Dodaj do ulubionych

Magnez a brzuch

01.10.20, 13:45
Każdy suplement powoduje u mnie biegunki, a ostatnio nabyty z dodatkiem wit. D straszne wzdęcia. Czy istnieje taki który byłby neutralny dla jelit?
Obserwuj wątek
          • snakelilith Re: Magnez a brzuch 01.10.20, 14:45
            mona-taran napisała:

> Myślę, że może mieć. Ja po Wit D w tabletkach mam rewolucje żołądkowe a po krop
            > lach nic mi się nie dzieje.

Bo w tabletkach może być laktoza. Ale magnez generalnie powoduje przeczyszczenie, dlatego niektórzy stosują go przy suplementacji żelaza (które powoduje często zaparcia). Oczywiście nie jednocześnie, tylko z przesunięciem czasowym.
        • snakelilith Re: Magnez a brzuch 01.10.20, 14:43
          Nie ma znaczenia. Magnez powoduje biegunki i wzdęcia. Możesz spróbować co najwyżej mniejsze dawki. Albo brać tylko okazjonalnie. Suplementownie magnezu nie ma zwykle większego sensu. Jedz więcej orzechów, pestek i bananów.
          • jasnoklarowna Re: Magnez a brzuch 01.10.20, 18:59
            Ja używałam oliwki magnezowej, takiej w sprayu.
            Działa, poleciła mi moja koleżanka, ona stosowała badając poziom magnezu przed i po dłuższym czasie stosowania. Naprawdę wchłania się przez skórę.
            Kupiłam też cioci, bo potrzebuje dużo magnezu, wiec żeby nie obciążać za bardzo brzucha stosuje na zmianę z tabletkami. Mnie pomagał też, mam od dziecka skłonności do skurczy w stopach, pryskam na stopy, wmasowuję i naprawdę pomaga. Efekt uboczny taki, że przez kilka minut swędzi skóra po spryskaniu, ale ostrzegano że tak może być.
            Może nad tym się zastanów, .
            • swiezynka77 Re: Magnez a brzuch 01.10.20, 19:33
              Nie wysusza skóry? czytałam o wchłanianiu magnezu przez skórę również w postaci kąpieli z solą magnezową ale wszystkie te artykuły są na stronach o naturoterapii i innych różnych szamanów i nie wiem co o tym sądzić
              • jasnoklarowna Re: Magnez a brzuch 01.10.20, 19:50
                Trudno mi powiedzieć, bo ja używam nieregularnie. Sól też mam, kąpię się z nią nie za często, raz na tydzień, czasem na 2 tygodnie. Dużo magnezu łykam, piję wodę magnezję, tą oliwkę stosuję co kilka dni lub w chwilach skurczu. faktycznie w miejscu spryskania jak przestaje swędzieć i wyschnie jest taka biaława skóra, więc jakimś balsamem czy oliwka smaruję, ja używam na łydkach i stopach bo tam mnie przykurcza, koleżanka stosowała na brzuchu. Nie wspominała o jakimś przesuszeniu.
                Ja kupowałam Hebda, w internecie, przy okazji w olejki się zaopatrywałam. ale może są jakieś inne?
                Generalnie jako wspomaganie kuracji doustnej sprawdza się.
    • ga-ti Re: Magnez a brzuch 01.10.20, 21:53
      Po posiłku trzeba brać. Przetestowałam i na czczo nie można wink
      Jeśli bierzesz po jedzeniu i masz takie rewelacje to nie wiem, może uczulona jesteś na coś, co jest w składzie tabletki?
    • motyllica Re: Magnez a brzuch 02.10.20, 09:46
      pantabletka.pl/jak-wybrac-dobry-magnez-cz-2/
      za Panem Tabletką - może wybierz taki, który rozpuszcza się w jelitach, jeśli teraz używałaś takich co rozpuszczają się w żołądku, i na odwrót.
      lub zmień rodzaj substancji czynnej
      magnez magnezowi nie równy;

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka