Dodaj do ulubionych

Dieta niskoweglowodanowa

01.11.22, 17:40
Wszędzie słyszę że jest najskuteczniejsza. Nigdy nie próbowałam. Faktycznie same zalety i żadnych wad?
Obserwuj wątek
    • malenka9 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:14
      Z wad, to się chudnie, obniża cisnienie krwi i wychodzi z cukrzycy.
      • balbina1710 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:25
        Wady sa takie, ze po dwoch tygodniach rzygasz na sam mysl o bialku a po nocach sni Ci sie makaron, ryz i chleb...
        • gaskama Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:27
          Po 2 tygodniach??? Ja jestem wybitnie mięsożerna a na myśl o diecie bez węgli tak mam.
          • mysiulek08 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:29
            akurat makaronow nie lubie, ryz tez tak sobie ale chleb i pochodne... no nie dalo sie
        • mikams75 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:46
          dlatego nie mozna przeginac, bo sie wowczas nie wytrzyma na takiej diecie. O wiele latwej jest zredukowac np. do czesci posilkow i w mniejszej ilosci jesli sie wczesniej mialo sklonnosci do zjadania duzych ilosci.
          Wowczas nawet jak sie przysni to sie po prostu zje kolejnego dnia.
    • mysiulek08 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:20
      wada jest taka, ze jak lubisz pieczywo/pizze/wypieki to jest ciezko

nie dalam rady calkiem zrezygnowac ale pilnuje sie zeby dwa z trzech posilkow byly bez wegli
    • gaskama Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:25
      Ma kupę wad. Absolutnie szkodliwa dla dzieci i młodzieży, dla ludzi aktywnych. Nie, nie, nie. Ograniczenie prostych węglowodanów jest super. Ale rezygnacja .... nie!
      • malenka9 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:56
        Absolutnie szkodliwa dla dzieci i młodzieży, dla ludzi aktywnych

Absolutnie nie jest szkodliwa, a wrecz korzystna, bo obfitująca w białka, które potrzebne są do rozwoju oraz regeneracji organizmu. Każda tkanka jest zbudowana z białka.
        • quendi Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 21:02
          malenka9 napisała:

> Absolutnie szkodliwa dla dzieci i młodzieży, dla ludzi aktywnych
          >
          > Absolutnie nie jest szkodliwa, a wrecz korzystna, bo obfitująca w białka, które
          > potrzebne są do rozwoju oraz regeneracji organizmu. Każda tkanka jest zbudowan
          > a z białka.

Z tym białkiem to już serio nie powielaj bzdur.
    • extereso Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:29
      Ja nie zrezygnuję z kasz, czasem makaronu, węgli z owoców. Ograniczyłam pieczywo do 2 kromek żytniego dziennie. Szczerze wątpię czy zero węgli jest zdrowe, choć nie znam się na tym. Mój mąż nie je chleba, makaronu, ale je owoce i czasem kasze. Jemu to wydaje się służyć, ale nie wiem, bo nigdy nie chorował i wyniki miał zawsze bdb więc skąd to można wiedzieć, upływ czasu pokaże. Fajnie byłoby gdyby snake się wypowiedziała.
    • olpa7 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:31
      Raczej nie myślałam o keto a o niskoweglowodanowej. Czyli tak około 100 g węgli dziennie
      • mysiulek08 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:38
        to przygladnij sie temu co jesz i np np kolacje jedz bezweglowa albo obiad

tzn mowie to z pozycji kompletnego laika i osoby lubiacej np pieczywo, sniadanie np bez pieczywa jest dla mnie wyzwalaczem migreny ale obiad czy kolacja bialkowa bezproblemu

slodycze dawno przestalam jesc a wlasne wypieki jadam umiarkowanie

i tak jak ze wszystkim umiar i zlota zasada ŻM
        • mikams75 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:44
          dokladnie! ja zredukowalam wegle w kolacji, czasem robie wyjatki ale rzadko i jak sie czlowiek przestawi, to przestaje brakowac. Zreszta w warzywach czy zupie warzywnej tez zawsze jakies weglowodany sa.
        • panna.nasturcja Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:02
          Mysiulek, a co jadasz na obiady i kolacje? Potrzebuję czegoś niskowęglowodanowego lub w ogóle bez, ciepłego, nie samo mięso, bo nie dam rady zjeść i nie na słodko.
          • mysiulek08 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:06
            nudyyy

fritaty i omlety w roznych wariacjach, ryby z beztluszczowego grila albo piers z kurczaka plus salaty, surowki typu pomidor/ogorek/cebulka/papryka/feta (wlasna tongue_out)
            czasami tylko garsc orzechow
            • extereso Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:11
              Ja mam np spaghetti z cukinii z pomidorowym sosem, zupę dyniową, halibuta z grilla z sałatką z cykorii, czyli też dość szybkie rzeczy.
          • mikams75 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:11
            ja jadam glownie salaty z dodatkiem bialkowym typu jajko, piers kurczaka, kawalek ryby - lekko na cieplo to jest, choc salata zimna ale dodatek bialkowy cieply. Albo dorzucam cieple kawalki buraka.
            A jesli cos mam byc rozgrzewajace to jadam zupy warzywne, czasem dorzucam "makaron" z jajka lub posiekane bialko jajka.
    • mikams75 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:40
      redukcja wegli ma duzo zalet. Zalezy jaki skutek chcesz osiagnac. Nie trzeba byc nadmiernie restrykcyjnym.
    • primula.alpicola Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:47
      Rezygnacja z/ograniczenie goovnianych, wysoko przetworzonych węgli jest jak najbardziej wskazana; natomiast niejedzenie przez długi czas pełnoziarnistych zbóż, ziemniaków, owoców, warzyw strączkowych i korzeniowych jest nierozsądne.
      • mysiulek08 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:10
        dokladnie, zero batonikow, czekoladek, pralinek, ciasteczek, chipsow, sokow z kartonika, byle jakiego keczupu/musztardy/lodow, wedlin, parowek, pasztetow - sklady trzeba czytac
        • primula.alpicola Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:16
          Dodajmy do listy alkohol🤷‍♀️
          • mysiulek08 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:20
            akurat okazjonalnie pijam czerwone/biale wino do obiadu/kolacji, wiec nawet nie pomyslalam o alko calosciowo tongue_out piwa nie znosze a dobry koniak to dla 'zdrowotnosci'
            • primula.alpicola Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:23
              Myślisz, że ja czasami wina nie pijam..?
              I słodycze też, i chipsy, ale to wszystko z umiarem.
              • mysiulek08 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:25
                dlatego alko nie wpisalam smile

a slodyczy typu czekoladki nie jadam, chipsow tez nie, choc, przyznaje, jak sie delektowalam "Elvisem' to paczka chipsow byla obowiazkowa wink
              • mysiulek08 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:26
                umiar - slowo klucz!
          • 7katipo Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:32
            A to nie, odpada. 😛
        • extereso Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:20
          No teraz słucha mi się tego bez bólu, ale jak przyjdzie pora lodów 🤪
          • mysiulek08 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:29
            ale sa 'lody' i lody tongue_out

nie pamietam kiedy kupne lody jadlam tongue_out wlasne i owszem od czasu do czasu, ostatnio genialne chalwowe zrobilam
            • extereso Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:33
              Gdybym tak gotowala jak Ty, to w ogóle do diety byłabym niezdolna.
              • mysiulek08 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:40
                nie przesadzaj smile jak gotujesz sama masz wieksza kontrole nad tym co jesz tongue_out
    • panna.nasturcja Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:48
      Najskuteczniejsza na co?
      • olpa7 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:25
        Na gruby brzuch i dupe
        • mysiulek08 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:26
          na gruby brzuch i dupe to ruch tez dobrze robi tongue_out
          • malenka9 Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:49
            mysiulek08 napisała:

> na gruby brzuch i dupe to ruch tez dobrze robi tongue_out
            >

Nie każdy ruch dobrze zrobi.
    • kamin Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 19:49
      Wadę ma jedną- trzeba ograniczać węglowodany.
      • malia Re: Dieta niskoweglowodanowa 01.11.22, 20:56
        o to to. Ja jestem wielbicielką kluchów i buł, ale muszę przyznać, że jak stosowałam dietę z małą ilością węglowodanów i obcięłam trochę tłuszcze to i schudłam i czułam się świetnie. Niestety, mogę się ograniczać latem, jesień i zima robi ze mnie Wielki Pochłaniacz Żarcia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka