Dodaj do ulubionych

UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie

03.02.09, 09:45
Kupiłam, bo zatrzymuje "10x więcej wilgoci" przy nałożeniu tuż po prysznicu, ale nie napisali tam, że może uczulać! Jasne, że to kwestie indywidualne, ale ja NIGDY i na NIC nie miałam uczulenia, a tu po paru dniach stosowania dostałam wysypki (na szczęście drobnej i lekko tylko swędzącej) w miejscach rozstępowo strategicznych (biust, brzuch). Oczywiście odstawiłam wszystko,poza lekami ciążowymi, biorę wapienko, co na szczęście pomaga. Na forum post factum znalazłam kilka głosów ostrzegających przed tym specyfikiem: skarżyły się 3 dziewczyny w ciąży i 2 mamy, którym "wykąpano" w oliwce dzieci. NIe polecam!
Obserwuj wątek
    • babsee Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 03.02.09, 09:51
      Nie od dzis wiadmo,ze kosmetyki J&J sa do d..py.
      Na pytanie na forum e-dziecko,e-niemowle itp, jakich kosmetykow dla
      dzieci uzywacie zawsze sa skargi na J&J.Ja sie zastanawiam kto to
      kupuje.
      Chociaz akurat oliwki ja sama uzywalam i nic mi nie bylo.Nie
      dostalam uczulenie chociaz jestem alergiczka.Tyle ze po prostu byla
      ta oliwka do bani.
      • carolinecat Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 03.02.09, 10:11
        zgadzam sie z przedmowczynia, to zadna nowosc. tez sie zastanawiam jakim cudem
        ta marka sie jeszcze sprzedaje.
        • marcowa_anula Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 03.02.09, 10:41
          Też dostałam po niej uczulenie...ja, która nigdy takich problemów nie miałam... Jak wcześniej rozważałam kupno kosmetyków tej firmy dla małego tak teraz już wiem, że dziecia tym jednak nie bede smarować.
          • mahti Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 03.02.09, 11:13

            nam w szkole rodzenia mowiono zeby nie uzywac tych oliwek ani mydelek dla
            dzieci,a do szkoly rodzenia chodzilam przy 1 ciazy a to juz 10 lat. polecano nam
            natomiast polskie produkty bambino.

            https://www.suwaczek.pl/cache/0bf3691f57.png
            • adula2 Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 03.02.09, 11:18
              też jestem sceptyczna do J&J, dlatego od lat kupuję Bambino i jestem bardzo
              zadowolona
              • egis1 Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 03.02.09, 11:49
                Mnie również uczuliła przy pierwszej ciąży po paru miesiącach stosowania i nie miałam pojęcia, że to od niej.

                Teraz spróbowałam i tragedia, ale zanim mnie uczuliła najbardziej z wszystkich balsamów nawilżała moją skóre.
                • marcowa_mama Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 03.02.09, 12:28
                  Hmmm, chyba będę pierwsza, która pozytywnie wypowie się na temat tej
                  oliwki, bo mnie nie uczula. Stosuję ją od 1 miesiąca ciąży tylko na
                  brzuch i sprawdza się rewelacyjnie (obecnie kończę ósmy miesiąc)! Na
                  brzuszku nie ma ani jednego rozstępu! Natomiast w miejscach, gdzie
                  stosowałam specjalne kremy dla kobiet w ciąży (Pharmaceris, Mustela,
                  Ziaja) niestety rozstępy się pojawiły...
                  Myślę, że dobór kosmetyku zależy indywidualnie od skóry.
                  Pozdrawiam!
                  • marcowa_anula Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 03.02.09, 14:00
                    marcowa_mama napisała:


                    > Myślę, że dobór kosmetyku zależy indywidualnie od skóry.
                    > Pozdrawiam!

                    Dokładnie tak. Ja też od początku ciąży stosowałam oliwkę dla dzieci (i krem ziajka), jak dotąd (odpukać) żadnego rozstępu. Ale właśnie oliwka J&J mnie uczuliła, przeszłam na bambino, może jest troche bardziej tłusta, ale żadnego uczulenia po niej nie mam. A co do rozstępów to nawet krem za 120 zł nie da gwarancji, że się nie pojawią. W dużej mierze to sprawa genetyczna. Niektórym wystraczna zwykła oliwka za parę zł.
                  • seytan_a_22 Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 03.02.09, 15:54
                    Ja stosuje wylacznie Nivea, moj M tez wszystko Nivea, i dla dziecka zamierzamy
                    stosowac tylko i wylaczne ta marke. Co do Johnsons Baby tez mialam uczulenie i
                    to jeszcze przed ciaza. Tak wogole tu w Niemczech nie widze tej firmy na polkach
                    za czesto, chyba tylko jedna drogeria ma te kosmetki. Ogolnie jestem alergiczka
                    dlatego jak juz wydaje pieniadze to na produkty hypoalergiczne, nie chce
                    ryzykowac, choc wiadomo duzo zalezy od skory.
              • anusja80 Uczulenie zeszło:)) 06.02.09, 11:31
                Uśmiałam się, jak zobaczyłam tyle wpisów pod tym moim mini-ostrzeżeniemsmile) Okazuje się, że to ze mnie taki matołeksmile Ale to pierwsza ciąża, więc mam prawo do wpadek. Na szczęście uczulenie zeszło po tygodniu i braniu wapna 1x dziennie. Ufff, cała butelka do wyrzucenia! Kupię sobie Bambinosmile Z dzieciństwa pamiętam jeszcze taką oliwkę "Jacek i Agatka", którą mama smarowała mi i siostrze buzie przed wyjściem na ostry mrózsmile Pozdrawiamsmile
    • memphis90 Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 03.02.09, 16:04
      > Kupiłam, bo zatrzymuje "10x więcej wilgoci" przy nałożeniu tuż po prysznicu, al
      > e nie napisali tam, że może uczulać!
      A ile widziałaś kosmetyków z napisem "uwaga, nasz produkt może uczulić"?

      Ja oliwki używałam, stosowałam przy dziecku- było ok. Do kąpieli mamy żel
      lawendowy johnsona- i jest świetny. Za to podrażnił nas super proszek dla
      niemowląt- Lovela. I się nie obrażam na producenta- każdy, najbardziej łagodny
      produkt MOŻE uczulić i tyle.
    • alicja0000 to prawda 03.02.09, 21:28
      moje dziecko dostało uczulenie a teraz mnie oświeciłaś dlaczego i ja mam na
      udach krostki... stosowałam tą oliwkę na uda, tyłek i biodra po kąpieli by się
      troszkę cellulitu pozbyć. I zauważyłam czerwone małe krostki na udach, nie
      wiedzieć skąd! teraz już wiem. Dzięki.
    • kaeira Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 04.02.09, 09:17
      Moja małą miała uczulenie kontaktowe tylko jeden raz - od smarowania oliwką
      Johnsons. Pediatra powiedziała, że ta oliwka(i ogólnie ta linia produktów)
      stosunkowo często uczula. Czy to prawda - nie wiem.
      Po tym w ogóle przestaliśmy stosować oliwkę do smarowania po kąpieli - to tak
      naprawdę nie jest konieczne; poza tym przeszliśmy na produkty Nivea.

      Ale nie widzę przeciwwskazań do stosowania, jeśli dziecko jest niezagrożone
      alergią. Tak poza tym, nigdy nie wiadomo co kogo uczuli/.
      • egis1 Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 04.02.09, 12:05
        Mnie uczuliła pod koniec ciąży czyli 2 tyg przed porodem do tego czasu sprawdzała się super a dodam, że nigdy nie mialam uczelnia na jakikolwiek kosmetyk.
    • uleczka.pl prawda ! 05.02.09, 10:01
      Ja też miałam uczulenie na tę oliwke ( oliwke w żelu)chociaż nie
      jestem uczuleniowcem . Po wykąpaniu się i nałożeniu oliwki miałam
      czerwone swędzące placki na dekoldzie i szyi i w okolicach biustu .
      Było to przez kilka dni , jak się pokapowałam to przestałam i objawy
      czerwonych placków znikły.Nigdy nie miałam uczulenia na zadne oliwki
      ani kremy ani balsamy do tej pory . Nie polecam jej a co dopiero dla
      malucha wink
      • moni-c30 Re: prawda ! 05.02.09, 10:11
        Prawda i to najprawdziwszawink3 dermatologów mi to potwierdziło że
        trzeba uwazać na tą firmę i jej kosmetyki....moje dziecko dostało
        uczulenia zaraz urodzeniu!!dostałam ją w paczce za szpitala(kiedyś
        takie dawali,nie wiem czy są nadal)(rodziłam 6 lat temusmile)zaczęłam
        nieświadoma stosować i moja córcia zaraz miała wysypkę !!na
        szczęście trafiłam na dobrego lekarza który odrazu zapytał jakiej
        oliwki używam i kazał odstawić i raczej przejść na naszą polską
        bambinosmilektóra zresztą jest tańsza i nie uczulasmile
    • mond33 Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 05.02.09, 10:33
      Hej
      Pewnie nie istnieje reguła, że każdy będzie po tych kosmetykach wysypany, ale
      faktycznie bardzo dużo słyszy się złych opinii na ich temat. Leżąc 6 lat temu na
      oddziale z córką po porodzie usłyszałam od położnej żeby lepiej przywieźć sobie
      z domu swoje kosmetyki do pielęgnacji dzieci. W szpitalu używano tylko
      wymienionej firmy i często zdarzały się uczulenia. Pozdrawiam.
      • moni-c30 Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 05.02.09, 10:49
        Reguła pewnie niesmilesama mam koleżankę która stosuje j&j u swojego
        syna młodszego jak i stosowała u starszego i jest było wszystko oksmile
        ale jest naprawdę coś na żeczy bo skoro lekarze i położne ostrzegają
        to coś musi byćsmilea swoją drogą ciekawę jak te produkty przeszły
        testy i pozwolenia skoro tak dużo alergii wywołują??i dlaczego
        właśnie w większości szpitali są ich kosmetyki??

        www.suwaczek.pl/cache/e52c4588d3.png" border="0" alt="www.suwaczek.pl/cache/e52c4588d3.png">
        • moni-c30 Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 05.02.09, 10:50
          upssmilebyk jak 150smilerzeczy oczywiściesmile
        • seytan_a_22 Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 05.02.09, 13:14
          Zauwazylam, ze u kobiet w ciazy jest tak, ze czasem wlasnie podczas tych 9
          miesiecy dostaja nagle uczulenia na cos co wczesniej stosowaly z powodzeniem i
          nic sie nie dzialo. Wiadomo zalezy wszystko od osoby, ktora stosuje, czasem
          faktycznie ktos jest odporny na wszelkie uczulenia i nic go nie ruszy. A
          wiekszosc szpitali ma ich kosmetyki, bo jak sie domyslam produkuja ciagle za
          duzo, a sprzedaja za malo i te kosmetyki z bliskim koncem przydatnosci do uzycia
          po prostu podarowuja szpitalom, w dodatku to dobra reklama jest gdy przy wejsciu
          na oddzial jest nalepka: tutaj uzywamy kosmetykow firmy J&J, wydaje mi sie, ze
          to jest glowny powod, ale to raczej przypuszczenia.
    • zoofka Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 05.02.09, 21:43
      każda oliwka może uczulać. To sprawa indywidualna!
      mnie na przykład uczula inna oliwka a J&J nie uncertain
      Ja odstawiłam uczulający mnie kosmetyk i tyle. O co tyle halo?

      p.s. co łykasz? WAPIENKO??
      • mond33 Re: UWAGA na oliwkę Johnsons Baby! Uczulenie 05.02.09, 22:23
        zoofka napisała:

        > każda oliwka może uczulać. To sprawa indywidualna!
        > mnie na przykład uczula inna oliwka a J&J nie uncertain
        > Ja odstawiłam uczulający mnie kosmetyk i tyle. O co tyle halo?
        >
        > p.s. co łykasz? WAPIENKO??

        A czy ktoś z nas napisał, że jest wielkie halo???? Wymieniamy między sobą zdania
        i poglądy, od tego jest forum. Jak wolisz wątki bardziej złożone znajdź sobie
        inny. Proste.
    • agmatyma Uczula bardzo!!! Przypadek szpitalny. 06.02.09, 00:24
      Znam wiele przypadków uczuleń. Sama bym jej nie użyła, i nigdy
      dziecka nie posmarowała.
      Bratanica nią wysmarowana musiała pojechać do szpitala - skóra
      czerwona jak ogien wszystko swędziało i nic nie chciało pomóc.
      Pomógł zastrzyk dopiero.
      Mogę powiedzieć - uważajcie szczególnie jeśli macie alergię lub
      Wasze dzieci ja mają!!!!!
      My używamy emolientów.
      • ewelinarafal79 Re: Uczula bardzo!!! Przypadek szpitalny. 11.02.09, 13:08
        Mnie uczulił balsam kojący ułatwiający zasypianie Johnsona uncertain
      • nizniewartowsk Re: Uczula bardzo!!! Przypadek szpitalny. 10.08.16, 14:36
        Witam,
        teraz jestem bardziej niż pewna na co mam uczulenie! Po domniemanym skręceniu nogi udałam się do lekarza. W poniedziałek o godzinie 16.00 założono mi szynę gipsową (miałam złamaną piątą kość śródstopia) ze sztucznym opatrunkiem pod spodem zamiast zwykłej bawełnianej waty. We wtorek już się pojawił swąd niemiłosierny. W czwartek rano pod czas kontrolnej wizyty u chirurga szynę gipsową trzeba było usunąć, a pod nią straszne, naprawdę straszne uczulenie! Lekarz się chwycił się za głowę! Każdy się pytał czy ja smarowałam czymś nogę - miejsce skręcenia/złamania. Niczym nie smarowałam, żadnymi maściami. Ale... rano przed pierwszą wizytą u lekarza czyli w poniedziałek wykąpałam się i trochę się nasmarowałam oliwką- żelem J&J!!!
        Dodam, że oprócz nogi, która cała jest pokryta bąblami, która pierwsza zareagowała ze względu na sprzyjające warunki pod gipsem, dostałam wysypki po całym ciele. Musiałam szukać pilnej pomocy u dermatologa. Zażywam kupę leków, między innymi antybiotyk, a 2 dni temu trzeba było wprowadzić sterydy! Masakra!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka