Dodaj do ulubionych

::::::::DO KOMENTATORA::::::::

IP: *.wpt.ptd.net 24.04.03, 18:01
Komentatorze,

Przestan mieszac na tym forum. Czy myslisz ze wszyscy sa tu durniami i nie
rozumieja podstawowych spraw tak jak ty? Z jakiegos powodu nie mozesz sie
pogodzic z sytuacja twojego kraju nad Wisla i z trudnoscia przychodzi do
ciebie swiadomosc ze Polska jest jeszcze daleko w tyle za kazdym rozwinietym
krajem cywilizacji zachodniej. Polska, komentatorze, ma dopiero 14 lat. Na
dodatek w okresie tego czasu nic nie zrobiono pozytywnego dla jej rozwoju. Na
tym poziomie nie mozna robic porownan i domagac sie symetrii z krajami
zachodnimi. Nie mozna tez usprawiedliwiac absurdow polskiego prawa dopoki
prawo to nie bedzie cywilizacyjnie ekwiwalentne z prawem krajow zachodnich.
Jak na razie jest ono zbiorem PRL-owskich przepisow z dodatkiem radosnej
tworczosci legislacyjnej osob oszolomionych latwoscia forsowania nowego prawa
w IIIRP.

Polska stanie sie symetrycznym partnerem w Swiecie szybciej niz ktokolwiek
sobie to uswiadomi tylko wtedy gdy nastapi rewizja jej prawa do takiej formy
ze nie bedzie ono przeszkadzalo nieskrepowanej dzialalnosci gospodarczej
jednostek, gwarantowalo skuteczne mechanizmy scigania przestepczosci i
korupcji oraz gwarantowalo wolnosc osobista kazdego obywatela redukujac jego
przedmiotowosc wobec biurakracji panstwowej. Wlasnie tu Polska powinna brac
przyklad z Zachodu a nie szukac usprawiedliwien na wlasne kulejace przepisy.
Z chwila kiedy prawo bedzie gwarantowac normalny rozwoj gospodarki i tym
samym wplywac na poprawe poziomu zycia spolecznosci, wowczas jest tylko
kwestia czasu kiedy wszelkie dysputy na temat symetrii w dyskutowanym tu
zakresie okaza sie nie potrzebne, bo ta symetria stanie sie jednego dnia
faktem. Polacy przestana jezdzic do USA do pracy, znikna wizy, nastapi
normalny nieskrepowany ruch turystyczny honorujacy wymogi czasow wzgledem
wielorkrotnych obywatelstw.

To Polska powinna zaczac pracowac nad soba zeby zblizyc sie do nas a nie my
mamy sie degradowac zeby usprawiedliwic wasze polskie absurdy, komentatorze.
Macie jeszcze duzo do zrobienia i nie bedzie hanba jesli zaczniecie w koncu
naprawiac swoje wlasne sprawy. Honoru wam to nie ujmie. Korona z glowy
orzelka tez nie spadnie.

Do momentu kiedy staniecie sie symetrycznym partnerem Zachodu, dalsze
dywagacje na tematy paszportowo-wizowo-gospodarcze z twojej strony,
komentatorze, powinny byc zawieszone z powodu braku rzeczowych argumentow.

My tu na Zachodzie chcemy zeby Polska byla krajem sukcesu i zeby byla
przyjazna dla wszystkich. Nie mozemy jednak zniesc tej ohydnej buty jaka tam
obecnie panuje, tej zlej woli w stosunku do swojego wlasnego rodzaju,
niecheci do samo-naprawy oraz tych ktorzy bezczelnie propaguja ten stan
rzeczy jako normalny.
Obserwuj wątek
    • zlosliwe_bydle Kowalski, swietnie to ujales, ale... 24.04.03, 18:08
      ... to i tak nie pomoze. To nie duren lub naiwny, to cyniczny aparatczyk na
      etacie. Nie potrzeba mu niczego wyjasniac, on to wie doskonale, moze nawet sie
      z tym zgadza, ale z czegos trzeba zyc, nie? Ciekawe, ile "wyciaga" na miesiac
      za ta goebelsowsko-internetowa propagande, hehehe
    • Gość: alaskanka Re: ::::::::DO KOMENTATORA:::::::: IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 24.04.03, 18:32
      Gość portalu: John Kowalski napisał(a):

      > Komentatorze,
      >
      > Przestan mieszac na tym forum. Czy myslisz ze wszyscy
      sa tu durniami i nie rozumieja podstawowych spraw tak jak
      ty? Z jakiegos powodu nie mozesz sie pogodzic z sytuacja
      twojego kraju nad Wisla i z trudnoscia przychodzi do
      ciebie swiadomosc ze Polska jest jeszcze daleko w tyle za
      kazdym rozwinietym krajem cywilizacji zachodniej. Polska,
      komentatorze, ma dopiero 14 lat. Na dodatek w okresie
      tego czasu nic nie zrobiono pozytywnego dla jej rozwoju.
      .....



      Prosze zostawic w spokoju Komentatora, czy to ladnie tak
      sie znecac nad slabszymi ?
      Znalazlam w polskiej prasie cos co ukoi jego skolatana
      glowe, prosze
      • mortadela Laskanka 24.04.03, 18:43
        znajdz tez cos o "unijnych sztandarach", "solidarnosci unijnej"," unijnym
        braterstwie", "unijnej pomocy wzajemmnej", "przejsciowych klopotach ale
        slusznym wytyczonym kierunku".
        Gdyby nic nie bylo dostepne, to poszukaj stenogramow z przemowien na forum KS
        PZPR i zastap termin "socjalistyczny " terminem "unijny".
        • Gość: Funnel Re: Laskanka IP: *.bc.hsia.telus.net 27.04.03, 08:14
          mortadela napisała:

          > znajdz tez cos o "unijnych sztandarach", "solidarnosci unijnej"," unijnym
          > braterstwie", "unijnej pomocy wzajemmnej", "przejsciowych klopotach ale
          > slusznym wytyczonym kierunku".
          > Gdyby nic nie bylo dostepne, to poszukaj stenogramow z przemowien na forum KS
          > PZPR i zastap termin "socjalistyczny " terminem "unijny".
          ****
          Yo znalazl;
          "

          Białoruś - czy Tajwan?


          Sytuacja Polski jest obecnie zła – a jest zła, bo jesteśmy usytuowani
          pomiędzy „15”, a Białą Rusią. Nie tylko geo-fizycznie: również umysłowo. Widać
          to po hasłach obecnych euro-federastów: „Jak nie Unia – to co? Białoruś?!?” ONI
          po prostu niczego innego nie są w stanie sobie wyobrazić.
          Natomiast Unia Polityki Realnej jest w Polsce traktowana jako partia mało
          realna – ponieważ mentalnie jest gdzieś między Tajwanem a Stanami
          Zjednoczonymi...
          Rzeczywiście: w Polsce mamy obecnie elementy ustroju odziedziczone po PRL-u –
          te same, które istnieją (często w jeszcze gorszej postaci) na Białej Rusi.
          Państwowe kopalnie, huty, lasy. Reszta naszego ustroju to elementy euro-
          socjalizmu: kontrola państwa nad przemysłem i rolnictwem, dopłaty do rolnictwa,
          kodeksy pracy, komputerowa kontrola wszystkiego, co się rusza... (No, i czarny
          rynek, i szara strefa, dzięki którym jeszcze dychamy).
          Można by długo dyskutować nad tym, gdzie jest więcej wolności: na Białej Rusi
          czy w 15 państwach ogromnym wysiłkiem budujących Państwo Powszechnej
          Szczęśliwości, czyli Unię Europejską. Co by nie powiedzieć o pomysłach JE
          Aleksandra Łukaszenki, to jednak krowy nie są (jeszcze?) kolczykowane, nikt nie
          wtrąca się rolnikowi do tego, czy nie doi z krowy aby za dużo mleka, nikt nie
          nakazuje kupować świniom gumowych piłeczek i nie wtrąca się w to, jak rolnik
          produkuje ser. Z drugiej strony mamy tam ogromne PGR-y zarządzane przez
          Wielkiego Gospodarza – i JE Aleksander Łukaszenka co roku podczas żniw
          własnoręcznie raczy pokazywać traktorzystom, jak mają prowadzić traktor...
          Diabli wiedzą, co gorsze!?!
          Efekty tego socjalizmu w obu postaciach są jednak niemal identyczne. Właśnie
          przeczytałem informację o konferencji ministrów finansów „15”: zapowiedzieli,
          że prognozę wzrostu na ten rok (1,8%) korygują: będzie ok. 1%. Za dwa miesiące
          skorygują to na pół procenta. Jak co roku. Co przypomina słynne powiedzenie JE
          Fidela Castro w okresie zafry: „Nasza bohaterska walka o 10 milionów ton cukru
          zmieniła się w nie mniej bohaterską walkę o 9 milionów ton cukru...”.
          Biorąc pod uwagę, że powoływane przez „15” instytucje notorycznie koloryzują,
          trzeba uznać, że tempo rozwoju krajów okupowanych przez gang tow. Romana
          Prodiego i Jego komisarzy jest zerowe. Ale tempo rozwoju Białorusi okupowanej
          przez łukaszenkowców jest też zerowe. Główna różnica między tymi ustrojami
          sprowadza się do tego, że bezrobocie w krajach „15” jest jawne (wynosi 10%) –
          na Białej Rusi ukryte (jak za PRL-u)...
          Zaiste: piękny wybór.
          Tymczasem na takim Tajwanie, okupowanym obecnie przez Chińską Republikę
          Narodową, tempo rozwoju wynosi 13%, a w 51 stanach okupowanych przez
          administrację USA wynosi 4%. Jak tylko skończy się wyrzucanie pieniędzy na
          wojnę w Iraku i obywatelom zostanie w kieszeniach trochę więcej pieniędzy do
          wydawania – wzrośnie do 6%, a bezrobocie z obecnych 5,6% spadnie do 3-4% (Na
          Tajwanie bezrobocia praktycznie nie ma w ogóle).
          Jeśli ktoś powie, że Tajwan jest nietypowy, bo połowę jego ludności stanowią
          uciekinierzy z kontynentu okupowanego przez gang Mao Zedonga (a więc ludzie
          ponadprzeciętnie energiczni), to popatrzmy, co się dzieje na kontynencie
          chińskim, okupowanym przez Chińską Republikę Ludową. ChRL nie zerwała do końca
          z socjalizmem, niestety, ale zerwała w 90% i dlatego jej tempo rozwoju wynosi
          7%! I to jest realne – tyle mieliśmy w Polsce w 1996 – zanim zaczęliśmy
          przyjmować tony ustaw „europejskich”.
          Jestem z Unii Polityki Realnej – i wiem, że nie namówię Państwa do przyjęcia w
          Polsce modelu chińskiego. Bo nikt go nie zna. Ale Ameryka jest nam znana!
          Prawie każdy zna kogoś, kto ma tam rodzinę lub znajomych, wszyscy wiedzą, że
          daje się tam żyć – i to wcale nieźle. Większość młodych Polaków chciałaby tam
          wyjechać...
          To po co wyjeżdżać? Nie lepiej zamiast euro-socjalizmu wprowadzić tu, w Polsce,
          ustrój taki jak w USA?!?
          Zaoszczędzilibyśmy na 38 milionach biletów na statek lub samolot...

          Janusz KORWIN-MIKKE "
          *************

          Moze byc ??? Mysle ze trafil w 10 !
      • Gość: Funnel Re: PRIORYTET! IP: *.bc.hsia.telus.net 27.04.03, 08:07
        Gość portalu: alaskanka napisał(a):
        > Prosze zostawic w spokoju Komentatora, czy to ladnie tak
        > sie znecac nad slabszymi ?
        > Znalazlam w polskiej prasie cos co ukoi jego skolatana
        > glowe, prosze
    • Gość: up Re: ::::::::DO KOMENTATORA:::::::: IP: *.wpt.ptd.net 25.04.03, 03:33
      up
    • Gość: John Kowalski Gdzie sie podzial obywatel ppor. komentator? IP: *.blo.ptd.net 27.04.03, 05:38
      Obywatel ppor. komentator odpowiada tylko na posty gdzie moze zacytowac
      ostrzezenia US Department of State o excesach paszportowych na polskich
      granicach jako wykladnie polskiego prawa. Na inne posty ktore ukazuja
      komentatora jako niekompetentnego w temacie, ob. podporucznik nie odpowiada i
      znika na miesiac po czym ponownie pojawia sie z tym samym tematem i z tymi
      samymi bzdetami.

      Gdzie jestescie OBYWATELU podporuczniku? Czyzby psycho para buchajaca wam z
      uszu i nosa zaczela przeszkadzac wam w pisaniu o OBYWATELSTWACH i paszportach z
      kura w koronie?
      • h_usa_r Re: Gdzie sie podzial obywatel ppor. komentator? 27.04.03, 08:29
        "OBYWATELSTWACH i paszportach z
        kura w koronie?"

        Lepsze to niz sluchanie vel Kowalskiego z hujem w dupie i wrona na czapce.
      • prawdziwystarywiarus Re: Gdzie sie podzial obywatel ppor. komentator? 27.04.03, 15:14
        up!!!
    • prawdziwystarywiarus Re: ::::::::DO KOMENTATORA:::::::: 28.04.03, 05:18
      up!!!
    • prawdziwystarywiarus Szybki Test IQ ppor. Komentatora 28.04.03, 11:17
      Wiedza o świecie współczesnym dla funkcjonariuszy
      Wydziału Propagandy i Agitacji
      © III RP 2003

      Część I – Cywilizacja jako funkcja traktowania WLASNYCH obywateli

      Tylko do użytku służbowego.

      Wersja oficerska (8 pytań).
      Wersja podoficerska (3 pytania), i wersja specjalna dla oficerów i podoficerów
      Straży Granicznej (1 pytanie), dostępne są na żądanie w Wydziale Kadr.

      Wypełniać trzymanym pionowo ołówkiem kopiowym.
      Czas wypełniania nie jest ograniczony, nie powinien jednak ze względów
      praktycznych przekraczać ośmiogodzinnego dnia pracy. Dozwolone jest używanie
      podręczników i notatek. Podczas wypełniania formularza egzaminacyjnego
      dozwolone jest również używanie telefonów zwykłych lub komórkowych.

      ==============================

      1. Obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej posiadający również
      obywatelstwo innego państwa uważani są przez rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki
      Północnej za obywateli:

      a. amerykańskich
      b. obcych

      2. System kontroli wjazdu i pobytu cudzoziemców na terytorium Stanów
      Zjednoczonych Ameryki Północnej obejmuje obywateli:

      a. amerykańskich
      b. obcych

      2. Formularz I-94 lub I-95 otrzymuje przy wjeździe na terytorium Stanów
      Zjednoczonych Ameryki Północnej obywatel:

      a. amerykański
      b. obcy

      3. Formularz I-94 lub I-95 zobowiązany jest zwrócić przy wyjeździe z
      terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej obywatel:

      a. amerykański
      b. obcy

      4. Państwowe bazy danych USA zawierające informacje o wjeździe, wyjeździe i
      długości pobytu na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej zawierają
      informacje o wjeździe, wyjeździe i długości pobytu obywateli:

      a. amerykańskich
      b. obcych


      5. Aby legalnie wyjechać ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, obywatel
      amerykański przedstawia do kontroli wyjazdowej paszport:

      a. amerykański i żaden inny
      b. jakikolwiek inny
      c. amerykański lub jakikolwiek inny
      d. żaden

      6. Państwo amerykańskie prowadzi centralną elektroniczną kontrolę ruchu
      ludności rejestrujacą podróże zagraniczne obywateli Stanów Zjednoczonych
      Ameryki Północnej:

      a. true
      b. false


      7. Obywatel amerykański naturalizowany w Wielkiej Brytanii lub Australii i
      posiadajacy z tego powodu podwójne obywatelstwo USA i innego państwa, przy
      WYJEŹDZIE z terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej:

      a. musi przedstawić paszport wyłącznie amerykański, pod rygorem
      niewpuszczenia do samolotu i ew. innych konsekwencji prawnych lub
      administracyjnych;

      b. musi przedstawic paszport amerykański lub dowolny inny prawdziwy i
      legalnie posiadany paszport;


      8. Jakie rozwiązania prawne i praktyczne stosuje Rzeczpospolita Polska,
      symetryczna prawnie względem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, w
      przedmiotach pytań 1-7?



    • Gość: up up IP: *.wpt.ptd.net 03.05.03, 02:48
      up
    • Gość: wowa Re: ::::::::DO KOMENTATORA:::::::: IP: *.dial.mtl1.sprint-canada.net 04.05.03, 03:59
      tow. skupili sie ostatnio na meldunkach ludnosci i kontroli granicznej przy wyjezdzie .tow.
      za 50 lat dojda do wniosku ze to znowu byla syzyfowa praca
      szkoda mi was , ale lubie jak wyrarzacie sie w liczbie mnogiej,pamietacie nie pomogliscie szwedom
    • Gość: toja Re: ::::::::DO KOMENTATORA:::::::: IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 13.05.03, 08:49
      up
    • prawdziwystarywiarus Re: ::::::::DO KOMENTATORA:::::::: 13.05.03, 13:57
      UP!
      • Gość: alaskanka Re: ::::::::DO KOMENTATORA:::::::: IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 13.05.03, 17:44
        up
    • Gość: up up IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 17.05.03, 05:12
    • Gość: up Re: ::::::::DO KOMENTATORA:::::::: IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 17.05.03, 05:44

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka