asikol 07.12.13, 19:27 Szwagierka urodziła w 33 tygodniu. Co ja teraz czeka, chodzi mi o lekarzy, specjalistów do których będzie musiała chodzić, jakie badania? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
audrey2 Re: Wcześniak z 33 tygodnia 07.12.13, 19:37 jest forum dla mam wcześniaków na gazecie, kopalnia wiedzy i wsparcie dziewczyna, z którą leżała w szpitalu urodziła wcześniaka, w sumie mały był na granicy donoszenia, ale jednak jest wcześniakiem wiem, ze co chwilę byli u lekarzy, non stop kontrolę, dla niej dziki stres i zmartwienie wierzę, ze będzie dobrze, zwykle jest, ale bardzo współczuję tej rodzinie, bo wcześniactwo to jednak spory problem Odpowiedz Link Zgłoś
anisiaj Re: Wcześniak z 33 tygodnia 07.12.13, 19:44 spokojnie. my mamy wcześniaczkę z 34 tc, wszystko jest ok. Owszem początki były trudniejsze, ale nie z racji wcześniactwa a problemów z brzuszkiem. Neurolog, badanie okulistyczne i słuchu plus dobry pedaitra, który podpowie kiedy i jak rozszerzać dietę, czy konieczni są specjaliści itp. Każdy przypadek jest indywidualny, a np nasze dziecko było w lepszej formi i stanie niż kilkoro urodzonych w tym samym szpitalu o czasie Odpowiedz Link Zgłoś
szonik1 Re: Wcześniak z 33 tygodnia 07.12.13, 21:19 Moja wcześniak z 34 tygodnia. Każdy przypadek jest indywidualny, mała była w lepszym stanie niż niejedno dziecko urodzone w terminie. Badał ją dodatkowo neurolog, kardiolog, okulista, fizjoterapeuta - do 1 rż. kontrole co parę miesięcy, na szczęście wszystko ok. Wcześniaki mają zwykle obniżone napięcie mięśniowe, nam fizjoterapeuta zalecił rehabilitację metodą bobath, na szczęście mądry pediatra stwierdził, że to u wcześniaków typowe i nie wysyłał nas na milion ćwiczeń dodatkowych. Tak więc niczego nie zaczynaliśmy. Mała co prawda np. zaczęła trzymać główkę około 12 tygodnia, ale wiedzieliśmy, że trzeba brać poprawkę na te 6 tygodni. Obecnie mając 18,5 miesiąca jest super rozwiniętą, b.mądrą i sprawną dziewczynką. Ważyła 2050 gr, teraz około 11 kg. Jest ciągle na piersi - w przypadku wcześniaków to ważne, tak samo jak mega dużo bliskości, noszenia itp. - no ale to dotyczy wszystkich innych noworodków też. Aha, jeszcze w szpitalu mówili nam, że wcześniaki dziewczynki mają łatwiejszy start niż wcześniaki chłopcy - podobno dziewczynki są silniejsze i jakoś lepiej sobie w tych trudnych początkach radzą. Odpowiedz Link Zgłoś
micennka Re: Wcześniak z 33 tygodnia 07.12.13, 22:15 wszystko zależy od stanu dziecka, czy jest zdrowe czy na wcześniacze dolegliwosci. Sporo zależy tez od przyczyny przedwczesnego porodu.. napewno standardem jest usg przezciemiączkowe, okulista, neurolog, usg bioder+ortopeda oraz badania krwii. Odpowiedz Link Zgłoś
cakina Re: Wcześniak z 33 tygodnia 08.12.13, 01:32 Ja mam wczesniaka z 34 tyg. I duzo skierowan m.in kardiolog, okulista, poradnia patologii noworodka, usg glowki. To sa takie rutynowe ja z dzidzia jast oki dla wczesniaczkow reszta zalezna od stanu maluszka. I oczyeiacie wiekszosc prywatnie bo kolejkii takie ze dziecko samo mogloby juz tam pojsc.. Odpowiedz Link Zgłoś
murwa.kac asikol 08.12.13, 07:01 powiedz jaki Ty masz problem ze zrozumieniem, ze masz nieprzepisowa sygnaturke? Prosze z nia zrobic porzadek, albo doczekasz sie bana. Odpowiedz Link Zgłoś