Dodaj do ulubionych

Duomox jak dawkować przy kp

27.11.12, 12:46
Witam.
Muszę przyjąc antybiotyk, gdyż nie udalo mi sie zwalczyć choroby domowymi sposobami. 7 miesięcznego Synka karmię tzn karmiłam do wczoraj tylko raz w nocy (sam stopniowo odstawial się od piersi przez przewlekłe chorowanie i ząbkowanie)a i mi chyba z tego stresu pokarm stopniowo zanikał:(, piszę do wczoraj bo dzisiaj w nocy za żadne skarby nie chcial zjeść z piersi, skonczylo się na butelce, nawet mu się nie dziwie bo pierś już nawet po calym dniu była nadal słabo napelniona. Chcę walczyć o pokarm, odciągam przez dzien, może uda się choćby jedną butelkę, mam nadzieję, ze nie jest za późno żeby laktator rozbudził laktację...Od dzisiaj zaczynam tez zażywać duomox, na razie wzięlam 500mg, ale nie wiem ile mogę brać na dobę,mleko odciągam co 2-3 godziny, więc zdaję sobie sprawę że zdarzą mi się też odciągania w największym stężeniu leku we krwi, będe wdzięczna za poradę.
pozdrawiam
Justyna
Obserwuj wątek
  • mad_die Re: Duomox jak dawkować przy kp 27.11.12, 12:52
   Duomox to amoksycylina czyli lek całkowicie bezpieczny przy karmieniu piersią. Możesz spokojnie karmić, butelki nie musisz podawać, wystarczy piersi częściej zmieniać podczas karmienia.
   Dziecko w tym wieku samo się nie odstawi, chyba, że wie, że można się inaczej najeść - przez butelkę na przykład.

   Więc zamiast podawać butelkę, podaj następną pierś.

   Piersi nie mają się napełniać, napełnione piersi to nadprodukcja, stan niepożądany dla organizmu. Mleko robi się PODCZAS ssania, jak dziecko mało ssie - albo źle ssie - to mleka będzie mało.
  • malwina.okrzesik Re: Duomox jak dawkować przy kp 27.11.12, 22:46
   Duomox jest bezpieczny w czasie kp, nie ma znaczenia kiedy Pani go weźmie.
   W czasie Pani choroby produkcja pokarmu z powodu osłabienia może się nieznacznie zmniejszyć. ale proszę nie wpadać w panikę, tylko częściej przystawiać malucha do piersi. To ważniejsze, niż pobudzanie odciągaczem. Picie podawać kubeczkiem, nie butelką.
   życzę zdrowia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka