Dodaj do ulubionych

Trzecia ciaza

07.01.20, 21:44
Witam, jestem w 36tc. Ok. 22 stycznia jak wszystko będzie dobrze miałam mieć trzecia cesarke. Dwie poprzednie ze wskazan. Właśnie dzisiaj mąż przyniósł newsa z pracy, że lekarz, który prowadzi moja trzecia ciąże nie pracuje od stycznia w szpitalu, w którym mam rodzic- podobno mu nie przedłużyli umowy z uwagi na jakieś skargi. Chodziłam do niego prywatnie, w piątek mam wizytę. Nie wiem co myśleć, jestem zdezorientowana i zdenerwowana bo nie wiem teraz co i jak
Obserwuj wątek
        • arwena_11 Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 08:56
          A tu bym nie była taka pewna. W Zośce było swego czasu takie parcie na porody naturalne, że zaprzyjaźniona neurolog dziecięca mówiła mi, że najwięcej pacjentów z problemami po porodach miała stamtąd. Zabroniła mi kategorycznie tam rodzić, chyba że będę miała swojego opłaconego lekarza.
            • arwena_11 Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 09:45
              Oczywiście, że są. Do dziś nie rozumiem fenomenu Zośki. Ale ja miałam przykład, jak tam się rodzi. Moja koleżanka po porodzie w Zośce ( prawie 40h ) straciła dziecko. Umarło kilka miesięcy po porodzie, ale przyczyną były obrażenia okołoporodowe.
                • thea19 Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 10:07
                  ja bym tam też urodziła dwoje zdrowych dzieci bo miałam porody łatwe i szybkie ale to wiedziałam po fakcie. Wybrałam jednak szpitale, gdzie w razie komplikacji nikt nie zmusza na siłę do sn, nie przeciąga cc a znieczulenie nie jest fanaberią.
                  • ivanova Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 10:09
                    Ja mialam cc, od razu przy pierwszych sygnałach ze dziecku coś zagraża. Nikt mnie nie zmuszał do sn. A opieka na 6.
                    Córce uratowali życie szybką reakcją na problemy po porodzie.
                • 3-mamuska Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 10:40
                  ivanova napisała:

> A ja tam urodzilam dwoje zdrowych dzieci. Reguly nie ma. Znam za to opowieści z
                  > najomych jak to "cudownie" bylo w innych szpitalach.

Jest reguła bo jak poród postępuje jest ok. Ale jak kobieta ma problemy a szpital ciśnie na naturalny to cesarkę zrobią dużo za późno.

Lekarz powinen stawić dobro pacjenta na pierwszym miejscu ,a nie najważniejsze to nie zrobić cesarki.

--
                  -----------------
                  Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
          • ivanova Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 09:46
            Te czasy raczej minęły. Już 10 lat temu nie bylo problemu z cc przy posladkowym położeniu dziecka w kolejnej ciąży (dziecko malutkie). A koleżanka miala cc przy pierwszym sygnale nieprawidłowego ktg. Więc nie zmuszaja chyba tak do sn kazdego.
          • swinka-morska Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 10:01
            arwena_11 napisała:

> A tu bym nie była taka pewna. W Zośce było swego czasu takie parcie na porody n
            > aturalne, że zaprzyjaźniona neurolog dziecięca mówiła mi, że najwięcej pacjentó
            > w z problemami po porodach miała stamtąd. Zabroniła mi kategorycznie tam rodzić
            > , chyba że będę miała swojego opłaconego lekarza.

Nie wiem o jakich czasach piszesz, ale zaliczyłam tam dwie CC i nikt nie robił żadnych problemów. Zarówno z porodów jak i z jakości opieki nad wcześniakiem byłam mega zadowolona.
        • black_magic_women Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 11:44
          mebloscianka_dziadka_franka napisała:

> Nawet jakby nie miała, to nikt by jej nie zmuszał do porodu SN po dwóch cesarka
          > ch.

Po 1 cc też mssz prawo do następnej, ale... Ile ja się nasłuchałam na Karowej jaka jestem wyrodna (1sn, jeden cc). Najgorzej, że gadali tak wkuwając mi igłę ze znieczuleniem...
            • arwena_11 Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 12:59
              Nigdy chyba nie było. Jak rodziłam 2 dziecko - to mówiono, że niecałe 2 lata po pierwszej cc to 100% wskazanie do kolejnej cc. I co? I nic. Musiał interweniować mój lekarz, musiałam zapłacić. Inaczej by wymuszali sn
            • rexona_sport Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 18:52
              No bo wg wiedzy medycznej jedno cc nie jest wskazaniem do następnych. Oczywiscie moze być tak ze te same wskazania które spowodowały cc przy pierwszym porodzie występują również przy drugim. Ale sam fakt urodzenia raz przez cc nie znaczy ze tak już musi być, szczególnie jeśli ktoś planuje więcej dzieci.
    • alicia033 Re: Trzecia ciaza 07.01.20, 23:50
      asiak103 napisała:

> Nie wiem co myśleć, jestem zdezorientowana i zdenerwowana bo nie wiem teraz co i jak

bo?
      Oficjalna ścieżka jest taka, że przy medycznych wskazaniach do cc ze skierowaniem od lekarza prowadzącego ciążę (nieważne, gdzie pracującego) zgłaszasz się do ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego (vel jego sekretarki), w którym to szpitalu chciałaś rodzić i to z nim (lub wyznaczonym przez niego lekarzem) ustalasz termin rozwiązania ciąży przez cc (o ile akcja porodowa nie zacznie się wcześniej i ustalenia co do terminu staną się nieaktualne siłą rzeczy).
      A jak masz w piątek wizytę u lekarza to ewentualnie powie ci, do kogo iść.
      I tyle. Poza sytuacjami końca światawink i tak żaden lekarz w szpitalu sam cc nie wykonuje, ten twój też z wielu powodów niekoniecznie sam by cię ciął. Naprawdę żadnego powodu do nerwów tu nie ma.

--
      bo_ob napisała:

>W wioskach powszechnie dostępne są chyba tylko okresowo cytryny i pomarańcze, jeśli >chodzi o owoce egzotyczne, no, może jeszcze banany.
    • tryggia Re: Trzecia ciaza 07.01.20, 23:58
      3 miesiące temu rodzilam trzecie, będąc już po dwóch cc. Moja lekarka pracuje sobie w gabinecie, nikogo nie polecała, do nikogo nie kierowała. Miałam wskazania do cc olulistyczne, ale nikt się tu nie interesował. Po dwóch cc trzecie było oczywistą konsekwencją.

--
      Hope
        • asiak103 Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 09:20
          W sumie chyba i tak muszą mi zrobić bo niecałe dwa lata minęło od ostatniej cc. Zastanawiałam się po prostu, bo generalnie rozmawiałam, że rozwiązanie mam mieć w 38 Tc, a teraz myślę czy mnie nie poloza na patologie i będą czekali na jakies rozpoczęcie czy cos. Dziekuje za wsparcie. Jakoś to bedzie😉
      • edelstein Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 10:20
        Patrzac co sie dzieje w polskiej sluzbie zdrowia to obawy sa niestety sluszne.
        Nizej napisalam,uzyskanie wskazan to droga przez meke,a co dopiero ich wyegzekwowanie.
        Moze mi ktos wyjasnic dlaczego w Polsce jest takie parcie na sn?taniej jest czy jak?

--
        "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
        • turzyca Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 22:45
          >Moze mi ktos wyjasnic dlaczego w Polsce jest takie parcie na sn?taniej jest czy jak?

Bo jest nieproporcjonalnie dużo cesarek (uwzględniając kwestie medyczne, wiek itp). Co wynika z tego że kobiety boją się rodzić naturalnie, bo nie ma akupunktury, akupresury, aromoterapii, akwaterapii oraz anestezjologów. I podmiotowego traktowania rodzącej.
          To wolą sobie zaklepać planową cesarkę.
          A idioci u władzy zamiast się skupić na poprawie jakości porodów sn, oczekują redukcji odsetka cesarek za pomocą regulacji.

--
          Kółka się kręcą?
          • lauren6 Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 22:55
            Poród SN i CC są chyba tak samo wyceniane przez NFZ, a operacja oczywiście więcej kosztuje szpital niż poród naturalny.

Największe parcie na porody SN jest w szpitalach o wysokiej referencyjności, bo tam z definicji mają dużo cięć z ciąż zagrożonych. Ale tu też są wyjątki. Taka Żelazna ma wysoki stopień referencyjności, ale też zarabia na usługach spoza NFZ i nie będą psuli sobie opinii zmuszając kobiety do trudnych porodów.

Po prostu trzeba czytać aktualne informacje o porodówkach i wiedzieć które aktualnie reperują sobie budżet zmuszając do trudnych porodów SN.
            • edelstein Re: Trzecia ciaza 09.01.20, 18:30
              Tylko nie wszyscy mieszkaja w Warszawie, i niektorzy maja jedna porodowke na cala okolice.

--
              "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
    • edelstein Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 10:17
      Wskazanie do cesarki,hue hue.Aktualnie mam w rodzinie ciezarowke z duza wada wzroku,ktora nie pozwala na sn.Okulistka nie chce wystawic wskazania argumentujac, moze sie jej ta wada zmniejszy do porodu.Od 25lat sie zwieksza,natomiast w ciazy cudownie zmaleje.Ciezarowka ma sie udac do neurologa,niech on wystawi.Jak dla mnie absurdalne.
      Cc powinno byc na zyczenie,a nie jakies szopki nie wiadomo w jakim celu.

--
      • ichi51e Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 12:31
        Przerabialam. Niech nie idzie do okulisty (oni sie g znaja) tylko do specjalisty od chorob siatkowki (moge polecac w wwie i lublinie innych miast niestety nie obczajam). Ja chcialam rodzic sn okulista (narzekajc jakie te ciezarne szcwane rodzic in sie nie chce wystawil zaswiadcznie) urodzilam spoko. 6 lat pozniej mam dziury w siatkowce i jestem juz po laserotrapii. Szczerze z serca niestety polecam jednak konsultacje ze specjalista

--
        wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
    • agnieszka_kak Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 11:39
      Szczerze ja sie nie dziwie, slyszalam juz wiele historii ze ktos mial wskazania do cesarki i skierowanie, zanosil to do ordynatora, a ordynator i tak drugi raz "ocenial" ciaze i albo sie zgadzal albo nie. Albo przedluzal, albo wolal czekac az porod sie zacznie i dopiero wtedy robic cesarke. Jak sie na umowionego lekarza to takich problemow chyba nie ma. Slyszalam tez o totalnym zignorowaniu wskazania od okulisty.

• hanusinamama Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 22:54
          Ale to nie gwarantuje autorce ze u niej tak bedzie. Znam dziewczyne z papierami na CC...a i tak kazali jej rodzic naturalnie.

--
          "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
      • lauren6 Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 11:56
        Dlatego CC ze wskazań załatwia się na początku 3 trymestru, a nie pod jego koniec.

Z tym, że u autorki jest sprawa czysta, bo w jej wypadku wystarczy pojechać na porodówkę i nie wyrazić zgody na poród SN. Po 2 CC nie mają prawa jej zmuszać do porodu naturalnego. Wiem, że z tym również różnie bywa, dlatego warto jechać na porodówkę z osobą towarzyszącą, która w razie czego postraszy prawnikiem.

Tak wygląda poród po polsku.
        • afro.ninja Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 18:34
          Z tego co czytam to teraz po jednym cc nie mozna liczyc na kolejne cc. Co za kraj... sami doprowadzili, ze medykalizacja porodu siwgnela zenitu, a teraz chca zmniejszyć ciecia do 30 procent. Rece opadają. Decyzje podejmuje poloznik na oddziale, który ile minut widzi taka pacjentkę, kilkanaście? To po cholere prowadzic ciaze przez 9 miesiecy u ginwkologa? Wystarczy polozna.
          • asiak103 Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 22:24
            Po pierwszym cc miałam próbę SN mimo nadciśnienia, ale po wpłynięciu wyniku bialkomoczu zdecydowano o szybkiej cc. Pierwsza cc również z uwagi na stan przedrzucawkowy. Poczekamy, zobaczymy, raczej nie sądzę żeby mnie zmuszał do SN bo za krotka przerwa od ostatniego, nie wiedziałam tylko jak z Tym ustalonym dniem, czy mam czekać do rozpoczęcia akcji porodowej czy jednak będę miała wcześniej. No cóż dowiem się wszystkiego na najbliższej wizycie
            • cruella_demon Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 22:31
              Nie chce mi się czytać całego wątku, ale z tym parciem na SN trochę prawdy jest. Mój zaprzyjaźniony lekarz prowadzący, w zaprzyjaźnionym szpitalu, który sam się ze mną na CC umówił, sam na wszelki wypadek poinstruował mnie, ze gdyby go nie było, dostał zawału, złamał nogę, a ktoś mimo wskazań wpadł na pomysł z namowami, czy próbą zmuszenia do SN mimo wskazań, mam kategorycznie się zaprzeć i żądać na piśmie, że nie wyrażam zgody na poród naturalny (najlepiej przy świadku, to już moje dopowiedzeniesmile ). Według prawa nie mogą cię zmusić.
            • eowen Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 22:38
              Wszystko zależy od konkretnego szpitala. Ja miałam skierowanie wystawione na termin porodu, w innych w moim mieście, przyjmuje się kilka tyg wcześniej.
            • jana111 Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 22:52
              Chcąc umówić się na trzecie cc zadzwoniłam do szpitala, wyznaczono mi termin wizyty a na niej termin porodu, myślę, że było to ok. 35-36 tygodnia, może i później. Chciałam czekać do rozpoczęcia akcji porodowej, ale lekarz powiedział, że przy trzecim cc to jest wykluczone, za duże ryzyko. A że były też inne problemy (dziecko słabo rosło), nie upierałam się i nie sprawdzałam, czy jest w ogóle taka możliwość (zapewne czekanie na patologii).
              Kraków, 7 lat temu.
              • jana111 Re: Trzecia ciaza 08.01.20, 22:55
                Aha, termin nie był wyznaczony wiele wcześniej, 3 dni przed wyliczonym.
                Z kolei przy drugim dziecku kazali mi się stawić do szpitala 4 dni po terminie (nie pamiętam czemu akurat tak), przyjechałam 3 dni wcześniej z akcją porodową.
              • asiak103 Re: Trzecia ciaza 09.01.20, 18:11
                Jutro wizyta u lekarza, zobaczę co powie. Ja już w 37 Tc. Dwie pierwsze ciąże zakończone z powodu stanu przedrzucawkowego. Na patologie tak średnio chce jeżeli mam tam leżeć i czekać aż się zdecydują czy już ciąć czy nie, bo w domu niespełna dwulatka i czterolatka i wolałabym być jak najdłużej w domu jak się da😕

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka