Dodaj do ulubionych

Żłobki państwowe Wawa a maluszki

28.03.11, 22:14
Mam pytanko. Skąd w państwowych żłobkach 5,6 - miesięczne maluszki?
Otrzymałam ponad 400 m-ce na listach i usłyszałam od kierowniczki żłobka, że będę miała szczęście, jeśli moja córka dostanie się zanim osiągnie wiek przedszkolny. A kiedy ją zapisywałam miała ok 10 dni...
To jak to jest że jedni czekają 3 lata a inni 5 m-cy?
Obserwuj wątek
    • zazou1980 Re: Żłobki państwowe Wawa a maluszki 29.03.11, 09:37
      może to dzieci pracowników tego żłobka, albo z jakiegoś specjalnego nadania (patologia w domu, itp.) a może ci się tylko wydawało, że są takie małe?
      moja córka poszła do żłobka jak nie miała jeszcze 9 m-cy, urodziła się w grudniu, rekrutacja była w styczniu, a od września do żłobka...
    • dzurawie Re: Żłobki państwowe Wawa a maluszki 29.03.11, 14:56
      Dostają sie też do najmłodszej grupy, bo lista oczekujących jest wspólna dla wszystkich grup wiekowych. Zapytaj kierowniczkę ile w kolejce jest dzieci do najmłodszej grupy wiekowej. Ja jak zapisywałam moje dziecko to też był na dwieście którymś tam miejscu, a dostał się po roku do najmłodszej grupy (do żłobka dla dzieci powyżej 1 roku). Wydaje mi się, że najwięcej jest chętnych do grupy 2-latków. Do tych młodszych może trochę mniej... ?
      • karolinairena Re: Żłobki państwowe Wawa a maluszki 29.03.11, 21:00
        Ja zapisałam mała pod koniec maja 2010 i miała wtedy 1,5mc a dostała się z 1 marca czyli 11mc. Miejsce się zwolniło bo jakaś mama zabrała często chorujące dziecko ze żłobka. A i jesteśmy w pierwszej grupie.
        A jeszcze w styczniu po weryfikacji wniosków byłyśmy na 53 miejscu (jak się potem okazało listy ogólnej do wszystkich grup)
        A tak jak poprzedniczka pisała zależy w jakim miesiącu dziecko się urodzi sad
        To chyba też zależy w jakiej dzielnicy mieszkasz/składasz wniosek.

• misia_matysia Re: Żłobki państwowe Wawa a maluszki 29.03.11, 21:50
      zależy który żłobek. W niektórych jest mnejsze zainteresowanie - tu mam na myśli żłobki w centrum. Ja składałam 14 stycznia wniosek do 3 żłobków, gdy córka miała 2 tygodnie i dostałyśmy się od września do jednego smile W grudniu przyjęli kolejne dziecko, bo ktoś albo odszedł ze żłobka albo przeszedł do starszej grupy.
    • krokre Re: Żłobki państwowe Wawa a maluszki 10.04.11, 17:33
      Mnie dokładnie jak ciebie nurtuje to samo pytanie. Dziecko zapisałam w pierwszych dniach sierpnia 2010 roku ( mała miała nie całe 2 tyg) i dowiedziałam sie że szanse na przyjęcie we wrześniu 2011 ma małe. To jakim cudem od września będą chodziły dzieci 4 mies które nota bene daleko po mnie zostały zapisane. Krew się zalewa w człowieku jak się takie coś słyszy. W każdym bądź razie czekam na tą nieszczęsna liste w maju i na pewno nie odpuszczę, w koncu to będzie ponad rok od zapisania.
      Pozdrawiam i życzę szczęścia naszym dzieciom
      • karolinairena Re: Żłobki państwowe Wawa a maluszki 10.04.11, 18:22
        W Warszawie raczej poniżej 6 miesięcy dzieci się nie zdarzają, jeśli nie są to dzieci pracownika żłobka. Najmłodsze dziecko w grupie mojej córki to 7-8 mc. W ciągu roku niektóre dzieci przechodzą do starszych grup.
        Moja córka np. ominie II grupę i przejdzie od razu do 3 więc dla jakiegoś dziecka będzie miejsce w II grupie.
        • krokre Re: Żłobki państwowe Wawa a maluszki 11.04.11, 17:52
          karolinairena napisała:

> W Warszawie raczej poniżej 6 miesięcy dzieci się nie zdarzają, jeśli nie są to
          > dzieci pracownika żłobka. Najmłodsze dziecko w grupie mojej córki to 7-8 mc. W
          > ciągu roku niektóre dzieci przechodzą do starszych grup.
          > Moja córka np. ominie II grupę i przejdzie od razu do 3 więc dla jakiegoś dziec
          > ka będzie miejsce w II grupie.

Zdarzają sie moje dwie koleżanki zapisały takie maluszki które w momencie dostania sie do żłobka miały 4,5 mies i 5 z hakiem
      • nansiija Re: Żłobki państwowe Wawa a maluszki 10.04.11, 22:40
        Obawiam sie, ze faktycznie bedziesz miala problem z miejscem. Juz tlumacze jak to dziala.
        W zlobkach zazwyczaj sa 4 grupy (pisze tak ogolnie). I grupa co roku we wrzesniu tworzy sie od nowa, a grupy II, III, IV to dzieciaki juz zlobkowe z nizszych grup. Czasami sie zdarza ze sa wolne miejsca w tych grupach bo:
        1. ktos rezygnuje z jakimstam powodow
        2. zlobek ma wiecej miejsc w tych grupach bo np. grupa I niemowleca ma 15 miejsc, a starsze grupy np 20 czy 25, wiec we wrzesniu przyjma te 5-10 dzieciaczkow wiecej.
        Jak natomiast wyglada tworzenie sie grupy I. Zazwyczaj w I grupie sa dzieci do 1 roku zycia. I np. twoje dziecie jest z polowy lipca, wiec we wrzesniu 2011 bedzie mialo 1 rok i 1 miesiac, a wiec nie lapie sie juz wiekowo do grupy I, tylko do II. Dlatego tez najprawdopodobniej zamiast twojego dziecka ktore zostalo zapisane na poczatku sierpnia 2010 zostanie przyjete dziecko zapisane np. w polowie wrzesnia 2010 a urodzone na poczatku wrzesnia 2010, bo we wrzesniu 2011 ma mniej niz 1 rok, a wiec moze byc przyjete do grupy I. Ty natomiast musisz czekac na zwolnienie sie miejsca w grupie II, chociaz to nie jest latwe, bo jezeli grupa II przyjuje dzieci wiekowo 1-1,5 lat to przed toba w kolejce sa dzieci zapisane w marcu 2010.
        Mam nadzieje, ze jakos to sensownie napisalam. Oczywiscie wszystko uogolnilam, bo sa np. zlobki ktore w ogole nie maja grupy niemowlecej a przyjmuja tylko powyzej roku i np. ty bys miala tam najwieksze szanse, jezelibys zapisala tam dziecko w sierpniu.
        Oczywiscie w takim ukladzie system zapisywania i dostania sie do zlobkow warszawskich kuleje. Bo niby jest przepis ze aby otrzymac miejsce w zlobku decyduje kolejnosc zgloszen, ale jednoczesni nikt w zlobku nie stworzy np. dodatkowej grupy dwulatkow bo oni sie zapisali wczesniej niz te dzieciaczki do roku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka