówili, że jest wiecznie żywy.
      • Gość: hiena Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.poczta.okay.pl 06.04.05, 07:02
        No wreście głos kogos kto sie zna na rzeczy Pozdrowienia dla autora
      • Gość: x15 Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: 83.238.100.* 06.04.05, 13:47
        > za minimalną stawkę nie będą mieli za co kupować tego co wytworzyli

        No a jesli pracodawca nie zatrudni pracownika i pozostanie on bezrobotny to tez
        nic nie kupi. To lepiej, zeby bezrobotny znalazl prace za nizsza stawke, czy
        lepiej zeby dalej byl bezrobotnym? Tu punkt widzenia zalezy od punktu
        siedzenia. Gadanie o uczciwej placy za uczciwa place to takie samy bujdy jak
        urzedowe ustalanie cen, ktore mielismy w socjalizmie. Zlikwidowano ceny
        urzedowe i jakos nic sie nie zawalilo, tylko nie ma kartek na mieso. Z
        bezrobociem mogloby byc podobnie.
        • Gość: maruda Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.gdynia.mm.pl 06.04.05, 23:19
          Gość portalu: x15 napisał(a):

          > > za minimalną stawkę nie będą mieli za co kupować tego co wytworzyli
          >
          > No a jesli pracodawca nie zatrudni pracownika i pozostanie on bezrobotny to tez
          >
          > nic nie kupi. To lepiej, zeby bezrobotny znalazl prace za nizsza stawke, czy
          > lepiej zeby dalej byl bezrobotnym?

          ****************************

          To już przerabialiśmy. Był taki czas, że wszyscy mieli pracę i nic nie można
          było kupić.

          Przy spadku poziomu płac szybko zacznie spadać wydajność pracowników i
          przedsiębiorstw.


    • Gość: JaSlon Aukcje internetowe: rusza chiński portal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 21:57
      Na początek dają gwarancję, że znajdą pracownika za 1 euro na dzień do każdej
      pracy!!!

      Niech żyje wolność gospodarcza!!! Nowy pracownik przed rozpoczęciem pracy kopie
      trzy groby dla autochtonów w ramach promocji.

      Neoliberałowie do Libii. Tam macie pole do popisu!!!!

      JA Slon
    • Gość: smutne Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.05, 22:34
      jak z poniżania bezrobotnych można czerpać korzyści. A co najgorsza pojawiają
      się tu głosy podziwu nad tym faktem

      Smutne, jak można nie myśleć o innych
    • Gość: zberten Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.icpnet.pl 05.04.05, 23:49
      a moze tak zmienic ordynacje wyborcza ?
      na poczatku chetni na stanowisko posla licytuja w dol i na listach moze znalezc
      sie 10 razy wiecej ludzi niz jest miejsc, a dieta ktora dostana to srednia np 20
      najnizszych :)
    • Gość: mee... JESTEM ZA A NAWET PRZECIW... IP: *.avenel01.nj.comcast.net 06.04.05, 00:43
      ...idzcie do psychiatry ...no, bo co maja zrobic ci co nie pracuje i nie
      nazleza do zwiaskow biorac pod uwage ponad dziesiecioprocentowe bezrobocie...
      • Gość: sozialist TO SKANDAL I ZBRODNIA PRZECIWKO SOCJALIZMOWI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.05, 08:47
        To skandal, że o płacach mógłby decydować rynek. Wysokość płac powinien ustalać
        socjalistyczny rząd! A z tych, co zarabiają więcej, powinno się ściągać podatek
        i wypłacać zasiłki dla biednych bezrobotnych.
        • Gość: brokatowy Re: TO SKANDAL I ZBRODNIA PRZECIWKO SOCJALIZMOWI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.05, 11:45
          lecz sie
    • Gość: Kamilek Ogłaszać przetargi na burmistrzów i starostów. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.04.05, 03:10
      Jedyne kryterium to wymagane uposarzenie i wykształcenie /minimum średnie/.
      Aha, nie zapomnieć o vadium. Jakie oszczędności w skali kraju.
      Rozważyć możliwość udziału w przetargu dla konsorcjów / 1 burmistrz za 10 000
      zł albo 1+9 zastępców po 1000 zł na łeb/ w ramach walki z bezrobociem.
    • Gość: tolek WEZMĘ PRACĘ ZA 5 gr/h, kto mnie przebije :-))))))) IP: 213.17.142.* 06.04.05, 06:15
      Przepraszam wszystkich pracodawców, że na tak szerokim FORUM żądam aż TAK WIELE.
    • Gość: Gzehoo Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 06.04.05, 08:15
      "taki serwis może tylko powiększyć niestabilność rynku pracy, skłonić
      bezrobotnych do desperackich kroków."
      Glupota zwiazkow zawodowych jak zwykle poraza! Oni obawiaja sie, ze taki
      bezrobotny, "sklonny do desperackich krokow"... znajdzie prace!?
    • Gość: pracodawca Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.04.05, 08:52
      A ja mam jeszcze lepszy pomysł.
      Będe podpisywał z ludźmi kontrakty zapewniające im suchy chleb i wode, no i może miejsce w namiocie, a w zamian będę mógł ich wynajmować (oczywiście oni już nic nie dostaną, w końcu im płace) do dużych korporacji jako niewolników.
      I wszyscy będą zadowoleni. Bezrobocie się zmniejszy, wszystko będzie tańsze, wzrośnie konkurencyjność i wogóle będzie super.
    • ursynowiak Związki walczą o prawa zatrudnionych kosztem bezro 06.04.05, 09:10
      botnych. Dla równowagi powinny powstać także związki bezrobotnych, aby
      szachować działania związków zawodowych
    • Gość: GRosseman Obetnij sobie płacę IP: *.prod-empresarial.com.mx 06.04.05, 09:59
      Lepiej niech obetną sobie co innego.
    • Gość: MJM Może wreszcie związki zawodowe znikną IP: *.usr.onet.pl 06.04.05, 11:04
      Ten rak gospodarki powinien zniknać jak najszybciej, razem ze swoim bratem -
      komunizmem.
    • Gość: Dj Iksik Aukcje internetowe: pracuj za darmo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.05, 11:34
      jak beda w polsce takie akcje to ludzie beda robic za bezcen,a pracodawcy beda
      mogli wypisywac umowy na kwoty jakie chca i placic pracownikom grosze i
      oczywiscie znikome podatki.To jest dobre w krajach cywiliziowanych a nie w
      naszym pokreconym kraju
    • attech Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę 06.04.05, 11:34
      Niczym innym są przetargi Urzędu Miasta na usługi porządkowe. Firmy przebijają
      się ceną, potem ludziom płacą najniższe stawki, dalej pod byle pretekstem
      obcinane, dokładana jest znacząca ilość obowiązków za te same pieniądze. Takie
      przetatgi to nic innego jak szukanie niewolników do prawie darmowej pracy. I
      często ludzie z grupą inwalidzką podejmujący taką pracę, by dorobić chociaż na
      leki, nawet złamanego grosza nie obejrzą z tyt. pseudo premii, dopłat
      (zapomóg), etc. Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne i z grupą inw.
      rzekomo pomagają tym ludiom. Konia z rzędem, kto taką pomoc fizycznie
      otrzymał...
    • Gość: Piotr Taka aukcja na prezesa Orlenu IP: 212.244.117.* 06.04.05, 12:09
      Proponuje w Polsce przeprowadzić takie aukcje na prezesów spółek i firm jak
      Orlrn, KGHM, PZU, banków a nawet kandytów na parlamentarzystów czy prezydenta :-))))
    • Gość: Bacz Nie oszuka się praw ekonomii IP: *.pl / 193.24.200.* 06.04.05, 14:41
      Ten przykład pokazuje że nie da się
      w dłuższym okresie oszukać praw ekonomii,
      a wszelkie polityczne wymuszanie stanu
      odbiegającego od równowagi ekonomicznej
      bardzo drogo kosztują. Jak płace są
      w Niemczech politycznie zawyżone to raz,
      że tworzy się bardzo silna presja na
      obniżanie płac i system zaczyna "przeciekać",
      a dwa że utrzymywanie systemu w szczelności
      bardzo drogo kosztuje: Niemcy płacą za
      swoje wysokie płace wysokim bezrobociem
      i kiepskim wzrostem gospodarczym.

      • Gość: maruda Re: Nie oszuka się praw ekonomii IP: *.gdynia.mm.pl 06.04.05, 23:03
        ość portalu: Bacz napisał(a):

        > Ten przykład pokazuje że nie da się
        > w dłuższym okresie oszukać praw ekonomii,
        > a wszelkie polityczne wymuszanie stanu
        > odbiegającego od równowagi ekonomicznej
        > bardzo drogo kosztują. Jak płace są
        > w Niemczech politycznie zawyżone to raz,
        > że tworzy się bardzo silna presja na
        > obniżanie płac i system zaczyna "przeciekać",
        > a dwa że utrzymywanie systemu w szczelności
        > bardzo drogo kosztuje: Niemcy płacą za
        > swoje wysokie płace wysokim bezrobociem
        > i kiepskim wzrostem gospodarczym.

        ***************************


        Pewnie Nobla dostaniesz.

        O ile należy obniżyć płacę, żeby uzyskać dodatkowe miejsce pracy? O 60%?
        Zamiast jednego wydajnego otrzymujemy dwóch obiboków rodem z PRL.
        Tego typu aukcje nie wygenerują żadnych nowych miejsc pracy. Służą one obniżaniu
        kosztów funkcjonowania firmy - być może w miejsce zwalnianych z wyższymi
        pensjami. Zamiast rynku pracy zaczynamy mieć lichwę żerującą na deficycie miejsc
        pracy. Różnice płac uzyskane na aukcjach trafią do kieszeni właścicieli -
        rekompensując im straty wynikające z mniejszej sprzedaży.

        Chyba podoba Ci się gospodarka lidera tego typu rozwiązań. Zarabiający po 700
        PLN Polacy tak nakręcają koniunkturę konsumpcją, że pewnie Polska prześcignie
        jednak Japonię.



        • Gość: Bacz Re: Nie oszuka się praw ekonomii IP: *.pl / 193.24.200.* 07.04.05, 09:40
          Gość portalu: maruda napisał(a):

          > Pewnie Nobla dostaniesz.

          Nie, nie dostanę - to co napisałem to elementarz
          ekonomii.

          > O ile należy obniżyć płacę, żeby uzyskać dodatkowe
          > miejsce pracy? O 60%?

          Jeśli np. pracodawcy na skutek unieważnienia
          jakichś przywilejów związkowych mogli by
          obniżyć płace o 10% to o 10% spadły by ceny,
          czyli okazało by się że spadeku realnego płacy
          by nie było. Jednak nastąpiła by deflacja
          na co bank centralny powinien zareagować
          dodatkową emisją pieniądza - a rząd obniżeniem
          podatków - bo miałby zyski z banku.
          Dodatkowo bank centralny powinien obniżyć
          stopy procentowe być może nawet do zera.
          Niższe podatki i nieoprocentowany kredyt
          spowodował by masowe inwestowanie
          i bezrobocie by spadło.

          • Gość: lokalny7 Re: Nie oszuka się praw ekonomii-ale pracownika IP: 217.173.203.* 13.04.05, 19:29
            Teoria,teoria,teoria ,a życie sobie!!!
            To są nasze zbożne życzenia ,do realizacji potrzebna jest uczciwość
            wszystkich stron procesu
            a)pracobiorcy
            b)pracodawcy
            c)banków
            d)rządu
            e)i.t.p.
            A to jest U T O P I A !!!!!
    • Gość: Gosc Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę IP: *.243.114.248.static.cablesurf.de 06.04.05, 16:07
      kompletna bzdura, jakie 20.000 to chyba licza odwiedzin na stronie :-)
      to jest margines rynku pracy np dla Monachium okolo 20 ofert pracy z
      tego "weibliche Modelle für Werbung und mehr" i babysitterki tyle to ma
      Pipiduwa Zeitung w wtorkowym wydaniu ... Gazeta stacza sie ...
      • caesar_pl Re: Aukcje internetowe: Obetnij sobie płacę 06.04.05, 19:40
        A nasze 70 mld euro dla renciszow,nauczycieli i bezrobotnych w NRD to sie nie liczy?..My mamy 3,7% nowego zadluzenia budzetowego w NRF bo brakuje smieszne 6 mld.Euro....
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka