Dodaj do ulubionych

Ból kolan - help

05.05.21, 15:28
Czy któraś z Was poradziła sobie z bólem kolan? Jeśli tak będę wdzięczna za podpowiedzi jak.

Kolana bolą jak chodzę po schodach, siadam i ogólnie jak je zginam. Tak same z siebie nie bolą. Zaczęły od jazdy długich dystansów na rowerze. Brałam przez kilka miesięcy 4flex, później jakiś inny specyfik i szału nie ma. A po schodach będę musiała dużo chodzić więc muszą działać...

Wiem że do lekarza muszę iść ale czasem złote rady można znaleźć właśnie tutaj smile
Obserwuj wątek
      • snowdust Re: Ból kolan - help 05.05.21, 15:33
        O nie sad Rower to jeden z niewielu sportów, które sprawiają mi nieudawaną przyjemność... To rozwiązanie zostawiam na sam koniec i bardzo liczę na to, że uda się uniknąć całkowitego odstawienia. Dzięki za odpowiedź!
          • snowdust Re: Ból kolan - help 05.05.21, 15:43
            No właśnie czuję, że nadszedł ten czas, że muszę "coś" z nimi zrobić. Ciekawy trop z tą dną. Nie miałam pojęcia co to jest, pogooglowałam i chyba do moich objawów nie pasuje. Szukam dalej, dzięki.
        • turzyca Re: Ból kolan - help 05.05.21, 15:42
          Brzmi na bóle przeciążeniowe.
          1) Fizjoterapeuta i dobranie ćwiczeń, także pod kątem sportu.
          2) Poprawne ustawienie siodełka, przerzutek itp.
          Masz przykładowy przegląd problemów: roweroweporady.pl/wiecejruchu/bol-kolan-podczas-jazdy-na-rowerze-co-zrobic/
          doczytaj sobie w różnych miejscach.

Będzie dobrze, tylko nie zaniedbaj problemu.
          • snowdust Re: Ból kolan - help 05.05.21, 15:48
            Dzięki! Bardzo pomocny link, a przynajmniej mam nadzieję, że taki się okaże wink Z tych opisów idealnie wpasowuję się w "kolano skoczka". Jest tam kilka rad, poczytam coś więcej na ten temat i może się uda. Światełko w tunelu się zapaliło! smile
          • kokomaroko Re: Ból kolan - help 05.05.21, 15:58
            Podpisuję się pod turzycą.
            Rower i przerzutki dobrze ustawione nie powinny przeciążać kolan. Zaczęłabym od fizjoterapeuty i 2-3 tygodni odpoczynku od roweru.
            Z doświadczenia wiem, że przerzutka ustawiona na mocne obciążenie (gdy aż ciężko jest pedałować) może spowodować bóle kolan.
    • bib24 Re: Ból kolan - help 05.05.21, 16:26
      dodam też, że jeżeli boli staw to często powód jest w stawie obok. zazwyczaj przy kolanach to są stawy skokowe i ograniczenie ruchomości w tych stawach, które normalnie jest niezauważalne ale niszczy kolana.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka