13.07.21, 17:53
Potrzebuję kupić już, teraz, bo padła...Doradźcie, przede wszystkim ma mieć krótki program.
Obserwuj wątek
    • tilijka123 Re: Pralka:( 13.07.21, 18:12
      Mam od 4 lat Boscha serie 2 WAE2026EPL. Miała być prosta i bez bajerów, które mogą się zepsuć. I rzeczywiście jest bezawaryjna.

Ma krótki program - 15 min. Korzystam głownie z programu mix, który trwa godzinę.
      Podobno produkowana w Polsce i podobno ma rozbierany bęben co pozwala na wymianę łożyska.

Minus jest taki, że nie możliwości ustawienia samego wirowania. Jest tylko program płukanie z wirowaniem. To mnie zaskoczyło bo nie sądziłam, ze pralka może nie mieć takiej możliwości.

• hannibal_lectourer Re: Pralka:( 13.07.21, 18:15
      Candy Grando Evo 1274LW - praktycznie cały czas jedziemy na programie 15-30-44 minuty z tym, że pierwszy jest na 30, dwa pozostałe 30 lub 40. Najkrótszy 60 stopni to już 1,5 godzinki na automatycznym ustawieniu bo chyba można na programach do odpowiednich tkanin ustawić mniej ale się nikomu w to nie chce bawić. Plus często używany godzinny do tkanin delikatnych i puchu. Długo się pralka trzyma, z 8 lat jak nie więcej, no ale jest odłączana od prądu, żeby jakiś rezystorek w module sterowania nie padł...
      • schiraz Re: Pralka:( 13.07.21, 18:21
        Miałam Bosch i była ok, teraz mam Samsung i też jest ok. Obie bez bajerów, miały prać, mieć możliwość regulacji temperatury i obrotów wirowania i dużo programów (najkrótszy 15 minut, osobno wirowanie i wirowanie z płukaniem, program do prania kurtek i osobny do butów plus standardowe).
    • leyla76 Re: Pralka:( 13.07.21, 18:30
      LG direct drive, mam ja od ponad 8 lat. Najkrótszy program na 30stopni 30min. Jak zwiększyć temp. Do 40stopni to 38 min. Fajny program godzinny intensywne pranie , można regulować temperature prania.
      Program mix (używam najczęściej) 1:20. Pralaka wazy pranie i dobiera na części programów czas i ilośc wody.
    • zurekgirl Re: Pralka:( 13.07.21, 18:33
      Obecnie mam Samsunga, 8kg, ecobubble costam. Najkrotszy program 15 min, ale jest beznadziejny. Piore na godzinnym. Mam wrazenie, ze gdzies mi plyn do plukania ucieka, bo malo pachnie. Dziala od 5 lat, tydzien temu po raz pierwszy wyczyscilam filtr i nie byl zbyt brudny. Przedwczoraj zaczela piszczec, ze nie moze wody odpompowac. Tak to jest chciec zrobic pralce dobrze.
      Wczesniej mialam Beko, tez 8kg, najkrotszy program 30 min pral cudownie i ta pralke kochalam. Zdechla mi po 3 latach dwoch pran dziennie (male dzieci). Jak kiedys bede wymieniac Samsunga, znow kupie Beko z 30 min.
      • m_incubo Re: Pralka:( 13.07.21, 19:37
        Chcesz powiedzieć, że dwa razy dziennie miałaś 16 kg prania?
        Te małe dzieci to z całego osiedla chyba?
        A że mało pachnie to bym się cieszyła, widocznie dobrze płucze.
      • chatgris01 Re: Pralka:( 14.07.21, 09:04
        Kocham mojego Samsunga Ecobubble 8 kg miłością wielką wink
        Śmiało może konkurować z Miele. I płucze świetnie, a płukanie to achillesowa pięta współczesnych pralek.
        Program 15 minut nie jest beznadziejny, tylko nie służy do dopierania, a do lekkiej przepierki/przepłukania/odświeżenia niezbyt brudnych rzeczy.
    • kautokeino Re: Pralka:( 13.07.21, 18:34
      Nie wiem jak to u Ciebie wyglada, ale ja ide do najblizszego AGD, ogladam co maja wystawione (ktoras z pewnoscia ma krotki program) i kupuje z opcja dowozu natychmiast do domu. Na juz teraz, to sie bym nie bawila w szukanie tego, co jakas forumka kupila rok temu, tylko to co fizycznie jest w sklepie. Ewentualnie w sklepie internetowym wybrac widelki cenowe i w ramach widelek znalezc taka z krotkim programem.

Jedynym zadaniem pralki jest prac, a awaryjnosc zalezy w wiekszym stopniu od jednostki niz od marki.
      • tilijka123 Re: Pralka:( 13.07.21, 18:40
        kautokeino napisał(a):

> Nie wiem jak to u Ciebie wyglada, ale ja ide do najblizszego AGD, ogladam co ma
        > ja wystawione (ktoras z pewnoscia ma krotki program) i kupuje z opcja dowozu na
        > tychmiast do domu. Na juz teraz, to sie bym nie bawila w szukanie tego, co jaka
        > s forumka kupila rok temu, tylko to co fizycznie jest w sklepie. Ewentualnie w
        > sklepie internetowym wybrac widelki cenowe i w ramach widelek znalezc taka z kr
        > otkim programem.
        >
        > Jedynym zadaniem pralki jest prac, a awaryjnosc zalezy w wiekszym stopniu od je
        > dnostki niz od marki.

Chyba lepiej kupić w internetowym Przeważnie dowożą następnego dnia i można za darmo oddać starą.
        • joana012 Re: Pralka:( 13.07.21, 19:12
          Ja kupiłam stacjonarnie. Dowóz, zabrali starą i zamontowali nową. Mam Amicę, program najkrótszy 15 min, najczęściej używam delikatne 50 min, codzienne 1h. Działa 2 lata, na razie bez zarzutu
    • hrabina_niczyja Re: Pralka:( 13.07.21, 19:24
      Bosh, kupiłam jakoś z 8-9 lat temu za tysiaka. Nie dzieje się nic. Ma program krótki, do wełny, ręczny, bawełny, koszul, portek i inne takie. W większości piorę na godzinnym. Wsad chyba na 6 kilo i faktycznie bęben ma fajny i kołdra się spokojnie mieści.
      • rosapulchra-0 Re: Pralka:( 14.07.21, 17:06
        Też mam najprostszego boscha, ma jakieś 4 lata i pierze tylko na 40 stopniach. Inne programy albo nie działają, albo pralka może pracować non - stop. Mam suszarkę hoover i prawdopodobnie kupię pralkę tej samej firmy.
    • januszekxxl Re: Pralka:( 13.07.21, 19:29
      alfa36 napisała:
      Doradźcie, przede wszystkim ma mieć krótki program.

To kup pralkę z krókim programem a nie czekaj na porady typu: dziesięć lat temu kupiłam pralkę.
      • afro.ninja Re: Pralka:( 14.07.21, 07:08
        Chociaż moja pralka ma 14 lat i jakby mi padla, już bym jej nie naprawiała. I znowu kupiła siemensa?! Sama nie wiem. U mnie jest program 15, ale nie za bardzo ten program lubię, bo slabo dopiera.
        • m_incubo Re: Pralka:( 14.07.21, 14:34
          Któryś raz czytam, że program 15 słabo dopiera.
          Ludzie, to nie jest program do prania BRUDNYCH rzeczy ani opcja oszczędzania czasu.
          W 15 minut to możesz przepłukać bluzkę, którą miałaś na sobie wychodząc do pracy, siedziałaś w klimatyzowanym biurze i po 6 h wróciłaś w upale do domu, bo pracujesz na niepełny etat.
    • szare_kolory Re: Pralka:( 14.07.21, 08:55
      LD Direct Drive; w zależności od pojemności mają różne programy. Moja ma 6 kg i program "intensywne 30", któremu możesz i tak zmienić ilość obrotów przy wirowaniu i zmienić temperaturę (co wydłuża pranie o kilka minut). Nie chcę tej pralki chwalić w złą godzinę, żeby jej coś nie odbiło, ale jest to najlepsza pralka ewer.
    • kosmos_pierzasty Re: Pralka:( 14.07.21, 09:05
      Chwalę sobie Elektroluksa. Najkrótszy program 20 min. A wszystkie można skracać, albo większość - w każdym razie te, z których korzystamy, czyli bawełna, syntetyczne i delikatnie.
    • snakelilith Re: Pralka:( 14.07.21, 13:59
      Pogniewałam się na Miele. Moja pierwsza, oddziedziczona po teściach prała 28 lat bez najmniejszej usterki. Druga nawaliła po 10 latach, dlatego kupiłam Boscha Series 6, bo był akurat w promocji w Mediamarkcie i bardzo sobie chwalę.
      Ma bajery, które u Miele dostępne są dopiero w o wiele wyższej kategorii cenowej, np ustawienie czasu końca programu i programy są bardziej elastyczne, z możliwością regulacji temperatury, wirowania i kilku innych opcji. Miele miało pierdylion stałych programów, których nigdy do niczego nie wykorzystywałam. Bosch jest tu lepszy. Długi program do bawełny w wyższej temperaturze ma opcję skrócenia tzw. speed perfect. I kilka praktycznych programów poniżej godziny do 40 stopni. Do tego bardzo krótki program 15/30 minut do szybkiego przeprania.
      • chatgris01 Re: Pralka:( 14.07.21, 17:33
        snakelilith napisała:

> Pogniewałam się na Miele.

O, ja też! big_grin
        Ale na Boscha pogniewałam się już wcześniej tongue_out (najwyraźniej nie mam szczęścia do tej marki, WSZYSTKO od nich-pralkę, 2 zmywarki i 2 odkurzacze trafił mi szlag po 5 latach, a lodówka źle działała od początku).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka