starywiarus
31.12.05, 02:08
"Choroszaja strana rodnaja, mnogo w niej lesow, polej i riek,
Ja drugoj takoj strany nie znaju, gdzie tak wolno dyszit cziełowiek"
=======
serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3090816.html
"Minister mówił, że jest możliwość wcielenia do wojska lekarzy, którzy po Nowym Roku odmówią
pracy. Takie branki kojarzą mi się z zaborami albo z przymusową służbą w Ludowym Wojsku
Polskim.
- Skojarzenia mogą być różne. Ale czy ważniejsze od skojarzenia z branką nie jest to, że miliony
Polaków mogą zostać bez opieki medycznej? Liczy się cel...
Jednak tam, gdzie liczy się tylko cel, łatwo przekroczyć reguły demokracji.
- Demokracja przestałaby działać, gdybyśmy do osiągnięcia celu zastosowali środki pozaprawne. A
tu przypominamy tylko o możliwościach, do których można sięgnąć zgodnie z przepisami.
Mobilizacja lekarzy w świetle analizy, jaką przeprowadziliśmy, jest możliwa, żeby wyegzekwować
wypełnianie przez nich obowiązków. To ostateczność, której nikt z nas nie chce, ale wszystko zależy
od samych lekarzy.
=====