IP: 62.233.168.* 04.11.10, 14:53
mój mąż prowadzi działalność gospodarczą i chce wziąć samochód w leasing. Czy potrzebna jest w tym wypadku moja zgoda i czy w takim wypadku sprawdzają również moją historę kredytową? To samo dotyczy kredytu. Czy biorąc kredyt na firmę potrzebne są moje dokumenty? (nie jestem współprowadzącą firmę dla jasności)
Obserwuj wątek
  • beauty.armonia Re: leasing 05.11.10, 23:02
   Mąż może wziąć samochód leasing bez twojej zgody...(tak myślę)
   a inną rzeczą chyba jest gdyby nie miał z czego spłacać ...
   Warto zapytać najlepiej w firmie leasingowej.
   • onelupa Re: leasing 08.11.10, 10:38
    jesli nie posiada pani z mezem rozdzielnosci majatkowej to splata jakichkolwiek rat kredytowych czy leasingowych obciaza takze pania, firma powinna wiec wziac dwa podpisy, ale niestety wiele bankow przymyka na to oko z tego co wiem.
    wszystko zalezy do sumiennosci firmy. a gdzie ma byc wziete auto w leasing?
    • Gość: cheeringup leasing IP: 62.233.168.* 08.11.10, 14:43
     tu nie chodzi o to, kto ma spłacać raty; chodzi mi o to czy moje dane również sprawdzają w BIK (niestety miałam zaciągnięty kredyt niespłacon terminowo, ale już spłacony).
     Zastanawiam się czy jak mąż prowadzący działalność składa wniosek to bank przeswietla również mnie.
     • onelupa Re: leasing 09.11.10, 10:35
      wydaje mi sie, ze tak i to wlasnie laczy sie z tym co napisalam, ze wszystko dotyczy obojga malzonkow jesli nie maja rozdzielnosci majatkowej.
      • onelupa Re: leasing 09.11.10, 10:36
       mysle, ze wazne bedzie ile czasu uplynelo od czasu tematego kredytu, na jaka byl kwote, jaka kwota interesuje panstwa teraz, no i jaka to jest firma leasingowa.
     • beauty.armonia Re: leasing 09.11.10, 14:39
      Jeżeli samochód bierze się w leasing w firmie leasingowej ,to tam nie sprawdzają ani Twojego męża ,ani Ciebie.
      Jeżeli chodzi o bank,tam są procedury bardziej zaostrzone.
      Pewnie również zależy od banku.
      Jak firma ,,jest na męża '',a to on ma przedstawić dochody by móc uzyskać samochód w leasing.
      Najlepiej zadzwonić i upewnić się.Zyczę powodzenia.
   • efl_doradca_online Re: leasing 15.11.10, 01:06
    Witam,
    na stronie internetowej EFL i w stopce mojej wypowiedzi znajda Państwo formularz kontaktowy, w którym wyrażają Państwo zainteresowanie niezobowiązującym spotkaniem z konsultantem EFL. Spotkanie takie jest również nieodpłatne, i może się odbyć w dowolnym miejscu i czasie dopasowanym do Państwa wspólnych możliwosći.

    Pozdrawiam,
  • mecenas_warszawa Re: leasing 20.12.13, 00:56
   90% odpowiedzi na Pani zapytanie jest błędnych i wynika z nieznajomości podstawowych przepisów, np. z zakresu prawa rodzinnego. Opieranie się na tego rodzaju poradach może być szkodliwe.

   O zasady na jakich leasingodawca podejmuje decyzję o podpisaniu umowy z danym przedsiębiorcą - proszę się pytać u źródeł, czyli w konkretnej firmie.

   O to, jakie skutki prawne będzie wywierało zawarcie umowy leasingu dla Pani rodziny proszę się raczej nie pytać drugiej strony umowy i nie polegać na ustnych zapewnieniach któregoś z pracowników czy wręcz współpracowników lub współpracujących przedsiębiorców, bo ich zapewnienia nie mają znaczenia: liczy się treść podpisanej umowy, której podpisywać nie powinniśmy, jeśli nie jest dla nas zrozumiała i jeśli nie bardzo wiemy np. co będzie oznaczać dla naszego majątku, jeśli zdarzy się coś nieprzewidzianego i powstanie dług wobec leasingodawcy, który stanowczo będzie żądał jego spłaty.

   Dodam, że bardziej zabezpiecza Państwa interesy majątkowe opcja, w której to tylko mąż podpisze umowę - w takiej sytuacji nie ma potrzeby sprawdzać Pani zdolności kredytowej, choć, oczywiście, jeśli figuruje Pani gdzieś w rejestrze jako niesolidny dłużnik, to może rzutować na ogólną ocenę zdolności kredytowej i wypłacalności męża.
  • 98765aaaaa4321 Re: leasing 13.09.16, 21:03
   Temat leasingu jest bardzo na czasie. Interesują się nim, szczególnie osoby prowadzący firmę. Zacznijmy jednak od początku. Co to właściwie jest leasing? Leasing jest to jeden z umownych stosunków cywilnoprawnych. W ramach leasingu jedna strona zawierająca umowę (tzw. leasingodawca lub finansujący), przekazuje drugiej stronie (leasingobiorcy, korzystającemu), prawo do korzystania z jakiejś określonej w umowie rzeczy na określony czas. W zamian za to ustalone są opłaty opłacane w systemie ratalnym. A na czym polega leasing uproszczony?? Pozwala on uzyskać finansowanie przez przedsiębiorcę bez badania zdolności kredytowej oraz jest stosowany tylko i wyłącznie do finansowania popularnych środków trwałych, które pochodzą od znanych producentów i dostawców. Leasing uproszczony finansuje głównie samochody dostawcze i osobowe. Chociaż zdarza się, że są to również samochody ciężarowe. Leasing uproszczony dostępny jest również dla niektórych grup zawodowych jak na przykład prawników – finansowanie wyposażenia kancelarii i biura, lub lekarzy i stomatologów – finansowanie sprzętu medycznego. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat definicji leasingu uproszczonego proponuje odwiedzić stronę www.leasinguproszczony.eu. Istotną różnicą pomiędzy leasingiem a leasingiem uproszczonym, jest ograniczenie potrzebnych dokumentów do absolutnego minimum. Potrzebny jest NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej), REGON, wpis do ewidencji (w przypadku spółki wpisy z aneksami), ksero dowodu osobistego wnioskodawcy i również może być potrzebne ksero dowodu osobistego poręczyciela, na przykład współmałżonków. Przedstawię teraz plusy i minusy leasingu uproszczonego. Zacznę od pozytywnych stron. Leasing uproszczony jest dostępny nie tylko dla dużych i doświadczonych firm, ale także do tych mniejszych i zaistniałych na rynku. Korzystając z usług leasingu uproszczonego ponosi się również dodatkowe korzyści takie jak: mniejsza kwota podatkowa niż zakup przedmiotu, wymagania są mniejsze w porównaniu z kredytem, usługa jest wykonywana od ręki – szybkie podejmowanie decyzji. Oferta leasingowa jest bardzo szeroka z uwagi na współprace z wieloma bankami. Wadami jest na pewno to, że nie jesteśmy właścicielami posiadanych przez nas przedmiotów oraz to, że w przypadku nie płacenia rat, przedmioty są nam odbierane.
   Czy warto wziąć w leasing uproszczony samochód??? Przeanalizujmy ten temat dogłębniej i zastanówmy się jakie są zalety i wady takiej decyzji dla naszej firmy. Tradycyjnie zacznijmy od zalet:
   • uproszczone są procedury zawierania umów w porównaniu z zawieraniem umowy kredytowej na samochód.
   • jeżeli chodzi o wysokość podatku to również leasing uproszczony jest bardziej opłacalny
   • na niektóre modele samochodów możemy dostać spore zniżki
   • nasze płatności są związane jedynie z użytkowaniem samochodu
   • ubezpieczenie samochodu opłaca leasingodawca
   • czas, który upływa od zawarcia umowy do dostarczenia nam samochodu zarejestrowanego jest bardzo krótki
   • istnieje możliwość negocjacji w kwestii pokrywania kosztów napraw oraz przeglądów przez leasingodawcę
   • wkład własny musi wynosić w granicach zera lub dziesięciu procent wartości samochodu leasingowego
   A jakie są argumenty zniechęcające nas do zawierania umów leasingowych? Przedstawmy je:
   • samochód nie jest naszą własnością
   • w zdecydowanej większości towarzystw ubezpieczeniowych tracimy zniżki ubezpieczeniowe, ponieważ nie my ale leasingodawca zawiera umowę ubezpieczeniową
   • jeżeli nie będziesz płacił comiesięcznej opłaty ratalnej to zabiorą Ci auto i nie zwrócą wcześniej wpłaconych pieniędzy
   • w samochodzie leasingowym nie można dokonywać żadnych trwałych zmian i modyfikacji np. zamontować instalację gazową.
   Reasumując, po dokładnej analizie zysków i strat uważam, że zdecydowanie leasing uproszczony jest dobrym i korzystnym rozwiązaniem dla naszej firmy. Dzięki leasingowi uproszczonemu możemy zapewnić naszej firmie rozwój. Bez trudu, w procedurze uproszczonej, czyli bez badania zdolności kredytowej można otrzymać leasing samochodu osobowego czy dostawczego. Leasing uproszczony może dotyczyć również autokarów, ciężarówek lub maszyn rolniczych. A jak wiadomo, czas w niektórych firmach jest bardzo ważny szczególnie w branży motoryzacyjnej. I nie zapominajmy o tym, że wkład własny jest bardzo niski, co jest ważne dla firm, które dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku. Oferta leasingowa jest najczęściej rozważana i wybierana przez małe i średnie firmy ze względu na niewielkie koszty, łatwiejsze i niższe opodatkowanie. W razie jakichkolwiek wątpliwości oraz dodatkowych pytań ponownie odsyłam wszystkich zainteresowanych na stronę www.leasinguproszczony.eu.
  • kazimiera68 Re: leasing 20.10.16, 14:44
   To wszystko zależy od tego, czy ma Pani z mężem tzw. wspólnotę majątkową. Jeżeli nie, to nie ma tematu. Jeżeli tak, to nie spotkałam firmy leasingowej, która nie chciałaby zgody współmałżonka. Niektóre firmy leasingowe będą chciały także poręczenia takiego leasingu w formie podpisanego weksla in blanco. Różnica jest taka, że w przypadku egzekucji, np. z powodu tego, że mąż nie będzie spłacał rat leasingowych w pierwszym przypadku będą mogli egzekwować tylko z Państwa majątku wspólnego, w drugim również z Pani prywatnego ( jeżeli Pani posiada). I adekwatnie do tego jest ze sprawdzaniem. Jeżeli jest Pani tylko osobą wyrażającą zgodę, to nie sprawdzają, jeżeli jest Pani poręczycielem, to owszem sprawdzają. W kredytach wygląda to dokładnie tak samo.
   Nie zawsze wpis w BIKU- dyskwalifikuje do otrzymania leasingu, co więcej są firmy leasingowe w Polsce, które BIK-u nie sprawdzają. To wszystko zależy od firmy leasingowej, a ściślej mówiąc od jej procedur. W bankach obowiązuje prawo bankowe, ale nie ma czegoś takiego jak "prawo leasingowe" i firmy leasingowe dość swobodnie ustalają swoją politykę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka