princesswhitewolf 05.02.20, 23:49 Zelowanie Chia nasion. Niezbyt ciekawie wyszlo na mleku z orzechow nerkowca. Tzn wyszlo ale smak bez szalu. Podobnie na sojowym. Czym zalewacie chia i wychodzi smacznie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jak_matrioszka Re: Zelowanie chia 05.02.20, 23:55 Forum radziło na kokosowym, ale dla mnie to nie było zjadliwe. Odpowiedz Link Zgłoś
pyza-wedrowniczka Re: Zelowanie chia 06.02.20, 00:01 Ja zalewam wodą na noc, a rano mieszam z jogurtem i owocami. Odpowiedz Link Zgłoś
princesswhitewolf Re: Zelowanie chia 06.02.20, 13:51 ciekawe rozwiazanie i byc moze zjadliwsze. swietny pomysl Odpowiedz Link Zgłoś
memphis90 Re: Zelowanie chia 06.02.20, 19:47 A po co zalewać wodą, jak można dodać do jogurtu i tak samo spęcznieje. Odpowiedz Link Zgłoś
mikams75 Re: Zelowanie chia 06.02.20, 00:03 bo samo w sobie to jest bez smaku, zeby wyszedl deser, to trzeba poslodzic a na wierzch dac cos owocowego. Robilam z kokosowym i ze zwyklym krowim. Odpowiedz Link Zgłoś
riskylea Re: Zelowanie chia 06.02.20, 00:06 Zaczęłam się zastanawiać w jaki sposób zeluje się chia mlekiem z nerkowca, wyobraźnia podsunęła mi obraz szewca siedzącego na zydlu... Później przeczytałam post jeszcze raz 😂😂😂 Odpowiedz Link Zgłoś
jak_matrioszka Re: Zelowanie chia 06.02.20, 00:10 Głuptasku! Chia drobna jest, jak mak, to cieżko podzelować Odpowiedz Link Zgłoś
damartyn Re: Zelowanie chia 06.02.20, 00:18 Na zasadzie , ze jest zdrowe- jem. Najczęściej z mango albo z innymi owocami. Rozdrabniam owoc/e widelcem albo w blenderze w zależności od ilości i wsypuje chia. Zabieram do pracy, zanim dochodzi do zjedzenia, nasiona pęcznieją i są ok. Same, jako takie smaku, nie mają, więc smak nadaje im to, z czy są zmieszane. Odpowiedz Link Zgłoś
princesswhitewolf Re: Zelowanie chia 06.02.20, 13:52 ja nie mam polskiej klawiatury zainstalowanej. I jak mi cos system poprawi to wstawiam. Jak nie...to tak wyszlo lol Odpowiedz Link Zgłoś
waleria_s Re: Zelowanie chia 06.02.20, 00:14 Chia/tapioka- mieszam zwykłe mleko bez laktozy z mleczkiem kokosowym, dosładzam to jeszcze cukrem waniliowym dla lepszego smaku, jak brakuje słodkości- dosładzam jeszcze białym. Nie smakuje mi to jakoś wybitnie, zrobiłam pary razy i bez szału. Odpowiedz Link Zgłoś
teliszon Re: Zelowanie chia 06.02.20, 00:42 Jem na śniadanie.Wieczorem łyżkę chia mieszam z jogurtem greckim (1/3 dużego kubka 400ml),dodaję łyzeczkę miodu. Do rana ładnie pęcznieje w lodówce.Rano zcieram duże jablko (ze skóra),siekam kilka orzechów,badż migdałów. Wymieszać i smacznego.Mi smakuje. Odpowiedz Link Zgłoś
princesswhitewolf Re: Zelowanie chia 06.02.20, 13:53 no ale jogurt grecki tu w UK to prawie cialo stale i nie ma co wchlonac. Malo sie zeluje Odpowiedz Link Zgłoś
bei Re: Zelowanie chia 06.02.20, 01:33 Blenduję ze świeżym owocami albo mieszam z jogurtem -na wierzch masy jogurtowej mus owocowy. Odpowiedz Link Zgłoś
magia Re: Zelowanie chia 06.02.20, 02:00 A trzeba? Ja nie żeluje. Dorzucam codziennie łyżkę do owoców, które zalewam jogurtem i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
princesswhitewolf Re: Zelowanie chia 06.02.20, 13:54 przymusu prawnego nie ma ale czytalam ze lepiej sie wtedy trawi i wchlaniaja sie rozne zalety chia. A suszona to przelatuje przez uklad trawienny Odpowiedz Link Zgłoś
magia Re: Zelowanie chia 06.02.20, 14:19 No ecwiem czyczday przelecieć, bo zanim ją zjem to dodaj myte owoce i jogurt, więc jednak się namoczyć troche Odpowiedz Link Zgłoś
memphis90 Re: Zelowanie chia 06.02.20, 19:51 Przecież chia się w ogóle nie trawi. Całe nasionka wychodzą drugim końcem, chyba, że zadasz sobie trud, żeby je baaaardzo dooooklaaaadnie przerzuć. Odpowiedz Link Zgłoś
princesswhitewolf Re: Zelowanie chia 06.02.20, 20:17 trawi trawi wlasnie w formie zzelowanej jak najbardziej. www.wellandgood.com/good-food/why-chia-seeds-cause-bloating/slide/4/ Odpowiedz Link Zgłoś
memphis90 Re: Zelowanie chia 06.02.20, 22:00 No nie, nie za bardzo. Caly ten artykuł jest o tym, żeby nie jeść suchych nasion, bo mogą zatkać jelita, jesli specznieją dopiero w naszym organizmie. Tak samo jak nasiona babki, które po spęcznieniu używane są do redukcji zaparć, a zjedzone na sucho mogą problem nasilić. Inną sprawą jest kwestia, czy jesteśmy w stanie strawić osłonkę ziarna - i tu po blogerskich zachwytach wkroczyli wreszcie naukowcy, którzy mówią "no nie, sorry, ale nie (chyba, że zmiażdżysz ziarna)". "Badania naukowe nad faktycznym wpływem nasion chia na nasz organizm wciąż trwają. Część ekspertów skłania się ku teorii, że dostarczane przez nie składniki są przyswajalne dopiero wtedy, gdy spożywamy nasiona w zmielonej postaci. W stałej formie nie są bowiem trawione przez nasz organizm i wydalane, wraz z całym swym dobrodziejstwem. " Odpowiedz Link Zgłoś
wapaha Re: Zelowanie chia 06.02.20, 09:08 Chia jest bez smaku-przybiera smak tego, z czym się je zjada Ja zalewam albo wodą - i potem dodatki robią smak Albo zwykłym mlekiem 2% Odpowiedz Link Zgłoś
ola_fatyga Re: Zelowanie chia 06.02.20, 14:25 sok ze świeżo wyciśnietej pomarańczy, grapefruita Odpowiedz Link Zgłoś
princesswhitewolf Re: Zelowanie chia 06.02.20, 14:51 ze tez nie wpadlam. Swietna mysl. W ogole sok. Odpowiedz Link Zgłoś
nenia1 Re: Zelowanie chia 06.02.20, 16:06 zalewałam kokosowym do tego na górę mus z mango, albo mus z malin, dobre, ale ogólnie jakoś mi przeszło z chia. Odpowiedz Link Zgłoś
takamania Re: Zelowanie chia 06.02.20, 18:38 Z jogurtem naturalnym plus owoce. Bądź mrożone gotuje z wodą ( lubie wiśnie i czarna porzeczę z odrobiną stevii)i układam warstwami też z jogurtem. Wypróbuję pomysł z sokiem. Odpowiedz Link Zgłoś