pptaku 28.02.05, 14:19 mam starenką meśke z gazem.jest taki dziwny objaw, ze np. przy predkosci powyze 50ciu jak wskocze na luz to gasnie, ale to tylko na gazie. podobno to sprawa powietrza. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
niwela.zj Re: Omega 2.0 ohc a LPG 28.02.05, 20:17 > powyze 50ciu jak wskocze na luz to gasnie, ale to tylko na gazie i prawidłowo bo masz za małe wolne obroty. Na parowniku /reduktorze/ jest śrubka wolnych obrotów, którą musisz pokręcić w lewo lub prawo do zwiekszenia obrotów. Jeśli silnik nie będzie reagował zwiększeniem obrotów tzn. że parow- nik jest do regeneracji lub wymiany! Bo jak jest stareńki to ma już membrany wypracowane. Powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
cyngiel69 Re: Omega 2.0 ohc a LPG 28.02.05, 21:24 Hej, prawdopodobnie struga ładunku paliwowo-powietrznego w ukł. dolotowym jest zakłócana doładowaniem wywołanym pędem powietrza. Obudowa filtra/tłumik szmerów ssania ma w niektórych autach (w moich obu uno/astra II)rurę ssawną skierowaną wprost na grilla, przodem do kier. jazdy. To może być twój kłopot. Spraw, by rura ssawna brała powietrze z miejsca, gdzie nie szaleją takie wiatry he he ;- ), np. za reflektorem. Odpowiedz Link Zgłoś