16.01.23, 18:35
W dawnych czasach, które same z siebie nie miały zbyt wiele do konsumpcji, ludzki rozum odkrywał potrzebę ascezy jako drogi nie tylko zbawienia gdzieś w niebie ale zdrowia i szczęścia tu na ziemi.

Odkąd powstało społeczenstwo konsumpcyjne ta idea nie tylko została zapomniana co swiadomie wyszydzana. Trzeba konsumować wiecej, oddawać się przyjemności wiecej, jesc wiecej, pic wiecej , seksu miec wiecej, i nawet oddychać głębiej. Oswietlenie elektryczne rozswietlilo noc.

A ludzie wygladaja jak zombi. Wyprani z energii . CHoc przecież wiecej chcą korzystać z zycia w swoim poczuciu wbrew masochistycznej ascezie.

WIecej konsumuj , mniej z siebie dawaj to marzenie szczescia. Ktore konczy się depresją.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Asceza 16.01.23, 18:44
   Zachod nie tylko wyszydził asceze co takze przedstawił moralność jako coś co ogranicza zycie czlowieka irracjonalnie. Podczas gdy jest dokładnie odwrotnie. Te dwie sprawy nie są żadnym ograniczeniem tylko kompasem pozwalającym zsynchronizować się z nasza naturą , naszą w nas i ta wokół nas. Dokładnie tak samo jak zaburzenie cyklu nasłonecznienia dobowego wspolczesne powoduje choroby. Tak samo jest z nadmierną konsumpcją, tak samo jest z moralnością , która jest o tym samym tylko na wyższym poziomie.
   • dotera Re: Asceza 17.01.23, 07:58
    Idea ze jes zle bo czegos brakuje jest całkowitym odwracaniem kota ogonem. Dokładnie odwrotnie. Jest zle bo dodalismy sobie zbyt wiele. Nie chodzi o to ze w glowach z dobrobytu się ludziom przewraca. WIekszosc przeciez nie ma poczucia ze uczestniczy w konsumpcyjnym raju. ALe i tak jest nim pobudzona symbolicznie przez media. Ma nadmiar smieciowego jedzenia. Wierzy ze cos musi zdobyć zeby zyc. Droga do szczescia jest dokladnie w odwrotnym kierunku. WIecej rozwoju i budowania swojej wszelakiej siły, mniej konsumpcji. Zatracilismy hartujacy kontakt z naturą. ZYskalismy piekło którym jest inny.
  • dotera Re: Asceza 18.01.23, 10:56
   Bardzo rzadko się zdarza niedowaga i klopot z powodu braku. WIększość problemow jest z powodu nadmiaru.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka