Dodaj do ulubionych

Pokój dla dziecka

05.02.21, 11:02
Jaki pokój przeznaczyłyście dla dziecka? Mniejszy, większy?

Popełniłam błąd i dałam najmniejszy (10m2), a teraz wiem, że córce byłoby wygodniej w naszej sypialni (ok. 14m2). Tylko że ewentualne przenosiny nie są możliwe, raz ze względu na wbudowaną szafę (wypełnioną po brzegi i mniejsza nie załatwia sprawy), dwa że z biegiem czasu sypialnia stała się też trochę biblioteką i garderobą. No fizycznie nie zmieszczę tego w mniejszym pokoju.
Córka to rozumie, ale ja zastanawiam się, dlaczego miałam taki głupi pomysł, by dla niej na początku przeznaczyć ten mniejszy pokój...
Obserwuj wątek
    • mia_mia Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 11:17
      Mój syn ma bardzo duży pokój (w zasadzie dwa połączone), a zachwyca się kiedy oglądam jakieś metamorfozy i dziecku robią klitkę w której trudno się obrócić, nie dogodziszwink
      12 lat to już czas bez zabawek, więc miejsca nie potrzeba dużo.
    • milupaa Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 11:25
      Popełniłaś błąd, dla dziecka przeznacza się największy pokój zaraz po salonie. Sypialnia rodziców może być całkiem mala tyle aby się łóżko zmieściło i dojście do niego i jakieś szafeczki nocne. A nie możesz przenieść czegoś do salonu i jednak zamienuc pokoje?
      • magdallenac Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 13:32
        Nie zgodziłabym się na oddanie swojej dużej sypialni dziecku, u nas główna sypialnia ma też swoją łazienkę i garderobę- nie znam zasady o przeznaczaniu największej sypialni dla dziecka.
        • milupaa Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 16:10
          No to przecież zależy od układu i wielkości pokoi jak i samego mieszkania /domu. To jest ogólnie przyjęte zdroworozsądkowo (w typowej sypialni się tylko śpi a dziecko spedza w pokoju dużo czasu musi mieć miejsce na spanie, naukę, zabawę) ale można zrobić inaczej jeśli jest korzystniej.
        • majenkir Re: Pokój dla dziecka 06.02.21, 18:55
          magdallenac napisała:
          > Nie zgodziłabym się na oddanie swojej dużej sypialni dziecku,

Moja córka miała kiedyś taki pomysł, żeby dostać master bedroom jak Regina z mean girls 😂.
          • magdallenac Re: Pokój dla dziecka 07.02.21, 01:02
            Moja tez wzdychala do naszej sypialni, ale szybko rozwialam jej nadzieje😉 Teraz przymierza sie do basementu, bo tam zrobilismy caly poziom dla gosci- salon z kominkem, sypialnia, lazienka. Problem jest taki, ze nie udalo jej sie tam spedzic nocy, zawsze sie boi i w koncu kolo 2 rano wraca na gore do mamusi i tatusia😂. Umowa jest taka, ze dostanie caly dol dla siebie jesli spedzi tam kazda noc przez miesiac. Zakladam, ze nie stanie sie to w przeciagu najblizszych 3 lat😃
              • magdallenac Re: Pokój dla dziecka 07.02.21, 15:24
                13, a ta dodatkowa sypialnia znajduje się w najbardziej oddalonej części domu, więc młoda się boi. Sypia tam tylko, kiedy ma koleżanki, a ja błogosławię tę dodatkową powierzchnię- mają tam wszystko co potrzebne nastolatce do nocnego życia towarzyskiego, więc nikt mi się nie zapuszcza na moje włości i nie bałagani.
    • laura.palmer Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 11:26
      Bez przesady, 10m to nie jest duży pokój, ale dla jednego dziecka musi wystarczyć. Was jest dwoje, śpicie na większym łóżku i macie więcej rzeczy do przechowywania. Sama dla dziecka przeznaczyłam jeszcze mniejszy pokój, ma jakieś 8, może 9m. Inaczej się nie da, bo nie wcisnę łóżka małżeńskiego i szafy do takiej klitki. Nie mam wyrzutów sumienia.
      • lauren6 Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 11:33
        Ich jest dwoje, ale w sypialni tylko śpią. Pokój dziecka to dla niego pokój dzienny, gdzie śpi, uczy się, bawi, prowadzi życie towarzyskie. Wystarczy, że do 10m pokoju zaprosi dwie koleżanki i będą siedziały z kolanami pod brodą.
        • laura.palmer Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 11:41
          Proszę cię. Dorastałam w pokoju 10m, w dodatku dosyć długo dzieliłam go z siostrą i nie siedziałyśmy z kolanami pod brodą jak przychodziły koleżanki. Różnica jest taka, że dziecko nie potrzebuje wielkiego łóżka i dużej szafy na wymiar, a dorośli już tak, nawet jeśli w sypialni tylko śpią.
          • hanusinamama Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:05
            O matko, matko a kiedys to pralek nie było i ludzie zyli...lauren ma racje. To jest miejsce w ktorym dziecko spedza wiecej czasu niz rodzic w swojej sypialni. I tez zaprasza wiecej osob. Jak zapraszam znajomych do salonu lub na taras...kolezanki córki siedzą u niej w pokoju. Pewnie ze jak jest małe mieskzanie to i 8 m wystarczyć musi...ale tu był wiekszy pokój do dyspozycji.
            • laura.palmer Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:16
              Małe pokoje oznaczają w większości przypadków małe mieszkanie. My takie mamy i na razie zmieniać nie będziemy, choćby z tego powodu, by nie wrąbać się w długie dojazdy. Zauważ też, że mamy pandemię i nie wiadomo jak za rok-dwa będzie wyglądać praca. Jeśli zostaniemy, choć częściowo, przy home office to nie ma zmiłuj, musimy wygospodarować w sypialni również miejsce do pracy dla jednego z nas. W tej sytuacji przeznaczenie najmniejszego pokoju dla dziecka jest optymalnym rozwiązaniem i nic mu nie ubędzie. Lepsze to, niż trzymanie części naszych rzeczy w jego pokoju, bo w naszej sypialni nie starczyło miejsca na szafę.
              • milupaa Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:57
                No w czasie pandemii sie sytuacja diametralnie zmieniła i o tym też trzeba pamiętać. Ale to może być (mam nadzieję) sytuacja tymczasowa. Generalnie miejsce do pracy w sypialni się odradza, sypialnia powinna być tylko do spania, tak jest zdrowiej.
                • laura.palmer Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 13:06
                  Dzięki za tę wartościową poradę, będę to mieć na uwadze planując przestrzeń i miejsce do pracy w naszym 3-pokojowym mieszkaniu o metrażu 50m. wink
                  W naszym przypadku raczej się nie zmieni, bo u męża myślę zostanie hybryda, a ja od zawsze pracuję pół na pół i muszę też dojeżdżać do klientów. Dlatego nie chcemy na razie zmieniać mieszkania, bo mamy rewelacyjną lokalizację. Niestety większe mieszkania w tej okolicy są tylko w kamienicach. Przeprowadzka gdzieś na obrzeża lub do mocno zakorkowanej dzielnicy nie wchodzi w grę, bo uważam że z dwojga złego dla dziecka lepszy jest mały pokój, niż kiblowanie w przedszkolu od rana do 17, bo rodzice tracą kupę czasu na dojazdy.
        • trut_u Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 15:35
          Nie każdy w sypialni tylko śpi. Poza tym, pokój rodziców to często też miejsce przechowywania wielu wspólnych rzeczy. Ja np. trzymam w małżeńskim łóżku narty tongue_out także choćby z tego względu nie pasuje mi spanie na rozkładanej sofie (a tylko taka weszłaby do pokoju dziecięcego, gdyby miał być dla dwojga).
    • jehanette Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 11:33
      Ja dałam większy, ostatecznie ona w swoim ma nie tylko spać, ale też bawić sie, uczyć, spędzać czas że znajomymi. W 8m2 sypialni zmieściłaby się łóżko i biurko. My tam tylko śpimy smile
      • livia.kalina Re: Pokój dla dziecka 06.02.21, 15:57
        Mam dokładnie tak samo. Moja sypialnia jest dużo mniejsza niż pokoje dzieci. Mnie tam bliskość z męże nieprzeszkadza wink

Do dzieci przychodzą koledzy, potrzebują większej prtzestrezni szczególnie w dobie covidA.
    • fomica Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 11:41
      A dlaczego uważasz że w większym jej wygodniej? Powaznie pytam. To już nie wiek kiedy trzeba turlać się po podlodze z autkami/ lalkami/ klockami, młodzież siedzi przy kompie albo książce, nawet jak koleżanka wpadnie to się zmieści. Chodzi o sam metraż czy coś innego fajnego ma ten większy pokój?
    • kasiaabing Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 11:45
      Nie pomogę bo popełniłam ten sam błąd.
      Jak się przeprowadzalismy córka miała 6 m-cy. Urzadzilismy salon w największym, sypialnie w średnim a najmniejszy został dla córki. Teraz nie chce mi się robić rewolucji ale mimo wszystko żałuję.
    • ga-ti Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 11:50
      E, córka to już nastolatka, za chwilę będzie potrzebowała głównie łóżka i szafy, nawet biurko niekoniecznie (nie, żebym zachęcała do zlikwidowania, jednak sporą część lekcji robi się na łóżku), półeczek sporo na drobiazgi i tyle. No pewnie, że jeśli jest miejsce to i fotel i kanapa i bujawka i pufa jakaś i stolik kawowy wink ale zwykle przestrzeń potrzebna jest przedszkolakowi, bo ten ma mnóstwo zabawek (często gabarytowych) i potrzebuje podłogi na harce.
      U nas brakuje pokoju-pracowni z dużym blatem i szczelnymi drzwiami, żeby zamknąć wszelkie plastyczne, techniczne szpargały, sznurki, włóczki, szmatki itp.
    • ruscello Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 11:57
      Większy dla córki, w sypialni idealnie mieści się duże łóżko i biurko komputerowe. Na razie by jej wystarczyła nasza sypialnia, ale nie chciałoby mi się wymieniać pokojami za kilka lat.
    • katriel Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:03
      Moje dzieci mają duże pokoje, my mamy sypialnię w najmniejszym, ale oprócz tego mamy oddzielną garderobę (dzieci mają szafy w swoich pokojach) i oddzielny gabinet (oboje jesteśmy nauczycielami akademickimi, więc nawet bez pandemii sporo pracujemy w domu), więc to jest trochę inna sprawa.
      Ty mieścisz w dwóch pokojach mających w sumie 24 mkw cztery funkcje: sypialnia dziecka, sypialnia rodziców, garderoba, biblioteka. Jakoś je musisz porozdzielać. Pewnie można rozdzielić inaczej, zwłaszcza jeśli dodać do układanki pokój dzienny (wtedy masz trzy pomieszczenia, ale funkcji pięć albo i więcej). Jeśli jesteś niezadowolona z układu jaki jest, tojak najbardziej pomyśl o zmianach. Czasem warto wziąć pod uwagę inne, nietypowe rozwiązania, biblioteka może być w salonie, szafa na rzadko używane rzeczy (typu sprzęt turystyczny albo niesezonowa odzież) może stać w pokoju dziecka itp. Ale miejsca od tego magicznie nie przybędzie, chyba że drastycznie pozbędziesz się rzeczy.
      • kosmos_pierzasty Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:45
        W salonie też jest biblioteka. Żeby wszystkie książki były w jednym pomieszczeniu, musiałby to być odrębny pokój.
        A rzeczy wywożę na bieżąco, zarówno przeczytane i zbędne książki, jak i dziecięce zabawki, ciuchy czy inne skarby. Ale i tak od licha tego.
      • agonyaunt Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:29
        Mnie zawsze zastanawiają te sypialnie tylko na łóżko. Widzę czasami takie w różnych programach dekoratorskich, łóżko prawie od ściany do ściany, przejść nie można, klaustrofobia murowana. IMO dwójka pełnowymiarowych ludzi potrzebuje jednak więcej miejsca niż dziecko..
        • milupaa Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:43
          Na spanie? To wszystko zależy od metrażu mieszkania i możliwości. Jeśli pokoje są duże to można sobie zrobić sypialnię z toaletka, kącikiem do pracy i czytelnia. Ale nie kosztem niewygody dziecka.
          • agonyaunt Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:55
            Czekaj, jeśli masz do wyboru pokoje 10 i 14, to to nie jest wybór między klitką a salą balową. Ja bym się nawet nie zastanawiała, większy dla dorosłych, mniejszy dla dziecka, bez przesady, nie będę się obijać o ściany, żeby młodzież miała gdzie koleżanki zaprosić.
              • agonyaunt Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 16:28
                W sypialni to ja się mam przede wszystkim zregenerować na tyle, żeby móc w dzień normalnie funkcjonować. Jeśli komuś wystarczy kilka metrów na krzyż, byle łóżko weszło, to fajnie. Ja się w takiej ciasnocie duszę, nie ma mowy, żebym odpoczęła. Dziesięciolatka - fizycznie - zajmuje jakąś 1/4-1/3 tego co rodzice. Jak jej ciasno, bo ma za dużo zabawek, to się wywala rzeczy, a nie rodziców do mniejszego pokoju.
        • hanusinamama Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 16:10
          Ja w sypialni mam tylko łóżko i akwarium. Ok 2 maciupkie szafki przy łózku na lampkę nocną i ksiązkę. Ok sypilanie mamy dużą ale pokoje dziecięce tez spore ( nasz ma 20m. pokoje dzieci podobnie). My w sypilani spimy, czasmai poczytam ksiązke w ciągu dnia...córka bawi sie, uczy, słucha muzyki, zaprasza koleżanki.
    • molik28 Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:08
      My daliśmy dzieciom większe. Mąż chciał dać młodszemu najmniejszy ale przekonałam go, że my w sypialni nie potrzebujemy niczego więcej oprócz łóżka i szafy, a młody, wtedy 6letni, zapowiada się na rosłego młodzieńca. Nie powiem, słuszne to było, szczególnie pozostawienie miejsca w jego pokoju na łóżko 220, które kupiliśmy jak miał 14lat. Nam najmniejszy pokój wystarcza na sypialnię, dzieciaki w swoich muszą mieć miejsce na "całe życie". Natomiast jak już masz jak masz, to może więcej półek i zamykanych boxów na ściany, żeby uwolnić życiową przestrzeń na dole. A córka i tak za kilka lat się wyprowadzi.
    • agonyaunt Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:13
      To nie był głupi pomysł, tylko racjonalne wykorzystanie przestrzeni. Szafę i tak musiałabyś gdzieś upchnąć, a skoro to szafa dorosłych, to chyba lepiej w sypialni niż w pokoju dziecka. 10 metrów to wcale nie mało, wszystko zależy od układu pomieszczenia. Mój miał chyba nawet mniej, ale był na planie kwadratu i do tego widny, miałam kupę miejsca i na spanie, i na naukę i na zabawę. Gdyby to było ponure 2x5 to wtedy nie byłabym taka zachwycona. Widziałam takie tramwaje, niby wielkie 14 metrów, a niepraktyczne tak, że nawet łóżka nie da się wygodnie ustawić.

Krótko mówiąc, dałabym dziecku pokój widniejszy i z lepszą komunikacją.
    • mikams75 Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:23
      moze i corce byloby wygodniej w wiekszym (nie wiem po co w ogole z dzieckiem dyskutujesz, zeby jej bylo zal, ze ma maly) ale ten wiekszy wam jest bardziej potrzebny. W malym pokoju gdzie upchnelabys ksiazki i garderobe?
      Corka ma 12 lat - wlasnie w tym wieku z moja zrobilam wielkie odgracanie, bo jednak wiele zabawek od dawna zbieralo kurz i wreszcie dojrzala, zeby sie ich pozbyc. I pokoj po tej akcju "urosl". I tak, ma mniejszy od naszej sypialni, choc malutki to ten pokoik nie jest.
        • antykaa Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:50
          Nie do konca rozumiem, dlaczego dziecko ma miec wiekszy pokoj od rodzicow? Rodzicow jest dwojka, dziecko jest samo. Czy ktos moze mi to wytlumaczyc? Moje dziewczyny maja pokoje po prawie 16 m, my z mezem mamy sypialnie 25, nie wyobrazam sobie, zeby bylo inaczej.
          • black.emma Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 13:13
            To u mnie jest dokładnie odwrotnie smile Syn ma sypialnię 25m2 a my 15m2. Z tym, że mamy osobną garderobę więc w sypialni jest tylko mniejsza szafa, na podręczne rzeczy. Chciałam dla syna przeznaczyć największy pokój, bo miałam założenie, że dziecko żyje głównie w tym pokoju, a ja w sypialni tylko śpię i czytam. I tak rzeczywiście jest. Syn wyrósł na "konstruktora" więc może spokojnie pomieścić swoje wielkie projekty.
          • thea19 Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 14:37
            dzieci mają biurko, swoje książki, zabawki, fotel do siedzenia, telewizor, konsolę i wszystkie klamoty poza szafą i łóżkiem, tam siędzą ze swoimi kolegami. Dorośli zwykle łóżko i komodę czy tam szafę i nic więcej, ja znajomych w sypialni nie goszczę. Biurko mam w gabinecie, książki i materiały do pracy też, nawet kanapę tam mam.
              • thea19 Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 15:59
                mieszkałam w mieszkaniu i nie miałam gabinetu, do laptopa miałam taki mini stoliczek dostawiany do kanapy, mąż korzystał ze stołu, drukarka chowana w szafie. Książki były trzymane w pokoju dziennym.
                • laura.palmer Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 16:09
                  Ani ja, ani mój mąż nie jesteśmy w stanie cały dzień pracować na mini stoliczku dostawianym do kanapy. Na regał z książkami w salonie musi być miejsce, którego autorka nie ma, skoro pisze, że się nie zmieści poza sypialnią. W obecnych mieszkaniach często w niewielkim przecież pokoju dziennym masz jeszcze aneks kuchenny i stół jadalny. Nietrudno sobie wyobrazić, że miejsca zwyczajnie brakuje i wtedy przeznaczanie największego pokoju dla dziecka skończy się prawdopodobnie trzymaniem w jego pokoju rzeczy rodziców.
                  • thea19 Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 18:46
                    a ja dawałam radę przy tym małym stoliczku bo lubiłam siedzieć na kanapie, jak miałam do zrobienia jakiś kilometrowy projekt, to wtedy korzystałam ze stołu i podłogi (raz miał długość całego mieszkania). Obecnie mam biurko i dalej siedzę przy stoliczku albo stole w jadalni.
              • thea19 Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 16:05
                jaka praca wykonywana w domu wymaga dodatkowej przestrzeni w sypialni? książki trzymałam w pokoju dziennym a sport to rower trzymany w komórce lokatorskiej i torba z ubraniem na basen/fitness. Mamy też dmuchany kajak bo mieszkaliśmy nad wodą.
                    • laura.palmer Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 18:46
                      Jak masz 3-pokojowe mieszkanie i dwie dorosłe osoby pracujące w domu, to nie ma innego wyjścia, niż wydzielić kącik w sypialni. Czy wstawisz tam biurko, czy stół to już naprawdę bez różnicy.
                      • thea19 Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 18:58
                        wiesz, nie raz pracowałam na kompie razem z mężem i w niczym sobie nie przeszkadzaliśmy, siedzieliśmy na przeciwko siebie i tyle. Może dlatego, że nie musimy cały dzień nawijać przez komórkę przy tym. Jak się jednocześnie rozmawia, to wtedy faktycznie trzeba w osobnych pomieszczeniach siedzieć. Teraz np mój mąż prowadzi zdalnie nadzór nad czymś tam, ja sobie klepię na forum i siedzimy w jednym pomieszczeniu bezkolizyjnie .
                        • laura.palmer Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 19:01
                          U nas nie przejdzie. Mąż w IT ma pierdyliard meetingów, a ja mam klientów na skypie. Teraz nie pracuję, ale jak wrócę do pracy i będzie to ten sam system, nie ma opcji, byśmy siedzieli razem w pokoju.
                        • sol_13 Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 20:20
                          My to samo, siedzimy od roku razem przy stole w salono/jadalniwink mąż ma sporo calli (ja prawie w ogóle) ale przywykłam i w ogóle mi to nie przeszkadza. Lepszy on jeden gadający niz 30 osób na openspace.
                          Kręgosłup mnie nie boli, zdecydowanie bardziej mnie bolał w biurze.
          • hanusinamama Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 16:14
            A gdzie twoje dzieci przyjmują gosci? A ty? Co robisz w sypialni? Ja tylko spie, czytam wieczorem. oja córka w swoim pokoju ma swój świat. Tam spi, uczy sie, słucha muzyki, gra na instrumencie...układa klocki i zaprasza koleżanki.
            • laura.palmer Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 16:20
              Masz taras, więc wnioskuję, że masz dom, zapewne spory. Spróbuj sobie teraz wyobrazić, że mieszkasz z mężem i dzieckiem w mieszkaniu 3-pokojowym, a pokoje masz niewielkie. Wtedy sypialnia nie służy tylko do spania i czytania wieczorami, bo trudno, żebyśmy z mężem non stop siedzieli sobie na głowie w pokoju dziennym, zwłaszcza że od roku pracujemy zdalnie. O takich mieszkaniach mowa w tym wątku.
          • kurt.wallander Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 20:11
            antykaa napisał(a):

> Nie do konca rozumiem, dlaczego dziecko ma miec wiekszy pokoj od rodzicow? Rodz
            > icow jest dwojka, dziecko jest samo.

Małe dziecko potrzebuje przestrzeni do zabawy, większe potrzebuje pokoju, który pełni różne funkcje poza sypialną; musi pomieścić biurko, książki i ubrania. Jest miejscem, w którym dziecko przyjmuje swoich gości.

Jeśli sypialnia rodziców ma 20 m, a pokoje dzieci po 16 m, to nie ma sprawy, bo to są spore pokoje. Gorzej, jesli dziecko ma właśnie taki 10m, czy nawet mniejszy pokoik.

Oczywiście, czasem się nie da inaczej, i tyle. W sypialni rodziców musi sie zmieścić podwójne łóżko, często ona pełni tez funkcję gabinetu (więc biurko), plus szafa, plus książki, i nie da się tego upchnąć w malutkim pokoiku. Dziecko przynajmniej ma pojedyncze łóżko.
    • kiddy Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:48
      Córka ma pokój 10m2, a syn 16 m2. Tak się rozkładają metraże w naszym mieszkaniu, do tego młody ma akcesoria do SI, a to wymaga miejsca. Dzieciaki bawią się raz w jednym pokoju, raz w drugim. Córka na razie jest mała, miejsca jej wystarcza na wszystkie lalki, układanki, figurki i pluszaki. Jeśli za 10 lat stwierdzi, że jej ciasno, to rozważymy przeniesienie jej na dół, do innego pokoju. Ale jej pokój ma takie same wymiary, jak mój w rodzinnym domu, a mnie jakoś nigdy nie było ciasno. Siostra miała większy pokój ;-P .
    • pampelune Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:52
      kosmos_pierzasty napisała:

> Jaki pokój przeznaczyłyście dla dziecka? Mniejszy, większy?
      >
      > Popełniłam błąd i dałam najmniejszy (10m2), a teraz wiem, że córce byłoby wygod
      > niej w naszej sypialni (ok. 14m2).

Założyłam swego czasu wątek na ematce na ten temat – gdy nie mogłam zdecydować, który pokój przeznaczyć dla córki. I ematka w większości się opowiedziała za mniejszym, posłuchałam i nie żałuję. A nasza sypialnia od czasów locdownu zamieniła się też w moje HO.
      Toteż być może gdybyś zrobiła na odwrót, to też byś dziś biadoliła, że popełniłaś błąd, a ematki (ze mną na czele) by to potwierdziły tongue_out
    • trut_u Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 12:58
      Też dostanie najmniejszy. Dla dziecka albo najmniejszy pokój i prywatność, albo większy, ale wtedy w tym pokoju musiałyby być częściowo nasze rzeczy czy jakieś ogólnodomowe, typu pościel, ręczniki. Myślę, że jednak lepszy będzie mniejszy pokój, ale do wyłącznej dyspozycji dziecka.
      • sol_13 Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 20:22
        trut_u napisał(a):

> Też dostanie najmniejszy. Dla dziecka albo najmniejszy pokój i prywatność, albo
        > większy, ale wtedy w tym pokoju musiałyby być częściowo nasze rzeczy czy jakie
        > ś ogólnodomowe, typu pościel, ręczniki. Myślę, że jednak lepszy będzie mniejszy
        > pokój, ale do wyłącznej dyspozycji dziecka.

W obu pokojach dzieci mam duze szafy i właśnie znajdują się tam te rzeczy, ktore wymienilaswink to w niczym nie przeszkadza, nie chodzi się po pościel co chwila.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 14:03
      U mnie byly dwa ppkoje puste, maly 12m2 i duży 18m2. Na poczatku myslalam, żeby syna dać do dużego ale mniekszy pok9j był ładniejszy, bardziej ustawny, jasniejszy, milszy.
      Ponieważ jednak uważalam, że większy jest lepszy to zaczelismy urzadzać ten większy i w połowie stwierdzilam, że mi się nie podoba, kolejne 3 dni przenosilismy wszystko do mniejszego.
      Ostatnio zmienialiśmy meble z dziecinnych na te dla nastolatka i też pomyślałam: większy będzie fajniejszy.
      Mówię synowi o tym i pytam się co on na to: Super będę miał dwa! Tu będę spał a tam mi ppsprzataj i będę się bawił - no ręce mi opadły - mieszka w mniejszym, bo spać w większym nie chce ;P a większy nadal graciarnią.
    • zwierzakowa13 Re: Pokój dla dziecka 05.02.21, 14:10
      Az poszlam obejrzeć swoją sypialnie (10,5 m) i gdyby wywalic małżeńskie łóżko i wrzucic pojedyncze to wcale nie jest jakiś mały pokoj.
      W tym wieku pierdylion zabawek typu lalki, klocki i 5 pudel innego badziewia jest na wylocie albo już wylecialo.
      Rozumiem ze przestrzeni nigdy za wiele i fajnie mieć pokoj nawet 30 m i więcej ale masz mieszkanie jakie masz.
      Skoro potrzebujesz bardzo dużej szafy, bo trzymasz tam zapewne nie tylko meza i swoje ciuchy lecz tez full innych rzeczy, to raczej dobrze rozdzielilas pokoje.
      • czarne-jagody Re: Pokój dla dziecka 07.02.21, 11:51
        Moja córka prawie 14 lat bardzo narzekała na swoj mały pokój 12 m (pomniejszony przez dużą wbudowaną szafę), wreszcie dałam się przekonać i przenieślismy ją do pokoju 18 merów. Wymieniliśmy meble na nastolatkowe. Koleżanki, które ja odwiedzały mówiły je,j że ma mały pokój. Przejęłam jej pokój urządziłam po swojemu i jestem bardzo zadowolona.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka