Dodaj do ulubionych

Nie dla psa kiełbasa

03.08.22, 22:45
Czyli o jarmarku dominikańskim.
Bylam dziś. Frytki 100g (fakt najdrozsze jakie znalazlam) 27 zł, zapiekanka 30zl, pajda chleba ze smalcem 16zl. Tak wiem. Nikt mnie nie zmusza do zakupu. Tylko mi smutno, ze jadąc tam z rodziną (2+2) - dniówki mi nie starczy na samo jedzenie i picie. Rekodziela bardzo malo ale to, ktore widzialam piękne. Duzo tez chińskiej tandety.
Obserwuj wątek
    • bene_gesserit Re: Nie dla psa kiełbasa 03.08.22, 22:55
      Jeśli na jarmarku ktoś kupuje ziemniaki w cenie 270zł/kg, to znaczy że można je sprzedawać. i tak - ludzie zagłosują nogami i chytra baba z frytkami wróci z towarem do domu. A następnym razem jedźcie najedzeni albo weźcie kanapki. Z domowym smalcem smile
      • droch Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 00:14
        Mój rekord to 60 zł za kg ziemniaków, ale to było na 5 lat tem Okęciu i dali mi wtedy bon do wykorzystania za opóźnienie samolotu...
        Widzę, że od tego czasu ceny wciąż idą ostro w górę big_grin
      • hanusinamama Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 14:09
        Byłam tydzien temu. Masa obcokrajowców. Jak ktoś zarabia w euro to taka cena dla niego nie straszna.
    • bye-bye Re: Nie dla psa kiełbasa 03.08.22, 22:55
      Tam chyba zawsze ceny tak wyglądały.
      16 zł za pajdę chleba ze smalcem to faktycznie kosmos. Taniej kupić bochen chleba i słój smalcu😝 połaź sobie i pooddychać klimatem a smalczyk we własnym zakresie.
    • auksencja15 Re: Nie dla psa kiełbasa 03.08.22, 23:06
      Te pajdy to chyba staniały bo ja kojarzę cenę 20-25 😳
      • aniani7 Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 10:15
        A w Warszawie, z tego co pamiętam, 6 zł.
    • ukulele129 Re: Nie dla psa kiełbasa 03.08.22, 23:25
      A i chyba trzeba byc odważnym by tam sie żywic. Upał ponad 30st a sery, kiełbasy,.ciastka z kremem leżą sobie na straganach bez lodowki, pieczywo wlasnego wypieku - lezy nie pakowane i się kurzy. Mialam szczerą ochotę posmakować tego czego nie ma w sklepach ale warunki przechowywania jedzenianie zniechęciły.
      • ukulele129 Re: Nie dla psa kiełbasa 03.08.22, 23:26
        *mnie zniechęciły.
      • chococaffe Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 06:33
        A jak tam szłas to nie wiedziałaś jaka jest temperatura? I po co szukałaś najdroższych frytek?
        • ichi51e Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 10:20
          mogła podejrzewać ze mimo temperatury warunki przechowania będą zgodne ze zdrowym rozumem.
        • ukulele129 Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 12:13
          Musialam pilnie kupic futeral do instrentu. Przy dworcu jest sklep muzyczny - to pojechalam. Jako, ze mialam dzien wolny to zabralam dzieci i przeszlam się tymi straganami. To cos zlego? Lody jedlismy w lodziarni, obiad w kfc (tak juz mozna hejtowac) ale co zobaczylam na wlasne oczy to moje. Ceny poszybowaly w kosmos, brak kontroli sanepidu przy straganach z jedzeniem, malo rękodziela (a to w sumie najbardziej mnie interesuje), duzo chinszczyzny...I zeby wszystko nie bylo na nie - ceramika sliczna, recznie robione swetry, narzutki też piekne.... Dalo sie cos znaleźć poza chinszczyzną.
          • ukulele129 Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 12:14
            *instrumentu
    • krwawy.lolo Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 06:29
      Za komuny miał ten jarmark jakiś sens. Można było kupić rzeczy niedostępne w sklepach. Poza tym jakiś tam urok miał olbrzymi pchli targ, z najprzeróżniejszym szmelcem. Dzisiaj to bezsens.
      • krwawy.lolo Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 06:37
        I pan pięknie śpiewał na estradzie "tak nam dobrze ze sobą, moja chora wątrobo".
    • kadfael Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 07:09
      Ale dlaczego Ci smutno? W Gdańsku pełno knajp i knajpek, można zjeść coś taniej. A w te upały ja bym nie zjadła niczego że straganu.
    • primula.alpicola Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 13:06
      Kiedyś uwielbiałam Jarmark Dominikański i bywałam co roku. Niestety, zszedł na psy (ta chińska tandeta właśnie), a ceny, no cóż, chyba w niektórych knajpkach będzie korzystniej.
      • dreg13 Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 13:26
        Nie zgodzę się. Może nie trafiłam w chińskie alejki, ale w porownaniu do tego, co bylo jeszcze 4-5 lat temu jest duza roznica na plus. Przede wszystkim - toalety!!! Juz nie trzeba kombinowac, gdzie na siku. Wystawcow duzo takich, od ktorych kupuję i tak, tylko że w necie. A tu można przyjsc, przymierzyc. Chinskiej tandety jest duzo, duzo mniej. 4 lata temu mialam poczucie, ze dominuje. A teraz prawie jej nie zauwazalam.
        Zarcie fakt - strasznie drogie. Darowałam sobie.
    • woman_in_love Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 13:52
      Te jarmarki są w samym centrum - a to znaczy, że wszędzie naokoło ogródki, jadłodajnie itd.

Normalny człowiek, to zamiast kupować te frytki, zapiekankę i smalec (boże, wtf? jedzenie dla trash people?), a potem stać z tym w ręku, to by usiadł w ogródku jak człowiek i zjadł coś normalnego w tej samej cenie.
    • chebellacosa92 Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 14:04
      Zawsze mnie zadziwiało na imprezach tego typu ile ludzie potrafią wchłonąć jedzenia. Lody, gofry, smalec, frytki, oprócz tego obiad w knajpie, piwo, jakieś kolorowe napoje, w których cukru tyle, że łyżka stoi. A potem płacz, ile pieniędzy wydalismy
      • hanusinamama Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 14:10
        Tam wystarczy zjeśc mały obiad w knajpie dla 2 osób i leci 300 zł. Nie trzeba sie objadać...ceny dla zagranicznych turystów.
      • krwawy.lolo Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 18:23
        Pytanie, po jaki xuj tam w ogóle idą? Nie żal mi ich w najmniejszym stopniu.
        • krwawy.lolo Re: Nie dla psa kiełbasa 04.08.22, 18:25
          Jeśli o mnie chodzi, gofry i frytki na takich imprezach powinny kosztować kredyt w yenach, na sto lat.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka