Gość: John Kowalski
IP: *.wpt.ptd.net
24.04.03, 18:01
Komentatorze,
Przestan mieszac na tym forum. Czy myslisz ze wszyscy sa tu durniami i nie
rozumieja podstawowych spraw tak jak ty? Z jakiegos powodu nie mozesz sie
pogodzic z sytuacja twojego kraju nad Wisla i z trudnoscia przychodzi do
ciebie swiadomosc ze Polska jest jeszcze daleko w tyle za kazdym rozwinietym
krajem cywilizacji zachodniej. Polska, komentatorze, ma dopiero 14 lat. Na
dodatek w okresie tego czasu nic nie zrobiono pozytywnego dla jej rozwoju. Na
tym poziomie nie mozna robic porownan i domagac sie symetrii z krajami
zachodnimi. Nie mozna tez usprawiedliwiac absurdow polskiego prawa dopoki
prawo to nie bedzie cywilizacyjnie ekwiwalentne z prawem krajow zachodnich.
Jak na razie jest ono zbiorem PRL-owskich przepisow z dodatkiem radosnej
tworczosci legislacyjnej osob oszolomionych latwoscia forsowania nowego prawa
w IIIRP.
Polska stanie sie symetrycznym partnerem w Swiecie szybciej niz ktokolwiek
sobie to uswiadomi tylko wtedy gdy nastapi rewizja jej prawa do takiej formy
ze nie bedzie ono przeszkadzalo nieskrepowanej dzialalnosci gospodarczej
jednostek, gwarantowalo skuteczne mechanizmy scigania przestepczosci i
korupcji oraz gwarantowalo wolnosc osobista kazdego obywatela redukujac jego
przedmiotowosc wobec biurakracji panstwowej. Wlasnie tu Polska powinna brac
przyklad z Zachodu a nie szukac usprawiedliwien na wlasne kulejace przepisy.
Z chwila kiedy prawo bedzie gwarantowac normalny rozwoj gospodarki i tym
samym wplywac na poprawe poziomu zycia spolecznosci, wowczas jest tylko
kwestia czasu kiedy wszelkie dysputy na temat symetrii w dyskutowanym tu
zakresie okaza sie nie potrzebne, bo ta symetria stanie sie jednego dnia
faktem. Polacy przestana jezdzic do USA do pracy, znikna wizy, nastapi
normalny nieskrepowany ruch turystyczny honorujacy wymogi czasow wzgledem
wielorkrotnych obywatelstw.
To Polska powinna zaczac pracowac nad soba zeby zblizyc sie do nas a nie my
mamy sie degradowac zeby usprawiedliwic wasze polskie absurdy, komentatorze.
Macie jeszcze duzo do zrobienia i nie bedzie hanba jesli zaczniecie w koncu
naprawiac swoje wlasne sprawy. Honoru wam to nie ujmie. Korona z glowy
orzelka tez nie spadnie.
Do momentu kiedy staniecie sie symetrycznym partnerem Zachodu, dalsze
dywagacje na tematy paszportowo-wizowo-gospodarcze z twojej strony,
komentatorze, powinny byc zawieszone z powodu braku rzeczowych argumentow.
My tu na Zachodzie chcemy zeby Polska byla krajem sukcesu i zeby byla
przyjazna dla wszystkich. Nie mozemy jednak zniesc tej ohydnej buty jaka tam
obecnie panuje, tej zlej woli w stosunku do swojego wlasnego rodzaju,
niecheci do samo-naprawy oraz tych ktorzy bezczelnie propaguja ten stan
rzeczy jako normalny.