madzia_ka 12.11.05, 10:37 wlasnie moje malenstwo konczy roczek i stracilo zainteresowanie jedzeniem. mam nadzieje, ze teraz gdy urozmaice jego posilki wedlug Waszych wskazowek, na nowo odnajdzeimy radosc "w miseczcze". Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
k2505 Re: Jesienny stół 29.12.05, 22:35 moja asieńka (19 miesięcy) chce jeść tylko ziemniaki lub makaron (grube wzory) chlebek z masłem lub bez, wędlinkę lub mięsko w kawałku, kawałek marchewki, pomidora, jabłka lub banana, budyń, serki homogenizowane. artykuł jest ok, tyjko jak ją przekonać do surówek, sałatek, dżemów i innych rzeczy?wszystko wypluwa, twierdzi ze jest "be" i kaze mi to jeść. Odpowiedz Link Zgłoś
gonia.ok Re: Jesienny stół 11.10.06, 10:32 czesc , serdecznie pozdrawiam wszystkich rodzicow,moja natalka ( 2 latka)je prawie wszystko,lubi owoce, warzywa,makaron , uwielbia ryz, zaczela jesc takze z nami salatki, czasami probuje i mowi ze jest be - ale gdy widzi nas jedzacych znowu to cos zielonego zaczyma jesc z nami,zawsze staralam sie jej podawac cos nowego , i po jakims czasie moje dziecko samo zaczynalo pytac o pomidory albo salate.prosze sie nie zniechecac i probowac z nowymi potrawami.malo zjadamy slodyczy w naszym domu - i zauwazylam ze nasza coreczka specjalnie za nimi nie przepada, ale lubi za to owoce, tosty,ostatnio ku mojemu zaskoczeniu zaczela jesc twarog?! serdecznie pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
kruder76 Moje dziecko je wszytsko 11.10.06, 21:12 Moje dziecko, które ma rok i osiem miesięcy je praktycznie wszytsko to co my. Z ciekawostek, to jak ostatnio robiłem sałatkę to dałem jej spróbować oliwek i kaparów to się nie mogłem opędzić, bo ciągle pzychodziła po więcej. Inna ciekwaostka to śledzie w oleju - też nie pogardziła. Dałem mały kawałeczek na spróbowanie, to zaraz chciała więcej. Nie pamiętam, żeby czegoś nie chciała zjeść. Odpowiedz Link Zgłoś
sylw5 Re: Jesienny stół 28.09.07, 22:24 meni jest super dla dzieci ktore wszystko jedza,ale jak sie ma w domu alergika to te menu bardzo sie zaweza,i co wtedy dac na sniadanie zamiast jogurtu? Odpowiedz Link Zgłoś
pasmo30 Re: Jesienny stół 12.10.06, 00:29 Moja córka ma prawie 2 latka i już od pół roku nie je ani warzyw ani owoców. Je tylko makaron, kurczaka, suchy chleb z tostera, naleśniki i rosół. Do tego Bebilon Pepti. I to wszystko. Zatem codziennie je to samo. Jak na razie nie jestem w stanie jej przekonać do żadnych nowości. Nawet czekolada jej nei smakuje. A o serkach, jogurtach, surówkach czy nawet kanapkach mogę tylko pomarzyć. Odpowiedz Link Zgłoś
podwinietarzesa Re: Jesienny stół 12.10.06, 08:50 mój syn- 4,5 roku- je niemal tak samo- oprócz tego owoce (nie wszystkie), z surówek i sałatek tylko marchew i buraczki wchodzą w grę. mięs nie lubi- ma różne okresy -je mięso chętnie (pierś z kurczaka i gotowane-tylko!) lub wcale nie je mięsa, wędlinę ( 1 rodzaj ulubiony)rzadko, częsciej parówki (Sokołów- tylko). Razem z mężem jemy urozmaicone rzeczy- podobnie dziadkowie z obu stron (mały dość często bywa u nich), ale to nieprzekonuje syna do zmiany jadłospisu... najchętniej jadłby ziemniaki, bułki, makaron, tosty ("same"- bez dodatków) no i bakusie truskawkowe. Pocieszam się tym, że udaje mi się przemycić warzywa w zupach, którymi niestety jeszcze sama go karmię- wtedy mam pewność, że zjadł konkretną porcję (sam je ładnie, ale malutko).NAJWAŻNIEJSZE- waga i wzrost w normie, badania krwi (robimy regularnie) nie wykazały niczego niepokojącego RZADKO CHORUJE!! pozdrawiam wszsytkich niejadków i ich rodziców- Magda Odpowiedz Link Zgłoś