madaso 16.10.03, 23:48 Dziewczyny czy któraś z Was zna przepis na dobrą szarlotkę najlepiej na kruchym spodzie? Magda Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Asia Re: kto zna przepis na dobrą szrlotkę? IP: *.upc-g.chello.nl 17.10.03, 09:33 Najlepsza :) kostka margaryny, najlepiej Kasi szkl cukru, cukier waniliowy 2zoltka + jedno cale jajko maka (ok 3szkl) lyzeczka proszku do pieczenia Margaryne siekac nozem z cukrem i cukrem waniliowym, nastepnie dodac zoltka i jajko, siekac, dodawac make z proszkiem, zagniesc wszystkie skladniki tak zeby odchodzily od reki. Blache wysmarowac tluszczem i wysypac bulka, wylozyc polowe ciasta, wstawic do goracego piekarnika (180stopni) i piec az zacznie sie lekko rumienic. Nastepnie wyjac i wylozyc przygotowane jablka. Jablka obrac, pokroic w dosc duze kawalki, dodac do nich cukier i cukier waniliowy, cynamon i rodzynki. Wszyskto wymieszac Na jablka wylozyc reszte ciasta, mozna ulozyc w kratke. Jezeli wykada sie na cala blaszke trzeba ponacinac ciasto nozem. wstawic do piekarnika i piec az sie ladnie przyrumieni. Wyjete posypac cukrem pudrem. Podawac z kleksem bitej smietany Odpowiedz Link Zgłoś
ariel23 Re: kto zna przepis na dobrą szrlotkę? 17.10.03, 09:36 www2.gazeta.pl/kobieta/982085,24246,0,P_KOBIETA_PRZEPISY,963123.html Odpowiedz Link Zgłoś
ariel23 Re: kto zna przepis na dobrą szrlotkę? 17.10.03, 09:42 Oj, nie wchodzi ta strona, wiec przekopiuje przepisy na szarlotke: Przepis 1 Składniki: Ciasto: 0,5 kg mąki, 1 kostka i 2 łyżki masła, 1 cukier waniliowy, 1 surowe żółtko, 2 ugotowane żółtka, 1 łyżka proszku do pieczenia, 1,5 kg jabłek, 0,5 szkl. cukru, 1 łyżka cynamonu Autor: Marta Gessler Sposób przyrządzania: Mąkę przesiać, dodać cukier, cukier waniliowy, przetarte przez sito, ugotowane żółtka, surowe żółtko, proszek do pieczenia, masło. Zagnieść ciasto. 1/3 ciasta odłożyć. Resztę rozwałkować, przełożyć do formy. Ciasto posypać bułką tartą. Starte na tarce jabłka wymieszane z cukrem i cynamonem położyć na cieście. Pozostałe białka ubić z 4 łyżkami cukru na sztywną pianę. Pianę położyć na jabłkach. Pozostałe ciasto zetrzeć na tarce na wierzch szarlotki. Piec ok. 50 min w temp. 180 st. C. Posypać cukrem pudrem. Przepis 2 Składniki: Ciasto: 2 szklanki mąki pszennej razowej, 20 dag masła, 1 żółtko, 1 łyżka miodu, 1 łyżka oliwy, 2 łyżki otrąb, 1 kg jabłek antonówek, garść rodzynek, 1 łyżka oleju, 1 paczka płatków migdałowych Autor: Marta Gessler Sposób przyrządzania: Zagnieść ciasto. Uformować kulę, owinąć folią, schłodzić w lodówce (ok. 20 min).Jabłek nie obierać, zetrzeć na tarce, dodać rodzynki i olej. Tortownicę posmarować olejem, posypać otrębami, ciasto zetrzeć na tarce, lekko ugnieść, zapiec w temp. 180 st. C ok. 20 min. Na spód położyć jabłka, posypać migdałami i ponownie zapiekać około 20 min Przepis 3 Składniki: Ciasto: 1 kostka masła, 1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia, 0,5 kg mąki, 0,5 szkl. cukru, 2 surowe żółtka, 1 całe jajko cukier waniliowy, 0,5 kg antonówek lub szarej renety, 1 szkl. cukru, 1 łyżeczka cynamonu Autor: Marta Gessler Sposób przyrządzania: Zagnieść ciasto. Podzielić na dwie części. Każdą upiec oddzielnie, najlepiej w prostokątnej blaszce, w temp. 180 st. C ok. 30 min. Jabłka zetrzeć na tarce. W garnku dusić jabłka z cukrem i cynamonem. Na upieczony spód kłaść gorący mus, przykryć drugim prostokątem. Posypać cukrem pudrem. Odpowiedz Link Zgłoś
madaso Re: dzięki serdeczna 17.10.03, 10:34 Bardzo Eam dziewczyny dziękuję jutro będę piekła - mam zamiar po kolei wypróbować wszystkie przepisy. Już mi ślinka cieknie na myśl o tym aromatycznym zapachu jabłek i cynamonu. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki Magda Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piri szarlotka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.10.03, 11:17 moja babcia robi taka, ze jak sie zacznie jesc to trudno przestac. ciasto kruche robione z paczki co prawda, zle i tak jest mega dobre ( delecta albo dr. oetker) a na to usmazone jablka wymieszane z drobno pocieta brzoskwinia z puszki.. pycha Odpowiedz Link Zgłoś
kathy38 Re: szarlotka 17.10.03, 11:24 Gość portalu: piri napisał(a): > a na to usmazone jablka wymieszane z drobno pocieta brzoskwinia z > puszki.. pycha Czy ja dobrze rozumiem - jabłka z brzoskwiniami nakłada się na spód kruchy i się piecze, tak? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cinka Re: kto zna przepis na dobrą szrlotkę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.03, 14:38 ja mam przepis na raczej szybka szarlotke :) jablka w zaleznosci od uznania - wiecej czy mniej, ile mam :) przepis jest na cala blache od piekarnika: 4 szkl maki 1 szkl cukru 4 zoltka [surowe] 2 lyzki smietany margaryna 4 cukry wanilinowe a 16 g 2 lyzeczki proszku do pieczenia zagniatam wszystko dosyc szybko, nie mozna za dlugo memlac [jak ktos chce moze sie bawic w siekanie :)], 3/4 wykladam blache, na to jablka, posypane cukrem i cynamonem, a z pozostale 1/4 rozwalkowuje, tne na paseczki i ukladam piekna krateczke :) [mozna zetrzec na tarce]. stawiam nisko w piekarniku [nie rowno z okienkiem tylko polke nizej], to spod tez sie upiecze. wlasnie, te nowe kuchenki tak slabo pieka ze musicie najpierw piec spody zeby ciasta nie byly surowe? ech, nie moge sie doczekac kupna kuchenki :)) to bedzie ciasteczkowa orgia :) Odpowiedz Link Zgłoś
madaso Re: kto zna przepis na dobrą szrlotkę? 17.10.03, 15:23 Co prawda nie jestem wielkim łasuchem i rzadko pieke ale moja kuchenka (elektryczna- bez termoobiegu) nie jest taką wcale rewelacją wolałabym mieć swój stary gazowy piekarnik - jakoś szybciej i lepiej piekł. No cóż postęp nie zawsze się nam podoba. Choć znam osoby,które są zachwycone tymi nowymi kuchenkami (pewnie mają bardziej bajeranckie od mojej) Życzę szybko nowej kuchenki i wielu ciasteczkowych orgii.Magda Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Linn Re: kto zna przepis na dobrą szrlotkę? IP: *.dialup.tiscali.it 18.10.03, 09:57 Pierwszy raz slysze, aby ktos narzekal na piekarnik elektryczny. Odpowiedz Link Zgłoś