Dodaj do ulubionych

KONIEC SWIATA EMIGRANTOW

IP: *.nsw.bigpond.net.au 02.10.03, 11:25
Liczba bezrobotnych w USA ciagle rosnie pomimo ze gospodarka USA wychodzi,
jak mowia, z kryzysu. Komentator biznesowy sydnejskiego dziennika obwinia o
ten stan rzeczy... Hindusow. Dlaczego?

1) Hindus z doktoratem (PhD) kosztuje mniej niz $10,000 rocznie, czyli 80%
ponizej najnizszej pensji podobnie wykwalifikowanego obywatela USA.
2) Hinduskie uniwersytety produkuja 2 miliony absolwentow rocznie - z
swietna znajomoscia angielskiego.

A oto co sie aktualnie dzieje na amerykanskim rynku zatrudnienia:

1) American Express ulokowal w Indiach swoj departament analizy oszustw na
kartach kredytowych i zatrudnia tam 60 Hindusow z PhD,
2) JP Morgan utrzymuje grupe badawcza w Mumbai,
3) McKinsey posiada centrum badawcze zlozone ze 130 MBA-jow na obrzezach
Delhi,
4) General Electric wynajmuje w Indiach 2,000 ludzi miesiecznie,
5) Ford zatrudnia w Indiach 1,000 inzynierow projektantow,
6) HSBC calosc swojego przetwarzania danych dotyczacych pozyczek
mieszkaniowych dokonuje w Indiach.

Czas pomyslec o sprzedazy naszych papierowych domkow, ktorych cene ostatnio
we wszystkich anglosaskich krajach emigranckich niezle nabito, nabic w zamian
kogos innego w butelke i wracac z forsa tam gdzie mozni tego swiata daja,
albo zaczna dawac, robote - w naszym wypadku zapewne spowrotem do Polski.
Obserwuj wątek
    • star15 Re: KONIEC SWIATA EMIGRANTOW 02.10.03, 11:30

      smile))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    • Gość: Dr Who Re: KONIEC SWIATA EMIGRANTOW IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 04.10.03, 07:28
      Gość portalu: kookaburra napisał(a):

      > Liczba bezrobotnych w USA ciagle rosnie pomimo ze gospodarka USA wychodzi,
      > jak mowia, z kryzysu. Komentator biznesowy sydnejskiego dziennika obwinia o
      > ten stan rzeczy... Hindusow. Dlaczego?

      6.1 % NIE JEST JESZCZE TRAGEDIA ALE TREND W SZCZEGOLNOSCI JESLI CHODZI O IT
      JEST GROBOWY. ALE CO POCZAC JAK 1/3 LUDZI TEGO SWIATA ZYJE W CHINACH I INDIACH
      A CO DRUGI TO PROGRAMER


      > 1) Hindus z doktoratem (PhD) kosztuje mniej niz $10,000 rocznie, czyli 80%
      > ponizej najnizszej pensji podobnie wykwalifikowanego obywatela USA.
      > 2) Hinduskie uniwersytety produkuja 2 miliony absolwentow rocznie - z
      > swietna znajomoscia angielskiego.

      JUZ LENIN MOWIL ZE KAPITALISTA BEDZIE POWIESZONY NA SZNURKU KTORY SAM
      WYPRODUKUJE.
      KOMUNIZM I KAPITALIZM NIE ZDALY EGZAMINU. TRZECIA DROGA JEST WLASCIWA CZYLI
      WOLNY RYNEK OSTRO KONTROLOWANY PRZEZ RZAD.

      > A oto co sie aktualnie dzieje na amerykanskim rynku zatrudnienia:
      >
      > 1) American Express ulokowal w Indiach swoj departament analizy oszustw na
      > kartach kredytowych i zatrudnia tam 60 Hindusow z PhD,
      > 2) JP Morgan utrzymuje grupe badawcza w Mumbai,
      > 3) McKinsey posiada centrum badawcze zlozone ze 130 MBA-jow na obrzezach
      > Delhi,
      > 4) General Electric wynajmuje w Indiach 2,000 ludzi miesiecznie,
      > 5) Ford zatrudnia w Indiach 1,000 inzynierow projektantow,
      > 6) HSBC calosc swojego przetwarzania danych dotyczacych pozyczek
      > mieszkaniowych dokonuje w Indiach.

