Dodaj do ulubionych

Co mam robić?

17.06.10, 14:09
Dziewczyny, powiedzcie co mam robić bo zgłupiałam, a wyobraźnia robi
swoje...niestety sad
Ostatni okres 7.05.
Testy z dni : 7.06 i 13.06 pozytywne
Beta zrobiona 15.06 333,6 mlU/ml
I teraz :
14.06 pojawiły się brunatne plamienia, bylam u lekarza (raczej
dobrego specjalisty, nie przypadkowego), powiedział, że nic
niepojącego nie widzi, jakby mnie pobolewało to Nospa, na USG
zarodka nie widać, ale jest "punkcik, który może nią być". Umwiliśy
się na kolejną wizytę 23.06
Po 1,5 dnia plamienia ustały, nastała wielka radość. A dziś znowu
się pojawiło lekkie krwawienie przypominające @.
Dodam, że zawsze przed @ też mam takie plamienia jak teraz miałam.
Czy panikować, lecieć znowu do lekarza? czy możliwe że to krwawienie
takie jakby miesiączkowe (wiem że się zdarzają w ciąży).
Planuję jutro iść na bete, to zobaczę ile przyrosło po 72 godzinach.
Co byście zrobiły?

apsikmama
Obserwuj wątek
    • annajustyna Re: Co mam robić? 17.06.10, 14:14
      Pojsc jutro na spokojnie do lekarza.
    • czarny.kwiatek78 Re: Co mam robić? 17.06.10, 14:15
      luteina, duphaston - ale mam nadzieje ze to lekarz juz dal jak uslyszal o
      plamieniu, jak nie to isc do innego i do tametgo nie wracac

      beta- koniecznie
    • kasiak37 wklejone przez moderatora 17.06.10, 14:23
      Autor: apsikmama
      Dziewczyny, powiedzcie co mam robić bo zgłupiałam, a wyobraźnia robi
      swoje...niestety sad
      Ostatni okres 7.05.
      Testy z dni : 7.06 i 13.06 pozytywne
      Beta zrobiona 15.06 333,6 mlU/ml
      I teraz :
      14.06 pojawiły się brunatne plamienia, bylam u lekarza (raczej
      dobrego specjalisty, nie przypadkowego), powiedział, że nic
      niepojącego nie widzi, jakby mnie pobolewało to Nospa, na USG
      zarodka nie widać, ale jest "punkcik, który może nią być". Umwiliśy
      się na kolejną wizytę 23.06
      Po 1,5 dnia plamienia ustały, nastała wielka radość. A dziś znowu
      się pojawiło lekkie krwawienie przypominające @.
      Dodam, że zawsze przed @ też mam takie plamienia jak teraz miałam.
      Czy panikować, lecieć znowu do lekarza? czy możliwe że to krwawienie
      takie jakby miesiączkowe (wiem że się zdarzają w ciąży).
      Planuję jutro iść na bete, to zobaczę ile przyrosło po 72 godzinach.
      Co byście zrobiły? Szukać dzisiaj lekarza? Oprócz tego krwawienia
      nic innego mi nie dolega.

      apsikmama
      • kasiak37 Re: wklejone przez moderatora cd. 17.06.10, 14:25
        Autor: marlesek
        zadzwon do swojego lekarza powiedz mu o wszystkim i razem zdecydujecie co i jak.
        jesli nie ta opcja to udaj sie do spzitala na izbe tam cie przyjma zbadaja i
        postanowia co i jak. bedziesz spokojniejsza jak lekarz cie zbada i nei bedziesz
        siedzial w stresie i zastanawial sie co robic. wiec uszy do gory i marsz do lekarza.
    • maagdaamm Re: Co mam robić? 17.06.10, 14:33
      Lezec. Skontaktowac sie z lekarzem. Nie panikowac.
      Do szpitala bym nie jechala. Ja w podobnej sytuacji kiedys pojechalam i potem
      bardzo tego zalowalam. Lez w domu.
      • apsikmama Re: Co mam robić? 17.06.10, 14:41
        Zapisałam się smile
        Do tej samej przychodni, ale do innego lekarza, dzisiaj na 18.00
        I jutro pójdę na betkę smile
        Trzymajcie za mnie kciuki smile proszę
      • czarny.kwiatek78 Re: Co mam robić? 17.06.10, 14:48
        nie wiem czemu mialaby zalowac jazdy do szpitala...
        dostanie duphaston, lekarz odpowie na pytania a do domu moze zawsze pozniej pojechac
        • maagdaamm Re: Co mam robić? 17.06.10, 15:13
          Ja pojechalam do szpitala, g***no dostalam a nie duphaston, zadnych lekow,
          polozyli mnie na oddzial i kazali lezec. Do tego byli okropnie chamscy, brak
          slow. Wkurzylam sie i chcialam sie wypisac, ale nie chcieli wypuscic nawet na
          wlasne zyczenie ze szpitala (tutaj pogrozilam prokuratura). Sprawa o malo co a
          skonczylaby sie u rzecznika praw pacjenta, jesli nie w sadzie. Afera byla sroga.
          To tyle na temat sensownosci jechania do szpitala. Duphaston mozna dostac u
          kazdego lekarza, a lezec mozna we wlasnym lozku. Inna kwestia jest zasadnosc
          lykania duphastonu, bo ja generalnie od jakiegos czasu jestem sceptyczna bardzo
          w tej kwestii.
          Do autorki watku, trzymaj sie i daj znac, co lekarz powiedzial. Trzymam kciukI!
          • czarny.kwiatek78 Re: Co mam robić? 17.06.10, 15:30
            Przykro mi z tego powodu

            no ja takze jestem sceptyczna co do lykania duphastonu/luteiny zaraz po
            owulacji, kiedy to ciaza nie jest stwierdzona nawet i nie wiadomo czy do niej
            doszlo, jednak jak juz jest potwierdzona badaniem bety i sa krwawienia to
            oczywiscie czemu nie
            • naftalka5 Re: Co mam robić? 17.06.10, 16:22
              Współczuję przeżyć jednak jeśli lekarz nie jest w stanie/ nie chce pomóc bo nie
              widzi takiej potrzeby to wg mnie autorka wątku powinna jechac do szpitala.
              Ja w 6tc zaczęłąm krwawić, pojechałam na IP i po zbadaniu oraz USG dostałam
              Duphaston. Nikt mnie w szpitalu nie zatrzymywał.
              Trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę smile
            • tuya Re: w kwestii luteiny/duphastonu 17.06.10, 16:47
              A czemu jesteście spceptyczne? Gdzies to jest udowodnione że nie pomaga?
          • martabg Re: Co mam robić? 17.06.10, 18:01
            Acha.. Więc skoro ty trafiłaś na chamskich lekarzy oznacza to, że od
            wszystkich innych szpitali należy się trzymać z daleka bo nie dość,
            że nie pomogą (no tak, skoro nie zaaplikowali tony leków to nie
            pomogli) to jeszcze humor zepsują...
            • maagdaamm Re: Co mam robić? 17.06.10, 18:40
              Nie pomogli, poniewaz nie zrobili nic. Nie chodzi o tone lekow. Zrobcie jak
              uwazacie. Ja uwazam, ze lezec mozna w domu i tyle.
              • czarny.kwiatek78 Re: Co mam robić? 17.06.10, 19:28
                ale nie chodzi o lezenie, bo fakt mozna w domu, ale o badania, w szpitalu zrobia
                bete, dadza duphaston, zrobia usg, w domu tego nie zrobia, a jak sie nie podoba
                to mozna isc do domu badz do innego lekarza badz prywatnego szpitala

                dla mnie proste, krwawisz na poczatku ciazy, lepiej dmuchac na zimne

              • martabg Czyli... 17.06.10, 19:54
                Z twoim postem odwodzącym kobiety od wizyty w szpitalu przejmujesz
                niejako na siebie i rolę lekarza i odpowiedzialność za to, że może
                jednak w szpitalu by którejś pomogli.

                • maagdaamm Re: Czyli... 17.06.10, 20:34
                  Ja nie mowie, ze ma nie isc do lekarza, mowie, ze szpital moim zdaniem jest bez
                  sensu i ja bym na pewno nie pojechala. Lekarze jeszcze w tym kraju chyba czasem
                  przyjmuja poza szpitalem, np w prywatnych gabinetach? Podejscie do pacjentki
                  calkiem inne, a mozliwosci pomocy takie same jak nie lepsze.
    • apsikmama Re: Co mam robić? 17.06.10, 19:44
      Wygląda na to, że trafiam na samych
      niedowiarków/niedouczonych/nieżyczliwych ignorantów sad
      Byłam na wizycie w dobrej prywatnej przychodni, u lekarza ciszącego
      się dobrą opinią, pracującego w jednym z lepszych warszawskich
      szpitali. U innego niż w poniedziałek. Ten też nie dał mi
      duphastonu sad
      Powiedział, że 333 beta to za mało, żeby widziec coś na usg, chciał
      byc miły, dodawał otuchy, ale dał mi też do zrozumienia, że może nie
      byc happy endu. Pobrali mi krew na bete, żeby zobaczyc czy rośnie,
      jutro o 17.20 kolejna wizyta u niego.
      Zasugerował też że może byc pozamaciczna sad

      Dzięki kochane za wsparcie i zainteresowanie.
      Buziaki kiss
      Dam znac jutro
      • maagdaamm Re: Co mam robić? 17.06.10, 20:32
        Moge sie mylic, ale cos mi sie kiedys obilo o uszy, ze przy ciazy pozamacicznej
        jest bardzo wysoka beta? Nie wiem, skad mi sie to wzielo. Musialabys
        zweryfikowac ta informacje.
        333 to bardzo niska beta, nie wiem, w ktorym jestes tygodniu, ale to naprawde
        malutko sad
        • martabg Re: Co mam robić? 18.06.10, 07:25
          Beta w ciąży pozamacicznej przyrasta słabiej
          To zaśniad wydziela niespotykanie dużą ilość HCG.
      • czarny.kwiatek78 Re: Co mam robić? 17.06.10, 21:02
        mysle ze dobrze by bylo jakby zbadali tez progesteron, to wlasnie jego niski
        poziom moze powodowac krwawienia
      • czarny.kwiatek78 normy bety 17.06.10, 22:13
        3-4 tydzień ciąży: 9-130 mlU/ml
        4-5 tydzień ciąży: 75-2600 mlU/ml
        5-6 tydzień ciąży: 850-20800 mlU/ml
        6-7 tydzień ciąży: 4000-100200 mlU/ml


        7-12 tydzień ciąży: 11500-289000 mlU/ml
        12-16 tydzień ciąży: 18300-137000 mlU/ml
        16-29 tydzień ciąży: 1400-53000 mlU/ml
        29-41 tydzień ciąży: 940-60000 mlU/ml
    • apsikmama Re: Co mam robić? 18.06.10, 08:35
      Nic już nie wiem, mam taki mlik jak nigdy.
      Beta była robiona w piątym dniu szstego tygodnia licząc od
      pierwszego dnia poprzedniej miesiączki, więc faktycznie trochę za
      niskie.
      Dzisiaj nic się nie zmieniło, krwawienie jest nadal, nawet bardziej
      obfite. I powiem Wam jeszcze coś. To coraz bardziej przypomina
      miesiączkę: i te plamienia dwa dni wcześniej i ta obfitość i to że
      wczoraj przespałam całe popołudnie (tak jak zazwyczaj pierwszego
      dnia)i wszystkie drobniejsze znaki są podobne.
      Ale czy to możliwe?
      No nic, dzisiaj odbieram betkę to zobaczymy wink

      Pozdrawiam Was
      • 230808r Re: Co mam robić? 18.06.10, 08:43
        ja praktycznie przespałam pierwszy trymestr, więc senność o niczym nie świadczy.
        organizm potrzebował odpoczynku. Trzymam kciuki i pozdrawiam!
      • czarny.kwiatek78 Re: Co mam robić? 18.06.10, 08:51
        takze trzymam kciuki
    • apsikmama Re: Co mam robić? 18.06.10, 18:26
      Dalej mam czekac sad
      Beta urosła do 367 - to malutko sad
      lekarz powiedział, że albo ronię, albo to ciąża pozamaciczna, na USG
      nic dalej nie widac sad
      Podobno byłoby widac, gdyby beta była przynajmniej 800.
      W poniedziałek znowu beta sad

      Siada mi psychika sad
      • martabg Re: Co mam robić? 18.06.10, 18:41
        Bardzo mi przykro, to mało optymistyczne wieści.
        Trzeba czekać, lekarz pewnie powiedział ci, na co masz zwracać uwagę.
        Przeszłam przez coś podobnego 3 razy. Jak chcesz pogadać, masz
        jakieś wątpliwości, pisz spokojnie na priva albo zajrzyj na
        forum "poronienie".

        Dużo sił ci życzę.
      • czarny.kwiatek78 Re: Co mam robić? 18.06.10, 21:52
        skoro byla 15.06 333,6 mlU/ml
        a z dnia 17.06 jest 367
        to bardzo malutki przyrost
        beta powinna przyrastac o minimum 66% w ciagu 48 godzin
        szkoda ze nie dostalas duphastonu od razu
        nie wiem co Ci napisac, trzymaj sie, dobrze ze jest weekend to sobie odpoczniesz
        i poczekaj do poniedzialku
      • mona2202 Re: Co mam robić? 19.06.10, 22:13
        witam z twojego opisu wnioskuje ze raczej powinnas byc w ciazy byc
        moze jest ona zbyt mala aby ja dostrzegł aparat usg ,jesli bylaby to
        pozamaciczna wyszlaby przy takim badaniu bo nie widac tylko samej
        macicy a cala jame brzuszna. Plamienie i krwawienie zdarza sie i to
        nawet do 12-13tyg sama tak mialam a jestem juz w 34tc. Co do bety to
        nie wiem moze jest to rzeczywiscie bardzo wczesne stadium ale skoro
        testy wyszly pozytywne to stezenie hormonu jest dosyc wysokie. Zycze
        Ci powodzenia i wyjasnienia sprawy z pozytywnym efektem smile czekam na
        wiadomosci pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka