Dodaj do ulubionych

Sprawdziany zdalne

12.05.20, 13:31
Pytanie mam do nauczycielek - jakie sprawdziany robicie w czasie zdalnego nauczania?
Czy robicie również sprawdzenie wiadomości na zasadzie - uczniowie dostają zadania/pytania i w określonym czasie mają odesłać? Jaką macie wówczas tolerancję na zadania odesłane po czasie?
Obserwuj wątek
  • passiflora78 Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 15:52
   Nie jestem nauczycielem, ale napiszę jak wyglądają sprawdziany u mojego dziecka.
   Większość przysyła zadania, pytania i każe odesłać do konkretnej godziny (zazwyczaj mają na to 45min).
   Z kilku przedmiotów nie było żadnych sprawdzianów.
   Jeden nauczyciel przesyła link do sprawdzianu, gdzie pokazuje się zadanie i jest określony czas na jego wykonanie (najczęściej 3-4 min), potem automatycznie pokazuje się kolejne zadanie i znowu 3-4 min na jego rozwiązanie. Nie ma możliwości powrotu do wcześniejszych zadań ani wcześniejszego przeskoczenia do kolejnych (według dziecka to najgorsza forma).
   Sprawdziany odsyła zawsze na czas więc nie wiem jak są traktowane te odesłane z opóźnieniem.
   • little_fish Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 16:25
    Czyli podobnie jak u nas.
    Odnośnie tego odsyłania to tak zaczęłam dzisiaj rozmyślać - dziecko miało jakąś kartkówkę i jak wróciłam z pracy to na ten temat opowiadało. Po czym po jakimś czasie (co najmniej 2 godziny po terminie) wyszedł z pokoju z informacją, że kolega jeszcze nie wysłał, bo właśnie dzwonił z pytaniem. I się zastanawiam jak nauczyciel reaguje.
    • paniusiapobuleczki Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 16:31
     No dwie godziny po terminie to grubo. Myślałam, ze mówimy o trzech minutach smile Ale, u mnie uczniowie piszą pod kamerką (bardziej jest to symboliczna niż rzeczywista kontrola), sprawdzian piszą przez Google classroom i tam muszą kliknąć „wyślij” czy coś w tym stylu. Nie pozwalam się odmeldować zanim nie zobaczę, ze wysłał.
     • asia_i_p Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 17:02
      Ja się zastanawiałam nad kamerką, ale stwierdziłam, że spryciarz i tak znajdzie miejsce na położenie telefonu poza zasięgiem kamerki i będzie z niego korzystał, a uczciwy się tą kamerką niepotrzebnie zestresuje. Za to staram się tak formułować zadania, żeby rzeczywiście trzeba było znać temat do zrobienia i translatory internetowe nie pomagały.

      --
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
      • asia_i_p Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 17:03
       Tyle, że ja mam liceum i u nich kamerka to jest rzeczywiście wrażliwy temat.

       --
       The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
       • paniusiapobuleczki Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 18:58
        Moi nie mieli problemu z kamerką, Nawet uznali to za oczywiste. Wylaczylismy natomiast mikrofony, żeby stukanie w klawiaturę nie rozpraszało. Jak napisałam kontrola jest symboliczna, ale wszyscy zgadzamy się. że te minimum pozorów trzeba zachować.
       • memphis90 Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 17:48
        "Drażliwy", bo licealista już rozkminil, że wystarczy się zalogować i już można iść spać /czytać gazetę /ogladac filmy i nie ma jak go sprawdzić. Z punktu widzenia wykładowcy do głupie uczucie, jak na 20 osób 2 mają włączoną kamerę, a reszta nie wiadomo co robi - zresztą ostatnio łącze mi się zerwało i bóg-wie-jak-długo gadałam sobie a muzom...

        --
        "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń"
  • kornelia_sowa Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 16:37
   Nie jestem nauczycielem, ale napiszę

   1. Większość sprawdzianów nie robi- dzieci zostały uświadomione że oceny na koniec roku będą nie wyższe niż na półrocze. Niższe moga być, oczywiście
   Odsyłają jakieś karty pracy - przez librusa- jest podana data odesłania i gdy minie, opcja "wyślij rozwiązanie" zostaje wygaszona.
   To tak tylko żeby coś robili

   2. Był jeden sprawdzian online- na zrobienie było kilka dni- tzn jak się zaczeło to już trzeba było skończyć.
   Ale był czas żeby sie douczyć wink Surprise, o którym wie niewielu był taki, ze nauczyciel dostaje raport - np uczeń Jan Nowak 4 razy próbował opuścić stronę testu- dzieje się tak gdy np minimalizowali stronę, zeby otworzyć inną i coś sobie sprawdzić.
   Nie byli o tym powiadomieni- syn też się dowiedział post factum od swojej ciotki, która jest nauczycielem i korzysta z tego programu.
   Nie mają jeszcze wyników, zobaczymy
   • grey_delphinum Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 16:41
    Mój syn miał sprawdzian i kartkówkę na typowo testowym portalu - pytania tylko zamknięte, odp w określonym czasie, nie ma możliwosci powrotu do pytania.

    Pierwszy raz słyszę o sprawdzianach, które mozna pisać kilka dni. Zycie nie przestaje mnie zaskakiwać wink
    • kornelia_sowa Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 17:04
     Nie, że sprawdzian można pisać kilka dni- tylko uczeń ma 3 dni na napisanie sprawdizanu.
     Nauczyciel wysyła go w poniedziałek- uczeń może go rozwiązać w pon, wtorek LUB środę- jest podany deadline.
     Jak zacznie, musi skończyć.

     Dodatkowo nauczyciel widzi każde opuszczenie strony na pasek= próba ściągania wink
    • arwena_11 Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 21:58
     Można. Syn tak ma egzaminy na angielskim uniwersytecie. Mają np 24h lub 48h na napisanie otworzonego egzaminu. Czasami jest to 3h na sprawdzian i np 72h w których ma rozpocząć egzamin.
     U córki ostatnio musiałam Pani od angielskiego przypomnieć że opinia z PPP nadal obowiązuje i takiego sprawdzianu, gdzie masz 3.min na odpowiedź i nie możesz wrócić, córka pisać nie.moze. Ma zalecenie wydłużonego czasu na sprawdzianaxh jako dyslektyczka.
    • kornelia_sowa Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 17:06
     Nie wiem i srednio mnie to interesuje.

     Moje dziecko z niewielu przedmiotów może mieć wyższą ocenę niż na półrocze- ma średnią grubo powyżej 5.
     Niech się interesują ci, co mieli w d..pie pierwsze półrocze.

     A decyzja jest taka, bo sprawdzianów online nie robią- nie umieją/nie chce im się- i wysyłają tylko zadania, które trzeba zrobić, zeskanować odesłać- oczywiście wszyscy nagle wszystko robią bezbłędnie
    • 35wcieniu Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 17:07
     A w ogóle są zapisy o nauczaniu zdalnym w WSO?

     --
     "Komunikacja jest bardzo dobra. Od domu przstanek to 2minuty pieszo, 5-10 minut autobusem, potem przesiadka I jakies 40 -50 minut i 15-20 minut pieszo do szkoly. Plus czas oczekiwania, sprawdza online o ktorej ma autobus ale czasem sie spozni albo nie przyjedzie wiec czeka na nastepny."(najma/ritual)
       • asia_i_p Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 17:59
        U nas po prostu poszerzono listę sposobów sprawdzania wiedzy ucznia o te potrzebne przy zdalnym nauczania. Reszta - kryteria ocen, waga ocen, procedury odwoływania się - spokojnie pasuje.

        --
        The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
        • schiraz Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 18:25
         U nas WSO zmieniono i uwzględniono sytuację (piszę o technikum syna), sprawdziany są zapowiadane i przeprowadzane tak jak piszą wyżej: uczeń ma 3 dni na otwarcie linku, określony czas odpowiedzi na każde pytanie, potem przechodzi się do następnego pytania i nie ma powrotu, określony czas na napisanie całego sprawdzianu). Oceny jak najbardziej mogą być wyższe niż na pierwszy semestr, jedynie nie ma możliwości, żeby zostawić kogoś na drugi rok. Odpowiedzi ustne realizowane są przez messenger, uczeń umawia się z nauczycielką i odpowiada na pytania. Wiem, że w klasie syna jest tylko jedna osoba z którą nie ma kontaktu od początku zamknięcia szkół, reszta się dostosowała. Szkoła wyposaża w sprzęt wraz z internetem jak ktoś nie dysponuje.
         • wapaha Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 10:25
          jak u asi
          dodatkowo wprowadzono zapis o ocenie z zachowaniu-podczas zajęć on-line ( niedopuszczalne jest nagrywanie wizerunków, publikowanie, wyciszanie itd)

          i jako kryterium oceny- nauczyciel ma miec na względzie że dzieciaki pracują same
    • sza.aliczek Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 09:54
     Straszna jest mentalność polskiej szkoły. Nie dość, że dzieciaki zostały postawione w stresującej sytuacji, to jeszcze szkoła musi im dołożyć, bo się udusi.
     -----------
     właśnie : )
     przedmiot humanistyczny, pracujemy na platformie, układanie pytań według schematu: a..b..c..d... mija się z jakimkolwiek celem i sensem. Rodzice dzwoniąc, przy okazji uświadamiają mi jak odbywa się to "sprawdzanie" wiedzy z matematyki czy angielskiego. Śmiać mi się chce. I Raczej tak gorzko niż perliście...
     więc przyjęłam założenie: czas irracjonalny, warunki i sposoby też = bardziej pomóc dzieciakom niż im utrudniać.
     Wrócimy we wrześniu to zaczną się powtórki tam, gdzie za 2 lata będzie egzamin. Trudno. Taki life.
     • princy-mincy Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 10:07
      No ale to wlasnie jest clue.
      Ja mojemu dziecku powtarzam, ze wazne jest to, co zostaje w glowie a nie to, co dostanie na sprawdzianie w V klasie. Widze, ze rozumie matme, chetnie robi. Z ang gramatyka tez ok, za to slowka leza, bo jej sie powtarzac nie chce.
      Jesli uczen oszukuje na sprawdzianie to oszukuje siebie przede wszystkim. I to warto, by dziecko zrozumialo.
   • princy-mincy Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 10:14
    >1. Większość sprawdzianów nie robi- dzieci zostały uświadomione że oceny na koniec roku będą nie wyższe niż na > półrocze. Niższe moga być, oczywiście

    Straszne to jest, wspolczuje tym dzieciom.
    • kornelia_sowa Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 19:47
     Nauczyciele tak postanowili, ponieważ:

     Uwaga, uwaga......
     Uczniowie byli nieuczciwi. Sorry, jak uczeń który każdą kartkówkę z matmy pisał na 2-3 nagle odsyła sprawdzian napisany na 5 to chyba coś zgrzyta.
     Ponoć niektórym nawet charakter pisma się zmienił .
     Na sprawdzian mieli minimum 2 dni

     No, ale wybrali ścieżkę oszustwa

     Zatem będzie jak będzie

     Jak mówiłam, mnie to.lotto.
     Dziecko moje się uczy, oceny ma super, w głowie zostaje tyle co trzeba (_tak, odpytuje dziubdziusia.)

     U nas nauczyciele się nie przekraczają. Zrozumialam, ze musze miec reke na pulsie (sprawdzac co przyswpil) bo jestesmy zdani na siebie.

     Trudno, poradzimy sobie

  • asia_i_p Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 17:00
   U mnie muszą się zmieścić w określonym czasie. Odesłane po czasie toleruję, jeżeli ma niewielkie opóźnienie i wyjaśni przyczynę. Staram się unikać zadań typu bezpośrednie tłumaczenie słówek.

   --
   The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
   • 35wcieniu Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 17:08
    " i wyjaśni przyczynę"

    Czynny żal. Dobrze, niech się chociaż tego nauczą. big_grin

    --
    "Komunikacja jest bardzo dobra. Od domu przstanek to 2minuty pieszo, 5-10 minut autobusem, potem przesiadka I jakies 40 -50 minut i 15-20 minut pieszo do szkoly. Plus czas oczekiwania, sprawdza online o ktorej ma autobus ale czasem sie spozni albo nie przyjedzie wiec czeka na nastepny."(najma/ritual)
    • asia_i_p Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 17:25
     Tego to ty byś się mogła od nich uczyć i ja też. smile A ja od pewnej szkolnej sytuacji, w której zostałam ukarana za ściąganie, chociaż nie ściągałam - a rzeczywiście wszystkie pozory na to wskazywały - jestem ostrożna z odrzucaniem takich wyjaśnień.

     --
     The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • ren.s Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 17:29
   Ja robię sprawdziany w Forms, link do sprawdzianu wysyłam o wyznaczonej godzinie, wyznaczam czas na odesłanie np. 10 minut. Aplikacja podaje mi czas rozpoczęcia sprawdzianu przez ucznia i czas zakończenia, jeśli widzę, ze uczeń zaczął trochę później, to akceptuję lekkie opóźnienie (minuta, dwie), bo Internet bywa kapryśny. Ale dwie godziny? Nie ma mowy.
    • ren.s Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 19:37
     >>Co z rodzeństwami w jednej klasie?

     Nie mam takiego przypadku, ale gdyby był, to jedno mogłoby korzystać na telefonie z aplikacji.

     >>Co robisz z uczniami, które nie mają internetu non-stop?

     Bywają kłopoty z Internetem, szczególnie gdy w sprawdzianie są tabele czy wykresy (obrazy) i sprawdzian długo się ładuje, wtedy reaguję różnie, zależy od sytuacji, ale zawsze na korzyść ucznia (przekładam na inny termin, przygotowuje sprawdzian bez wielu obrazów, no generalnie narobię się dodatkowo). Może niektórzy to wykorzystują, ale nie chcę, żeby oberwał ktoś, kto ma prawdziwe kłopoty z netem. Dodam, ze nie są to częste sytuacje i dotyczą jednostek, a nie połowy klasy.


     • little_fish Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 19:44
      Generalnie to nauczanie zdalne trwa już na tyle długo, że kłopoty z dostępem powinny być już znane, a nie wyskakiwać nagle przy sprawdzianach. Wtedy wiadomo, że można dostosować/ułatwić to co się da
      • ren.s Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 20:02
       >>Generalnie to nauczanie zdalne trwa już na tyle długo, że kłopoty z dostępem powinny być już znane, a nie wyskakiwać nagle przy sprawdzianach.

       Zgadzam się. U mnie to są sporadyczne i jednostkowe przypadki, jeśli kombinują - trudno niech stracę. Wolę to niż wpisać jedynkę komuś, kto miał jednak kłopoty (sama je czasem mam).
       • little_fish Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 10:22
        Oczywiście, że mogą. Ale najczęściej jest tak, że jak ktoś ma kiepskie łącze/sprzęt, to problemy się powtarzają. U starszego nauczyciel przed kartkówką, gdzie był konkretny, krótki czas na odesłanie (chyba 20 minut) od razu powiedział, że w razie wystąpienia kłopotów z załączeniem, odesłaniem pliku mają to zgłosić od raz (w czasie trwania lekcji na platformie), wtedy się zaradzi.
        Bardziej ciekawiło mnie, co nauczyciel robi w sytuacji, kiedy praca odesłana grubo po czasie. I to przez młodsze dzieci
        • black.emma Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 10:33
         Przez młodsze dzieci to sprawa jest chyba tym bardziej prosta. One są często uzależnione od rodziców, taka cena nauki zdalnej. Chyba szkoły za bardzo się zafiksowały na ocenach, zamiast na rzetelnym nauczaniu.
         • little_fish Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 10:44
          Ale tu się nikt nie zafiksował (chyba, bo nie mam pojęcia jaka była reakcja nauczyciela). Tak po prostu z ciekawości pytam, co nauczyciel w takiej sytuacji robi. Zalicza sprawdzian bez żadnych konsekwencji? Nie zalicza? Oczekuje wyjaśnień? Obniża ocenę?
  • cosmetic.wipes Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 19:45
   Młoda miała sprawdzian z jednego z przedmiotów na jakiejs platformie do testów. Test wielokrotnego wyboru. Pytania na czas, bez możliwości powrotu.
   Srednia czasu odpowiedzi na jedno pytanie wyniosła ciut poniżej 11 sekund.
   To było przegięcie.

   --
   Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
   • qwirkle Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 20:12
    Moje dzieci też mają sprawdziany na platformach, też bez powrotu do poprzednich pytań i bywa, że z natychmiastową weryfikacją poprawności odpowiedzi.
    Na licznych przedmiotach czas wystarczający na po liczenie, zastanowienie się nad odpowiedzią. Na jednym przedmiocie - średni czas na udzielenie odpowiedzi to około 10 sekund, pytania były bardzo wyrywkowe. Dzieciaki między sobą krytykowały bardzo to wymuszone tempo, ale nikt z uczniów nie poparł postulatu postawionego Pani o wydłużenie czasu na odpowiedź w kolejnych sprawdzianach.
    • ren.s Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 21:03
     Zdecydowanie krytycznie oceniam 10-11 sekund na przeczytanie oraz odpowiedź, szczególnie jeśli to szkoła podstawowa. Niektóre dzieciaki pewnie nawet nie zdążą przeczytać pytania ( a może być długie) i odpowiedzi. Do tego stres.
     Nikt nie poparł postulatu, żeby wystąpić do pani z prośbą o wydłużenie, czy też nikt nie poparł osoby, która z tym postulatem wystąpiła?
      • qwirkle Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 21:26
       To ósma klasa jest, przedmiot - jeden z przyrodniczych. Moi dobrze się uczą, żeby nie było, ale na tym sprawdzianie presja czasu była przeogromna. Dzieciaki między sobą krytykowały ten pośpiech, jednak, gdy moi podnieśli tę sprawę wobec nauczycieli (przedmiotowca i przed wychowawcą) nikt nie poparł postulatu... Niestety. Pozostaje na następny raz wykuć na blaszkę...
       • ren.s Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 21:42
        Rozumiem. A wystąpili w swoim czy klasy imieniu? Ja w szkole średniej też odbieram podobne postulaty, ale zawsze od osób reprezentujących klasę. I traktuję to poważnie.
        • qwirkle Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 10:04
         Plączą się w zeznaniach trochę... Wystąpili tak ogólnie, nikt ich nie poparł. Prawdopodobnie błąd taktyczny wink wg nauczycielki nie da się inaczej zrobić sprawdzianu 'bo nie ma na to czasu'.
         Mają przykazane wykuć na blaszkę, na następny raz, przepytać się dla lepszego zrozumienia materii. Są we dwóch, niech sobie radzą.
  • julita165 Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 21:14
   Ja tez nie jestem nauczycielem, przynajmniej nie zawodowym a domowym 😁. Syn w kl 2 SP, owszem ma testy. Szczerze mowiac to nie mam pojecia po co. To fikcja bo ja przeciez widze co on robi i poprawiamy je na biezaco takze odsylamy cud miod. Nie mam z tym problemu bo nie uczy sie dla ocen, a ja nie potrzebuje nauczyciela do tego zeby mi gura poprawil na górę albo I has na I have. Najwazniejsze ze ja wiem co syn umie, a gdzie robi bledy.
  • gaskama Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 21:33
   A szkoła syna pozytywnie mnie zaskoczyła. Nauczyciele zdecydowali, że nie będzie testów ani klasowek. Z polskiego musieli ze dwie rozprawki napisać. A Niemca były dwa testy na czas, z anglika piszą co tydzień eseje. Ale najważniejsze dla syna przedmioty to matma i fizyka. I tu obie super nauczycielki poinformowały, że koncentrują się na nauczaniu, nie na testowaniu. Młody trzaska zadania aż wióry lecą. Bez ocen. I ja to szanuje. Jestem za szkoła bez ocen.

   --
   "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
  • kub-ma Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 22:28
   Odpuściłam kwestię "Jak sprawdzić wiedzę" a skupiłam się na "Jak najwięcej nauczyć". Oceniam odesłane prace domowe czy zadania dodatkowe. Przez robienie tych zadań dzieci ćwiczą i utrwalają pewne umiejętności. Wiem, że wiele z tych prac nie jest samodzielna i niektóre oceny będą wyższe niż w warunkach normalnych, ale może to jest dla niektórych dzieci jedyny moment żeby otrzymać lepszą ocenę i poczuć smak sukcesu? Dla niektórych ten smak sukcesu ma duże znaczenie: podbudowuje, dodaje pewności siebie, daje przekonanie, że "dam radę", ta matma nie jest taka zła, ... W przypadku matematyki takie "odczarowanie" przedmiotu daje czasami dobre rezultaty.

   --
   "Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka." Hugo Steinhaus
   • little_fish Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 22:35
    Z tym się akurat zgadzam. I to bardzo. I uważam, że żadnej szkody nie będzie, jak dziecko w tym roku wyjątkowo otrzyma wyższą ocenę. A dla wielu dzieci będzie to bardzo dobre doświadczenie
     • little_fish Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 23:04
      Tak, koniec szkoły to nieco inna sytuacja, bo oceny liczą się w rekrutacji. Ale jednocześnie nauczyciel najczęściej na tyle dobrze zna dzieci, że sprawiedliwa ocena nie powinna być trudna
      • kub-ma Re: Sprawdziany zdalne 12.05.20, 23:27
       little_fish napisała:

       > Tak, koniec szkoły to nieco inna sytuacja, bo oceny liczą się w rekrutacji. Ale
       > jednocześnie nauczyciel najczęściej na tyle dobrze zna dzieci, że sprawiedliwa
       > ocena nie powinna być trudna

       Dokładnie.


       --
       "Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka." Hugo Steinhaus
  • princy-mincy Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 09:41
   U nas jest tak, ze testy/ sprawdziany sa dostepne np przed 2 czy 4 godziny.
   Uczen ma okreslony czas na odeslanie testu od jego otworzenia- jesli kartkowka to 15 min, sprawdzian 45 min.
   Nauczyciele mowia dzieciom, ze widza czas/ godzine, o ktorej dziecko otwiera link/ test i widza oczywiscie godzine odeslania.
   • barwa_smutku Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 12:42
    Uważam, że robienie testów online nie ma sensu. Są niewiarygodne, niesprawiedliwe i niepotrzebne. Nic się nie stanie, jeśli dzieciaki nie będą miały sprawdzianów przez 2-3 miesiące. Skupiam się na uczeniu, a nie testowaniu. Wiedzę sprawdzam częściowo, zadając projekty które zmuszają do pracy własnej. Uczniowie odsyłają pamiętniki, wpisy na wyimaginowanym blogu, nagrania, filmiki, quizy. Doceniam zaangażowanie w tych trudnych czasach, stawiam szóstki za wykazanie wszelkiej pracy związanej z "moim" przedmiotem, a wykraczającej poza szkolny materiał. Dowody na tę pracę przerosły moje oczekiwania i pozwoliły mi poznać uczniów z zupełnie innej strony.
    • memphis90 Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 14:37
     Nie rozumiem, dlaczego test online ma być nierzetelny? Natomiast prac wlasnych, pamietniczkow, blogasków, filmikow, prezentacji, plakatów, quizów mam - jako rodzic - po dziurki w nosie.

     --
     "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń"
     • barwa_smutku Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 23:00
      Być może piszesz o maluchach, ja - o licealistach.
      1. Ponieważ licealiści sami przyznają, że testy online umożliwiają im ściąganie na potęgę - mimo włączonych kamer i mikrofonów. A do tego nauczyciele - w obawie przed ściąganiem - dają im maksymalnie okrojony czas. Typu pół minuty na jedno zadanie z matmy. Ja dla mnie - porażka.
      2. Ponieważ rodzice nie piszą licealistom "blogasków", jak to uroczo określiłaś. Ponieważ uczniowie lubią zadania wychodzące poza standard znany ze szkolnych ławek, zwłaszcza jeśli mogą zaprząc do tego swoje zdolności, talenty oraz pozaszkolne zainteresowania. Jeśli ktoś ich wysłucha, przeczyta i doceni.
   • mamamisi2005 Re: Sprawdziany zdalne 13.05.20, 20:16
    U młodszego z jednego przedmiotu na odesłanie sprawdzianu było 45 min. PO CZASIE okazało się, że aby dostać 6 należało poprawnych odpowiedzi udzielić w czasie 25 minut, a kto odesłał po 45 minutach mógł dostać maks. 3. Całe szczęście, że moje dziecko z tych szybkich (bo czasu mu szkoda wink ).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka