Dodaj do ulubionych

Państwa Unii wypłacą emerytury już pracującym t...

IP: 216.54.20.* 19.02.03, 22:15
Jak na szkle, tak to pieknie malowane.
Moze ktos jest w stanie odpowiedziec na pytanie:
Czy Polska bedzie wyplacac renty i emerytury ludziom /nie ich spadkobiercom/za lata
przepracowane /legalnie/ w Polsce a teraz mieszkaja gdzies w Europie i klepia taka sama biede
tylko zagraniczna.
Obserwuj wątek
    • Gość: noiki ODPOWIEDZ. IP: *.proxy.aol.com 20.02.03, 06:33
      Gość portalu: czas napisał(a):

      > Jak na szkle, tak to pieknie malowane.
      > Moze ktos jest w stanie odpowiedziec na pytanie:
      > Czy Polska bedzie wyplacac renty i emerytury ludziom /nie ich
      spadkobiercom/za
      > lata
      > przepracowane /legalnie/ w Polsce a teraz mieszkaja gdzies w
      Europie i klepia
      > taka sama biede
      > tylko zagraniczna.

      WSZYSTKO JEST ZALEZNE OD UMOWY POMIEDZY DANYM KRAJEM I POLSKA.
      JETS TO OBECNIE STOSOWANE(OCZYWISCIE WSZYSTKO JEST OPODATKOWANE
      ZALEZNIE OD POSZCZEGOLNEJ UMOWY).
    • Gość: elka Re: Państwa Unii wypłacą emerytury już pracującym IP: w3cache.u.INTELINK.pl:* 20.02.03, 09:59
      Z momentem stania się członkiem UE, Polska będzie przestrzegać
      prawa wspólnotowego. Dotyczy to również zasad opieki społecznej,
      czyli m.in. sposobów naliczania i wypłat emerytur (art. 42 TWE).
      Jeżeli jakiś obywatel UE stwierdzi, że jego prawa są łamane, ma
      prawo wniesienia skargi do Trybunału Sprawiedliwości. W praktyce
      oznacza to, że obywatele Polscy mieszkający teraz poza granicami
      kraju zyskają narzędzie walki z polskim systemem ubezpieczeń
      społecznych. Oczywiście i teraz można dochodzić swoich roszczeń
      w Zus-ie, ale z pewnością siła przetargowa szarego człowieka
      wzrośnie w momencie wejścia do UE. Nie możemy się bowiem
      oszukiwać, że państwa członkowskie takie jak Niemcy czy Francja
      będą stosowały w stosunku do nas jakiekolwiek taryfy ulgowe.
    • Gość: walterbertin Re: Państwa Unii wypłacą emerytury już pracującym IP: *.dip.t-dialin.net 21.03.03, 05:44
      wszystko zalezy od podpisanych umów socjalnych
      miedzy RFN a Polska (jeszcze PRL) podpisal Cyrankiewicz z Adenauerem umowe
      z zasada: kazdy placi swoim zamieszkalym na danym (swoim) terenie
      tylko lata sa przeliczane wg wzoru co by bylo gdyby czyli
      ile by dany pracownik wplacal do kasy emerytalnej nabywajac praw emerytalne
      na podbnym stanowisku pracy jak w tym drugim kraju ale u nas
      - oczywiscie wg stawki najnizszej dla danej pracy
      i bez nadgodzin czy innych dodatków.
      Ta umowa socjalna RFN-PRL obowiazuje nadal z III RP z Unia czy bez Unii
      czyli Polacy pracujacy czasowo w Unii placa do kasy emerytalnej panstwa w
      którym pracuje a dostana rente z ZUS po przeliczniku jak wyzej.
      Za PRL bylo to wygodne dla ZUS bo nie musieli przekazywac rent za granice w
      dewizach a teraz bedzie tragedia dla ludzi ktorzy beda chcieli spedzic starosc
      w Polsce - pazernosc nigdy nie poplaca a ZUS za PRL byl pazerny i sie
      przechytrzyli.
      Walter
    • Gość: lepian Re: Państwa Unii wypłacą emerytury już pracującym IP: *.dip.t-dialin.net 16.04.03, 12:10
      Polacy, którzy pracowali w którymś z krajów Piętnastki, po
      wejściu Polski do UE mogą dostać emeryturę za cały przepracowany
      za granicą okres

      "Taką zasadę przewidują warunki wejścia Polski do UE. Dotyczy to
      oczywiście tylko tych osób, które pracowały legalnie. - Nasi
      obywatele, którzy teraz są za granicą, powinni jak najszybciej
      legalizować swą pracę, by zdobyć prawo do emerytury - radzi
      Krzysztof Gozdek z Departamentu Ubezpieczeń Społecznych resortu."


      To mile, ze Departament Ubezpieczen Spolecznych troszczy sie o
      tych, co pracuja nielegalnie za granica. Moze by tak za jednym
      zamachem posprzatac wlasne podwórko? Polska szara strefa, tez
      moze zapomniec o pózniejszych emeryturach. Jaki z tego moral
      wynika? Zaden!!
      No moze na sile cos sie znajdzie. Rozsadne prawo nalezy
      pieczolowicie przestrzegac, niezaleznie, czy w Unii, czy tylko
      na swym rodzimym podwórku.
      Jesli szarej strefie obojetna jest przyszlosc, to niech w
      przyszlosci spia pod mostem, obojetnie czy w Paryzu, czy Nowej
      Hucie. Jesli kompetentne urzedy nie reaguja, tylko rejestruja
      patologiczne procesy spoleczne, to nie oczekujmy, ze cos sie w
      przyszlosci zmieni.
    • Gość: Jasiu Re: Państwa Unii wypłacą emerytury już pracującym IP: *.dip.t-dialin.net 16.04.03, 17:07
      Zazdroscie Slazakom.Czas pracy w Polsce liczy sie do renty tak,jak by pracowali w Niemczech.Brany jest sredni zarobek niemiecki w podobnej niemieckiej pracy.
      Ja juz mam zapewniona emeryture,o jakiej Polacy moga marzyc.I zamieszkam na starosc znowu na Slasku.
    • Gość: http://www.euroinfo.xu.pl/ ==> Re: Państwa Unii wypłacą emerytury już pracującym IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 20.04.03, 10:22
      www.euroinfo.xu.pl/ ==> nie daj się okraść! CZYTAJ
      • Gość: wikul Re: Państwa Unii wypłacą emerytury już pracującym IP: *.acn.waw.pl 21.04.03, 00:37
        Rękopis męża stanu znaleziony w Tworkach

        Ludzie, Polacy, Rodacy! Nie dajcie się oszukać. To wszystko było ukartowane.
        Cała Kopenhaga to była tylko inscenizacja. Decyzje już dawno temu podjął tajny
        rząd międzynarodowy, na którego czele stoi rabin Weiss z Nowego Jorku. Dwa
        tygodnie temu Millera wezwał kanclerz Schr�der do Hanoweru i tam, w bunkrze
        Hitlera, Sturmbanf�hrer Brunner, syn tego Brunnera z gestapo przekazał mu
        instrukcje, szyfry i dyrektywy.

        W Kopenhadze było przedstawienie dla telewizji. Zamknęli się i rzekomo rokowali
        do końca, a tak naprawdę to gawędzili o wakacjach, wypytywali o zdrowie żony i
        dziatek, opowiadali ohydne dowcipy o Polakach kradnących samochody. Millera
        zakneblowali, żeby nie przeszkadzał i tylko patrzyli na zegarek, żeby zdążyć na
        główne wydanie "Wiadomości". Nawet parę minut przeciągnęli, żeby było bardziej
        dramatycznie i żeby wiadomości sportowe się opóźniły, żeby Polacy nie mogli się
        od razu dowiedzieć, jak ładnie skoczył na treningu Adam Małysz. Bo Małysz to
        nasz, z Wisły, a teraz będzie musiał skakać bliżej, żeby mógł wygrywać jakiś
        Schmidt albo Hannawald.

        Dadzą wam po parę euro, ale będziecie musieli kupować oliwki zamiast rzepaku.
        Będziecie musieli być Europejczykami. Ja się nie zgadzam. Już mój dziadek nie
        był Europejczykiem, mój ojciec nie był Europejczykiem, ja też nie jestem
        Europejczykiem. Wśród moich przyjaciół i znajomych politycznych nie ma ani
        jednego Europejczyka. Sami prawdziwi Polacy z atestem po analizie. Spytajcie
        ordynatora. Ja nie chcę, żeby moje dzieci były Europejczykami i one też nie
        chcą. A jakby chciały, to rózga. Namoczona w polskiej wodzie z Wisły.

        Wolę polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu, no bo kogo to nie wzruszy,
        kiedy w gównie tkwi po uszy. Mówią wam, że chłop wyciąga rękę. Prawda, ale
        chłop wyciąga rękę do ojczyzny po złote, a nie po euro, bo wie, że Balcerowicz
        musi odejść, a wtedy złoty spadnie i będzie więcej wart niż euro. Teraz zmuszą
        chłopa do brania w euro. Wszyscy urzędnicy będą musieli brać w euro. To jest
        szarganie godności narodowej i europejska pańszczyzna. Zamiast na swoim, chłop
        będzie robił u komisarza Fischlera, bo całą ziemię wykupią Niemcy sudeccy.
        Premier Kalinowski chwali się, że sprawdziło się staropolskie przysłowie o
        krowie, która dużo ryczy - dostaje najwięcej siana. A tu potrzebne jest nowe
        przysłowie. Krowę, która dużo ryczy, doją pierwszą. Dadzą nam siana, a potem
        wydoją tak, że zejdziemy na księgosusz i nosaciznę.

        A co to jest Europa? Francuzi to zboczeńcy, Anglicy zdrajcy, Niemcy odwetowcy,
        Grecy oszuści, Włosi to mafia, Irlandczycy pijacy. A jeszcze teraz jakieś
        Pepiki, Boćwiny litewskie. Szlachetni Polacy nie mają czego szukać w tym
        towarzystwie.

        Kopenhaga to największa klęska narodowa od czasu bitwy pod Warną. Za króla
        Olbrachta wyginęła szlachta, za premiera Millera wszystko wzięła cholera. Źle
        się stało w państwie duńskim i miał rację wielki wizjoner tamtejszy, książę
        Hamlet, że życie jest opowieścią wariata, pełną rozpaczy i krzyku. Precz z
        Europą! Proszę mnie stąd zabrać. Przenieście mnie z sali ogólnej do izolatki.
        Tylko nie zapomnijcie o basenie. -
        M.Rybiński
    • Gość: t DUPA JAS IP: *.dip.t-dialin.net 23.04.03, 00:30
      Wiekszosc Polaków opowie sie w referendum przeciwko wejsciu
      naszego kraju do Unii Europejskiej - wynika z prognoz Osrodka
      Badan Wyborczych. OBW prognozuje, ze tylko 49% obywateli
      polskich opowie sie za integracja z Unia Europejska zas 51% w
      referendum zaglosuje przeciw.

      Szef Osrodka Badan Wyborczych Marcin Palade podkreslil, ze ich
      prognoza zostala wykonana na podstawie kilku przeprowadzonych
      wczesniej sondazy.

      "Uwzglednilismy uwarunkowania regionalne a takze osoby, które w
      sondazach mówia, ze nie maja zdania bo na karcie referendalnej
      nie bedzie takiej pozycji" - powiedzial Palade.

      Wiekszosc socjologów jednak z duzym dystansem wypowiada sie o
      prognozach Osrodka Badan Wyborczych. Ich zdaniem, bardziej
      wiarygodne sa badania przeprowadzone przez duze firmy badawcze.

      Jerzy Gluszynski z PENTORA twierdzi, ze to sondaze pokazuja
      obecne nastroje spoleczne. Jego zdaniem prognozy to jedynie
      przewidywanie przyszlosci.

      "W przypadku prognoz OBW nie wiadomo nawet na jakich
      przeslankach sie oparto" - powiedzial Gluszynski. Podkreslil, ze
      takim prognoza mozna wierzyc lub nie ale niestety nie mozna ich
      zweryfikowac.

      Wedlug sondazy wiekszosci renomowanych firm badajacych opinie
      publiczna ponad 60% Polaków popiera integracje z Unia
      Europejska. Przeciwnicy wejscia naszego kraju do Unii to mniej
      niz 30%.(IAR/WP.pl)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka