asinek68 11.06.07, 15:33 tylko dokładnie je myjecie np. druciakiem ??? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lenka30a Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 15:35 jestem przeciwko skrobaniu...czegokolwiek a ziemniaki obieram Odpowiedz Link Zgłoś
bri Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 15:35 Ja najpierw odmaczam w wodzie, jeśli się potem łatwo skrobią to skrobie a jeśli nie to tylko szoruję ostrą stroną gąbki. Odpowiedz Link Zgłoś
moofka Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 15:35 skrobam nozem do bialosci, kiedy schodzi jak papier, jak nie to obieram obieraczka Odpowiedz Link Zgłoś
kropencjaa Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 15:38 obieram, dużo szybciej to idzie ) Odpowiedz Link Zgłoś
lola211 Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 15:40 Druciakiem, a jak ciezko schodzi to skrobie nozem, nie obieram. Odpowiedz Link Zgłoś
morgen_stern Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 15:41 Widzę, że jestem w zdecydowanej mniejszości - myję je dokładnie, ale nie druciakiem. Jem z łupinami. Pod łupiną jest najwięcej witamin, a poza tym taka młoda, delikatnia łupinka jest pyszna! Obieranie młodych ziemniaków to dla mnie barbarzyństwo, a już na pewno odbieranie sobie dużej przyjemności Odpowiedz Link Zgłoś
asinek68 Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 16:27 No właśnie! Skrobanie nożem - nienawidzę tego !!! I moje palce i paznokcie również ! Ja czyszczę z grubsza druciakiem. Obieranie młodych ziemniaków to faktycznie barbarzyństwo i nie ten smak Odpowiedz Link Zgłoś
bri Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 17:12 Niektóre jak się ich nie oskrobie trochę podśmiardują mi benzyną. Odpowiedz Link Zgłoś
lola211 Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 17:17 Ostatnio jadlam takie nieskrobane i ta łupina byla po prostu twarda.taki rodzaj ziemniaka, ze nie bardzo .. Odpowiedz Link Zgłoś
denea Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 16:50 A ja skrobię a jak nie chce schodzić to obieram. Odpowiedz Link Zgłoś
hexella Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 18:30 obieranie młodych ziemniaków uważam za barbarzyństwo, niegodne prawdziwego smakosza. Młody ziemniak ma tylko wtedy sens, kiedy obleczony jest delikatną skóreczką i posypany koperkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
myelegans Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 18:37 NIe obieram, szoruje szczoteczka, przekrawam na pol, oliwa, sol, pieprz, ziola i do piekarnika. Jak gotuje, to tez w mundurkach, pozniej na pol, koperek, maselko. Obieram dopiero te duze, ale my generalnie malo ziemniakow jemy. Odpowiedz Link Zgłoś
loganmylove Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 22:56 Wrzucam na trochę do zimnej wody a potem obmywam(czy to dobrze brzmi?) i obcieram wiszące farfocle. Nie uznaje młodych obieranych Odpowiedz Link Zgłoś