Dodaj do ulubionych

Palpitacje serca

07.08.20, 22:08
Bardzo proszę o wasze opinie.
Od pół roku biorę euthyrox (25, choć endo prosiła o zwiekszenie do 37,5 ale źle się czułam) w maju TSH 2,15. Od kilku tygodni mam palpitacje serca. Dzisiaj było już bardzo źle bo puls skoczył do ponad 100 i okropne kołatanie serducha. Lekarz po EKG dał mi Metoprolol, który od razu pomógł. Jestem poza domem, endokrynolog na urlopie. W poniedziałek chcę zrobić badania krwi, podpowiedzcie co zbadać oprócz TSH ? Kardiolog umówiony za 1,5 tyg. Czy to kołatanie to wynik za dużej dawki euthyroxu ?
Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • laura.phys Re: Palpitacje serca 08.08.20, 07:40
      Trzeba zrobić badania ft4 ft3 i tsh, dawka 25 jest maluteńki. Ale bez określenia poziomu hormonów nic nie wiadomo, może masz rzut choroby- wtedy chora tarczyca w sposób niekontrolowany uwalnia hormon.

Ale pytanie ile bierzeszmiligramow jonow magnezu oraz witaminy d dziennie. Bo to przy takiej dawce może być brak magnezulub/ i wapnia, witaminy d3. Stad takie objawy a to iestczeste przy chorej tarczycy. Poczytaj forum zobaczyłem magnezu dziewczyny biorą codziennie i ile wit.d.
      • laura.phys Re: Palpitacje serca 08.08.20, 07:42
        Hormonu nie dawkuje wie na podstawie tsh tylko ft4 ft3 i tsh. Może kiedyś dawno dawno tak było. Poza tym palpitacje pojawiają się tez przy zbulut niskiej dawce, ni ale trzeba znać wyniki badań.

A jakie masz ciśnienie?
          • raadhiyah2020 Re: Palpitacje serca 13.08.20, 14:04
            Hormon przyjmuje sie normalnie bo nie ma to znaczenia dlatego ze dopiero dluzsze nieprzyjmowanie hormonu zmienia obraz. Tak jak rozpoczecie przyjmowania hormonu lub zmina dawki stabilizuje sie przez ok 4-6 tygodni i wtedy robi sie ponowne badanie krwi bo wtedy widoczne sa zmiany.
            Dziwne ze tego ci lekarz nie powiedzial.p
                • laura.phys Re: Palpitacje serca 15.08.20, 05:02
                  Dla wyniku ft4 ma znaczenie. Sama zrobiłam test- przed i ok 2,5 h po wzięciu 75mcg i u mnie to zmiana rzędu 35 %.

Rozumiem se Pan dr pisze o tsh.Teraz już nie ustala się dawkowania ma podstawie tsh- hormonu przysadki, zwłaszcza jesli to hashimoto
                  • raadhiyah2020 Re: Palpitacje serca 15.08.20, 08:45
                    A kto twierdzi ze ustala sie na podstwie TSH. Wziecie hormonu przed pobraniem krwi jest bez znaczenia z powodow jakie podalam. I co jakies procenty oznaczaja. Mieszkam za granica, choroba pod kontrola od wielu lat, zadnego zalecenia o nie braniu dawki hormonu przed testem nie ma i nigdy nie bylo. O procentach (czego?) to czytam na tym forum, w realu sie nie spotkalam.
                      • raadhiyah2020 Re: Palpitacje serca 15.08.20, 17:05
                        laura.phys napisał(a):

> Skoro nie wie pani jak przeliczyć wynik poziomu hormonu na procenty, to polecam
                        > kalkulator na stronie tego forum.

A w jakim celu mialabym to przeliczac na procenty?
                          • raadhiyah2020 Re: Palpitacje serca 15.08.20, 19:47
                            ???? Porownywania jakich wynikow? Tak, jak napisalam, mieszkam z granica, lekarze nie zamieniaja niczego na procenty, osobiscie nawet nie wiem jak poziom hormonow mozna zamieniac na procenty? To brzmi niedorzecznie. To jakas zabawa specificzna dla tego forum?
                            • laura.phys Re: Palpitacje serca 15.08.20, 20:10
                              Droga Pani proszę czytac ze zrozumieniem, przez cały czas piszę o porównaniu zmiany w poziomie hormonu ft4 przed I po wzięciu tabletki, który to podaje w procentach!

Btw, Przeliczanie na procenty poziomu hormonów w granicach norm I ich porównanie powinno doprowadzić do tego samego wyniku, ale w tym wypadku nie jest konieczne. Wystarczy znać wynik poziomu ft4 w jednym i drugim badaniu i obliczyć zmianę - różnice, a następnie unormować do wyniku początkowego.
                          • laura.phys Re: Palpitacje serca 15.08.20, 19:50
                            Jęli nie przeliczylabym zmiany na procenty to informacja ze ft4 wzrosło np o 3,45 [jednostka] byłoby mało informatywne. Jesli np mówimy ze ceny jabłek wzrosly średnio o 10% to w prosty sposób przekazujemy informacje, jesli powiemy ze wzrosly o 2 pln na kilogramie to nie wiemy do jakiej ceny wyjściowej się odnosimy i czy to dużo czy mało w stosunku do ceny wyjściowej. To takie abc matematyki ze szkoły podstawowej smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka