Dodaj do ulubionych

hałas w cc700

02.05.04, 21:14
czy ktoś już zetknął się z podobną usterką? Otóż po wrzuceniu trójki i na
czwórce słyszę chwilami dość głośne zgrzyty. Również na luzie jest to samo do
momentu aż samochód zwolni do ok. 40km/h.Wciśnięcie sprzęgła w czasie jazdy
nic nie zmienia.Co ciekawe kiedy wrzucam dwójkę wszystko cichnie(oczywiście
mam wciśnięte sprzęgło).Kiedy jestem w dalszej trasie po kilku kilometrach
wszystko się uspokaja i wtedy nawet po mieści mogę jezdzić bez
dodatkowych "atrakcji".Po ok. godzinnym postoju znowu mam to samo.Co może być
powodem tego hałasu.To skrzynia czy sprzęgło? Są różne zdania na ten temat
natomiast w serwisie powiedziano mi abym zostawił u nich auto.Jak je naprawią
to powiedzą co to było.Wolałbym wiedzieć wcześniej.
Obserwuj wątek
    • drac0 Re: hałas w cc700 02.05.04, 22:32
      Skoro piszesz ze zgrzyty sa powyzej biegu 2 ja bym zaczal od sprawdzenia lozysk
      i przegubow.
      Zgrzyty moga byc w mechanizmie roznicowym. Sprawdz czy oslony przegubu
      wewnetrznego sa cale czy uszkodzone. Jak uszkodzone to dostal sie tam piasek i
      syf, a to juz niestety rozdzieranie skrzyni.
      W koncu sprawdz naciag linki sprzegla.
      Napisz jak ci sie wydaje z ktorego miejsca dobiegaja te zgrzyty ?
      Pozdrawiam
      • ixon74 Re: hałas w cc700 02.05.04, 22:58
        Moim zdaniem szwankuje skrzynia.W czasie tych zgrzytów da się wyczuć drgania
        dzwigni zmiany biegów(przy odpowiednim jej ułożeniu). Zastanawiam się dlaczego
        jest ok na trasie.W mieście po przejechaniu nawet kilkunastu km nie ma
        poprawy.Dzięki za rady. Pozdrawiam
        • drac0 Re: hałas w cc700 03.05.04, 09:24
          W sumie to moze i masz racje z ta skrzynia.
          W trasie jedziesz caly czas na jednym biegu, a w miescie wajchujesz caly czas.
          Sprawdzales czy masz olej przekladniowy w skrzyni ?
          Moze leca tryby, albo uklad roznicowy. Zerknij na uszczelniacze miedzy skrzynia
          a poloska czy nie sa czasem uszkodzone.
          I koniecznie wyreguluj sprzeglo, wiesz ze pod wplywem temperatury czesci
          zmieniaja swoja wielkosc.
          Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka