Dodaj do ulubionych

Dorohusk czy Zosin

IP: *.nplay.net.pl 25.03.11, 11:13
Które przejście jest mniej oblegane? szybsze? uczciwsze? dla normalnego turysty, rzadko jeżdżącego na Ukrainę. Ponoć nie ma juz karteczek i miało być szybciej i guzik, znajoma stała w Zosinie 12 godzin
Obserwuj wątek
    • darek12345 Re: Dorohusk czy Zosin 27.03.11, 18:56

> Które przejście jest mniej oblegane? szybsze? uczciwsze? dla normalnego turyst
      > y, rzadko jeżdżącego na Ukrainę. Ponoć nie ma juz karteczek i miało być szybcie
      > j i guzik, znajoma stała w Zosinie 12 godzin

Ja polecam zdecydowanie Zosin. Przejazd przez Dorohusk (Ukraina -> Polska) w sierpniu ubieglego roku zajal mi prawie 10 godzin, a czas oczekiwania podawany wtedy na stronie
      www.granica.gov.pl był tylko 2 godziny.
      Napisałem skargę na to, że błędnie podaja czas oczekiwania do Izby Celnej, odpisali, że będą starac się to poprawić, ale nie wiem jak to teraz jest.
      Dla mnie przejście w Dorohusku to jeden wielki burdel (głownie z winy Ukraincow, ale nie tylko) i polecam omijanie tego przejścia.
      Zosin jest znacznie mniejszym przejsciem i bardziej cywilizowanym (nie ma wpychania się bez kolejki, co w Dorohusku jest standardem).
      I czas oczekiwania podawany na stronie granica.gov.pl jest bliższy rzeczywistemu.

• Gość: sss Re: Dorohusk czy Zosin IP: *.nplay.net.pl 15.04.11, 11:43
            niektórzy mówią,ze Dorohust bardziej cywilizowany niż Zosin, inni, że Zosin przyjemniejszy, spokojniejszy. Raz przez Zosin jechaliśmy i koszmar jak długo w kolejce, a najbardziej wk......... to chamskiw wciskanie się, przepuszczanie kolesiów cwaniaków. Min.przez takich typków normalny człowiek, turysta nie ma szans na ludzkie warunki. Ogólnie to jest sk....... stwo. Tyyyyyyyyyle jest do zwiedzenia, zobaczenia, wszystkie nasze dawne zamki, twierdze..... i nie można normalnie zwiedzać. SZKODA!!!!!!!!!
    • Gość: Wozer Re: Dorohusk czy Zosin IP: *.adsl.inetia.pl 06.06.11, 10:55
      Na prywatnym przejściu w Dorohusku czekałem pod wiatą u celnika 45 min. Odprawa zajęła 3 min. Opuściłem miejsce kontroli po 1h 35min. Tak celnicy tyrają, że nie mają czasu na odprawianie podróżnych. Na porzedniej zmianie, wszystkie samochody osobowe odprawiane były przez dwóch celników. Kpina z ludzi. Taką obsługę mozna jeszcze spotkać w afryce.
    • Gość: niegdy więcej Re: Dorohusk czy Zosin IP: *.dynamic.chello.pl 13.05.18, 14:51
      Zwróćcie uwagę na to, czy celnicy po stronie ukraińskiej wstawiają pieczątki. Owszem dokumenty odda ale pieczątki może nie być. Co zatem? Ogromny problem z powrotem lub kolejnym wjazdem jeśli udowodnią, że wjechałeś samochodem ale już nim nie wyjechałeś... Moim zdaniem robią to celowo by ukarać grzywną. Jeśli będziesz się tłumaczyć, że jest wszystko ok i pytać dlaczego...to wstawią zakaz wjazdu na Ukrainę albo wymyślą coś innego. Poza tym wszelkie dokumenty przy np. przy przejeździe osoby niepełnoletniej powinny być przetłumaczone na j. ukraiński przez tłumacza przysięgłego. Argumentem jest też waluta ukraińska.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka