Dodaj do ulubionych

Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat d...

IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 11.12.02, 17:57
Udostępniamy tylko w 45% Polski rynek zbytu...
Obserwuj wątek
    • Gość: turek Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 11.12.02, 18:05
      Co za dopłaty z Unii, jeżeli to z naszego dziurawego budżetu
      mają byc dopłaty do 45%, to czy jest ktoś tak naiwny w Polsce,
      że uwierzy w to iż te dopłaty kiedykolwiek dędą....skąd
      ministerstwo finansów ma wziąść na to pieniądze,chyba z dziury
      budzetowej;-))
      • Gość: pagosa01 Sukces: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.jal.cc.il.us 11.12.02, 18:08
        Ten tytul przypomina mi dowcip z dawnych czasow, ktory najwyrazniek trwaja w mentalnosci GW:
        "Wyscig Chruszczowa z Kennedy'm. Wielki sukces ZSRR. Chruszczow drugi na mecie, Kennedy przedostatni".
    • Gość: artysta Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.dsl.pipex.com 11.12.02, 18:10
      a co z probleme arealu kukurydzy na kiszonke? ;)
    • Gość: Alicja2 Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.bos.east.verizon.net 11.12.02, 18:10
      Badz odwazna i przeczytaj dwa art.53p.5 i 90p.1 z polskiej
      konstytucji.
      5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie
      w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony
      bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia,
      moralności lub wolności i praw innych osób.
      1. Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej
      przekazać organizacj i międzynarodowej lub organowi
      międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w
      niektórych sprawach. O ZGROZO!!!
      • Gość: Toruniak Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.02, 20:06
        Gość portalu: Alicja2 napisał(a):

        > Badz odwazna i przeczytaj dwa art.53p.5 i 90p.1 z polskiej
        > konstytucji.
        > 5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie
        > w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony
        > bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia,
        > moralności lub wolności i praw innych osób.
        > 1. Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej
        > przekazać organizacj i międzynarodowej lub organowi
        > międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w
        > niektórych sprawach. O ZGROZO!!!



        ... co o zgrozo, co mianowicie Ci sie nie podoba ? Wyjedz do Jemenu !!!
    • Gość: nina Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.cisco.com 11.12.02, 18:43
      to proste skad wezmiemy pieniadze na doplaty i zasilki dla osob
      zwalnianych z przedsiebiorstw nie bedacych w stanie podjac
      otwartej konkurencji z UE. Z podniesionych podatkow. Ta czesc
      spoleczenstwa, ktorej nieco lepiej sie powodzi, i ktora nie
      unika placenia podatkow, bedzie musiala sie zlozyc na utrzymanie
      rolnictwa i bezrobotnych. Nie wiem, czy chce mi sie to robic..
    • Gość: KAPITULACJA KAPITULACJA IP: *.acn.pl / 10.69.1.* 11.12.02, 19:02
      TO KAPITULACJA! Jakim cudem biedny polski chlop moze wytrzymac
      mordercza konkurencje z dotowana unijna zywnoscia?
      To kapitulacja!
      • Gość: ps Re: KAPITULACJA IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 11.12.02, 19:22
        Czy to jest forum wyborcow Samoobrony albo LPR? Jakim cudem Alu
        droga wyszo Ci, ze dotowanie z unijnej kasy polskiej produkcji
        rolnej to przejmowanie rynku? Bylas kiedys we francuskim
        supermarkecie? I co, duzo tam jest zywnosci np. z Francji?
        Rolnictwo to 4% PKB Polski i 20% ludzi. Juz samo zestawienie
        tych liczb pokazuje, ze to branza nieszczegolnie wydajna. Wyzsze
        doplaty zakoserwuja ten skansen (sam mieszkalem na wsi to wiem)
        i w dluzszej perspektywie sa niekorzystne dla Polski. Ludzi
        trzeba ze wsi wyciagac a nie zacheca do wegetowania w
        gospodarstwach z 3 krowami i 1 prosiakiem! Co do suwerennosci to
        bedac w NATO tez z niej czesciowo rezygnujemy. Proponuje
        przeniesc Polske na Marsa. Tam bedzie pelna suwerennosc! Nawet
        tak bogate kraje jak USA i Kanada lacza rynki.
        • Gość: LongIslander SUKCES IP: *.freqelec.com 11.12.02, 19:38
          Ludzie pisza to co sa w stanie pojac. Rozszerzenie to proces
          skomplikowany i wielowymiarowy. Ktoby sobie zawracal glowe
          tysiacami stron traktatu rozszerzeniowego. Te % dla rolnikow
          rzecz cala w glowach upraszczaja, sprowadzajac negocjacje do
          latwiej dla skumania optymalizacji jednoparametrowej.
        • Gość: atah Re: KAPITULACJA IP: 5.1R2D* / *.blueyonder.co.uk 11.12.02, 19:39
          Jedyny glos rozsadku!
          Nie chce mi sie wierzyc ze Polska zamienila sie w kraj
          ignorantow. 45% to niewystarczy. Moze tak by Unia zaplacila za
          wszystko a rolnicy pojda na zasluzone platne wakacje. A dziura
          w budzecie? Niech lepiej nam ja zakleja bo niewystarczajaco
          jeszcze nakradziono w tym kraju.
      • Gość: Tex Re: KAPITULACJA IP: *.hsc.tamus.edu 11.12.02, 19:34
        Gość portalu: KAPITULACJA napisał(a):

        > TO KAPITULACJA! Jakim cudem biedny polski chlop moze
        wytrzymac
        > mordercza konkurencje z dotowana unijna zywnoscia?
        > To kapitulacja!
        Lepiej wytrzyma z 45% doplat w Unii niz z 0% doplat poza Unia.
        Debilu.
        • Gość: peter Re: KAPITULACJA IP: proxy / 194.88.103.* 11.12.02, 20:15
          Oczywiscie!!!!

          Ale troche konkretniej.

          W przypadku 100% doplat, chlop posiadajacy 17 h dostawal by z
          doplat mniej wiecej rownowartosc pensji profesora
          uniwersyteckiego niezaleznie od tego czy cos robi czy nie. Teraz
          to bedzie "tylko 45%" czyli pewnie pensja nauczycielska. Polski
          chlop w wiekszosci produkuje na rynek lokalny i swoj wlasny
          uzytek (wiekszosc), gdzie konkurencja ze strony produtkow
          zachodnich jest zadna. Takze bardzo niskie koszty produkcji
          dalej beda czynic produkty polskie konkurencyjnymi - tak
          naprawde jedyny problem to ich jakosc.
          W wiekszosci przypadkow sredni dochod w gospodarstwie wzrosnie
          nawet o 35%, w niektorych moze to byc duzo wiecej. Tak naprawde
          to gdyby chamy juz nic nie robily tylko produkowaly na wlasny
          uzytek pobierajac przy tym doplaty, nie zyli by gorzej niz
          teraz.

          1 Euro pod Stuttgartem to nie jeden Euro pod Bialymstokiem.

          Tak naprawde chlopy - te darmozjady - beda jedyna grupa, ktora
          juz pierwszego dnia po przystapieniu odczuje poprawde. Moim
          zdaniem powinno sie oddebrac chlopom doplaty jezeli by w
          referendum glosowali przeciw Uni.

          • Gość: Michał chłopy to darmozjady według petera ! IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 11.12.02, 21:02

            Rozumiem, ze ty jako unijny urzędnik wytrułbyś tych darmozjadów albo wysłał do
            gułagów.
            Moja matka to córka takiego darmozjada z Mazur.
            Darmozjadami są też moi teściowie.
            Za to ty jesteś wcieleniem mądrości.
            Żyjesz z pieniędzy podatników i się wymądrzasz.
            Powinienem skierować pod twoim adresem wiązankę, ale nie będę zniżał się do
            twojego poziomu !
          • heimer Re: KAPITULACJA 12.12.02, 11:45
            Gość portalu: peter napisał(a):

            > W przypadku 100% doplat, chlop posiadajacy 17 h
            dostawal by z
            > doplat mniej wiecej rownowartosc pensji profesora
            > uniwersyteckiego niezaleznie od tego czy cos robi czy
            nie. Teraz
            > to bedzie "tylko 45%" czyli pewnie pensja
            nauczycielska. Polski
            > chlop w wiekszosci produkuje na rynek lokalny i swoj
            wlasny
            > uzytek (wiekszosc), gdzie konkurencja ze strony produtkow
            > zachodnich jest zadna. Takze bardzo niskie koszty
            produkcji
            > dalej beda czynic produkty polskie konkurencyjnymi - tak
            > naprawde jedyny problem to ich jakosc.
            > W wiekszosci przypadkow sredni dochod w gospodarstwie
            wzrosnie
            > nawet o 35%, w niektorych moze to byc duzo wiecej. Tak
            naprawde
            > to gdyby chamy juz nic nie robily tylko produkowaly na
            wlasny
            > uzytek pobierajac przy tym doplaty, nie zyli by gorzej niz
            > teraz.
            >
            > 1 Euro pod Stuttgartem to nie jeden Euro pod Bialymstokiem.
            >
            > Tak naprawde chlopy - te darmozjady - beda jedyna
            grupa, ktora
            > juz pierwszego dnia po przystapieniu odczuje poprawde.
            Moim
            > zdaniem powinno sie oddebrac chlopom doplaty jezeli by w
            > referendum glosowali przeciw Uni.
            >


            BINGO. ZGADZAM SIE.
    • Gość: __jan Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.02, 20:03
      Gość portalu: ALICJA napisał(a):

      > Udostępniamy tylko w 45% Polski rynek zbytu...

      a co wy macie takiego dobrego i taniego dla nas??? wlasnie, nic.
      Wszystko co sie produkuje u was ( o ile sie jeszcze produkuje )
      nie ma zadnych szans na naszym rynku, ani u was samych
      bo nawet jarzyny sprowadzacie z NL, no i co wy mozecie bez nas,
      naszych pieniedzy, dotacji zrobic??? tak, tylko wyemigrowac,
      koszalki-opalki-przechwalki
      • dziewczynka_z_zapalkami Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat 11.12.02, 20:50
        Gość portalu: __jan napisał(a):

        > Gość portalu: ALICJA napisał(a):
        >
        > > Udostępniamy tylko w 45% Polski rynek zbytu...
        >
        > a co wy macie takiego dobrego i taniego dla nas??? wlasnie, nic.
        > Wszystko co sie produkuje u was ( o ile sie jeszcze produkuje )
        > nie ma zadnych szans na naszym rynku, ani u was samych
        > bo nawet jarzyny sprowadzacie z NL, no i co wy mozecie bez nas,
        > naszych pieniedzy, dotacji zrobic??? tak, tylko wyemigrowac,
        > koszalki-opalki-przechwalki

        MY, to znaczy kto? Zachowuj się, gościu. Ja też uważam że procent
        udostępnienia polskiego rynku zbytu powinien liczbowo być równy wielkośvi
        dopłat.
      • Gość: Andrzej Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.dyn.optonline.net 12.12.02, 02:17
        Gość portalu: __jan napisał(a):

        > Gość portalu: ALICJA napisał(a):
        >
        > > Udostępniamy tylko w 45% Polski rynek zbytu...
        >
        > a co wy macie takiego dobrego i taniego dla nas??? wlasnie,
        nic.
        > Wszystko co sie produkuje u was ( o ile sie jeszcze
        produkuje )
        > nie ma zadnych szans na naszym rynku, ani u was samych
        > bo nawet jarzyny sprowadzacie z NL, no i co wy mozecie bez
        nas,
        > naszych pieniedzy, dotacji zrobic??? tak, tylko wyemigrowac,
        > koszalki-opalki-przechwalki

        Czlowieku skad ty sie wziales? Niby mowisz po polsku,
        a z twojej wypowiedzi bije wielka niechec do Polski. Jestes
        wiec unijnym poliglota prezentujacym antypolonizm, czy tez
        pospolitym "zdrajca", ktoremu udalo sie kiedys zamieszkac w NL
        i teraz czuje sie lepszy od biednych rodakow.
        Nie martw sie. Polska mimo klopotow ciagle ma co sprzedawac
        i przyjdzie jeszcze za naszego zycia czas, ze NL zostanie
        z tylu. W dobie ocieplenia klimatu bedziecie sie musieli tam
        dobrze sprezac aby was w tej "depresji" nie zalalo. Holender
        moze jeszcze nie potrzebuje polskich warzywek, ale ziemia mu
        juz teraz pasuje. Nieprawdaz...
    • Gość: W.Piskorz Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.68.222.112.brutele.be 11.12.02, 20:08
      Proszę Redaktora o poprawienie błędu ortograficznego we
      wstępie, gdzie nazwe naszego kraju napisano z małej litery.
      Chodzi o fragment:
      "które polska chciałaby wciąż załatwić w negocjacjach"


    • Gość: W.Piskorz Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.68.222.112.brutele.be 11.12.02, 20:09
      Proszę Redaktora o poprawienie błędu ortograficznego we
      wstępie, gdzie nazwe naszego kraju napisano z małej litery.
      Chodzi o fragment:
      "które polska chciałaby wciąż załatwić w negocjacjach"


    • Gość: wyborca Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.acn.waw.pl 11.12.02, 20:22
      Nie męczcie się. I tak zagłosuję za Unią.
    • Gość: Dudek Eee, jeśli chodzi o artykuły spożywcze, to próbowałaś IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.12.02, 20:32
      kiedykolwiek jeść coś co jedzą Niemcy? Nie? - To nie próbuj.
      Większość produktów Unijnych, poza niektórymi rzadkimi i
      regionalnymi wyrobami to rezultat lat wspólnej polityki rolnej
      stawiającej ilość ponad jakość. Większość ich produktów to mdłe
      świństwo o gigantycznej zawartości chemikaliów. A o produktach
      sprzedawanych w hipermarketach pod własną marką już lepiej nie
      wspominać - nasze są paskudne, a ich to nawet mój pies nie chciał
      jeść...
      • Gość: grinch Re: Eee, jeśli chodzi o artykuły spożywcze, to pr IP: 129.81.192.* 11.12.02, 20:37
        Gość portalu: Dudek napisał(a):

        > kiedykolwiek jeść coś co jedzą Niemcy? Nie? - To nie próbuj.
        > Większość produktów Unijnych, poza niektórymi rzadkimi i
        > regionalnymi wyrobami to rezultat lat wspólnej polityki rolnej
        > stawiającej ilość ponad jakość. Większość ich produktów to mdłe
        > świństwo o gigantycznej zawartości chemikaliów. A o produktach
        > sprzedawanych w hipermarketach pod własną marką już lepiej nie
        > wspominać - nasze są paskudne, a ich to nawet mój pies nie
        chciał jeść...
        ================================================================
        O.k.
        Przyjedz do USA, a przekonasz sie, ze produkty unijne
        nie sa wcale takie zle !
      • heimer Re: Eee, jeśli chodzi o artykuły spożywcze, to pr 12.12.02, 11:51
        Gość portalu: Dudek napisał(a):

        > kiedykolwiek jeść coś co jedzą Niemcy?

        Jadlem i jem. Bo co? Nie jest rewelacyjne, ale nigdy mi
        nie zaszkodzilo i nigdy sie nie strulem (co w Polsce sie
        zdarzalo).

        > świństwo o gigantycznej zawartości chemikaliów.

        Facet co ty za bzdury opowiadasz. Wlasnie normy
        europejskie dotyczace zdrowego jedzenia beda jednym z
        wiekszych problemow polskich zawszonych zakladow spozywczych.
    • Gość: bzxbz BUAHAHAHA :D IP: *.idg.com.pl / 172.16.7.* 11.12.02, 20:36
      unia się zgodziła, o jaka dobra unia o mamo!
      i będziemy mogli (o łaskawa unio) dopłacić sobie sami te 5%
      powyżej 40%. Jak fajowo (o łaskawa unio). A może unia się
      zgodzi na JESZCZE WIĘCEJ, to dopłacimy sobie i 10% powyżej
      40%... no no no no.

      To dlaczego łaskawa unia nie godzi się się na 100% dopłat???
      40% Unia + 60% z polskiego budżetu??? no co im przeszkadza?

      ale już mam dość UE, a jeszcze tam nie weszliśmy...
    • Gość: Mariusz cytat......wart przemyslenia IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 11.12.02, 20:40
      "Chcecie byc narodem niewolników, my nie mamy nic przeciwko
      temu, jezeli ta
      rola wam odpowiada, prosze bardzo" - mówil Carl Beddermann, byly
      doradca ds.
      ochrony srodowiska w Polsce z ramienia UE na konferencji
      zorganizowanej
      przez Zrzeszenie Prywatnego Handlu i Uslug oraz Unie Polityki
      Realnej.
      Tematem tego ekskluzywnego spotkania bylo planowane przez
      Bruksele
      rozszerzenie Unii Europejskiej.

      O UE mozna mówic i pisac w Polsce dobrze, albo w ogóle. Brakuje
      merytorycznej dyskusji nad ewentualnymi korzysciami (?) i
      konsekwencjami
      integracji europejskiej. W Polsce nie ma elity narodowej, która
      w swej
      dzialalnosci publicznej kierowalaby sie interesem nadrzednym,
      dobrem
      Rzeczpospolitej i jej obywateli. Te regule zdaje sie potwierdzac
      wizyta
      Carla Beddermanna w Toruniu, w której uczestniczyli
      przedstawiciele
      lokalnego biznesu. Konferencja nie wzbudzila zainteresowania
      mediów, a sa
      one przeciez podstawowym nosnikiem informacji i kreuja
      swiadomosc spoleczna.

      Bruksela i "klerofaszysci"
      Carl Beddermann piastowal wysokie stanowisko urzednicze w UE.
      Zwrócil uwage
      na mankamenty jej polityki. Bruksela zareagowala natychmiast.
      Zostal wezwany
      do Berlina, strone polska zmuszona do stwierdzenia, ze stracila
      do niego
      zaufanie, poniewaz jak mówi "gloszone przeze mnie poglady
      moglyby zagrozic
      wynikom referendum. Z "klerofaszystami" sobie poradzimy, ale
      jesli zaczna
      pisac o niewygodnych dla nas sprawach "normalne" gazety, to
      mozemy miec
      powazne problemy" - przekonywali przelozeni Beddermanna.

      "Bralem udzial w dyskusji nt. UE. Po jej zakonczeniu jeden z
      profesorów
      powiedzial, ze dawno chcial dac Niemcowi w gebe. Innych
      argumentów nie mial.
      Mimo to, na zachodzie wierzymy, ze wasz naród jest dumny. UE to
      nie jest
      Europa, to cech, gdzie jeden czerpie korzysci kosztem drugiego,
      wielka idea
      europejska dawno zostala pogrzebana" - dodaje Carl Beddermann.

      "Oplaty, które Niemcy uiszcza za kazdy kraj przystepujacy do UE
      wyrównuje
      sie przez ogromne nadwyzki handlowe, które wygospodarowuje sie
      poprzez
      handel z tymi krajami. Z ekonomicznego punktu widzenia nie
      powstaja dla
      Niemiec przez to zadne dodatkowe koszty. Niemiecki wklad w
      rozszerzenie
      wynosi rocznie nieco ponad mld euro, taniej Niemcy nie moga kupic
      stabilizacji na swojej granicy z Rosja" - argumentowal Guenter
      Verheugen w
      jednym z wywiadów z konca lutego br. opublikowanym w prasie
      niemieckiej.

      "Oto jest prawdziwa strategia UE - mówil Beddermann. Ciekawy
      jestem jak on
      teraz to wytlumaczy". "Aby zrozumiec obecna sytuacje Polski
      przed planowanym
      przystapieniem do Unii Europejskiej nalezy rozróznic dwie
      sprawy, po
      pierwsze, europejska idee zblizenia narodów, po drugie, unie
      brukselska.
      Niestety, nie maja one ze soba nic wspólnego. Idea europejska
      jest dobra.
      Unia Europejska to wielkie oszustwo" - twierdzi europejski
      polityk. "Tak jak
      wielkim klamstwem jest to, ze Polska skorzysta na integracji z
      UE. Udaje
      sie, bowiem, ze srodki i fundusze plyna do Polski, a to
      nieprawda.
      Otrzymujecie moze dziesiata czesc tego, o czym sie mówi, reszte
      pochlania
      administracja brukselska lub wraca do Unii Europejskiej w formie
      zysków z
      zachodnich inwestycji finansowanych w Polsce" - dodaje.
      Najlepszym
      przykladem jest przedakcesyjny SAPARD, fundusz przeznaczony na
      rozwój
      obszarów wiejskich, którego uzytkownikami maja byc rolnicy
      indywidualni,
      przemysl spozywczy oraz gminy. Wedlug Beddermanna skorzysta z
      niego tylko
      niewielka liczba rolników.

      "Powodem jest brak kapitalu wlasnego dla dofinansowania i brak
      nadziei na
      zwrot inwestycji. Programem pomocy SAPARD zachód finansuje w
      pierwszym
      rzedzie swoje wlasne inwestycje w Polsce, glównie w przemysle
      przetwórczym.
      Tak wyglada altruistyczna pomoc UE dla Polski" - wyjasnial
      Beddermann.

      W UE uzytkownicy funduszy maja z reguly wlasny kapital, dostep
      do taniego
      systemu kredytowego, moga zaciagac pozyczki na preferencyjnych
      warunkach 2
      lub 3 proc. W Polsce 18 proc. Te pieniadze sa przez rozrosnieta
      biurokracje
      wykorzystywane w okolo 70 proc. Reszta zostaje w Brukseli.
      Zdaniem Carla
      Beddermanna Polska potrzebuje protekcjonizmu w dziedzinie
      rolnictwa.

      "Nieprawda jest, ze UE stanowi unie celna, a nie przystapienie
      do niej grozi
      Polsce ekonomicznymi represjami. UE nie jest w stanie zabronic
      Polsce wstepu
      na swoje rynki. Swobode handlu gwarantuja postanowienia Swiatowej
      Organizacji Handlu (WTO). Szwajcarzy, Norwegowie, Japonczycy,
      Koreanczycy
      nie sa czlonkami UE, a prowadza handel z krajami Pietnastki.
      Polska tez to
      robi" - uzupelnil swa wypowiedz Carl Beddermann. Polityka rolna
      jest wedlug
      niezaleznych ekonomistów najwieksza tragedia. Rolnictwo w
      krajach Europy
      Srodkowej i Wschodniej musi byc zmodernizowane. "W stosunkach
      Zachodu z
      Krajami wychodzacymi z realnego socjalizmu obowiazuje prawo
      dzungli" - sadzi
      Beddermann. "UE traktuje Polske jako rynek zbytu dla swoich
      towarów. Na
      wejsciu do UE zalezy wszystkim tym, którzy na tym zarobia" -
      dodaje.

      Polska ma byc po przystapieniu do UE netto platnikiem. W
      praktyce bedzie
      musiala wiecej wplacac do unijnej kasy, niz z niej otrzyma.
      Zdaniem Carla
      Beddermanna "Polska bedzie musiala uiszczac rocznie ok. 5 mld
      euro skladki
      czlonkowskiej, nakladów na nowe inwestycje sluzace realizacji
      jej wymogów
      (np. kolczyki i paszporty dla krów) oraz biurokracje. W zamian
      dostanie ok.
      1, 56 mld euro rocznie doplat bezposrednich dla rolnictwa, na
      rynkowa
      polityke rolna i resorty polityki wewnetrznej". Oczywiscie UE
      przewiduje ok.
      4, 63 mld euro rocznie na sfinansowanie przedsiewziec
      strukturalnych i
      rozwój terenów wiejskich, ale jak mówil Beddermann "sama Unia,
      uwaza, ze w
      pierwszych latach tylko 10 proc., w najlepszym przypadku 20
      proc. tych
      funduszy dotrze do Polski, a wlasciwie do inwestycji unijnych w
      Polsce".

      Polska straci wiec na przystapieniu do UE od 2, 5 do 3 mld euro
      rocznie.
      "Tam Ojczyzna, gdzie dobrze" - glosi stara rzymska maksyma.
      Prounijni
      politycy w Polsce, którym i tak nie zyje sie przeciez zle, na
      integracji z
      UE na pewno nie straca. A co z tego bedzie mial Naród?

      Dwulicowy Schroeder
      Jak pisze Carl Beddermann w liscie do kanclerza Niemiec Gerharda
      Schrodera:
      "Panski serdeczny przyjaciel, Leszek Miller, wybral wlasnie Pana
      do
      wypelnienia tego zadania (tj. przekonywana Polaków o koniecznosci
      przystapienia do UE). Bylo nie bylo to przeciez wlasnie Pan
      dumnie oglasza w
      Niemczech, ze zadbal Pan o to, zeby poprzez specjalna uchwale
      polscy
      robotnicy przez pierwszych siedem lat po wstapieniu Polski do
      Unii nie mieli
      prawa podejmowac pracy w Niemczech (...) to przeciez Pan zadal
      na lamach
      "Suddeutsche Zeitung" dla polskich rolników zamiast 25 proc.
      doplat
      calkowitego ich zaniechania (...) to Panski rzad zadbal o to,
      aby obywatele
      polscy przy przekraczaniu granicy niemieckiej w dalszym ciagu
      musieli
      okazywac paszporty (...) to Pan na spotkaniach z niemieckimi
      wypedzonymi
      twierdzil, ze po przystapieniu Polski do Unii kazdy z nich i tak
      bedzie mógl
      sie osiedlac na polskich ziemiach Odzyskanych".

      Szkoda, ze politykom znad Wisly brakuje odwagi, aby rozmawiac o
      faktach. Tym
      razem wyreczyl ich Carl Beddermann, europejski konwertyta. Kto
      bedzie
      nastepny?

      • dziewczynka_z_zapalkami Re: cytat......wart przemyslenia 11.12.02, 20:58
        Bardzo ciekawe! Skąd to?
      • Gość: igstr Re: cytat......wart przemyslenia IP: *.nik.gov.pl / 212.160.156.* 12.12.02, 11:06
        Ten gość z Niemiec poświęcił własną karierę po to by powiedzieć Polakom wprost,
        co sądzi o polityce UE wobec Polski. A polscy politycy mydlą nam oczy
        ogólnikami o długofalowych korzyściach, licząc na przyszłe kariery. Jeden
        Niemiec robi więcej dla informowania polskiej opinii publicznej niż wszyscy
        polscy politycy razem wzięci. Z taką klasą polityczną lepiej do Unii nie
        wchodzić bo będziemy ogrywani równo i bezlitośnie.
    • Gość: polimer Nie Unia tylko Dania IP: *.it-net.pl 11.12.02, 21:00
      Niemcy i Francja zweryfikują te ustalenia. W dół :))))))
    • Gość: piero Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 11.12.02, 21:18
      to i tak za dużo a co dostanie rzemieślnik robotnik profesor .
      Nie zapomnijcie oszołomy że bamber po poznańsku czyli chłop
      płaci ubezpieczenie na kwartał 100 zl. a rzemieslnik 600 zl
      miesięcznie. Każdy gospodarz kosztuje budżet Państwa mieśięcznie
      średnią pensję i my to placimy z podatkow. Jestem wrogiem doplat
      tylko do wsioków niech lepiej pracują i wydajniej.Najlepiej
      niech nic nie robią a Unia im zaplaci.Wieś P{olska zawsze była
      dziadostwem i tak będzie zawsze. Czy będą rzadzić czerwoni czy
      bali to itak się nie zmieni. Zaznaczam że mieszkam na wsi i znam
      ten problem doskonale jestem biednym rzemieślnikiem płacacym ZUS
      600 zł. miesięcznie.
    • doktor_gumiak Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat 11.12.02, 21:29
      panie premierze ja wiem jak nazbierac kaski na te pare
      dodatkowych procent. wprawadzic winiety na wasy, a takie
      peeselowskie, z przyschnietym makaronem, to obciazyc tez vatem.
    • Gość: Poslaniec DOPLATY TO JEDNO A LIMITY I KWOTY TO JESZCZE IP: *.246.69.146.Dial1.NewYork1.Level3.net 12.12.02, 02:50
      gorsze,bo ogranicza nasz rozwoj!!!.Wiele osob sie nad tym nie zastanawia bo
      mysli ze tylko w wysokosci doplat lezy problem.Na pewno tak ale tu tez jest
      ukryty przekret,co z tego ze 10ciu bedzie mialo wieksze doplaty jat drugie tyle
      bedzie bez roboty a trzecie pewno jeszcze w przetworstwie.W sumie robimy
      miejsce unijnym towarom(rynek zbytu), dajemy robote ich robotnikom i o to
      chodzi.Propaganda zaraz to (doplaty) oglosi jako "sukces"negocjatorow ale tylko
      po to zeby sprytnie uspokoic pablike.Zobaczcie wlasnie ze pod te publike unia
      ustapi tam gdzie najbardziej widowiskowo i najmniej ja to kosztuje.Te 45% z
      naszego "skarbca" to juz palcem po wodzie pisane a i tak duzo mniej jak 100,
      wiec wystarczy zeby na spoko nas zalatwic.
    • Gość: Kleks Re: Obiecanki cacanki IP: *.indisoft.com / 192.168.98.* 12.12.02, 11:22
      Przywódcy wszystkich republik UE (poza Hiszpanią) zapewnili JE
      Leszka Millera, że poprą kandydaturę Wrocławia do EXPO 2010.
      Wrocław otrzymał 2 (dwa) głosy
      na 88. Czy p. Premier już wie, co oznaczają obietnice Jego P.T.
      Kolegów?
      • Gość: kai Re: Obiecanki cacanki IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 12.12.02, 11:38
        Gość portalu: Kleks napisał(a):

        > Przywódcy wszystkich republik UE (poza Hiszpanią) zapewnili JE
        > Leszka Millera, że poprą kandydaturę Wrocławia do EXPO 2010.
        > Wrocław otrzymał 2 (dwa) głosy
        > na 88. Czy p. Premier już wie, co oznaczają obietnice Jego P.T.
        > Kolegów?

        Nie wiedziałem, że W. Brytania, Holandia, Szwecja i kilka innych krajów
        unijnych są republikami. Jak widać twoja wiedza o krajch europejskich jest
        podobna do twojej znajomości funkcjonowania UE.
        • Gość: Kleks Re: Obiecanki cacanki IP: *.indisoft.com / 192.168.98.* 12.12.02, 14:46
          Ja pisze kolezanko(kolego)o formie sprawowania wladzy. Ty pewnie
          o ustroju. Niezmienia to faktu ze tak wlasnie bylo.

          Gość portalu: kai napisał(a):

          > Gość portalu: Kleks napisał(a):
          >
          > > Przywódcy wszystkich republik UE (poza Hiszpanią) zapewnili
          JE
          > > Leszka Millera, że poprą kandydaturę Wrocławia do EXPO 2010.
          > > Wrocław otrzymał 2 (dwa) głosy
          > > na 88. Czy p. Premier już wie, co oznaczają obietnice Jego
          P.T.
          > > Kolegów?
          >
          > Nie wiedziałem, że W. Brytania, Holandia, Szwecja i kilka
          innych krajów
          > unijnych są republikami. Jak widać twoja wiedza o krajch
          europejskich jest
          > podobna do twojej znajomości funkcjonowania UE.
    • heimer JAKI JEST PLAN DOPLAT JAK NIE WEJDZIEMY DO UE?? 12.12.02, 11:43
      Jak w tytule
      • Gość: Dosia Re: JAKI JEST PLAN DOPLAT JAK NIE WEJDZIEMY DO UE IP: ACOPWP* / 195.217.253.* 12.12.02, 13:11
        No.... napewno z 500%.

        A nie jakies tam marne 45%.
    • Gość: 516135156 Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.mragowo.sdi.tpnet.pl 12.12.02, 13:20
      bardzo dobry pomysl z ta unia. postarajcie sie abysmy szybciej
      weszli!!!
    • Gość: KLEKS Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.indisoft.com / 192.168.98.* 12.12.02, 14:41
      Hura! Unia laskawie zgodzila sie ze mozemy nszym rolnikom
      doplacac z wlasnej kieszeni. Poza tym jestesmy wolni i suwerenni.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka