Dodaj do ulubionych

Rumunia - Mamaia 2012

IP: *.xdsl.centertel.pl 01.02.12, 11:42
Witam,
bardzo proszę o pomoc.

Chcemy w 4/5 rodzin wyruszyć do Rumunii, a konkretnie do Mamai. W Neckermannie są bardzo ciekawe oferty z dojazdem własnym. Hotel Richmond - 4 gwiazdki.

Moje pytanie to przede wszystkim o ceny w Rumunii, a konkretnie w Mamai oraz ogólnie o pare słów odnośnie tego kurortu.

Z góry dziękuję za pomoc
Obserwuj wątek
    • Gość: jaszczur Re: Rumunia - Mamaia 2012 IP: *.toya.net.pl 01.02.12, 16:03
      Pomogę na ile potrafię.
      W ubiegłym roku jadąc do Bułgarii spędziłem 4 dni w Rumunii . Tak nas zaczarowało ,że w lipcu jedziemy na 3 tygodnie. Miejsce docelowe Saturn( 9 dni) plus zwiedzanie .
      Ceny w sklepach porównywalne do naszych (+/- 10%)- nie dotyczy nabiału , który jest droższy o 40-50% , w restauracjach trochę taniej. W miejscach bardzo turystycznych ceny wyższe-jak wszędzie.
      Ceny wstępów do muzeów,zamków itp- 5-20zł. Pałace w miejscowości Sinaia 50zł.
      Parkingi 1-2 zł/godz. Czasem 5-10zł/dzień, często za darmo. W większości miejsc ze znalezieniem parkingu nie ma problemu,nie dotyczy Bukaresztu.
      Paliwo nieco droższe od naszego.
      Nie wiem jakie są ceny nad morzem , ale przypuszczam ,że nieco wyższe -szczególnie w Mamai ponieważ to naj .. naj.. kurort.
      Pozdrawaim
    • Gość: K2 Re: Rumunia - Mamaia 2012 IP: *.luksus.net.pl 03.04.13, 12:57
      Celowo pominąłem Poienari, bo nie wiem właśnie czy zdążymy go zwiedzić jadąc do Mamai. Jak się nie uda to zahaczymy w drodze powrotnej. Co do zakątków Rumunii to najpierw padł target finalny, czyli Mamaia, a dopiero potem inne atrakcje po drodze. Mimo wszystko dziękuję za wyczerpujący opis. A jeszcze odnośnie trasy to głównie chodzi mi o to, czy śmigając autostradą przez całą Słowację, robiąc ponad 100km więcej, faktycznie będę szybciej w Sibiu. Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę, więc nie powinno być tłoczno. Z drugiej strony może warto wydac po te kilka euro więcej na winietę i jechać "swoją" prędkością nie obawiając się patroli polizeiów za każdym zakrętem.
      Pozdrawiam
      • Gość: jaszczur Re: Rumunia - Mamaia 2012 IP: *.toya.net.pl 03.04.13, 22:12
        Ruch na drogach naszych południowych sąsiadów jest dużo mniejszy niż u nas, a w nocy jest prawie zerowy. Ja wybrałbym tę drogę inny drugą. Jadąc autostradami mam mniejsze spalanie i szybsze pokonanie trasy, ale nie mam ładnych widoków i muszę nadłożyć drogi ponieważ sieć autostrad nie jest zbyt gęsta.
        Dla przykładu rok temu wyjechałem z domu(Łodzi) o 21. Jechałem drogą nr1 na Ślask, A4 do Krakowa , następnie Nowy Targ ,Poprad,Rożnawa, Miszkolc, Debreczyn i Oradea. Trasa około 800km. zajęła mi prawie 12 godz. z postojami na wyprostowanie kości. O 9 rano jadłem precle w Oradeii siedząc nad rzeką . Gdybym wybrał autostrady przez Czechy , Słowację i Węgry dojechałbym w 10 godzin ale zrobiłbym ponad 1000km.
        Wybór należy do Ciebie.
        • abednego do pana Jaszczura - off-topic 04.04.13, 15:42
          Witam, ja również jestem z Łodzi, jeśli panu by pasowało, to bym się z panem zabrał na Rumunię. Jeśli jest to możliwe, to proszę mi napisać na maila "gazetowego" abednego@gazeta.pl, bo nie mam jak do pana napisać, to będzie można ustalić szczegóły.
          Pozdrawiam.
    • Gość: sylwester Re: Rumunia - Mamaia 2012 IP: *.cable.smsnet.pl 08.04.13, 18:09
      Ja byłem w Mamai w 2012 roku w sierpiniu,z żoną i pełnoletnią córką.Jadąc samochodem już w samej Mamai,przy krawężniku drogi stoją pośrednicy z kluczykami w ręku.Jest to znak dla szukającego noclegu że ten ktoś ma do zaoferowania kwaterę prywatną.Po wstępnej rozmowie,Rumun lub Rumunka wsiada do Twojego samochodu i zawozi Was pod adresy kwater o różnym standardzie./to wygląda tak jak u nas w Zakopanem,ze dojeżdzając do celu,stoją ludzie z tabliczkami z informacją"wolne pokoje"/.Ja za bardzo fajny pokój z łazienką,tv,balkon, lodówka,korzystanie z kuchni,parking obok domu i czyściutki,zapłaciłem w przeliczeniu na zł 100zł/doba.Do morza było ok.500m.Jak wszędzie trzeba się targować,a i gusty każdego są inne.Jak ktoś chce to mogę podać adres,zresztą my planujemy tam pojechać jeszcze raz.Ceny picia,jedzenia,lodów, czysta plaża ciepła woda,fajni ludzie,etc.są podobne jak u nas w sezonie nad morzem.Ja w każdym bądz razie polecam ten kierunek,tylko żeby było bliżej .Sylwester.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka