Dodaj do ulubionych

pekińczyk liże łapki

15.11.10, 22:01
Witam.Mój ukochany pekińczyk od kilku dni uparcie liże sobie wszystkie łapki,oglądałam je ale nic tam nie widzę ,dlaczego tak się zachowuje,czy jest to normalne czy objaw jakiejś choroby?
Obserwuj wątek
      • aaaniula Re: pekińczyk liże łapki 17.11.10, 07:17
        mój pies bardzo źle tolerował zimą sól rozsypywaną zimą na jezdniach i chodnikach, i właśnie tak to się objawiało. Kot z kolei miał alergię na nowy detergent do mycia podłogi i również łapki wylizywał. Poobserwuj jeszcze, a jeśli nadal tak się zachowuje to idźcie do weta.
    • agni_me Re: pekińczyk liże łapki 17.11.10, 13:53
      Obejrzyj dokładnie psie łapy, zwłaszcza między palcami (tam, gdzie pies się poci). Skóra powinna być w miarę sucha, niezaczerwieniona, bez brązowego nalotu. Jeśli przeszkadza psia sierść, zwłaszcza zbita, wytnij ją delikatnie (zwłaszcza "spod spodu"). Możesz oczyścić psie łapy: umyj je w letniej wodzie (pamiętaj, że to dla psa stres, rób to spokojnie i cierpliwie), osusz starannie i zdezynfekuj, postaraj się, żeby przez jakiś czas nie lizał łap (najlepiej zrobić to przed karmieniem albo po spacerze, kiedy pies udaje się na spoczynek). Jeśli nie zauważysz poprawy, niezbędna będzie wizyta u weta: takie lizanie łatwo przechodzi w nawykowe i jest w zasadzie nie do wyeliminowania, kiedy pies zaakceptuje je, jako sposób na rozładowanie stresu lub nudy. Dobrze przed podaniem maści, leków i innych środków zrobić wymaz, nie kosztuje to szczególnie dużo, a masz pewność, że psu nie rozwija się grzybica czy drożdżyca (od razu uprzedzam, że na badaniu zawsze wychodzą drożdżaki i najczęściej nie są przyczyną ale skutkiem - pies liże łapy, między łapami robi się mokro i bardzo ciepło, drożdżaki rozwijają się jak głupie w takim środowisku, psa zaczyna bardziej swędzieć, zaczyna mocniej lizać i mamy klasyczne błędne koło, dlatego od razu warto znaleźć praprzyczynę).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka