wykonawca01
16.03.08, 14:54
Często w siwz zamawiający żądają dołączenia do oferty potwierdzenia wpłaty wadium, a nawet spotkałam zapis potwierdzić za zgodność z oryginałem (dowód wpłaty wadium). W rozporządzeniu Prezesa RM w sprawie rodz.dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane z dnia 19 maja 2006r. nie ma zapisu, że zamawiający może żądać dowodu wpłaty wadium. Wg mnie wykonawca ma obowiązek wpłacić wadium w określonej kwocie wskazanej w siwz i kwota ta powinna być na koncie zamawiającego przed złożeniem ofert, a obowiązkiem zamawiającego jest sprawdzić, czy oferta jest zabezpieczona wadium (czy wpłynęły pieniądze na konto zamawiającego). Czy żądanie dołączenia potwierdzenia wpłaty wadium do oferty wykonawcy jest nadużyciem zamawiającego i czy brak takiego potwierdzenia może skutkować odrzuceniem oferty? Bardzo proszę o odpowiedź.
pozdrawiam Wykonawca