Dodaj do ulubionych

Polish cowboy

31.10.05, 09:28
O tym chyba malo kto slyszal ale slask dorobil sie swojego
rezysera Westernow . Oczywiscie tematyk jego filmow jest roznorodna
ale jakos wszystko kreci sie wokol Gornego Slaska

"Polish cowboy

taki przydomek rychło przylgnął do Kłyka, który w Ameryce paradował w
pszczyńskim stroju regionalnym, wypożyczonym z zespołu Bojszowianie.
Miejscowi kowboje chcieli się z nim wymienić butami, kapeluszami, ale nie
było to możliwe.

– Co by Alojz na to pedzioł, jakbych buty przecyganił – śmieje się Kłyk,"
katowice.naszemiasto.pl/inne/specjalna_artykul/40942.html?ses_nm=21d6d0816e5a1e7aa84c1da8450e004f


Najnowszy western pełnometrażowy filmowca amatora z Bojszów - Józefa
Kłyka. "Dwaj z Teksasu" opowiada o Ślązakach, którzy w połowie ubiegłego
wieku, za namową i pod przywództwem księdza Leopolda Moczygemby z Płuźnicy
koło Toszka, wyemigrowali do Ameryki za chlebem. W Teksasie założyli pierwszą
osadę Pannę Marię i do dziś zachowali śląską gwarę.

Innym dzielem filmowym Jozefa Klyka jest :

"Czterech synów ojciec miał"
www.promarcos.com.pl/klyk/czterech_synow.htm
To historia czterech braci wcielonych uprzednio do Wermachtu - dezerterują i
ukrywają się w lasach chcąc przetrwaćć czas wojny; los jednak chciał inaczej.

Akcja najnowszego filmu Józka Kłyka rozgrywa się w latach 1938 - 1942."


Mysle ze tematycznie bardzo na miejscu zwlaszcza po ostatnich wyborach ..
ale widac niestety nie wszyscy widzieli...


Obserwuj wątek
    • sss9 Re: Polish cowboy 31.10.05, 09:44
      Kłyk jest znaną osobowością, gorzej z jego filmami.
      te z racji bardzo małego budżetu i braku dystrybucji, z rzadka prezentowane są
      na specjalnych pokazach.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka