Dodaj do ulubionych

Hotel Utopia Beach w Quseir - kto zna?

01.09.09, 19:12
Szukam kogoś, kto był w tym hotelu i mógłby się podzielić opiniami, bo te
niemieckie dość enigmatyczne są.
Przede wszystkim ile trwa transfer z Hurghady do Quseir, czy hotel leży na
jakimś wygwizdowie czy jednak jest coś po sąsiedzku, w jakim stanie jest rafa,
czy na plaży pobawią się dzieciaki, jest piasek?
Czy ktoś z był z niemieckim biurem podróży, jeśli tak to jakie wrażenia?
Nie mam pewności, czy basen w tym hotelu jest zimą podgrzewany, czy chcąc
skorzystać ze zjeżdżalni zimą ląduje się w lodowatym brodziku?
Czy w styczniu /lutym w Quseir mocno wieje?
Obserwuj wątek
    • majamichalska Re: 02.09.09, 10:24
      > Szukam kogoś, kto był w tym hotelu i mógłby się podzielić
      opiniami, bo te
      > niemieckie dość enigmatyczne są.

      zajrzyj na holidaycheck.
      hotel skladajacy sie z dwoch pensee+utopia.
      duzy plus,ze w zatoce:)
      (brałam go pod uwage,choc docelowo wybralam inny,stad cosik wiem)

      > Przede wszystkim ile trwa transfer z Hurghady do Quseir,

      bierz z lotem do Marsa. hurghada jest ok 200km na poolnoc,wiec
      transfer zmęczy najwytrwalszych (przezylam podobne cuda na synaju).

      czy hotel leży na
      > jakimś wygwizdowie czy jednak jest coś po sąsiedzku,

      generalnie w regionie Marsa alam są tylko hotele. zerknij na google
      earth.
      wybieraj hotel blizej wioski Marsa-moze nawet w samej (kompleks
      samaya,coraya -sklepiki i pseudo dworzec busikow),czy blue reef-
      naprzeciwko sklep,apteka,pizzeria,shisha bar).
      wszedzie tam generalnie masz all incl. bo wkolo raczej niewiele
      kupisz...

      w jakim stanie jest rafa,

      o konkretnej w tym hotelu nie powiem,bo widze tylko zdjecie ba
      g.earth, ale generalnie w tym rejonie-rafy dziewicze. ryby 3 razy
      wieksze.hotele maja plaze piaszczyste, kniecznie wybierz taki z
      pomostem,by zejsc na rafy (duze prądy i problem,gdy pomostu nie ma).

      > czy na plaży pobawią się dzieciaki, jest piasek?
      > Czy ktoś z był z niemieckim biurem podróży, jeśli tak to jakie
      wrażenia?
      > Nie mam pewności, czy basen w tym hotelu jest zimą podgrzewany,
      czy chcąc
      > skorzystać ze zjeżdżalni zimą ląduje się w lodowatym brodziku?

      gdzies na holidaycheck bodajze jest o tym napisane.

      > Czy w styczniu /lutym w Quseir mocno wieje?

      tam wieje caly czas
      -wiatr jest chlodny i czesto zludny-uzywajcie wysokich filtrów:)
      grudzien,styczen do poczatkow lutego nawet, pada deszcz i to podobno
      ostro i potrafi calkiem czesto. inny klimat niz w Sharm.
      info od ludzi tam mieszkajacych.
      osobiscie wrocilam tydzien temu z Blue Reefa-odsylam
      na 'wrocilam/wrocilem...' lub mail: majamichalska@wp.pl
      pozdr,Maja
      • maurra Re: 02.09.09, 18:47
        dzięki Maja :)

        qrde z Niemiec w dobrej cenie to jest jednak z transferem z Hurghady no a ja chce z malizną lecieć więc jak mam dzieci umordować a dzieci innych wczasowiczów w autokarze... muszę to przemyśleć.

        Tak sobie wykombinowałam, że Utopia ma wszystko - i w pierwszej linii, i rafy dla nas i zjeżdżalnie + piasek dla dziecka no i Luxor tym razem chcę odwiedzić

        w sumie w szczerym polu to może być, najważniejsze morze i rafy.

        Dobra, to idę obejrzeć Twojego Resta na Holidaycheck :-) A w czym był lepszy od Utopii? Leciałaś z polskim BP czy z Niemiec? Jeśli z PL to który lata do Marsa bezpośrednio?

        No i czy w Marsa/Quseir da się tak sobie po prostu popływać w morzu jak np. w Hurghadzie?
        • majamichalska Re: 03.09.09, 11:07
          koniecznie wez z lotem do Marsa bezposrednio - z Polski lata Itaka i
          Alfa Star, w soboty. latalo te ecco i tui,ale musisz sprawdzic,czy
          nadal. w Marsa wszystkie hotele poki co są w pierwszej linii
          brzegowej. ja bylam w Blue Reef i w sumie moge poleic,choc
          zjezdzalni dla dzieci tam nie ma,a sam hotel-kameralny-120 pokoikow.
          bylam z alfa star - wsio zgodnie z opisem i umową,tylko leci sie
          wieczorem,wiec strata 1 dnia...przedluzenie doby zas do godz. 20ej
          to 20usd.obiadek,kolacje w ostatni dzien zjedlismy normalnie majac
          all i przedluzona dobe,nie doplacalismy.
          nie bylam w hurghadzie,ale poplywac sie da-jak najbardziej. tyle
          prądy silniejsze,wiaterek i czasami wieksze fale.
          moj album z Marsa:
          picasaweb.google.com/majamichalska/BlizejRownikaMarsaElAlam#
          pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka