30.10.20, 10:06
Właśnie odebrałam wynik przeciwciał covid, w 16 dobie od objawów mam w IGM 2 (wynik negatywny poniżej 1)oraz w IGG 4,8 (wynik negatywny poniżej 1,4). Rozumiem że ta moja choroba to covid, ale co oznaczaja te wyniki, czy jeszcze jestem chora i zarażam? Dodam, w dziś jest 17 dzień
Obserwuj wątek
  • anorektycznazdzira Re: IGM I IGG 30.10.20, 10:56
   Już tłumaczę:
   badanie przeciwciała NIE daje możliwości jednoznacznego stwierdzenia, czy zarażasz.
   Jego znaczenie jest następujące:
   1. potwierdzenie, czy przeszłaś zakażenie SARS-CoV-2, szczególnie przy braku badania metodą molekularną i niejasnych objawach. U Ciebie sprawa jest ewidentna, przeszłaś.
   2. ocena (tylko przybliżona!!!) czy Twój układ odpornościowy rozpoznaje i chroni Cię przed covid19. Normalnie, w wypadku większości innych chorób taki wynik byłby jednoznacznie pozytywny, t.j. "jesteś chroniona" ALE o tym wirusie wiemy mało, więc nadal zaleca się ostrożność i przestrzega przed szarżowaniem i lekceważeniem zasad ochrony osobistej

   Co do tego, czy zarażasz- od 6 miesięcy robię serologiczne projekty kowidowe i z własnej ciężko zdobytej wiedzy powiem Ci: raczej nie. Masz już IgG, całkiem ładne, więc raczej nie. Gdybyś miała tylko IgM to wysyłałabym Cię na testy molekularne i izolację. ALE nadal: badanie przeciwciał 100% pewności nie daje, jeszcze wytrzymaj parę dni zachowując środki ochrony i ostrożności względem innych osób.
  • esperantza Re: IGM I IGG 30.10.20, 11:33
   Przeciwciała IGM pojawiają się w ok 7 dniu od zarażenia i utrzymują się do ok 21 od zarażenia. Jesteś albo w fazie czynnej infekcji albo w fazie zdrowienia, rozstrzygające mogłoby być badanie PCR.
  • mamalgosia Re: IGM I IGG 30.10.20, 21:56
   Jesli covidowe IgG jest pozytywne, to jaka szansa, ze to NIE z powodu covidu? Czytam, ze jakies choroby autoimmunologiczne moga falszowac wynik, moga tez zachodzic reakcje krzyzowe z ewentualnymi innymi koronawirusami. Czy ktos cos wie?
   • euro18 Re: IGM I IGG 31.10.20, 10:12
    Właśnie wynik odebrał mój mąż, on ma IGM 0.02 i IGG 0.2. Szok😲. Przez ostatnie dwa tygodnie, gdy ja chorowałam nie izolowalismy się w najmniejszym stopniu. Jak to możliwe?
  • aguar Re: IGM I IGG 31.10.20, 10:28
   A dlaczego badanie przeciwciał? Wydaje mi się, że najlepiej zrobić 2 x RT-PCR - przy dwukrotnie ujemnym można ruszać w świat.
  • nena20 Re: IGM I IGG 31.10.20, 10:31
   Nie wiem jak jest Covid ale ja po szczepieniu na rożyczkę ( 20 lat temu) miałam igg 48, a igg cytomegalii ponad 200… oczywiście igm ujemne. Wydaje się że miano rzędu 4 jest bardzo niskie?
   • euro18 Re: IGM I IGG 31.10.20, 16:30
    Na początku ból jakby zatok i w skroniach, temp. ok. 37C, lekki ból gardła - byłam pewna że to przeziębienie. Po czterech dniach utrata węchu, ból w piersiach, uczucie jakby ktoś mi siedział na klatce piersiowej. Miałam też mam wrażenie, że nadwrażliwość dźwiękową oraz takie stany nerwicowe (lęki, atak paniki). Brak gorączki, kaszlu. Od ponad dwóch tygodni jestem bardzo osłabiona. Obecnie węch wrócił, ale mam nadal duszności. Dostałam teraz wziewne sterydy i antybiotyk i od wczoraj jest już znaczenie lepiej (mam wrażenie jakbym odzyskała kawałek płuc - tak lżej i głębiej mi się oddycha).
  • katiemorag Re: IGM I IGG 31.10.20, 22:12
   Ja miałam objawy w tym utrata smaku. Bol głowy, zatok, gardła. Kontakt w pracy z zarażonymi. Dziś odebrałam wyniki przeciwciał i mam dodatnie. Będę musiała iść na wymaz czy nadal zarazem bo kiepsko sie czuje. Koszt badania w jednym w popularniejszych laboratorii na D to 60 zł.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka