Dodaj do ulubionych

Młode ziemniaki - skrobiecie czy .....

11.06.07, 15:33
tylko dokładnie je myjecie np. druciakiem ???
Obserwuj wątek
    • kra25 Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 15:34
      obieram
      • lenka30a Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 15:35
        jestem przeciwko skrobaniu...czegokolwiek
        a ziemniaki obieram
    • bri Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 15:35
      Ja najpierw odmaczam w wodzie, jeśli się potem łatwo skrobią to skrobie a jeśli
      nie to tylko szoruję ostrą stroną gąbki.
    • moofka Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 15:35
      skrobam nozem do bialosci, kiedy schodzi jak papier, jak nie to obieram
      obieraczka wink
      • shady27 skrobie 11.06.07, 15:36

    • kropencjaa Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 15:38
      obieram, dużo szybciej to idzie smile)
    • lola211 Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 15:40
      Druciakiem, a jak ciezko schodzi to skrobie nozem, nie obieram.
    • morgen_stern Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 15:41
      Widzę, że jestem w zdecydowanej mniejszości - myję je dokładnie, ale nie
      druciakiem. Jem z łupinami. Pod łupiną jest najwięcej witamin, a poza tym taka
      młoda, delikatnia łupinka jest pyszna! Obieranie młodych ziemniaków to dla mnie
      barbarzyństwo, a już na pewno odbieranie sobie dużej przyjemności wink
      • asinek68 Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 16:27
        No właśnie! Skrobanie nożem - nienawidzę tego !!! I moje palce i paznokcie
        również !
        Ja czyszczę z grubsza druciakiem.
        Obieranie młodych ziemniaków to faktycznie barbarzyństwo i nie ten smak smile
        • bri Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 17:12
          Niektóre jak się ich nie oskrobie trochę podśmiardują mi benzyną.
      • lola211 Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 17:17
        Ostatnio jadlam takie nieskrobane i ta łupina byla po prostu twarda.taki rodzaj
        ziemniaka, ze nie bardzo ..
    • denea Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 16:50
      A ja skrobię a jak nie chce schodzić to obieram.
    • hexella Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 18:30
      obieranie młodych ziemniaków uważam za barbarzyństwo, niegodne prawdziwego
      smakosza.
      Młody ziemniak ma tylko wtedy sens, kiedy obleczony jest delikatną skóreczką i
      posypany koperkiem.
    • rita75 Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 18:31
      obieram
      • myelegans Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 18:37
        NIe obieram, szoruje szczoteczka, przekrawam na pol, oliwa, sol, pieprz, ziola
        i do piekarnika. Jak gotuje, to tez w mundurkach, pozniej na pol, koperek,
        maselko.
        Obieram dopiero te duze, ale my generalnie malo ziemniakow jemy.
        • loganmylove Re: Młode ziemniaki - skrobiecie czy ..... 11.06.07, 22:56
          Wrzucam na trochę do zimnej wody a potem obmywam(czy to dobrze brzmi?) i
          obcieram wiszące farfocle. Nie uznaje młodych obieranychsmile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka