Dodaj do ulubionych

RÓŻYCZKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20.05.03, 18:47
Jakie muszą być wyniki Igg rózyczki zebym wiedziała ze jestem odporna???
Norma w laboratorium od 0 do 10! Podkusiło mnie i zrobiłam wyniki w 3 m-cu :
( Nie wiem po co sad A jeżeli byłam szczepiona jako nastolatka w podstawówce
to czy jestem odporna już na zawsze i wogóle nie powinnam sie marwic?? sad
Obserwuj wątek
    • kasiapro1 Re: RÓŻYCZKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 20.05.03, 18:52
      jak zaszlas w ciaze to nie robilas tych badan?
      Powinnas zrobic je przed ciaza-jesli byla planowana.W razie wlasnie braku
      odpornosci wzielabys szczepionke i trzebaby czekac jakis czas.
      Ja robilam przed ciaza i jak juz zaszlam dostalam na ponowne badania laczie z
      toxo.
      teraz to po ptakach,bo rozyczka jest bardzo grozna dla plodu.
      Moze inne dziewczyny cos ci doradza wiecej

      K&16tydz
    • paulina.p-m Re: RÓŻYCZKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 20.05.03, 21:50
      Hej!

      Ja właśnie byłam szczepiona jako nastolatka w 8 klasie (14 lat temu!) i - jak
      się dowiedziałam jeszcze przed ciążą - taka szczepionka daje odporność i nie
      ma potrzeby wykonywać badań. Jestem w 27 tyg. USG "połówkowe" (przeprowadzone
      szczegółowo) wykazało prawidłowy rozwój mojego Synka.

      Trzymaj się ciepło!
      Paula
      • gossa1 Re: RÓŻYCZKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 20.05.03, 22:13
        Też byłam szczepiona 13 lat temu! no to chyba jest ok!! skoro daje odpornośc
        na całe życiewink pozdrawiam dzięki smile
        • alabedz Re: RÓŻYCZKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 21.05.03, 10:12
          JA nie wiedzialam czy jestem odporna i robilam testy IgG i IgM przed ciaza. Jesli masz IgG ponizej 12IU/ml - to
          ozn to wynik ujemny czyli o; od 12-18 IU/ml- watpilwy. Co do IgM wynik wpisuja slownie jesli wpisza ujemny
          wszystko jest ok.

          Sprawdz i nie zamartwiaj sie, szkoda zdrowia.
          Anka
    • kassik Re: RÓŻYCZKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 21.05.03, 21:12
      Jeśli byłaś kiedyś szczepiona to możesz być zupełnie spokojna. Twojemy dziecku
      nic nie grozi.
      • gossa1 Re: RÓŻYCZKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 22.05.03, 21:41
        Bo wiecie miałam biegunke przez dni, i bolał mnie strasznie przez ten czas
        łeb - ale bez wysypki a durny /sorry/ lekarz nastraszył mnie ze to mogła być
        różyczkasad Oczywiscie zmieniłam lekarza! ale i tak cały czas mi to chodzi po
        głowie sad mam wyniki 89 IGG hmm ale nowa lekarka powiedziała mi ze sa ok!!
    • anawa99 Re: RÓŻYCZKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 22.05.03, 11:08
      Może się mylę, ale gdzieś już na forum czytałam, że odporność na różyczkę
      utrzymuje się dożywotnio, jeśli się ją przechorowało. Jeśli natomiast było
      tylko szczepienie to trzeba je powtarzac chyba co 5 albo 8 lat.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka