emre_baran
27.05.04, 09:20
Rodacy! W kraju jest zle! Poprawic mozna to tylko stawiajac czola BRUTALNEJ
faktow rzeczywistosci. Gospodarczo do Ukrainy jest nam bardzo bliziutko, do
germanii zas bardzo bardzo daleko. Nie dajmy sie oglupic propagandzie tuby
sukceus polskego bumu gospodarczego, bumu jakiego przemysu? rodzimy przemysl
w PL 10-100 osobowe manufaktury, konsument = ujezdrzane przez fiskusa bez
listosci gospodarstwa domowe. Z "chlodzaca" ten bum RPP.
Lezy mi na serce dobro dzikich pol, tym bardziej iz jest z nim zwiazany moj
los osobisty i dizeci moich, dlatego chcialem sie zastanowic gdzie w historii
i swiecie szukac mozna analogii do aktualne i przez to przyszlej sytuacji
Bulandi.
Mielismy tu jakis czas temu (lat kilka) ciekawa dyskusje na temat granicy z
najwieksza roznica PPP. Pojawialy sie miedzy innymi (niestety chyba z mojej
strony) bledne sugestie sytuacji koreanskiej. Najbardziej trafne byly MX/US
jak PL/DE. Sytuacja meksykanska jest stara i utrwalon wiec moze tam powinnis
szukac wiadomosci co sie stanie, co dziac bedzie w polska.
Czy mazury moga jak cancun stas sie centrum wypoczynku, czy szczecin bedzie
podobnym do tichuany-centrum sex-biznesu. Mamy juz tlum robotnikow sezonowych
przedzierajace sie przez granice dobrobytu w poszukiwaniu lepszego jutra! Czy
bulandcy skorumpowani urzednicy pozwola na tanie skladowanie toksycznych
odpadow? Polska wolowian i salata juz na stolach italiancow, co nastepne
swinia? czy bedziemy jak meksykanie jadali ryz i fasole ze wzgledu na wysokie
ceny miesa?
Zapraszam do dyskusji, oswiadczam rownierz ze jestem glupim chuje, pojebanym
komuchem, pracowal na dachah w chicago, mieszkalem w domu z dykty i cegly jak
rownierz za bylejaka w PRL otrzymuje minimalne wynagrodzeni.