12.07.22, 17:23
Co zmieniłybyście w ustawieniu takiej kuchni?
Obserwuj wątek
    • heca7 Re: Kuchnia 12.07.22, 17:30
      Po co ci wyspa tak daleko od sprzętów kuchennych? Będziesz biegał z każdą duperelą do zlewu? I nie jest zachowany ciąg roboczy, lodówka- zlew, kuchenka. Dodatkowo jak otworzysz lodówkę to walniesz drzwiami w wyspę.
      • iwoniaw Re: Kuchnia 12.07.22, 17:38
        Jak napisala heca - wszystkie mozliwe błędy popełnione, z brakiem trójkąta/ciągu roboczego (który poznają na technice już uczniowie podstawówki...) na czele. Aczkolwiek zablokowanie drzwi do lodówki wyspą też niezłe, zwlaszcza w obliczu przestrzeni między tą wyspą a chocby ścianą naprzeciwko, o zlewie nie wspomnę.

Brakuje tylko tunelu do bukieciarni 😀
      • alicia033 Re: Kuchnia 12.07.22, 17:40
        heca7 napisała:

...

100/100
        tanebo w swojej stałej formie.
    • borsuczyca.klusek Re: Kuchnia 12.07.22, 17:31
      A gdzie zmywarka? 🙄
    • rb_111222333 Re: Kuchnia 12.07.22, 17:34
      Przeniosłabym lodówkę, bo obojętnie w którą stronę będą się otwierały drzwi to będzie niewygodne
    • mysiulek08 Re: Kuchnia 12.07.22, 17:42
      jak napisala Heca, ustawienie bez sensu i kompletny brak ergonomii, poza tym otwarta na dom kuchnia to zuo
    • panna.nasturcja Re: Kuchnia 12.07.22, 18:03
      Wszystko.
    • bene_gesserit Re: Kuchnia 12.07.22, 18:31
      Na ile osób ta kuchnia, to znaczy ile osób tam zwykle naraz przebywa?
      I: w takim układzie wyspa jest całkowicie niepotrzebna, bo jest w takiej odległości, że w zasadzie nie może służyć jako blat roboczy. Krojenie warzyw? Odpadki trzeba nieść pod zlew, to samo z umyciem rąk. Zagniatanie ciasta - to samo, z umączonych rąk sporo ci się osypie na podłogę, kiedy będziesz szedł je umyć. Itd - jedyne, co mozesz na tej wyspie zrobić, to jakieś kanapki, nic więcej. Ale kanapki możesz też zrobić, korzystając ze zwykłego stołu.

Jednym słowem - albo przesuwasz wyspę bliżej środka kuchni (w idealnej wersji - i przenosisz zlew na wyspę), albo ją likwidujesz i wstawiasz fajny stół kuchenny. Jedzenie przy wyspie na tych koszmarnych stołkach barowych to barbarzyństwo, a już nazywanie tego jadalnią to barbarzyństwo do sześćianu.
      • panna.nasturcja Re: Kuchnia 12.07.22, 22:56
        Ale wiesz, że na wyspie często jest zlew?
        I że kosz na obierki może stać w dowolnym miesjcu?
        • bene_gesserit Re: Kuchnia 12.07.22, 23:09
          https://c.tenor.com/wtd7yJEFJqEAAAAM/facepalm-the-huxtables.gif
        • znana.jako.ggigus Re: Kuchnia 14.07.22, 01:39
          zlew jest w innym miejscu. I po co ta wyspa, skoro jest miejsce miedzy zlewem a płytą na gotowanie
    • aqua48 Re: Kuchnia 12.07.22, 19:11
      Lodówkę, zmywarkę, zlew i płytę umieścić w ciągu na ścianie naprzeciwko wyspy. Wyspę zlikwidować i wstawić półwysep z blatem roboczym, albo postawić zamiast wyspy normalny, duży, wygodny stół jadalniany.
    • kk345 Re: Kuchnia 12.07.22, 22:49
      Zaplanowanie sporej kuchni bez sensownej przestrzeni blatu roboczego zwiastuje duży rozmach, kwalifikujący się na stronę typu "zaufaj mi, jestem architektem". Faktycznie pasuje do bukieciarni i tej łazienki za 100 metrowym hallem...
      • tanebo001 Re: Kuchnia 12.07.22, 22:55
        To co byś zmieniła?
        • pepsi.only Re: Kuchnia 12.07.22, 22:57
          wszystko?
        • mysiulek08 Re: Kuchnia 12.07.22, 23:05
          przecie juz zostalo napisane, ze wszystko masz do zmiany
      • mysiulek08 Re: Kuchnia 12.07.22, 23:04
        Zaplanowanie sporej kuchni bez sensownej przestrzeni blatu roboczego zwiastuje duży rozmach, kwalifikujący się na stronę typu "zaufaj mi, jestem architektem"

mam wlasnie taka kuchnie, bardzo duza, jasna (dwa okna) i kompletnie skopany przez architekta i projektanke wnetrz (kobieta chyba tylko wode na herbate w kuchni gotuje), powoli to prostujemy ale lekko nie jest, np trzy gniazdka na cala kuchnie i w tym dwa przy jedneje czesci blatu
        • majenkir Re: Kuchnia 13.07.22, 19:43
          Przyszła do nas interior designer (z polecenia!). Mówię jej, że ustawienie szafek mi nie przeszkadza, ale gdybym miała wymieniać, to jestem otwarta na różne propozycje. Kuchnia niewielka, 20m2 (otwarta z obu stron, więc tym się trochę broni), nie ma zbyt wiele opcji, bo ścian mało. A ta mi na to, że trzeba zlikwidować półwysep (bo to nienowoczesne) i zrobić wyspę (na którą nie ma miejsca), bo TAK SIĘ TERAZ ROBI. Do dupy z takimi „fachowcami”.
    • pepsi.only Re: Kuchnia 12.07.22, 22:56
      Coś ty wymyślił?!, wszystko źle, siadaj, pała
    • arthwen Re: Kuchnia 12.07.22, 23:37
      Hmm... wszystko?
      Po co ci wyspa daleko od wszystkiego? Oprócz lodówki, bo tu jest akurat za blisko.
      Ten myk z wyspą to chodzi o dodatkowy blat roboczy i miejsce do przechowywania POD RĘKĄ. A nie gdzieś na drugim końcu pomieszczenia.
      Lekcji podstawowej też nie odrobiłeś, słuszałeś kiedykolwiek o ciągu roboczym? Tzn funkcjonalny trójkąt?
    • kolibeer2 Re: Kuchnia 13.07.22, 00:02
      ja bym lodówkę przeniosła w lewy górny róg i zamknęła zabudowę tam gdzie lodówka w kształt litery U, z szerszym przejściem, eewentualnie podniesioną w jakiś blat śniadaniowy
    • 35wcieniu Re: Kuchnia 13.07.22, 00:09
      Wszystko.
      Weź już jaj nie rób, wątki z bukieciarnią, tunelem i windą donikąd chyba wyczerpały bekę z tych, hm, projektów.
      PS. Nawet w paincie można pisać jak człowiek.
    • li_lah Re: Kuchnia 13.07.22, 10:41
      nie napisales gdzie jest okno,/balkon i ktorędy wchodzi sie do kuchni?
      gdzie jest pion kanalizacyjny?
      jakie są wymiary tej kuchni, bo na twoim obrazku wygląda na wielką, a wcale taka nie musi byc.
    • enigma81 Re: Kuchnia 13.07.22, 11:14
      W sumie to wszystko.
    • tanebo001 Re: Kuchnia 13.07.22, 15:28
      OK. Podejście nr 2. A tak swoją drogą jaki kolor ścian byście wybrały do czerwonej lodówki i białych blatów?
      • znana.jako.ggigus Re: Kuchnia 14.07.22, 01:45
        chcesz mieć koniecznie wyspę?
        Czyli bierzesz warzywa ze zlewu i lecisz dookoła wyspy, aby je pokroić. Albo kroisz obok zlewu i przenosisz do garnka na płytę. Przy okazji coś spadnie na podłogę/potkniesz się.
        Po co przerwa w ciągu technologicznym? Gar z płyty musisz przenieść do zlewu potem.
        Wyspy są modne, ale są bez sensu
        Zamiast modnej wyspy możesz tam wstawić stół i mieć i mieć kuchnię i jadalnię w jednym pomiesczczeniu
        • tanebo001 Re: Kuchnia 14.07.22, 05:18
          Jadalnia jest obok. Po co mi dwa stoły jeden obok drugiego? Ten stół w kuchni to jakiś wasz fetysz...
          • mysiulek08 Re: Kuchnia 14.07.22, 05:29
            i kuchnia bedzie otwarta na dom?
            • tanebo001 Re: Kuchnia 14.07.22, 05:40
              Tak. Poza tym w zasadzie są w niej dwie ściany bo na ścianie po lewej nic nie można stawiać - wiedzie tamtędy w zasadzie droga z wejście do kuchni droga do jadalni. Już w pierwszym rysunku zlew, płytę i lodówkę walnąłem pod ściany - ematka zauważyła że nie ma trójkąta. Przesunąłem płytę na wyspę ale nie ma fetysza - stołu...
          • tilijka123 Re: Kuchnia 14.07.22, 10:39
            tanebo001 napisał:

> Jadalnia jest obok. Po co mi dwa stoły jeden obok drugiego? Ten stół w kuchni t
            > o jakiś wasz fetysz...
            >

Mam stół w salonie i stół w kuchni. Jakimś magicznym sposobem zarówno domownicy jak i goście gromadzą się przy tym kuchennym. Ze stołu w salonie korzystamy pewnie kilkanaście razy w roku.
      • borsuczyca.klusek Re: Kuchnia 14.07.22, 10:29
        To ma być ta lodówka coca coli, którą już kiedyś wklejałeś?
    • tanebo001 Re: Kuchnia 13.07.22, 21:28
      Co sądzicie o takiej kuchni loveincorporated.blob.core.windows.net/contentimages/gallery/6382c646-67cf-4081-8171-9a4306c4b930-black-marble-kitchen.jpg
      • majenkir Re: Kuchnia 14.07.22, 00:27
        Jak w hotelowym barze.
      • znana.jako.ggigus Re: Kuchnia 14.07.22, 01:46
        w kuchni na zdjęciu nikt nie gotuje.
      • beaucouptrop Re: Kuchnia 14.07.22, 10:14
        Jak u rosyjskich nuworyszow.
      • bib24 Re: Kuchnia 14.07.22, 10:23
        będziesz tam gotował czy bzykał na wyspie kolege geja? bo cel jest jednak istotny w projekcie.
      • borsuczyca.klusek Re: Kuchnia 14.07.22, 10:30
        🤣
    • bigzaganiacz Re: Kuchnia 14.07.22, 00:04
      Lodowka, maly blat , zlew , blat roboczy , kuchenka, , ten "projekt" to komoletna popelina

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka