Dodaj do ulubionych

Jak długo może trwać infekcja ?

17.09.08, 13:13
Mam pytanie ile najdłużej trwało u was przeziebienie bądź inna
infekcja. Moja córcia jest chora już prawie 2 tygodnie ( katar
kaszel czasami jakaś gorączka). Byłam w czwartek u lekarza, który
powiedział że to końcówka infekcji wirusowej i w poniedziałek
dziecko może pójść do przedszkola ( dał mi zwolnienie tylko na
piątek ). Poniedzialek minął, a ona dalej ma katar i kaszel, została
w domu z opiekunką, ale ile to ma trwać ???? czy powinnam znowu
pójść do lekarza ??? Inny lekarz powiedzial mi przez telefon żeby
jeszcze przetrzymać ją w domu i czekac, ale ile??? Jakie macie
dośwaidczenia, ile taka infekcja moze trwać ( zakładam, że to nic z
powazniejszego skoro badał ją lekarz ) Poradźcie bo juz nie wiem co
robić ? pzdr.
Obserwuj wątek
    • mysia76_1 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 17.09.08, 13:25
      dodam jeszcze, że od 2 tygodni leczymy się syropem na kaszel,
      kroplami do nosa i nurofenem przy goraczce, ale mam wrażenie, że
      niewiel to pomaga sad co robić ? czekać jeszcze ?
      • kamme2 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 17.09.08, 14:30
        Iść na kansultajce do innego lekarza może to juz nie wirus a
        bakteria i trzeba będzie włączyć anbtybiotyk. U nas najdłuższe
        infekcje trwały 7-8 dni do zupełnego wyleczenia (jestem mama 2
        przedszkolaków).
      • weraa24 ten sam schemat 22.09.08, 21:26
        Mój syn już tydzień się leczy- nurofen, syrop na kaszel i krople do
        nosa, dziś byliśmy u lekarza ponownie gdyż nie widać żadnych oznaków
        poprawy i dostał nowy syrop na kaszel i nowe krople do nosa,i
        kolejny tydzień ma być w domu...już sama nie wiem co o tym myśleć...
    • ala.0 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 17.09.08, 15:57
      Powinnaś pójść ponownie do lekarza.Jeżeli infekcja się przedłuża lekarz może
      zalecić antybiotyk
    • apax Re: Jak długo może trwać infekcja ? 17.09.08, 17:52
      Moja też już choruje na kaszel i katar prawie 2 tyg i nie widać wielkiej
      poprawy. Widziało ja dwóch niezależnych lekarzy i powiedzieli że końcówka
      infekcji i może iść do przedszkola. Nie miała gorączki ale kaszle i smarka
      ciągle tak samo. Też się zastanawiam jak długo jeszcze. W przedszkolu była
      raptem tydzień a teraz kombinujemy, trochę zwolnienie, trochę opiekunka, trochę
      babcia, ale jutro juz puszczę ja do przedszkola. POzdrówki
      • berecik7 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 17.09.08, 19:51
        Infekcja u przedszkolaka może trwać, z małymi przerwami, od września
        do marca.
        • iwonabw Re: Jak długo może trwać infekcja ? 18.09.08, 22:14
          No niestety racja, u nas tak było przez ostatnie 2 lata, mam
          nadzieję, że w tym roku będzie inaczej.
    • mamaagula Re: Jak długo może trwać infekcja ? 17.09.08, 21:08
      ja dzisiaj byłam z córką u kontroli bo już tydzień jest na
      antybiotyku i miałam nadzieje że jutro pójdzie do przedszkola a tu
      zonk dopiero w ponoedziałek po 10 dniowej kuracji antybiotykiem. po
      zupełnym wyleczeniu zaczne jej podawać ribomunyl i mam nadzieje ze
      nie pedzie już taka podatna na infekcji. w zeszłtm roku brała
      ribomunyl od pażdziernika do marca i była chora 2 razy w grudniu i w
      lutym.
    • beatar9 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 17.09.08, 22:01
      witam,u nas trwało ponad dwa tygodnie,objawy prawie
      identyczne,pediatra mówi że np.kaszel może trwać po infekcji nawet
      kilka tygodni...w weekend minęło dokładnie 2tyg. synek poszedł do
      przedszkola dopiero w ubiegły wtorek...pozdrawiam i zdrówka
      • alex_cz Re: Jak długo może trwać infekcja ? 18.09.08, 00:05
        U mojego smyka (i u mnie przy okazji)właśnie dobiega drugi tydzień infekcji i ..
        siedzenia w domu uncertain

        • mysia76_1 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 18.09.08, 08:35
          Dzieki wszystkim za odpowiedź, widzę że u innych też podobna
          sytuacja, więc może to taki wirus ? a że przedszkolak może byc chory
          od wrzesnia do marca to tez prawda. Konsultowalam się wczoraj u
          trzeciegho lekarza powiedział, że zanim mała weźmie antybiotyk to
          sugeruje spróbować przez kilka dni podac EURESPAL ( o ile nie
          przekręciłam nazwy) - jest to ponoć taki środek przeciwzapalny
          rozkładający substancje produkowane przez bakterie i wirusy - wtedy
          przpomnialam sobie że ja kiedys też to brałam i pomogło dość szybko.
          Faktycznie odnioslam wrażenie że już po 2 godzinach od podania corci
          bylo lepiej, a dzisiaj rano wydaje mi się że chyba wszystko
          przeszło, ale zobaczymy jak będzie dalej w ciągu dnia. Jak pomomoże
          to dam znac, bo wczoraj jak przyszlam z pracy to bylam załamana
          katar kaszel i gorączka normalnie jak pierwszy dzień infekcji a nie
          13 smilepozdr
          • zuzka.6 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 18.09.08, 11:05
            Miałam podobne problemy dopóki nie zaczęłam do standardowego
            leczenia włączać preparatów odpornościowych i witamin. Polecam
            szczególnie biomarine - olej z wątroby rekina tasmańskiego. I nie
            tylko w czasie infekcji ale również po niej w celu uodpornienia
            organizmu. Mój synek w tym roku przedszkolnym jeszcze nie zachorował
            a w zeszłym o tej porze już był po kuracji antybiotykowej.
          • alex_cz Re: Jak długo może trwać infekcja ? 18.09.08, 12:42
            A u nas ten eurespal nie wypalił, syn ma po nim jakieś problemy z brzuszkiem.
            Pediatra powiedziała, że może tak reagować i żeby odstawić. Ale co dziecko to
            inny przypadek. wink
            Podaję mu jedynie flavamed i jakieś witaminy.
    • truscaveczka Re: Jak długo może trwać infekcja ? 18.09.08, 13:02
      Może trwać długo. O nadkażeniu bakteryjnym świadczy zmiana koloru wydzieliny - z
      bezbarwnej/białej na zielonożółtą. Wysoka temperatura występuje przy wirusie,
      przy bakteriach raczej stany podgorączkowe. Temperatury do 38,5 nie powinno się
      zbijać, to organizm walczy z wirusem. (Streszczam dzisiejszy wykład pediatry,
      moja też już 2 tyg. chora - wirus)
      Bądź dobrej myśli smile
    • jkl13 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 18.09.08, 13:17
      Na szczęście mam rozsądnego lekarza, dla którego kaszel i katar, bez
      gorączki i przy dobrym nastroju ogólnym chorego przedszkolaka, nie
      są powodem do usadzenia w domu. Dlatego nam nie dał zwolnienia i
      kazał normalnie posyłać dziecko do przedszkola. Braliśmy Eurespal
      (przeciwzapalnie) i Ambrosol (wykrzytuśnie). Pomogło po kilku
      dniach, po prostu syn "przechodził" przeziębienie.

      Ja rozumiem, że cierpiącego dziecka, z gorączką, fatalnym
      samopoczuciem, gilami po pas i "gruźliczym" kaszlem nie należy
      posyłać do przedszkola. Ale żeby katarek i kaszelek stanowiły ku
      temu przeszkodę? To przecież musiałabym być na zwolnieniu przez
      kilka miesięcy w roku, tak od września do marca właśnie. Ciekawe,
      kto zarobiłby w tym czasie na moje utrzymanie...
      • pawek123 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 18.09.08, 16:06
        no a mnie wydaje sie ze to lekka przesada jak dziecko ma mega katar
        i kaszle az mu sie pluca odrywaja a ogolnie stan dobry dziecko
        pogodne i bez goraczki zeby posylac do przedszkola... przeciez to
        chodzaca bomba wirusowa ktora zaraza inne dzieci....
        moj syn jest chory wlasnie w ww. sposob 1 tydzien i nie wiem czy w
        nastepny poniedzialek jak bedzie nadal smarkal i kaszlal czy mam go
        puszczac do przedszkola zeby rzezil innym dzieciom w twarz!
        rozumiem drodzy rodzice ze kasa najwazniejsza ale troche rozsadku
        wobec innych dzieci w przedszkolu trzeba zachowac!
        • mariola1315 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 18.09.08, 16:37
          Też mi się wydaje,że ne powinno sie posyłać dzieci do przedszkola,
          które kaszlą i maja katar.
          Przecież one zarażaja inne dzieci.


          Mateuszek ma
          i
          Łukaszek ma
          • joxanna Re: Jak długo może trwać infekcja ? 18.09.08, 16:54
            To może być ciąg infekcji.

            Moja miała tak w zeszłym roku. Odkryliśmy gdy akurat chodziła żłobka 3 dni w
            tygodniu. W poniedziałek się zarażała, we wtorek i środę miała katar, w czwartek
            przechodziło i od poniedziałku to samo. Ponieważ to był sam katar i kaszel, bez
            gorączki to ani lekarze, ani żłobek nie widzieli przeciwwskazań przeciwko
            chodzeniu do żłobka. Tyle, że przynosiłam pudełko chusteczek (tzn wszyscy
            rodzice musieli raz na miesiąc dostarczyć pudełko chusteczek).
          • jkl13 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 18.09.08, 19:44
            Gdyby faktycznie rodzice nie posyłali do przedszkola dzieci z lekką nawet
            infekcją, to stan w przedszkolu przeważnie wynosiłby 0 sztuk (przynajmniej w
            tych najmłodszych grupach).

            Poza tym trzeba mieć warunki, aby nie puszczać dziecka do przedszkola, zwłaszcza
            jak lekarz nie daje zwolnienia. Nie każdy ma na boku darmową babcię, nie każdego
            stać na płacenie jednocześnie za przedszkole (do którego dziecko i tak nie
            chodzi) i nianię (która zajmuje się dzieckiem podczas każdego katarku). Nie znam
            też aż tak wyrozumiałego pracodawcy, który przymykałby oko na kilka miesięcy
            zwolnienia. Poza tym na dziecko i tak należy się jedynie 60 dni w roku, więc
            wolę je zostawić na grubsze chorowanie, które na pewno nas nie ominie.
            • pawek123 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 19.09.08, 12:28
              duzo w tym racji co piszesz powyzej ale ja nie mowie o katarku bo u
              nas dziecko z katarkiem przyjmuja ale juz z wielkim kaszlem to nie
              bardzo jest chyba puszczac wiec mowie o takich wlasnie przypadkach!
              jesli ktos puszcza dziecko z katarem i kaszlem jednoczesnie to ono
              zaraza inne dzieci i tak w kolo macieju mamy wszyscy chore dzieci i
              nie pytajmy wowczas: Jak dlugo moze trwac infekcja? gdyz termin
              trwania takiej infekcji jest nieograniczony ha ha ha ha ha
              • wiosna.7 Re: Witamina B 19.09.08, 13:11
                Dziewczyny nie podawajcie dzieciom w czasie infekcji witaminy B.
                Ona tylko wzmaga rozwój infekcji. W czasie choroby nalezy podawac
                wit. C lub nawet inne jak ktoś musi , byle nie z grupy B.
                • julamimi Re: Witamina B - dlaczego nie dawac? 22.09.08, 13:54
                  dlaczego wlasnie tej witaminy nie podawac w czasie infekcji?
                  pzdr
        • weraa24 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 22.09.08, 21:50
          Zgadzam się, że nawet z katarem nie powinno posyłać się dziecka.
          Jedno "przechodzi" przeziębienie a u innego w tym czasie zarażonego
          pojawi się poważniejsza choroba. Takie działanie kosztem innych
          rodziców jest nie do pomyślenia. Rozumiem, że praca i utrzymane jest
          ważne, ale ja właśnie siedzę w domu z chorym maluchem, bo dla innego
          rodzica katar to było nic takiego...
      • sylwiapiotrowska Re: Jak długo może trwać infekcja ? 22.09.08, 17:52
        u nas z każdym!!!!! katarem nie przyjmują do przedzskola, na 18
        dzieci w piatek było 5, ciekawe kto da zwolnienie rodzicowi na
        katarek, to po prostu wygoda pań przedszkolanek, ja na szcęście
        jeszcze jestem w domu z młodszym synkiem i nie mam problemu z
        zostawieniem córki w domu a katarek mają oboje już 25 dni(wodnisty,
        przezroczysty bez kaszlu, bez gorączki)
    • lena_madzia Re: Jak długo może trwać infekcja ? 21.09.08, 00:04
      ja gdzieś wyczytałam że przedszkola to jest istna wylęgarnia
      wirusów,
      Moje dziecko juz 2 tyg z katarem a na dodatek ja sie zaraziłam i mam
      identyczny katar i kaszel- co to może być innego jak nie wirus.
      A do tej pory nic mnie nie brało, żadne grypy, żadne rota wirusy
      uważałam sie za odporną osobę.
      Widocznie te przedszkolne wirusy sa wyjątkowo zjadliwe
      • anqa_77 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 22.09.08, 10:45
        Mój synek kaszle od czwartku, podaję Herbapect, robię inhalacje z soli
        fizjologicznej, hascoseptem psikam i co....i jest gorzej, męczy go kaszel w nocy...
        Idziemy dziś do lekarza, niech coś wymyśli, podobno w przychodniach niezły
        Meksyk, ludzi full:/byle tylko czymś gorszym go nie zarazić;/
        • pawek123 Re: Jak długo może trwać infekcja ? 22.09.08, 14:25
          a ja zaprowadzilem dzisiaj moje dziecko do przedszkola z jeszcze
          lekkim konczacym sie kaszlem a tam pani dyrektor mi mowi ze prawie
          wszystkie kaszla... wiec co... za pare dni znow bedzie chory.... i
          takim sposobem bede mial niekonczaca sie infekcje!
      • beatar9 lena_madzia 22.09.08, 22:44
        witamy w klubie,tydzień temu poszedł do przedszkola po 2tygodniach
        wirusówki,pochodził 4dni i od wczoraj od nowa jazda...może to
        kwestia zarażenia przez domownika..albo znowu syf z
        przedszkola....mam dość,pozdrawiam życząc zdrówka
        • mysia76_1 Re: lena_madzia 23.09.08, 00:52
          dzięki wszystkim za odpowiedzi, my w końcu dostałyśmy antybiotyk i
          siedzimy obie na zwolnieniu, jest niby ok, ale chcę ją potrzymać w
          domu żeby doleczyć. Co do Eurespalu to podobno działa tylko na
          początku infekcji pozdrawiam wszystkich serdecznie
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka