Dodaj do ulubionych

Kikut pępowiny

18.04.11, 12:45
Mój synek ma 16 dni i jeszcze mu nie odpadł kikut pępowiny, trochę się martwię bo gdy go odchyliłam zauważyłam niewielką ilość rudawej wydzieliny. Nie wiem czy to jest normalne, ogólnie to nic więcej niepokojącego nie zauważyłam, kikut jest suchy, okolice nie są zaczerwienione ani opuchnięte, lekko pachnie, ale wącham go od tygodnia i jest zawsze taki sam nie odpychający zapach. W szpitalu zalecili do pielęgnacji wodę z mydłem ale od kilku dni przemywam spirytusem. Powiedzcie mi jak powinna wyglądać skórka pod kikutem, czy powinna być tam jakaś wydzielina?
Obserwuj wątek
    • sinusoidaa Re: Kikut pępowiny 18.04.11, 12:58
      Mojemu synkowi pępowina odpadła dokładnie po miesiącu od urodzeniasmile a myslałam, zę do wojska pójdzie jeszcze z tym kikutemsmile. Pielęgnowałam spirytusem, patyczek zamoczony w nim i dośc intensywnie podwazałam ten kikut. Musisz uważać na te wydzielinę, usuwaj ją spirytusem, to siedlisko dla bakterii. Pielęgnuj w ten sposób kikut przy każdej zmianie pieluchy. Po kąpieli poswiec na to trochę wiecej czasu.
      • hhogata Re: Kikut pępowiny 18.04.11, 13:28
        Ja tez bardzo martwiłam się tym kikutem... był i był... chciałam wzywac lekarza na wizyte domową bo wydawało mi się że coś jest nie tak, też widziałam taką wydzielinę... no i po miesiącu, niespodziewanie sam odpadł smile
        A czyściłam octeniseptem - tak mi zalecili w szpitalu... ale to nie jest rewelacyjny środek więc spirytusem można przemywać - taniej wychodzi...

--
        ...od listopada Nowe Życie..
        Jasio ur. 05/11/2010 waga 4300 smile Klocuś big_grin
    • titerlitury Re: Kikut pępowiny 18.04.11, 15:43
      To jest strup, to co jest pod nim może przypominać to co jest pod strupem, czyli ma prawo się lekko sączyć, oby tylko nie ropa. Spirytus przyspiesza zasychania, działa antyseptycznie, krzywdy mu nie zrobisz, tylko że trochę szczypie.
      • bezak25 Re: Kikut pępowiny 20.04.11, 10:55
        titerlitury napisała:

> Spirytus przyspiesza zasychani
        > a, działa antyseptycznie, krzywdy mu nie zrobisz, tylko że trochę szczypie.

Wycieranie okolicy pępka spirytusem nie szczypie, bo to miejsce 'nie ma czucia'. Gdyby tak było to dzieciaki darłyby się jak opętane przy pielęgnacji pępka i kikuta spirytusem.
        Octenisept, jak u wielu z Was, u nas też się nie sprawdził, dopiero przemywanie spirytusem pomogło, kikut odpadł po ok. 5 tygodniach, więc dość długo się trzymał.

--
        Jakubek i Paulinka
      • ewcik035 Re: Kikut pępowiny 18.04.11, 18:12
        Najlepszy spirytus i nie szczypie tylko daje uczucie zimnasmile ja smarowałam octeniseptem i powiem szczerze porażka bo u nas kikut odpadł w 7tyg !!!! i to jeszcze po specjalnej maści. Przemywaj spisytusem

--
        www.suwaczki.com/tickers/1usazbmhqf9ij5f6.png
        s2.pierwszezabki.pl/035/0354559b0.png
    • memphis90 Re: Kikut pępowiny 19.04.11, 19:59
      Akurat spirytus nie przyspiesza zasychania, to mit. Poza tym wchłania się przez skórę noworodka, a- jak mówią w mediach- każda najmniejsza ilość alkoholu jest niezwykle toksyczna dla płodu i dziecka wink W pozostałych krajach Europy zupełnie się go nie używa i nikt z kikutem do wojska nie idzie. Moja córa miała kikut prawie 6 tygodni, nie pomagał octenisept (jako jedyny nie szczypie), spirytus, jodyna. U synka odpadł po dwóch tygodniach chyba, pielęgnowałam wodą z mydłem i czasem dopsikałam octeniseptem.
      --
      "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
      Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
      Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
    • an-nie Re: Kikut pępowiny 19.04.11, 21:15
      U nas odpadł dokładnie w nocy po ukończeniu 7 tygodnia.
      Na początku przemywałam octaniseptem, po dwóch tygodniach zaczęłam stosować spirytus. A pomógł chyba fakt, że synek polubił leżenie i spanie na brzuszku.
      --
      • kinmalek Re: Kikut pępowiny 20.04.11, 00:41
        Nie przemywałam,nie grzebałam,kąpałam normalnie,nie był zaklejony,mała miała klipsa,odpadł po 5 dniach.Czym więcej się przy tym majstruje tym dłużej odpada.
        --
        Podobno szczęściem można się zarazić jak chorobą. Ale jakoś nigdy nie widać epidemii.
        • fabryka.lodow.napatyku Re: Kikut pępowiny 20.04.11, 03:32
          kinmalek napisała:
          Nie przemywałam,nie grzebałam,kąpałam normalnie,nie był zaklejony,mała miała kl
          > ipsa,odpadł po 5 dniach.Czym więcej się przy tym majstruje tym dłużej odpada.

dokladnie, tak samo nic nie robilam, u pierwszego odpadl po 6 dniach u drugiego po 10
          jak czytam co dziewczyny w PL z tymi kikutami wyprawiaja i czym smaruja, to wlosy deba staja, co jedna to lepszy pomysl
          • truscaveczka Re: Kikut pępowiny 20.04.11, 10:25
            Ja tak samo, odpadł bodajże po 9 dniach. U starszej też nie paprałam i nic się nie działo.
            --
            "Z jego zachowania wnoszę, że stanowi on niemal doskonały desygnat słowa ćwok." [S. Niesiołowski]
      • kinmalek Re: Kikut pępowiny 21.04.11, 00:08

> u nas egzamin zdały te waciki leko nasączone spirytusem... można było dokładnie
        > wszędzie powycierać... też długo nie chciał odpadać ..
        No właśnie dlatego nie chciał odpadać.
        --
        Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.
    • noin20 Re: Kikut pępowiny 22.04.11, 15:31
      Małej odpadł jakoś po 1,5 miesiąca. Wcześniej w szpitalu odcieli większą część i zostawili niewielki kawałek. Koło miesiąca pa urodzeniu (jak mała nabrała ciałka) kikut wpadał do środka i zaczął się babrać. Przy wypisie (po 33dniach w szpitalu) lekarka to podwiązała i kazała czyścić octeniseptem dokładnie wszystkie zakamarki pociągając lekko za nici. Po tygodniu kikut widocznie zaschnął, przez co spadła pętelka a po następnym tygodniu zaczał się wykruszać (jak strup). Podczas kąpieli nie panikowałam ze się zamoczył - dobrze osuszałam i czyściłam octeniseptem.
    • agusia.24 Re: Kikut pępowiny 22.04.11, 16:20
      a my mieliśmy przegięcie w drugą stronę, kikut odpadł w 3 dobie, jeszcze w szpitalu, a później pielęgnowaliśmy spirytusem, ale wydzielina też czasem była, położna kazała ją lekko zbierać,żeby nie doszło do zakażenia
    • ofelia1982 Re: Kikut pępowiny 24.04.11, 16:47
      Mojemu synkowi odpadł w 17 dobie, też już zaczynałam się martwić - zwłaszcza, że kikut był zaczerwieniony i pod spodem zaczęła sie zbierać ropa. Chyba przez tę wodę z mydłem..Pediatra kazała mi kupić jak najszybciej Octenispet i po jednej dobie (serio) kikut pięknie był wygojony. Jeżeli nie masz problemów z zaczerwienieniem etc. to kontynuuj spirytusem, ale nie bój się kikuta podważać i nim machać przy smarowaniu.
      --
      Zostań Psim Aniołem! Oddaj 1% podatku pokrzywdzonym zwierzętom!
      Fundacja Azylu pod Psim Aniołem
      Nr KRS: 0000098734
      www.psianiol.org.pl
      • fvmmka Re: Kikut pępowiny 24.04.11, 21:49
        No to ja pobije rekord mlodej kikut odpadl dopiero po 2 miesiacach....nic sie niebabralo tylko tyle ze dlugo sie wysuszal....pediatra juz nas do chirurga wysylala
        --
        https://www.suwaczki.com/tickers/3i49jw4zizll8nno.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka