Gość: ALICJA IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 11.12.02, 17:57 Udostępniamy tylko w 45% Polski rynek zbytu... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: turek Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 11.12.02, 18:05 Co za dopłaty z Unii, jeżeli to z naszego dziurawego budżetu mają byc dopłaty do 45%, to czy jest ktoś tak naiwny w Polsce, że uwierzy w to iż te dopłaty kiedykolwiek dędą....skąd ministerstwo finansów ma wziąść na to pieniądze,chyba z dziury budzetowej;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pagosa01 Sukces: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.jal.cc.il.us 11.12.02, 18:08 Ten tytul przypomina mi dowcip z dawnych czasow, ktory najwyrazniek trwaja w mentalnosci GW: "Wyscig Chruszczowa z Kennedy'm. Wielki sukces ZSRR. Chruszczow drugi na mecie, Kennedy przedostatni". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: artysta Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.dsl.pipex.com 11.12.02, 18:10 a co z probleme arealu kukurydzy na kiszonke? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alicja2 Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.bos.east.verizon.net 11.12.02, 18:10 Badz odwazna i przeczytaj dwa art.53p.5 i 90p.1 z polskiej konstytucji. 5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób. 1. Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacj i międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach. O ZGROZO!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Toruniak Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.02, 20:06 Gość portalu: Alicja2 napisał(a): > Badz odwazna i przeczytaj dwa art.53p.5 i 90p.1 z polskiej > konstytucji. > 5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie > w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony > bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, > moralności lub wolności i praw innych osób. > 1. Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej > przekazać organizacj i międzynarodowej lub organowi > międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w > niektórych sprawach. O ZGROZO!!! ... co o zgrozo, co mianowicie Ci sie nie podoba ? Wyjedz do Jemenu !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nina Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.cisco.com 11.12.02, 18:43 to proste skad wezmiemy pieniadze na doplaty i zasilki dla osob zwalnianych z przedsiebiorstw nie bedacych w stanie podjac otwartej konkurencji z UE. Z podniesionych podatkow. Ta czesc spoleczenstwa, ktorej nieco lepiej sie powodzi, i ktora nie unika placenia podatkow, bedzie musiala sie zlozyc na utrzymanie rolnictwa i bezrobotnych. Nie wiem, czy chce mi sie to robic.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KAPITULACJA KAPITULACJA IP: *.acn.pl / 10.69.1.* 11.12.02, 19:02 TO KAPITULACJA! Jakim cudem biedny polski chlop moze wytrzymac mordercza konkurencje z dotowana unijna zywnoscia? To kapitulacja! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ps Re: KAPITULACJA IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 11.12.02, 19:22 Czy to jest forum wyborcow Samoobrony albo LPR? Jakim cudem Alu droga wyszo Ci, ze dotowanie z unijnej kasy polskiej produkcji rolnej to przejmowanie rynku? Bylas kiedys we francuskim supermarkecie? I co, duzo tam jest zywnosci np. z Francji? Rolnictwo to 4% PKB Polski i 20% ludzi. Juz samo zestawienie tych liczb pokazuje, ze to branza nieszczegolnie wydajna. Wyzsze doplaty zakoserwuja ten skansen (sam mieszkalem na wsi to wiem) i w dluzszej perspektywie sa niekorzystne dla Polski. Ludzi trzeba ze wsi wyciagac a nie zacheca do wegetowania w gospodarstwach z 3 krowami i 1 prosiakiem! Co do suwerennosci to bedac w NATO tez z niej czesciowo rezygnujemy. Proponuje przeniesc Polske na Marsa. Tam bedzie pelna suwerennosc! Nawet tak bogate kraje jak USA i Kanada lacza rynki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LongIslander SUKCES IP: *.freqelec.com 11.12.02, 19:38 Ludzie pisza to co sa w stanie pojac. Rozszerzenie to proces skomplikowany i wielowymiarowy. Ktoby sobie zawracal glowe tysiacami stron traktatu rozszerzeniowego. Te % dla rolnikow rzecz cala w glowach upraszczaja, sprowadzajac negocjacje do latwiej dla skumania optymalizacji jednoparametrowej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: atah Re: KAPITULACJA IP: 5.1R2D* / *.blueyonder.co.uk 11.12.02, 19:39 Jedyny glos rozsadku! Nie chce mi sie wierzyc ze Polska zamienila sie w kraj ignorantow. 45% to niewystarczy. Moze tak by Unia zaplacila za wszystko a rolnicy pojda na zasluzone platne wakacje. A dziura w budzecie? Niech lepiej nam ja zakleja bo niewystarczajaco jeszcze nakradziono w tym kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tex Re: KAPITULACJA IP: *.hsc.tamus.edu 11.12.02, 19:34 Gość portalu: KAPITULACJA napisał(a): > TO KAPITULACJA! Jakim cudem biedny polski chlop moze wytrzymac > mordercza konkurencje z dotowana unijna zywnoscia? > To kapitulacja! Lepiej wytrzyma z 45% doplat w Unii niz z 0% doplat poza Unia. Debilu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: peter Re: KAPITULACJA IP: proxy / 194.88.103.* 11.12.02, 20:15 Oczywiscie!!!! Ale troche konkretniej. W przypadku 100% doplat, chlop posiadajacy 17 h dostawal by z doplat mniej wiecej rownowartosc pensji profesora uniwersyteckiego niezaleznie od tego czy cos robi czy nie. Teraz to bedzie "tylko 45%" czyli pewnie pensja nauczycielska. Polski chlop w wiekszosci produkuje na rynek lokalny i swoj wlasny uzytek (wiekszosc), gdzie konkurencja ze strony produtkow zachodnich jest zadna. Takze bardzo niskie koszty produkcji dalej beda czynic produkty polskie konkurencyjnymi - tak naprawde jedyny problem to ich jakosc. W wiekszosci przypadkow sredni dochod w gospodarstwie wzrosnie nawet o 35%, w niektorych moze to byc duzo wiecej. Tak naprawde to gdyby chamy juz nic nie robily tylko produkowaly na wlasny uzytek pobierajac przy tym doplaty, nie zyli by gorzej niz teraz. 1 Euro pod Stuttgartem to nie jeden Euro pod Bialymstokiem. Tak naprawde chlopy - te darmozjady - beda jedyna grupa, ktora juz pierwszego dnia po przystapieniu odczuje poprawde. Moim zdaniem powinno sie oddebrac chlopom doplaty jezeli by w referendum glosowali przeciw Uni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał chłopy to darmozjady według petera ! IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 11.12.02, 21:02 Rozumiem, ze ty jako unijny urzędnik wytrułbyś tych darmozjadów albo wysłał do gułagów. Moja matka to córka takiego darmozjada z Mazur. Darmozjadami są też moi teściowie. Za to ty jesteś wcieleniem mądrości. Żyjesz z pieniędzy podatników i się wymądrzasz. Powinienem skierować pod twoim adresem wiązankę, ale nie będę zniżał się do twojego poziomu ! Odpowiedz Link Zgłoś
heimer Re: KAPITULACJA 12.12.02, 11:45 Gość portalu: peter napisał(a): > W przypadku 100% doplat, chlop posiadajacy 17 h dostawal by z > doplat mniej wiecej rownowartosc pensji profesora > uniwersyteckiego niezaleznie od tego czy cos robi czy nie. Teraz > to bedzie "tylko 45%" czyli pewnie pensja nauczycielska. Polski > chlop w wiekszosci produkuje na rynek lokalny i swoj wlasny > uzytek (wiekszosc), gdzie konkurencja ze strony produtkow > zachodnich jest zadna. Takze bardzo niskie koszty produkcji > dalej beda czynic produkty polskie konkurencyjnymi - tak > naprawde jedyny problem to ich jakosc. > W wiekszosci przypadkow sredni dochod w gospodarstwie wzrosnie > nawet o 35%, w niektorych moze to byc duzo wiecej. Tak naprawde > to gdyby chamy juz nic nie robily tylko produkowaly na wlasny > uzytek pobierajac przy tym doplaty, nie zyli by gorzej niz > teraz. > > 1 Euro pod Stuttgartem to nie jeden Euro pod Bialymstokiem. > > Tak naprawde chlopy - te darmozjady - beda jedyna grupa, ktora > juz pierwszego dnia po przystapieniu odczuje poprawde. Moim > zdaniem powinno sie oddebrac chlopom doplaty jezeli by w > referendum glosowali przeciw Uni. > BINGO. ZGADZAM SIE. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: __jan Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.02, 20:03 Gość portalu: ALICJA napisał(a): > Udostępniamy tylko w 45% Polski rynek zbytu... a co wy macie takiego dobrego i taniego dla nas??? wlasnie, nic. Wszystko co sie produkuje u was ( o ile sie jeszcze produkuje ) nie ma zadnych szans na naszym rynku, ani u was samych bo nawet jarzyny sprowadzacie z NL, no i co wy mozecie bez nas, naszych pieniedzy, dotacji zrobic??? tak, tylko wyemigrowac, koszalki-opalki-przechwalki Odpowiedz Link Zgłoś
dziewczynka_z_zapalkami Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat 11.12.02, 20:50 Gość portalu: __jan napisał(a): > Gość portalu: ALICJA napisał(a): > > > Udostępniamy tylko w 45% Polski rynek zbytu... > > a co wy macie takiego dobrego i taniego dla nas??? wlasnie, nic. > Wszystko co sie produkuje u was ( o ile sie jeszcze produkuje ) > nie ma zadnych szans na naszym rynku, ani u was samych > bo nawet jarzyny sprowadzacie z NL, no i co wy mozecie bez nas, > naszych pieniedzy, dotacji zrobic??? tak, tylko wyemigrowac, > koszalki-opalki-przechwalki MY, to znaczy kto? Zachowuj się, gościu. Ja też uważam że procent udostępnienia polskiego rynku zbytu powinien liczbowo być równy wielkośvi dopłat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.dyn.optonline.net 12.12.02, 02:17 Gość portalu: __jan napisał(a): > Gość portalu: ALICJA napisał(a): > > > Udostępniamy tylko w 45% Polski rynek zbytu... > > a co wy macie takiego dobrego i taniego dla nas??? wlasnie, nic. > Wszystko co sie produkuje u was ( o ile sie jeszcze produkuje ) > nie ma zadnych szans na naszym rynku, ani u was samych > bo nawet jarzyny sprowadzacie z NL, no i co wy mozecie bez nas, > naszych pieniedzy, dotacji zrobic??? tak, tylko wyemigrowac, > koszalki-opalki-przechwalki Czlowieku skad ty sie wziales? Niby mowisz po polsku, a z twojej wypowiedzi bije wielka niechec do Polski. Jestes wiec unijnym poliglota prezentujacym antypolonizm, czy tez pospolitym "zdrajca", ktoremu udalo sie kiedys zamieszkac w NL i teraz czuje sie lepszy od biednych rodakow. Nie martw sie. Polska mimo klopotow ciagle ma co sprzedawac i przyjdzie jeszcze za naszego zycia czas, ze NL zostanie z tylu. W dobie ocieplenia klimatu bedziecie sie musieli tam dobrze sprezac aby was w tej "depresji" nie zalalo. Holender moze jeszcze nie potrzebuje polskich warzywek, ale ziemia mu juz teraz pasuje. Nieprawdaz... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: W.Piskorz Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.68.222.112.brutele.be 11.12.02, 20:08 Proszę Redaktora o poprawienie błędu ortograficznego we wstępie, gdzie nazwe naszego kraju napisano z małej litery. Chodzi o fragment: "które polska chciałaby wciąż załatwić w negocjacjach" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: W.Piskorz Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.68.222.112.brutele.be 11.12.02, 20:09 Proszę Redaktora o poprawienie błędu ortograficznego we wstępie, gdzie nazwe naszego kraju napisano z małej litery. Chodzi o fragment: "które polska chciałaby wciąż załatwić w negocjacjach" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wyborca Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.acn.waw.pl 11.12.02, 20:22 Nie męczcie się. I tak zagłosuję za Unią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dudek Eee, jeśli chodzi o artykuły spożywcze, to próbowałaś IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.12.02, 20:32 kiedykolwiek jeść coś co jedzą Niemcy? Nie? - To nie próbuj. Większość produktów Unijnych, poza niektórymi rzadkimi i regionalnymi wyrobami to rezultat lat wspólnej polityki rolnej stawiającej ilość ponad jakość. Większość ich produktów to mdłe świństwo o gigantycznej zawartości chemikaliów. A o produktach sprzedawanych w hipermarketach pod własną marką już lepiej nie wspominać - nasze są paskudne, a ich to nawet mój pies nie chciał jeść... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grinch Re: Eee, jeśli chodzi o artykuły spożywcze, to pr IP: 129.81.192.* 11.12.02, 20:37 Gość portalu: Dudek napisał(a): > kiedykolwiek jeść coś co jedzą Niemcy? Nie? - To nie próbuj. > Większość produktów Unijnych, poza niektórymi rzadkimi i > regionalnymi wyrobami to rezultat lat wspólnej polityki rolnej > stawiającej ilość ponad jakość. Większość ich produktów to mdłe > świństwo o gigantycznej zawartości chemikaliów. A o produktach > sprzedawanych w hipermarketach pod własną marką już lepiej nie > wspominać - nasze są paskudne, a ich to nawet mój pies nie chciał jeść... ================================================================ O.k. Przyjedz do USA, a przekonasz sie, ze produkty unijne nie sa wcale takie zle ! Odpowiedz Link Zgłoś
heimer Re: Eee, jeśli chodzi o artykuły spożywcze, to pr 12.12.02, 11:51 Gość portalu: Dudek napisał(a): > kiedykolwiek jeść coś co jedzą Niemcy? Jadlem i jem. Bo co? Nie jest rewelacyjne, ale nigdy mi nie zaszkodzilo i nigdy sie nie strulem (co w Polsce sie zdarzalo). > świństwo o gigantycznej zawartości chemikaliów. Facet co ty za bzdury opowiadasz. Wlasnie normy europejskie dotyczace zdrowego jedzenia beda jednym z wiekszych problemow polskich zawszonych zakladow spozywczych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bzxbz BUAHAHAHA :D IP: *.idg.com.pl / 172.16.7.* 11.12.02, 20:36 unia się zgodziła, o jaka dobra unia o mamo! i będziemy mogli (o łaskawa unio) dopłacić sobie sami te 5% powyżej 40%. Jak fajowo (o łaskawa unio). A może unia się zgodzi na JESZCZE WIĘCEJ, to dopłacimy sobie i 10% powyżej 40%... no no no no. To dlaczego łaskawa unia nie godzi się się na 100% dopłat??? 40% Unia + 60% z polskiego budżetu??? no co im przeszkadza? ale już mam dość UE, a jeszcze tam nie weszliśmy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mariusz cytat......wart przemyslenia IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 11.12.02, 20:40 "Chcecie byc narodem niewolników, my nie mamy nic przeciwko temu, jezeli ta rola wam odpowiada, prosze bardzo" - mówil Carl Beddermann, byly doradca ds. ochrony srodowiska w Polsce z ramienia UE na konferencji zorganizowanej przez Zrzeszenie Prywatnego Handlu i Uslug oraz Unie Polityki Realnej. Tematem tego ekskluzywnego spotkania bylo planowane przez Bruksele rozszerzenie Unii Europejskiej. O UE mozna mówic i pisac w Polsce dobrze, albo w ogóle. Brakuje merytorycznej dyskusji nad ewentualnymi korzysciami (?) i konsekwencjami integracji europejskiej. W Polsce nie ma elity narodowej, która w swej dzialalnosci publicznej kierowalaby sie interesem nadrzednym, dobrem Rzeczpospolitej i jej obywateli. Te regule zdaje sie potwierdzac wizyta Carla Beddermanna w Toruniu, w której uczestniczyli przedstawiciele lokalnego biznesu. Konferencja nie wzbudzila zainteresowania mediów, a sa one przeciez podstawowym nosnikiem informacji i kreuja swiadomosc spoleczna. Bruksela i "klerofaszysci" Carl Beddermann piastowal wysokie stanowisko urzednicze w UE. Zwrócil uwage na mankamenty jej polityki. Bruksela zareagowala natychmiast. Zostal wezwany do Berlina, strone polska zmuszona do stwierdzenia, ze stracila do niego zaufanie, poniewaz jak mówi "gloszone przeze mnie poglady moglyby zagrozic wynikom referendum. Z "klerofaszystami" sobie poradzimy, ale jesli zaczna pisac o niewygodnych dla nas sprawach "normalne" gazety, to mozemy miec powazne problemy" - przekonywali przelozeni Beddermanna. "Bralem udzial w dyskusji nt. UE. Po jej zakonczeniu jeden z profesorów powiedzial, ze dawno chcial dac Niemcowi w gebe. Innych argumentów nie mial. Mimo to, na zachodzie wierzymy, ze wasz naród jest dumny. UE to nie jest Europa, to cech, gdzie jeden czerpie korzysci kosztem drugiego, wielka idea europejska dawno zostala pogrzebana" - dodaje Carl Beddermann. "Oplaty, które Niemcy uiszcza za kazdy kraj przystepujacy do UE wyrównuje sie przez ogromne nadwyzki handlowe, które wygospodarowuje sie poprzez handel z tymi krajami. Z ekonomicznego punktu widzenia nie powstaja dla Niemiec przez to zadne dodatkowe koszty. Niemiecki wklad w rozszerzenie wynosi rocznie nieco ponad mld euro, taniej Niemcy nie moga kupic stabilizacji na swojej granicy z Rosja" - argumentowal Guenter Verheugen w jednym z wywiadów z konca lutego br. opublikowanym w prasie niemieckiej. "Oto jest prawdziwa strategia UE - mówil Beddermann. Ciekawy jestem jak on teraz to wytlumaczy". "Aby zrozumiec obecna sytuacje Polski przed planowanym przystapieniem do Unii Europejskiej nalezy rozróznic dwie sprawy, po pierwsze, europejska idee zblizenia narodów, po drugie, unie brukselska. Niestety, nie maja one ze soba nic wspólnego. Idea europejska jest dobra. Unia Europejska to wielkie oszustwo" - twierdzi europejski polityk. "Tak jak wielkim klamstwem jest to, ze Polska skorzysta na integracji z UE. Udaje sie, bowiem, ze srodki i fundusze plyna do Polski, a to nieprawda. Otrzymujecie moze dziesiata czesc tego, o czym sie mówi, reszte pochlania administracja brukselska lub wraca do Unii Europejskiej w formie zysków z zachodnich inwestycji finansowanych w Polsce" - dodaje. Najlepszym przykladem jest przedakcesyjny SAPARD, fundusz przeznaczony na rozwój obszarów wiejskich, którego uzytkownikami maja byc rolnicy indywidualni, przemysl spozywczy oraz gminy. Wedlug Beddermanna skorzysta z niego tylko niewielka liczba rolników. "Powodem jest brak kapitalu wlasnego dla dofinansowania i brak nadziei na zwrot inwestycji. Programem pomocy SAPARD zachód finansuje w pierwszym rzedzie swoje wlasne inwestycje w Polsce, glównie w przemysle przetwórczym. Tak wyglada altruistyczna pomoc UE dla Polski" - wyjasnial Beddermann. W UE uzytkownicy funduszy maja z reguly wlasny kapital, dostep do taniego systemu kredytowego, moga zaciagac pozyczki na preferencyjnych warunkach 2 lub 3 proc. W Polsce 18 proc. Te pieniadze sa przez rozrosnieta biurokracje wykorzystywane w okolo 70 proc. Reszta zostaje w Brukseli. Zdaniem Carla Beddermanna Polska potrzebuje protekcjonizmu w dziedzinie rolnictwa. "Nieprawda jest, ze UE stanowi unie celna, a nie przystapienie do niej grozi Polsce ekonomicznymi represjami. UE nie jest w stanie zabronic Polsce wstepu na swoje rynki. Swobode handlu gwarantuja postanowienia Swiatowej Organizacji Handlu (WTO). Szwajcarzy, Norwegowie, Japonczycy, Koreanczycy nie sa czlonkami UE, a prowadza handel z krajami Pietnastki. Polska tez to robi" - uzupelnil swa wypowiedz Carl Beddermann. Polityka rolna jest wedlug niezaleznych ekonomistów najwieksza tragedia. Rolnictwo w krajach Europy Srodkowej i Wschodniej musi byc zmodernizowane. "W stosunkach Zachodu z Krajami wychodzacymi z realnego socjalizmu obowiazuje prawo dzungli" - sadzi Beddermann. "UE traktuje Polske jako rynek zbytu dla swoich towarów. Na wejsciu do UE zalezy wszystkim tym, którzy na tym zarobia" - dodaje. Polska ma byc po przystapieniu do UE netto platnikiem. W praktyce bedzie musiala wiecej wplacac do unijnej kasy, niz z niej otrzyma. Zdaniem Carla Beddermanna "Polska bedzie musiala uiszczac rocznie ok. 5 mld euro skladki czlonkowskiej, nakladów na nowe inwestycje sluzace realizacji jej wymogów (np. kolczyki i paszporty dla krów) oraz biurokracje. W zamian dostanie ok. 1, 56 mld euro rocznie doplat bezposrednich dla rolnictwa, na rynkowa polityke rolna i resorty polityki wewnetrznej". Oczywiscie UE przewiduje ok. 4, 63 mld euro rocznie na sfinansowanie przedsiewziec strukturalnych i rozwój terenów wiejskich, ale jak mówil Beddermann "sama Unia, uwaza, ze w pierwszych latach tylko 10 proc., w najlepszym przypadku 20 proc. tych funduszy dotrze do Polski, a wlasciwie do inwestycji unijnych w Polsce". Polska straci wiec na przystapieniu do UE od 2, 5 do 3 mld euro rocznie. "Tam Ojczyzna, gdzie dobrze" - glosi stara rzymska maksyma. Prounijni politycy w Polsce, którym i tak nie zyje sie przeciez zle, na integracji z UE na pewno nie straca. A co z tego bedzie mial Naród? Dwulicowy Schroeder Jak pisze Carl Beddermann w liscie do kanclerza Niemiec Gerharda Schrodera: "Panski serdeczny przyjaciel, Leszek Miller, wybral wlasnie Pana do wypelnienia tego zadania (tj. przekonywana Polaków o koniecznosci przystapienia do UE). Bylo nie bylo to przeciez wlasnie Pan dumnie oglasza w Niemczech, ze zadbal Pan o to, zeby poprzez specjalna uchwale polscy robotnicy przez pierwszych siedem lat po wstapieniu Polski do Unii nie mieli prawa podejmowac pracy w Niemczech (...) to przeciez Pan zadal na lamach "Suddeutsche Zeitung" dla polskich rolników zamiast 25 proc. doplat calkowitego ich zaniechania (...) to Panski rzad zadbal o to, aby obywatele polscy przy przekraczaniu granicy niemieckiej w dalszym ciagu musieli okazywac paszporty (...) to Pan na spotkaniach z niemieckimi wypedzonymi twierdzil, ze po przystapieniu Polski do Unii kazdy z nich i tak bedzie mógl sie osiedlac na polskich ziemiach Odzyskanych". Szkoda, ze politykom znad Wisly brakuje odwagi, aby rozmawiac o faktach. Tym razem wyreczyl ich Carl Beddermann, europejski konwertyta. Kto bedzie nastepny? Odpowiedz Link Zgłoś
dziewczynka_z_zapalkami Re: cytat......wart przemyslenia 11.12.02, 20:58 Bardzo ciekawe! Skąd to? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: igstr Re: cytat......wart przemyslenia IP: *.nik.gov.pl / 212.160.156.* 12.12.02, 11:06 Ten gość z Niemiec poświęcił własną karierę po to by powiedzieć Polakom wprost, co sądzi o polityce UE wobec Polski. A polscy politycy mydlą nam oczy ogólnikami o długofalowych korzyściach, licząc na przyszłe kariery. Jeden Niemiec robi więcej dla informowania polskiej opinii publicznej niż wszyscy polscy politycy razem wzięci. Z taką klasą polityczną lepiej do Unii nie wchodzić bo będziemy ogrywani równo i bezlitośnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polimer Nie Unia tylko Dania IP: *.it-net.pl 11.12.02, 21:00 Niemcy i Francja zweryfikują te ustalenia. W dół :)))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piero Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 11.12.02, 21:18 to i tak za dużo a co dostanie rzemieślnik robotnik profesor . Nie zapomnijcie oszołomy że bamber po poznańsku czyli chłop płaci ubezpieczenie na kwartał 100 zl. a rzemieslnik 600 zl miesięcznie. Każdy gospodarz kosztuje budżet Państwa mieśięcznie średnią pensję i my to placimy z podatkow. Jestem wrogiem doplat tylko do wsioków niech lepiej pracują i wydajniej.Najlepiej niech nic nie robią a Unia im zaplaci.Wieś P{olska zawsze była dziadostwem i tak będzie zawsze. Czy będą rzadzić czerwoni czy bali to itak się nie zmieni. Zaznaczam że mieszkam na wsi i znam ten problem doskonale jestem biednym rzemieślnikiem płacacym ZUS 600 zł. miesięcznie. Odpowiedz Link Zgłoś
doktor_gumiak Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat 11.12.02, 21:29 panie premierze ja wiem jak nazbierac kaski na te pare dodatkowych procent. wprawadzic winiety na wasy, a takie peeselowskie, z przyschnietym makaronem, to obciazyc tez vatem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Poslaniec DOPLATY TO JEDNO A LIMITY I KWOTY TO JESZCZE IP: *.246.69.146.Dial1.NewYork1.Level3.net 12.12.02, 02:50 gorsze,bo ogranicza nasz rozwoj!!!.Wiele osob sie nad tym nie zastanawia bo mysli ze tylko w wysokosci doplat lezy problem.Na pewno tak ale tu tez jest ukryty przekret,co z tego ze 10ciu bedzie mialo wieksze doplaty jat drugie tyle bedzie bez roboty a trzecie pewno jeszcze w przetworstwie.W sumie robimy miejsce unijnym towarom(rynek zbytu), dajemy robote ich robotnikom i o to chodzi.Propaganda zaraz to (doplaty) oglosi jako "sukces"negocjatorow ale tylko po to zeby sprytnie uspokoic pablike.Zobaczcie wlasnie ze pod te publike unia ustapi tam gdzie najbardziej widowiskowo i najmniej ja to kosztuje.Te 45% z naszego "skarbca" to juz palcem po wodzie pisane a i tak duzo mniej jak 100, wiec wystarczy zeby na spoko nas zalatwic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kleks Re: Obiecanki cacanki IP: *.indisoft.com / 192.168.98.* 12.12.02, 11:22 Przywódcy wszystkich republik UE (poza Hiszpanią) zapewnili JE Leszka Millera, że poprą kandydaturę Wrocławia do EXPO 2010. Wrocław otrzymał 2 (dwa) głosy na 88. Czy p. Premier już wie, co oznaczają obietnice Jego P.T. Kolegów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kai Re: Obiecanki cacanki IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 12.12.02, 11:38 Gość portalu: Kleks napisał(a): > Przywódcy wszystkich republik UE (poza Hiszpanią) zapewnili JE > Leszka Millera, że poprą kandydaturę Wrocławia do EXPO 2010. > Wrocław otrzymał 2 (dwa) głosy > na 88. Czy p. Premier już wie, co oznaczają obietnice Jego P.T. > Kolegów? Nie wiedziałem, że W. Brytania, Holandia, Szwecja i kilka innych krajów unijnych są republikami. Jak widać twoja wiedza o krajch europejskich jest podobna do twojej znajomości funkcjonowania UE. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kleks Re: Obiecanki cacanki IP: *.indisoft.com / 192.168.98.* 12.12.02, 14:46 Ja pisze kolezanko(kolego)o formie sprawowania wladzy. Ty pewnie o ustroju. Niezmienia to faktu ze tak wlasnie bylo. Gość portalu: kai napisał(a): > Gość portalu: Kleks napisał(a): > > > Przywódcy wszystkich republik UE (poza Hiszpanią) zapewnili JE > > Leszka Millera, że poprą kandydaturę Wrocławia do EXPO 2010. > > Wrocław otrzymał 2 (dwa) głosy > > na 88. Czy p. Premier już wie, co oznaczają obietnice Jego P.T. > > Kolegów? > > Nie wiedziałem, że W. Brytania, Holandia, Szwecja i kilka innych krajów > unijnych są republikami. Jak widać twoja wiedza o krajch europejskich jest > podobna do twojej znajomości funkcjonowania UE. Odpowiedz Link Zgłoś
heimer JAKI JEST PLAN DOPLAT JAK NIE WEJDZIEMY DO UE?? 12.12.02, 11:43 Jak w tytule Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dosia Re: JAKI JEST PLAN DOPLAT JAK NIE WEJDZIEMY DO UE IP: ACOPWP* / 195.217.253.* 12.12.02, 13:11 No.... napewno z 500%. A nie jakies tam marne 45%. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 516135156 Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.mragowo.sdi.tpnet.pl 12.12.02, 13:20 bardzo dobry pomysl z ta unia. postarajcie sie abysmy szybciej weszli!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KLEKS Re: Unia Europejska zgadza się na 45-proc. dopłat IP: *.indisoft.com / 192.168.98.* 12.12.02, 14:41 Hura! Unia laskawie zgodzila sie ze mozemy nszym rolnikom doplacac z wlasnej kieszeni. Poza tym jestesmy wolni i suwerenni. Odpowiedz Link Zgłoś