      CIAGLE JEST TO MARGINES EKONOMII ALE TREND JEST SAMOBOJCZY

      > Czas pomyslec o sprzedazy naszych papierowych domkow, ktorych cene ostatnio
      > we wszystkich anglosaskich krajach emigranckich niezle nabito, nabic w zamian
      > kogos innego w butelke i wracac z forsa tam gdzie mozni tego swiata daja,
      > albo zaczna dawac, robote - w naszym wypadku zapewne spowrotem do Polski.

      JEZELI PRACY ZABRAKNIE W USA TO ZANCZY ZE W POLSCIE JUZ ZYWAYCH NIE MA.
      PAMIETAJ TO, NIE BEDZIE ODWROTNIE.
      WIEC..PAKOJ WALIZKI I NA DRUGI SWIAT TAM CIE JUZ NIKT NIE NABIJE JEZELI JUZ NIE
      MOZESZ ZNALEZC SOBIE MIEJSCA W KRAJU (USA) Z NAJLEPSZA EKONOMIA SWIATA (NAWET W
      KRYZYSIE)
      • Gość: ??????? Re: KONIEC DRWHO-Bredzisz idioto IP: *.proxy.aol.com 04.10.03, 16:36
        KOMUNIZM I KAPITALIZM NIE ZDALY EGZAMINU. TRZECIA DROGA JEST WLASCIWA CZYLI
        WOLNY RYNEK OSTRO KONTROLOWANY PRZEZ RZAD.
    • starywiarus Re: KONIEC SWIATA EMIGRANTOW 04.10.03, 09:36
      Gość portalu: kookaburra napisał(a):

      i wracac z forsa tam gdzie mozni tego swiata daja,
      > albo zaczna dawac, robote - w naszym wypadku zapewne spowrotem do Polski.


      Pardon, a skad by sie miala w Polsce wziac ta robota?

      To w Polsce wszak tabuny luda rozgladajace sie za robota koczuja w kolejce po
      wizy USA. Dlaczego mozni tego swiata mieliby wynajmowac Polakow, skoro moga
      Chinczykow, Malajow, Hindusow, Filipinczykow etc.

      To sa wszystko ludy zdyscyplinowane, nie narzekajace, ktore wiedza, ze bieda
      jest wtedy, jak sie nie ma bambusowej maty do spania na betonie nad
      rynsztokiem, a nie wtedy, kiedy Szpital Wojewodzki ma trzech ginekologow
      zamiast szesciu, pociag wiozacy nas do Zakopanego na narty sie spoznia, a za
      amerykanska wize kaza placic $100 z gory.
    • Gość: ifa nie do USA,nie do Polski,ale do Czech! :-) IP: *.dsl.netsource.ie 04.10.03, 16:27

      www.wprost.pl/ar/?O=48936
      • Gość: Dr Who POLSKA CIAGLE W OGONIE EUROPY IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 05.10.03, 04:33
        "Czterokrotnie mniejsze od Polski Czechy przyciągają ponad dwa razy więcej
        zagranicznych inwestycji. Ośmiokrotnie mniejsza od Polski Słowacja, tyle samo
        ile nasz kraj. Straciliśmy nie tylko jednorazowo miliardy złotych, ale też
        stałe wpływy z eksportu i tysiące miejsc pracy."

        Wszystkie kraje kandydujace do uni maja sie co najmniej 2 razy lepiej niz
        Polska. Jak to jest? Wszyscy mieli przeciez taki sam start?

        Slowenia nawet wiz do USA nie potrzebuje. GDP Sloweni ma byc rowny sredniej EU
        w 1 do 2 lat, Czech 7 lat Wegier 11 lat a POlski lat 30 po wstapieniu do EU.

        Zycia nie straczy tym biedakom w Polsce, aby wreszcie zaczac zyc beda juz na
        drugim swiecie.
    • Gość: Konsul Re: KONIEC SWIATA EMIGRANTOW IP: *.intertop.pl 04.10.03, 16:31
      I slusznie! To bedzie tez zreszta i koniec USA. Kryzys w Japonii to tez skutek
      exportu miejsc pracy do tanich krajow. A mniejsze zatrudnienie to mniejszy
      popyt, a wiec murowana recesja...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka