Dodaj do ulubionych

termin remontu ul. Chełmzynskiej...

07.05.07, 16:23
dostalem dzis odpowiedz od ZDM w sprawie wymiany nawierzchni na ul
Chełmzynskiej.
Najwczesniejszy termin kwiecien 2008 :-)
Obserwuj wątek
    • tomkrt Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 07.05.07, 17:04
      wasyl1978 napisał:

      > dostalem dzis odpowiedz od ZDM w sprawie wymiany nawierzchni na ul
      > Chełmzynskiej.
      > Najwczesniejszy termin kwiecien 2008 :-)

      To dziwne - Chełmżyńska była w tej pierwszej grupie ulic - myślałem ze zdążą zrobić tą nawierzchnię przed końcem wakacji :(

      Ale za to do połowy lipca ul. Chełmżynska zabłyśnie nowym blaskiem
      ZDM ogłosił przetarg na przebudowe i rozbudowę oświetlenia ulicznego na odcinku PKP - granica miasta.
      odcinek PKP- ul Meblowa - tylko wymiana opraw oświetleniowych i reorganizacja zasialania. ul. Meblowa- graniaca Warszawy/Ząbek budowa nowych latarnii.
      • tijufit Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 07.05.07, 17:19
        tomkrt napisał:

        > To dziwne - Chełmżyńska była w tej pierwszej grupie ulic - myślałem ze
        > zdążą zrobić
        > tą nawierzchnię przed końcem wakacji :(

        Czyli wychodzi na to, że Chełmżyńska będzie robiona w tym samym mniej więcej
        czasie co Piłsudskiego w Ząbkach (jeśli wierzyć zapewnieniom starosty
        Urmanowskiego). A może celowo remont Chełmżyńskiej został przełożony na rok
        przyszły aby jednocześnie wyremontować obydwa odcinki i skoordynować prace?
        • wasyl1978 Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 07.05.07, 17:24
          chba nie celowo...
          tutaj pismo ktore dostałem
          img19.imageshack.us/my.php?image=zdmdzwd0717ps10707xn8.jpg
          • tomkrt Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 07.05.07, 18:29
            Czyli wczesniej będą kopać wodociąg
            Ciekawe czy chodzi o to zasilenie wodociągu Ząbek z drugiej strony, wtedy zniknęły by letnie problemy z Ciśnieniem wody.
            Czy też o jakiś warszawski wodociąg lokalny.
            Ale jest już mały sukces - ZDM zaczyna się synchronizować w planach inwestycyjnych z MPWiK :)
            • tijufit Re: termin remontu ul. Chełmżyńskiej... 07.05.07, 22:26
              tomkrt napisał:

              > Czyli wczesniej będą kopać wodociąg
              > Ciekawe czy chodzi o to zasilenie wodociągu Ząbek z drugiej strony,

              Raczej o to chodzi, na stronie Ząbek pojawiła się taka oto informacja:

              www.zabki.pl/?go=&sel=dwustronne_zasilanie_w_wode

              "Dwustronne zasilanie w wodę

              Uprzejmie informujemy, iż w odpowiedzi na nasze zapytanie zawarte w piśmie z
              dnia 10 kwietnia 2007 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w
              m. st. Warszawie S.A. poinformowało Urząd Miasta o posiadaniu uzgodnionego
              projektu technicznego na budowę przewodu wodociągowego D 200 mm, L ca 500 m w
              ulicy Chełmżyńskiej, zapewniającego dwustronne zasilanie miasta Ząbki w wodę.
              Aktualnie MPWiK oczekuje na wydanie przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
              zgody na dysponowanie terenem pod inwestycję. Przewiduje się, że uzyskanie
              prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę nowego wodociągu nastąpi w lipcu
              2007 r. zaś w sierpniu b.r. zostanie rozpisany przetarg na realizację tej
              inwestycji.
              O dokładnym terminie rozpoczęcia budowy i oddania wodociągu do użytkowania
              MPWiK poinformuje Urząd Miasta Ząbki odrębnym pismem. "

              P.S.
              Pacjent ciągle ciężko chory, ale już pewne, że zdrowie mu wraca!
          • tijufit Re: termin remontu ul. Chełmżyńskiej... 08.05.07, 18:25
            wasyl1978 napisał:

            > chba nie celowo...
            > tutaj pismo ktore dostałem
            > img19.imageshack.us/my.php?image=zdmdzwd0717ps10707xn8.jpg

            ZDM ma ciekawe procedury odpowiadania na zapytania wysyłane e-mailem. Są dobrze
            skomputeryzowani, bo w odpowiedzi na e-maila drukują papierowe pismo (podpisane
            i opieczętowane), potem to skanują i taki skan wysyłają e-mailem. A podobno
            komputery miały przynieść duże oszczędności w wykorzystaniu papieru.
    • bogdanbm Lepiej niech nie ruszają a zajmą się wiaduktem nad 11.05.07, 09:39
      przejazdem kolejowych, bo wydostać się rano z Ząbek Chełmżyńską to horror.
      Gdyby nie ten przejazd byłoby całkiek normalnie. Jak jeszcze zaczną ją
      remontować to wszyscy ruszą na Wileński lub na Żołnierską i wtedy 2 godziny
      będziemy jeździć do pracy do centrum a 3 na mokotów i nne dzielnice po drugiej
      stronie Wisły. Mogliby zacząć ją robić ale w wakacje, kiedy są urlopy.
      • tedglen Re: Lepiej niech nie ruszają a zajmą się wiadukte 11.05.07, 10:34
        bogdanbm napisał:

        > przejazdem kolejowych, bo wydostać się rano z Ząbek Chełmżyńską to horror.
        > Gdyby nie ten przejazd byłoby całkiek normalnie.

        To prawda, ten przejazd bardzo wstrzymuje ruch, ale na budowę wiaduktu czy
        tunelu się nie zanosi.


        > Jak jeszcze zaczną ją
        > remontować to wszyscy ruszą na Wileński lub na Żołnierską i wtedy 2 godziny
        > będziemy jeździć do pracy do centrum a 3 na mokotów i nne dzielnice po
        drugiej
        > stronie Wisły. Mogliby zacząć ją robić ale w wakacje, kiedy są urlopy.

        Szybki remont weekendowy, zaczyna się w piątek o 22:00 a na poniedziałek rano
        gdy jedziesz do pracy masz już drogę równą jak stół :) Tak samo będzie z
        Chełmżyńską. Myślałeś, że będą ją kompleksowo remontować? To tylko zfrezowanie
        i położenie nowej warstwy asfaltu a to praca raptem na kilkadziesiąt godzin.
    • lauenburg Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 11.05.07, 23:27
      Jeśli nie pada to przed przejazdem na Chełmżyńskiej skręcam w prawo i jadę przez
      polną drogę do Zabranieckiej. Omijam korek przy Warszawskiej i sznurek aut na
      Jesiotrowej. Jeżdżę z Powstańców, zaoszczędzam do 15 minut.
      • sibeliuss Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 11.05.07, 23:55
        lauenburg napisał:

        > Jeśli nie pada to przed przejazdem na Chełmżyńskiej skręcam w prawo i jadę
        przez polną drogę do Zabranieckiej. Omijam korek przy Warszawskiej i sznurek aut
        na Jesiotrowej. Jeżdżę z Powstańców, zaoszczędzam do 15 minut.

        Ta polna droga to Strażacka. Po ilości samochodów korzystających z tego skrótu
        przez te krzaki mogę śmiało stwierdzi, że ten osobliwy szlak cieszy się rosnącym
        zainteresowaniem. Wyboje są niemiłosierne, ale to prawda, że podróż trwa o wiele
        krócej.
    • tedglen [ZDM] Remont razy 27 13.05.07, 14:05
      www.zdm.waw.pl/informacje/wiadomosci/wiadomosci/back/1/article/remont-razy-27.html


      Dziewięć firm zgłosiło się do przetargu na wymianę nawierzchni 27 stołecznych
      ulic.
      Prace obejmujące w sumie 418 tysięcy metrów kwadratowych jezdni podzielono na
      pięć części. W każdej znalazło się od pięciu do sześciu ulic:

      Część pierwsza:

      Bronisława Czecha - Trakt Brzeski - Kościuszkowców (jezdnia płn.)
      Bronisława Czecha - wiadukt PKP - Kajki (jezdnia południowa)
      Międzynarodowa - al. Stanów Zjednoczonych - Waszyngtona
      Sanguszki/Konwiktorska - Wybrzeże Gdańskie - Bonifraterska
      Pułkowa - gr. miasta - Dzierżoniowska (jezdnia w kier. centrum)
      Chełmżyńska - tory PKP - gr. miasta
      Część druga:

      Patriotów (jezdnia wschodnia) - Izbicka - Żegańska
      Elekcyjna/Ordona - Górczewska - Kasprzaka
      Krucza/Zgoda/Szpitalna - Al. Jerozolimskie - Świętokrzyska
      pl. Powstańców Warszawy
      Puławska - al. Wilanowska - Rzymowskiego
      Część trzecia:

      Rekrucka - Marsa - Korkowa
      Łysakowska/Kaczeńca - Korkowa - Skrzyneckiego
      Paderewskiego - Chruściela - Czwartaków
      Żytnia - Młynarska - Żelazna
      Dobra - Nowy Zjazd - Karowa
      Bazyliańska/Kondratowicza - Wysockiego - św. Wincentego
      Część czwarta:

      Wybrzeże Gdańskie/Wybrzeże Gdyńskie - Most Śląsko-Dąbrowski - Cytadela
      (kierunek Łomianki)
      Wybrzeże Gdyńskie - estakady Bielańskie - most Grota-Roweckiego (kierunek
      centrum)
      Warszawska - Jagiełły - gr. miasta
      Chrościckiego - Świerszcza - pętla
      Szwedzka - 11 listopada - al. Solidarności
      Batorego - św Andrzeja Boboli - Wiśniowa
      Część piąta:

      Jagiellońska - rondo Starzyńskiego - trasa Toruńska (jezdnia wschodnia)
      Wybrzeże Helskie - Kłopotowskiego - łącznik z Jagiellońską
      al. Solidarności - Naczelnikowska - Targowa (jezdnia północna)
      Kłobucka - Bokserska - Wyczółki
      Ciszewskiego - Kiedacza - Anody



      Oferty firm startujących w przetargu:

      - PBDiM Mińsk Mazowiecki

      cz. I - 13,176 mln zł
      cz. V - 15,336 mln zł
      - Skanska SA

      cz. I - 11,883 mln zł
      cz. II - 11,998 mln zł
      cz. III - 9,597 mln zł
      cz. IV - 12,038 mln zł
      cz. V - 15,113 mln zł
      - PRInż Pol-Aqua Piaseczno

      cz. I - 12,348 mln zł

      cz. II - 11,705 mln zł
      cz. III - 9,911 mln zł
      cz. IV - 11,965 mln zł
      cz. V - 13,594 mln zł
      - Strabag Warszawa

      cz. I - 12,715 mln zł

      cz. II - 11,707 mln zł

      cz. III - 9,888 mln zł
      cz. IV - 12,171 mln zł
      cz. V - 14,777 mln zł
      - Falbruk Falenta Warszawa

      cz. II - 11,846 mln zł
      cz. III - 9,945 mln zł
      - Efekt Warszawa

      cz. V - 13,926 mln zł
      - Mostostal Warszawa

      cz. II - 12,199 mln zł
      cz. IV - 12,965 mln zł
      cz. V - 15,747 mln zł
      - WPRD Warszawa

      cz. I - 11,343 mln zł
      cz. II - 10,491 mln zł
      cz. III - 8,791 mln zł
      cz. IV - 10,877 mln zł
      cz. V - 13,193 mln zł
      - Budimex Dromex

      cz. I - 12,331 mln zł
      cz. II - 11,496 mln zł
      cz. III - 9,631 mln zł
      cz. IV - 11,795 mln zł
      cz. V - 14,160 mln zł

    • tedglen Re: termin remontu ul. Chełmżyńskiej... 12.03.08, 12:48
      wasyl1978 napisał:

      > dostalem dzis odpowiedz od ZDM w sprawie wymiany nawierzchni na ul
      > Chełmzynskiej.
      > Najwczesniejszy termin kwiecien 2008 :-)

      Ukazał się artykuł na stronie ZDM odnośnie planowanych w tym roku
      remontów ulic. Chełmżyńskiej tam niestety nie ma. Czyżby
      zrezygnowano w tym roku z jej remontu?

      www.zdm.waw.pl/informacje/wiadomosci/wiadomosci/back/1/article/rozpoczynamy-naprawy-drog.html


      Rozpoczynamy naprawy dróg

      Już pod koniec marca Zarząd Dróg Miejskich rozpocznie naprawy
      zniszczonych nawierzchni jezdni. Zgodnie z zawartymi w ubiegłym roku
      umowami do końca czerwca frezowane będą nawierzchnie następujących
      ulic: Ciszewskiego od Anody do Kiedacza, Szwedzka od 11 Listopada do
      Wileńskiej, Al. Jerozolimskie od Jana Pawła II do Marszałkowskiej,
      Al. Jerozolimskie od Marszałkowskiej do Nowego Światu, Al.
      Jerozolimskie od Jana Pawła II do Żelaznej (jezdnia północna),
      Jasna, Zgoda od Świętokrzyskiej do Kruczej, pl. Powstańców Warszawy,
      Szpitalna, Krucza od Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich, Puławska
      od al. Wilanowskiej do Poleczki (jezdnia zachodnia), Wybrzeże
      Gdyńskie od wiaduktu Krasińskiego do mostu Gdańskiego (jezdnia
      zachodnia), Jagiellońska od mostu Grota - Roweckiego do
      Starzyńskiego (jezdnia zachodnia), Bazyliańska, Kondratowicza od
      Wysockiego do św. Wincentego, Międzynarodowa od al. Stanów
      Zjednoczonych do al. Waszyngtona, Batorego od Wiśniowej do św.
      Boboli.

      Ponadto na początku kwietnia ustalony zostanie harmonogram
      tegorocznych frezowań, które wykona Zakład Remontów i Konserwacji
      Dróg. Do remontu przewidziane są następujące ulice: ks. Popiełuszki
      od Broniewskiego do Słowackiego, Kasprowicza od Makuszyńskiego do
      Przy Agorze, Umińskiego, Jugosłowiańska od Fieldorfa do Bora -
      Komorowskiego, Mazowiecka, Kredytowa od Świętokrzyskiej do
      Królewskiej, Postępu od Marynarskiej do Konstruktorskiej, Mineralna
      od al. Krakowskiej do Muszkieterów, Zwycięzców od Wału
      Miedzeszyńskiego do Międzynarodowej, 11 Listopada od Targowej do
      Szwedzkiej, Niemcewicza w Wesołej od Wspólnej do 1 Praskiego Pułku.

      Wkrótce planowane jest też ogłoszenie przetargu na naprawy ulic w
      drugiej połowie tego roku i pierwszej połowie przyszłego. Przetarg
      uwzględni remont al. Prymasa Tysiąclecia od al. Armii Krajowej do
      ronda Zesłańców Syberyjskich, wschodniej jezdni Patriotów od
      Izbickiej do granic miasta, zachodniej jezdnia Patriotów od Halnej
      do granic miasta, Szpotańskiej i Wydawniczej od Żegańskiej do
      Płowieckiej, Egipskiej i Bora - Komorowskiego od Saskiej do Bora -
      Komorowskiego i od Egipskiej do Fieldorfa, Kazimierzowskiej i
      Krasickiego od Madalińskiego do Woronicza, Łopuszańskiej od wiaduktu
      PKP do al. Krakowskiej, Redutowej i Olbrachta od Wolskiej do
      Górczewskiej, Mickiewicza od Potockiej do Zajączka, Banacha od
      Grójeckiej do Żwirki i Wigury, Żwirki i Wigury od Wawelskiej do 17
      Stycznia.
      • tedglen Re: termin remontu ul. Chełmżyńskiej... 19.03.08, 17:28
        tedglen napisał:

        > Ukazał się artykuł na stronie ZDM odnośnie planowanych w tym roku
        > remontów ulic. Chełmżyńskiej tam niestety nie ma. Czyżby
        > zrezygnowano w tym roku z jej remontu?

        Na to jednak wychodzi, remontu ulicy Chełmżyńskiej w najbliższym
        czasie nie będzie. Został odłożony do czasu wybudowania wodociągu
        przez MPWiK.

        Tutaj aktualne stanowisko ZDM'u w tej sprawie:
        img215.imageshack.us/img215/4466/zdmdzwd0717ps7308sl8.jpg
        • tomkrt Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu 29.03.08, 10:02
          Frgment artykułu z dzisiejszej Wyborczej
          miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5066981.html
          " (...)
          Koordynator zgrał też wymianę nawierzchni Dobrej i Karowej (drogowcy wkroczą tu w lipcu po wodociągach) i na Chełmżyńskiej w Kawęczynie i Warszawskiej w Ursusie - frezowanie we wrześniu po innych służbach miejskich. (...)"
          • tedglen Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu 31.03.08, 09:23
            tomkrt napisał:

            > Koordynator zgrał też wymianę nawierzchni Dobrej i Karowej
            > (drogowcy wkroczą tu
            > w lipcu po wodociągach) i na Chełmżyńskiej w Kawęczynie i
            > Warszawskiej w Ursusie - frezowanie we wrześniu po innych służbach
            > miejskich. (...)"

            To bardzo dobre wiadomości. Świetnie, że remont Chełmżyńskiej będzie
            wykonany w tym roku.
            • andrzejzabki19 Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu 06.04.08, 22:24
              Czy remont ulicy Chełmżyńskiej będzie tylko od torów do granicy
              miasta czy jednocześnie będzie remontowana powiatowa ulica
              Piłsudskiego w Ząbkach?
              • tomkrt Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu 07.04.08, 02:59
                Niestety, powiat na razie nie planuje modernizacji tej drogi na terenie Ząbek, poza budową chodników od cmentarza do granicy miasta w przyszłym roku.

                Remont Chełmżyńskiej to będzie tylko frezowanie i nowa nakładka bitumiczna - ale raczej nie przetrwa to za długo bo w praru miejscach podbudowa drogi jest w opłakanyn stanie.
                Cudów nie ma jak się położy nowy asfalt na nienośnym podłożu to koleiny i spękania mamy jak w banku. Chełmżyńkiej przydał by się remont generalny, wymiana podbudowy, odwodnienie, dobudowanie chodników i ścieżki rowerowej , uporządkowanie otoczenia. Pomarzyć można. Na razie będzie nowa warstwa ścieralna - na 2-3 lata powinno starczyć.
                Warto odnotować ze w zeszłym roku pojawiły się latarnie całej długości odcinka od torów do Ząbek już nie trzeba jeździć czy chodzić w ciemnościach.

                Głównym powodem tego ze Chełmżńska na odcinku Marsa-tory jest w dobrym stanie jest taki znak przed przejazdem kierujący ciężarówki na wiadukt na Żołnierskiej.

                Odcinek tory - Ząbki to zupełnie inna struktura ruchu, masa ciężarówek jadących do składów budowalnych, giełdy spożywczej lub do marktetów Targówka, no i beczkowozy jadące do zlewni. Niszczenie nawierzchni przyspieszają dodatkowo korki tworzące się przed przejazdem i przed światłami w Ząbkach.

                Może doczekamy się gruntowniejszego remontu przy okazji budowy węzła Strażacka - Chełmżyńska ale to najwcześniej za 3-4 lata.
                • tedglen Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu 07.04.08, 09:39
                  tomkrt napisał:

                  > Niestety, powiat na razie nie planuje modernizacji tej drogi na
                  > terenie Ząbek, poza budową chodników od cmentarza do granicy
                  > miasta w przyszłym roku.

                  Rok temu takie były zapewnienia Starosty:
                  www.powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=prezydent&opt=wykaz&page=13


                  "Pytanie:
                  Panie Starosto!
                  Chciałbym zwrócić Pana uwagę na fatalny stan drogi powiatowej jaką
                  jest ul. Piłsudskiego w Ząbkach. Jakośc nawierzchni tej drogi jest
                  fatalna szczególnie od skrzyżowania z ulicą Szwoleżerów do granic
                  administracyjnych Ząbek gdzie Piłsudskiego przechodzi w Chełmżyńską.
                  W tym roku Warszawa zaplanowała remont Chełmzyńskiej od przejazdu
                  kolejowego do granic z Ząbkami:
                  miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34886,3934110.html
                  Dobrze byłoby gdyby Powiat Wołomiński stanął na wysokośći zadania i
                  wyremontował nawierzchnię tej drogi również i na swoim terenie.
                  Proszę o Pana komentarz w tej sprawie.
                  Z poważaniem
                  Andrzej
                  (Andrzej, 01.03.2007 r.)
                  Odpowiedź:
                  Panie Andrzeju,

                  Remonty cząstkowe wykonywane są na bieżąco. Głębokie dziury w jezdni
                  ul. Piłsudskiego zostały uzupełnione masą na zimno. W dniu 2 marca
                  został wybrany wykonawca remontów cząstkowych, który przystąpi do
                  naprawy wszystkich ubytków. Natomiast sfrezowanie i położenie
                  nakładki bitumicznej planujemy w roku 2008.

                  Z poważaniem
                  Maciej Urmanowski
                  Starosta"
          • tedglen Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu? 06.08.08, 15:20
            tomkrt napisał:

            > Frgment artykułu z dzisiejszej Wyborczej
            > miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5066981.html
            > " (...)
            > Koordynator zgrał też wymianę nawierzchni Dobrej i Karowej
            (drogowcy wkroczą tu
            > w lipcu po wodociągach) i na Chełmżyńskiej w Kawęczynie i
            Warszawskiej w Ursus
            > ie - frezowanie we wrześniu po innych służbach miejskich. (...)"

            Nie wiadomo czy w tym roku będzie remont Chełmżyńskiej, w tym
            artykule poniżej nie ma tej ulicy jako przewidzianej do remontu.

            www.polskatimes.pl/warszawa/31036,miasto-znalazlo-kase-na-dodatkowe-remonty,id,t.html


            "Dodatkowe pieniądze pozwolą położyć nową nawierzchnię na 135 tys.
            mkw. jezdni - to tyle co 12-kilometrowa dwupasmowa ul. Puławska (©
            Grzegorz Jakubowski/POLSKA)

            Grzegorz Bruszewski
            2008-08-05 11:32:38, aktualizacja: 2008-08-05 11:34:55

            Kilkanaście ulic pokryje nowa nawierzchnia. Prace potrwają od
            sierpnia do końca listopada.

            Drogowcy dostali z miejskiego budżetu 18 mln zł ekstra i od razu
            biorą się za najpilniejsze remonty warszawskich ulic.

            Dodatkowe pieniądze pozwolą położyć nową nawierzchnię na 135 tys.
            mkw. jezdni - to tyle co 12-kilometrowa dwupasmowa ul. Puławska.
            Oprócz tego wystarczy jeszcze na 33 tys. mkw. nowych chodników. To
            dodatkowe prace, które oprócz wcześniej planowanych zostaną wykonane
            w tym roku. Pierwsze roboty już w ten weekend.

            Najbardziej skorzysta Mokotów. Drogowcy wyremontują też jezdnie i
            chodniki na Ursynowie, Bielanach, obu Pragach, w Śródmieściu, a
            także we Włochach, na Bemowie i Ochocie. Wybrano drogi, które są w
            najgorszym stanie, oraz chodniki w strategicznych miejscach, np.
            prowadzące do stacji metra czy na Uniwersytet Warszawski. Ustalono
            pierwsze terminy rozpoczęcia prac.

            - Daty remontów mogą się zmienić, kiedy okaże się nagle, że
            niedaleko odbywają się np. prace SPEC-u - mówi Tomasz Kunert z biura
            koordynatora inwestycji i remontów. Ostateczne terminy prac drogowcy
            będą podawać kierowcom na bieżąco, tuż przed ich rozpoczęciem.
            Planowane remonty są niestety tylko doraźne.

            - Przedłużą one życie nawierzchni o 7 do 10 lat - mówi Urszula
            Nelken, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Aby ulica mogła służyć 30
            lat, potrzebne byłyby dziesięciokrotnie większe pieniądze, trwałoby
            to o wiele dłużej i wiązałoby się z paraliżem całego miasta -
            dodaje.

            Oto największe remonty, które odbędą w najbliższym czasie:

            Ursynów
            Nowe nawierzchnie :
            ul. Dolina Służewiecka od ul. Rodowicza "Anody" do Nowoursynowskiej -
            to jedyny remont nawierzchni, którego data nie została jeszcze
            wyznaczona.

            Mokotów
            Nowe nawierzchnie :ul. Sobieskiego od ul. Dolnej do ul.
            Nałęczowskiej - 8-11 sierpnia
            ul. Witosa od Sobieskiego do Idzikowskiego - 15-16 i 22-23 listopada
            ul. Puławska od al. Wilanowskiej do Domaniewskiej - 27-28 września i
            4-5 października
            Nowe chodniki :
            ul. Dąbrowskiego od ul. Puławskiej do al. Niepodległości

            Bemowo
            Nowe nawierzchnie :
            ul. Radiowa od ul. Kaliskiego aż do granic miasta - 19-21 sierpnia

            Praga-Północ
            Nowe chodniki :
            ul. Radzymińska od Młodzieńczej do Trockiej - pętla autobusowa
            ul. 11 Listopada od Targowej do Szwedzkiej

            Praga-Południe
            Nowe chodniki :
            ul. Zwycięzców od Francuskiej do Międzynarodowej

            Bielany
            Nowe chodniki :
            ul. Kasprowicza od Makuszyńskiego do Oczapowskiego przy stacji metra
            Stare Bielany
            Śródmieście
            Nowe chodniki :
            ul. Karowa od Wybrzeża Gdańskiego do Browarnej

            Ochota
            Nowe chodniki :ul. Raszyńska i Krzyckiego od Wawelskiej do Filtrowej

            Włochy
            Nowe chodniki :
            ul. Dźwigowa przy skrzyżowaniu z Parowcową

            Grzegorz Bruszewski"
            • tomkrt Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu? 06.08.08, 22:23
              tedglen napisał:
              >
              >
              > Nie wiadomo czy w tym roku będzie remont Chełmżyńskiej, w tym
              > artykule poniżej nie ma tej ulicy jako przewidzianej do remontu.

              Wg mnie, tutaj chodzi o nową transze remontów nawierzchni, na którą dostał zlecenie ZRiKD (spółka miejska - więc odbyło się to bez przetargu). Wymiana nawierzchni na Chełmżyńskiej była zawarta w ramach przetargu który ma być realizowany chyba do końca 2009 roku.
              Nie pamiętam dokładnie w której grupie była Chełmżyńska - przetarg wygrały dwie firmy SKANSKA i EFEKT. Skanska ostatnio walczy z nawierzchnią na Prymasa Tysiaclecia, efekt robił Puławską i Sobieskiego.
              Nie obawiam bym się dużego opóźnienia remontu Chełmżyńskiej - chociaż będzie poślizg bo były protesty w przetargu i procedura się przeciągnęła więc termin wrześniowy może być nieaktualny.
              Pewnie będzie to w październiku.
              Ten artykuł jest jakiś dziwny, podano, że Radzymińska ma być frezowana, przecież w zeszłym roku robił to Strabag.

              Martwi mnie co innego - ostatnio Zakład Remontów i Konserwacji Dróg dostał mase ekstra zleceń. Te frezowania co opisano w artykule , m. in. Dolinka Służewiecka, dzisiaj jeszcze doszły Kredytowa i Mazowiecka. Dodatkowo dzisiaj ruszyła budowa Aleii Rzeczpospolitej (dojazdu do Miasteczka Wilanów) też to robi ZRiKD.
              A przecież ZRiKD miał zacząć w sierpniu budowe Strażackiej !!!
              Mam złe przeczucie, że Strażacka znowu będzie miała poślizg. :(
              • tomkrt Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu? 21.08.08, 17:54
                Wygląda na to, że prace przy Strażackiej
                nie ruszą w tym roku.
                Pojawiły się roszczenia co do gruntów pod drogą
                Po prostu ręce opadają - budowa 2 km drogi przygotowana od 12 lat i nikt nie przez ten czas nie sprawdził i nie uregulował stosunków własnościowych.
                • bonel Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu? 22.08.08, 10:13
                  Dokładnie ręce opadają. To już nie ma co się denerwować. To już jest taka
                  kompromitacja i żenada że można tylko śmiechem z.....ć. 12 lat nieudolności!
                  • tomkrt W tym roku nie ruszy budowa Strażackiej 01.09.08, 23:41
                    pl.youtube.com/watch?v=lFqLDBy2SjI
                    No comment - bo już mi się nawet komentowania odechciało
    • loka.tor Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 19.03.08, 19:35
      "Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Komunikacji" - nie słyszałem o takim
    • seba-sch Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 01.04.08, 20:43
      czy wraz z remontem chełmżyńskiej jest planowane wykonanie nowego chodnika dla
      pieszych / rowerzystów ? czy remont nawierzchni znaczy tylko jej pobieżne
      wyrównanie czy położenie całkowicie nowej nawierzchni ?
      • wasyl1978 Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 02.04.08, 08:33
        patrzac na stan nawierzchni tej ulicy ... to chyba tylko nowa
        nawierzchnia wchodzi w grę ... (mam nadzieje)
      • tedglen remont ul. Chełmżyńskiej 02.04.08, 09:21
        seba-sch napisał:

        > czy wraz z remontem chełmżyńskiej jest planowane wykonanie nowego
        > chodnika dla pieszych / rowerzystów ? czy remont nawierzchni
        > znaczy tylko jej pobieżne
        > wyrównanie czy położenie całkowicie nowej nawierzchni ?

        To będzie tak zwany szybki remont weekendowy, zamkną drogę w piątek
        wieczorem (o 22:00) i do wczesnego rana poniedziałkowego (bodajże do
        godziny 5:00) droga będzie remontowana. Prace będą wykonywane tylko
        na samej jezdni, chodniki i pobocze nie będą prawdopodobnie ruszane.
        Remont polega tylko na całkowitym zdarciu starego asfaltu i
        położeniu na jego miejsce nowego.

        Jednak patrząc jak został wykonany remont ulicy Chełmżyńskiej na
        odcinku ul.Marsa - tory PKP w wakacje 2006 roku należy mieć
        nadzieję, że będzie znaczna poprawa jakości drogi. Użyty tam asfalt
        jest jak na moje oko laika niezłej jakości, nie ma mowy o koleinach
        czy dziurach. W kilka miesięcy po wykonaniu remontu ul.
        Chełmżyńskiej został wykonany remont ul. Powstańców czyli położenie
        asfaltu. Chełmżyńska jest idealna a Powstańców już się rozlatuje,
        mimo, że to Chełmżyńska dłużej służy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka