wasyl1978 07.05.07, 16:23 dostalem dzis odpowiedz od ZDM w sprawie wymiany nawierzchni na ul Chełmzynskiej. Najwczesniejszy termin kwiecien 2008 :-) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tomkrt Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 07.05.07, 17:04 wasyl1978 napisał: > dostalem dzis odpowiedz od ZDM w sprawie wymiany nawierzchni na ul > Chełmzynskiej. > Najwczesniejszy termin kwiecien 2008 :-) To dziwne - Chełmżyńska była w tej pierwszej grupie ulic - myślałem ze zdążą zrobić tą nawierzchnię przed końcem wakacji :( Ale za to do połowy lipca ul. Chełmżynska zabłyśnie nowym blaskiem ZDM ogłosił przetarg na przebudowe i rozbudowę oświetlenia ulicznego na odcinku PKP - granica miasta. odcinek PKP- ul Meblowa - tylko wymiana opraw oświetleniowych i reorganizacja zasialania. ul. Meblowa- graniaca Warszawy/Ząbek budowa nowych latarnii. Odpowiedz Link Zgłoś
tijufit Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 07.05.07, 17:19 tomkrt napisał: > To dziwne - Chełmżyńska była w tej pierwszej grupie ulic - myślałem ze > zdążą zrobić > tą nawierzchnię przed końcem wakacji :( Czyli wychodzi na to, że Chełmżyńska będzie robiona w tym samym mniej więcej czasie co Piłsudskiego w Ząbkach (jeśli wierzyć zapewnieniom starosty Urmanowskiego). A może celowo remont Chełmżyńskiej został przełożony na rok przyszły aby jednocześnie wyremontować obydwa odcinki i skoordynować prace? Odpowiedz Link Zgłoś
wasyl1978 Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 07.05.07, 17:24 chba nie celowo... tutaj pismo ktore dostałem img19.imageshack.us/my.php?image=zdmdzwd0717ps10707xn8.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
tomkrt Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 07.05.07, 18:29 Czyli wczesniej będą kopać wodociąg Ciekawe czy chodzi o to zasilenie wodociągu Ząbek z drugiej strony, wtedy zniknęły by letnie problemy z Ciśnieniem wody. Czy też o jakiś warszawski wodociąg lokalny. Ale jest już mały sukces - ZDM zaczyna się synchronizować w planach inwestycyjnych z MPWiK :) Odpowiedz Link Zgłoś
tijufit Re: termin remontu ul. Chełmżyńskiej... 07.05.07, 22:26 tomkrt napisał: > Czyli wczesniej będą kopać wodociąg > Ciekawe czy chodzi o to zasilenie wodociągu Ząbek z drugiej strony, Raczej o to chodzi, na stronie Ząbek pojawiła się taka oto informacja: www.zabki.pl/?go=&sel=dwustronne_zasilanie_w_wode "Dwustronne zasilanie w wodę Uprzejmie informujemy, iż w odpowiedzi na nasze zapytanie zawarte w piśmie z dnia 10 kwietnia 2007 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A. poinformowało Urząd Miasta o posiadaniu uzgodnionego projektu technicznego na budowę przewodu wodociągowego D 200 mm, L ca 500 m w ulicy Chełmżyńskiej, zapewniającego dwustronne zasilanie miasta Ząbki w wodę. Aktualnie MPWiK oczekuje na wydanie przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zgody na dysponowanie terenem pod inwestycję. Przewiduje się, że uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę nowego wodociągu nastąpi w lipcu 2007 r. zaś w sierpniu b.r. zostanie rozpisany przetarg na realizację tej inwestycji. O dokładnym terminie rozpoczęcia budowy i oddania wodociągu do użytkowania MPWiK poinformuje Urząd Miasta Ząbki odrębnym pismem. " P.S. Pacjent ciągle ciężko chory, ale już pewne, że zdrowie mu wraca! Odpowiedz Link Zgłoś
tijufit Re: termin remontu ul. Chełmżyńskiej... 08.05.07, 18:25 wasyl1978 napisał: > chba nie celowo... > tutaj pismo ktore dostałem > img19.imageshack.us/my.php?image=zdmdzwd0717ps10707xn8.jpg ZDM ma ciekawe procedury odpowiadania na zapytania wysyłane e-mailem. Są dobrze skomputeryzowani, bo w odpowiedzi na e-maila drukują papierowe pismo (podpisane i opieczętowane), potem to skanują i taki skan wysyłają e-mailem. A podobno komputery miały przynieść duże oszczędności w wykorzystaniu papieru. Odpowiedz Link Zgłoś
bogdanbm Lepiej niech nie ruszają a zajmą się wiaduktem nad 11.05.07, 09:39 przejazdem kolejowych, bo wydostać się rano z Ząbek Chełmżyńską to horror. Gdyby nie ten przejazd byłoby całkiek normalnie. Jak jeszcze zaczną ją remontować to wszyscy ruszą na Wileński lub na Żołnierską i wtedy 2 godziny będziemy jeździć do pracy do centrum a 3 na mokotów i nne dzielnice po drugiej stronie Wisły. Mogliby zacząć ją robić ale w wakacje, kiedy są urlopy. Odpowiedz Link Zgłoś
tedglen Re: Lepiej niech nie ruszają a zajmą się wiadukte 11.05.07, 10:34 bogdanbm napisał: > przejazdem kolejowych, bo wydostać się rano z Ząbek Chełmżyńską to horror. > Gdyby nie ten przejazd byłoby całkiek normalnie. To prawda, ten przejazd bardzo wstrzymuje ruch, ale na budowę wiaduktu czy tunelu się nie zanosi. > Jak jeszcze zaczną ją > remontować to wszyscy ruszą na Wileński lub na Żołnierską i wtedy 2 godziny > będziemy jeździć do pracy do centrum a 3 na mokotów i nne dzielnice po drugiej > stronie Wisły. Mogliby zacząć ją robić ale w wakacje, kiedy są urlopy. Szybki remont weekendowy, zaczyna się w piątek o 22:00 a na poniedziałek rano gdy jedziesz do pracy masz już drogę równą jak stół :) Tak samo będzie z Chełmżyńską. Myślałeś, że będą ją kompleksowo remontować? To tylko zfrezowanie i położenie nowej warstwy asfaltu a to praca raptem na kilkadziesiąt godzin. Odpowiedz Link Zgłoś
lauenburg Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 11.05.07, 23:27 Jeśli nie pada to przed przejazdem na Chełmżyńskiej skręcam w prawo i jadę przez polną drogę do Zabranieckiej. Omijam korek przy Warszawskiej i sznurek aut na Jesiotrowej. Jeżdżę z Powstańców, zaoszczędzam do 15 minut. Odpowiedz Link Zgłoś
sibeliuss Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 11.05.07, 23:55 lauenburg napisał: > Jeśli nie pada to przed przejazdem na Chełmżyńskiej skręcam w prawo i jadę przez polną drogę do Zabranieckiej. Omijam korek przy Warszawskiej i sznurek aut na Jesiotrowej. Jeżdżę z Powstańców, zaoszczędzam do 15 minut. Ta polna droga to Strażacka. Po ilości samochodów korzystających z tego skrótu przez te krzaki mogę śmiało stwierdzi, że ten osobliwy szlak cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Wyboje są niemiłosierne, ale to prawda, że podróż trwa o wiele krócej. Odpowiedz Link Zgłoś
tedglen [ZDM] Remont razy 27 13.05.07, 14:05 www.zdm.waw.pl/informacje/wiadomosci/wiadomosci/back/1/article/remont-razy-27.html Dziewięć firm zgłosiło się do przetargu na wymianę nawierzchni 27 stołecznych ulic. Prace obejmujące w sumie 418 tysięcy metrów kwadratowych jezdni podzielono na pięć części. W każdej znalazło się od pięciu do sześciu ulic: Część pierwsza: Bronisława Czecha - Trakt Brzeski - Kościuszkowców (jezdnia płn.) Bronisława Czecha - wiadukt PKP - Kajki (jezdnia południowa) Międzynarodowa - al. Stanów Zjednoczonych - Waszyngtona Sanguszki/Konwiktorska - Wybrzeże Gdańskie - Bonifraterska Pułkowa - gr. miasta - Dzierżoniowska (jezdnia w kier. centrum) Chełmżyńska - tory PKP - gr. miasta Część druga: Patriotów (jezdnia wschodnia) - Izbicka - Żegańska Elekcyjna/Ordona - Górczewska - Kasprzaka Krucza/Zgoda/Szpitalna - Al. Jerozolimskie - Świętokrzyska pl. Powstańców Warszawy Puławska - al. Wilanowska - Rzymowskiego Część trzecia: Rekrucka - Marsa - Korkowa Łysakowska/Kaczeńca - Korkowa - Skrzyneckiego Paderewskiego - Chruściela - Czwartaków Żytnia - Młynarska - Żelazna Dobra - Nowy Zjazd - Karowa Bazyliańska/Kondratowicza - Wysockiego - św. Wincentego Część czwarta: Wybrzeże Gdańskie/Wybrzeże Gdyńskie - Most Śląsko-Dąbrowski - Cytadela (kierunek Łomianki) Wybrzeże Gdyńskie - estakady Bielańskie - most Grota-Roweckiego (kierunek centrum) Warszawska - Jagiełły - gr. miasta Chrościckiego - Świerszcza - pętla Szwedzka - 11 listopada - al. Solidarności Batorego - św Andrzeja Boboli - Wiśniowa Część piąta: Jagiellońska - rondo Starzyńskiego - trasa Toruńska (jezdnia wschodnia) Wybrzeże Helskie - Kłopotowskiego - łącznik z Jagiellońską al. Solidarności - Naczelnikowska - Targowa (jezdnia północna) Kłobucka - Bokserska - Wyczółki Ciszewskiego - Kiedacza - Anody Oferty firm startujących w przetargu: - PBDiM Mińsk Mazowiecki cz. I - 13,176 mln zł cz. V - 15,336 mln zł - Skanska SA cz. I - 11,883 mln zł cz. II - 11,998 mln zł cz. III - 9,597 mln zł cz. IV - 12,038 mln zł cz. V - 15,113 mln zł - PRInż Pol-Aqua Piaseczno cz. I - 12,348 mln zł cz. II - 11,705 mln zł cz. III - 9,911 mln zł cz. IV - 11,965 mln zł cz. V - 13,594 mln zł - Strabag Warszawa cz. I - 12,715 mln zł cz. II - 11,707 mln zł cz. III - 9,888 mln zł cz. IV - 12,171 mln zł cz. V - 14,777 mln zł - Falbruk Falenta Warszawa cz. II - 11,846 mln zł cz. III - 9,945 mln zł - Efekt Warszawa cz. V - 13,926 mln zł - Mostostal Warszawa cz. II - 12,199 mln zł cz. IV - 12,965 mln zł cz. V - 15,747 mln zł - WPRD Warszawa cz. I - 11,343 mln zł cz. II - 10,491 mln zł cz. III - 8,791 mln zł cz. IV - 10,877 mln zł cz. V - 13,193 mln zł - Budimex Dromex cz. I - 12,331 mln zł cz. II - 11,496 mln zł cz. III - 9,631 mln zł cz. IV - 11,795 mln zł cz. V - 14,160 mln zł Odpowiedz Link Zgłoś
tedglen Re: termin remontu ul. Chełmżyńskiej... 12.03.08, 12:48 wasyl1978 napisał: > dostalem dzis odpowiedz od ZDM w sprawie wymiany nawierzchni na ul > Chełmzynskiej. > Najwczesniejszy termin kwiecien 2008 :-) Ukazał się artykuł na stronie ZDM odnośnie planowanych w tym roku remontów ulic. Chełmżyńskiej tam niestety nie ma. Czyżby zrezygnowano w tym roku z jej remontu? www.zdm.waw.pl/informacje/wiadomosci/wiadomosci/back/1/article/rozpoczynamy-naprawy-drog.html Rozpoczynamy naprawy dróg Już pod koniec marca Zarząd Dróg Miejskich rozpocznie naprawy zniszczonych nawierzchni jezdni. Zgodnie z zawartymi w ubiegłym roku umowami do końca czerwca frezowane będą nawierzchnie następujących ulic: Ciszewskiego od Anody do Kiedacza, Szwedzka od 11 Listopada do Wileńskiej, Al. Jerozolimskie od Jana Pawła II do Marszałkowskiej, Al. Jerozolimskie od Marszałkowskiej do Nowego Światu, Al. Jerozolimskie od Jana Pawła II do Żelaznej (jezdnia północna), Jasna, Zgoda od Świętokrzyskiej do Kruczej, pl. Powstańców Warszawy, Szpitalna, Krucza od Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich, Puławska od al. Wilanowskiej do Poleczki (jezdnia zachodnia), Wybrzeże Gdyńskie od wiaduktu Krasińskiego do mostu Gdańskiego (jezdnia zachodnia), Jagiellońska od mostu Grota - Roweckiego do Starzyńskiego (jezdnia zachodnia), Bazyliańska, Kondratowicza od Wysockiego do św. Wincentego, Międzynarodowa od al. Stanów Zjednoczonych do al. Waszyngtona, Batorego od Wiśniowej do św. Boboli. Ponadto na początku kwietnia ustalony zostanie harmonogram tegorocznych frezowań, które wykona Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Do remontu przewidziane są następujące ulice: ks. Popiełuszki od Broniewskiego do Słowackiego, Kasprowicza od Makuszyńskiego do Przy Agorze, Umińskiego, Jugosłowiańska od Fieldorfa do Bora - Komorowskiego, Mazowiecka, Kredytowa od Świętokrzyskiej do Królewskiej, Postępu od Marynarskiej do Konstruktorskiej, Mineralna od al. Krakowskiej do Muszkieterów, Zwycięzców od Wału Miedzeszyńskiego do Międzynarodowej, 11 Listopada od Targowej do Szwedzkiej, Niemcewicza w Wesołej od Wspólnej do 1 Praskiego Pułku. Wkrótce planowane jest też ogłoszenie przetargu na naprawy ulic w drugiej połowie tego roku i pierwszej połowie przyszłego. Przetarg uwzględni remont al. Prymasa Tysiąclecia od al. Armii Krajowej do ronda Zesłańców Syberyjskich, wschodniej jezdni Patriotów od Izbickiej do granic miasta, zachodniej jezdnia Patriotów od Halnej do granic miasta, Szpotańskiej i Wydawniczej od Żegańskiej do Płowieckiej, Egipskiej i Bora - Komorowskiego od Saskiej do Bora - Komorowskiego i od Egipskiej do Fieldorfa, Kazimierzowskiej i Krasickiego od Madalińskiego do Woronicza, Łopuszańskiej od wiaduktu PKP do al. Krakowskiej, Redutowej i Olbrachta od Wolskiej do Górczewskiej, Mickiewicza od Potockiej do Zajączka, Banacha od Grójeckiej do Żwirki i Wigury, Żwirki i Wigury od Wawelskiej do 17 Stycznia. Odpowiedz Link Zgłoś
tedglen Re: termin remontu ul. Chełmżyńskiej... 19.03.08, 17:28 tedglen napisał: > Ukazał się artykuł na stronie ZDM odnośnie planowanych w tym roku > remontów ulic. Chełmżyńskiej tam niestety nie ma. Czyżby > zrezygnowano w tym roku z jej remontu? Na to jednak wychodzi, remontu ulicy Chełmżyńskiej w najbliższym czasie nie będzie. Został odłożony do czasu wybudowania wodociągu przez MPWiK. Tutaj aktualne stanowisko ZDM'u w tej sprawie: img215.imageshack.us/img215/4466/zdmdzwd0717ps7308sl8.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
tomkrt Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu 29.03.08, 10:02 Frgment artykułu z dzisiejszej Wyborczej miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5066981.html " (...) Koordynator zgrał też wymianę nawierzchni Dobrej i Karowej (drogowcy wkroczą tu w lipcu po wodociągach) i na Chełmżyńskiej w Kawęczynie i Warszawskiej w Ursusie - frezowanie we wrześniu po innych służbach miejskich. (...)" Odpowiedz Link Zgłoś
tedglen Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu 31.03.08, 09:23 tomkrt napisał: > Koordynator zgrał też wymianę nawierzchni Dobrej i Karowej > (drogowcy wkroczą tu > w lipcu po wodociągach) i na Chełmżyńskiej w Kawęczynie i > Warszawskiej w Ursusie - frezowanie we wrześniu po innych służbach > miejskich. (...)" To bardzo dobre wiadomości. Świetnie, że remont Chełmżyńskiej będzie wykonany w tym roku. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejzabki19 Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu 06.04.08, 22:24 Czy remont ulicy Chełmżyńskiej będzie tylko od torów do granicy miasta czy jednocześnie będzie remontowana powiatowa ulica Piłsudskiego w Ząbkach? Odpowiedz Link Zgłoś
tomkrt Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu 07.04.08, 02:59 Niestety, powiat na razie nie planuje modernizacji tej drogi na terenie Ząbek, poza budową chodników od cmentarza do granicy miasta w przyszłym roku. Remont Chełmżyńskiej to będzie tylko frezowanie i nowa nakładka bitumiczna - ale raczej nie przetrwa to za długo bo w praru miejscach podbudowa drogi jest w opłakanyn stanie. Cudów nie ma jak się położy nowy asfalt na nienośnym podłożu to koleiny i spękania mamy jak w banku. Chełmżyńkiej przydał by się remont generalny, wymiana podbudowy, odwodnienie, dobudowanie chodników i ścieżki rowerowej , uporządkowanie otoczenia. Pomarzyć można. Na razie będzie nowa warstwa ścieralna - na 2-3 lata powinno starczyć. Warto odnotować ze w zeszłym roku pojawiły się latarnie całej długości odcinka od torów do Ząbek już nie trzeba jeździć czy chodzić w ciemnościach. Głównym powodem tego ze Chełmżńska na odcinku Marsa-tory jest w dobrym stanie jest taki znak przed przejazdem kierujący ciężarówki na wiadukt na Żołnierskiej. Odcinek tory - Ząbki to zupełnie inna struktura ruchu, masa ciężarówek jadących do składów budowalnych, giełdy spożywczej lub do marktetów Targówka, no i beczkowozy jadące do zlewni. Niszczenie nawierzchni przyspieszają dodatkowo korki tworzące się przed przejazdem i przed światłami w Ząbkach. Może doczekamy się gruntowniejszego remontu przy okazji budowy węzła Strażacka - Chełmżyńska ale to najwcześniej za 3-4 lata. Odpowiedz Link Zgłoś
tedglen Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu 07.04.08, 09:39 tomkrt napisał: > Niestety, powiat na razie nie planuje modernizacji tej drogi na > terenie Ząbek, poza budową chodników od cmentarza do granicy > miasta w przyszłym roku. Rok temu takie były zapewnienia Starosty: www.powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=prezydent&opt=wykaz&page=13 "Pytanie: Panie Starosto! Chciałbym zwrócić Pana uwagę na fatalny stan drogi powiatowej jaką jest ul. Piłsudskiego w Ząbkach. Jakośc nawierzchni tej drogi jest fatalna szczególnie od skrzyżowania z ulicą Szwoleżerów do granic administracyjnych Ząbek gdzie Piłsudskiego przechodzi w Chełmżyńską. W tym roku Warszawa zaplanowała remont Chełmzyńskiej od przejazdu kolejowego do granic z Ząbkami: miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34886,3934110.html Dobrze byłoby gdyby Powiat Wołomiński stanął na wysokośći zadania i wyremontował nawierzchnię tej drogi również i na swoim terenie. Proszę o Pana komentarz w tej sprawie. Z poważaniem Andrzej (Andrzej, 01.03.2007 r.) Odpowiedź: Panie Andrzeju, Remonty cząstkowe wykonywane są na bieżąco. Głębokie dziury w jezdni ul. Piłsudskiego zostały uzupełnione masą na zimno. W dniu 2 marca został wybrany wykonawca remontów cząstkowych, który przystąpi do naprawy wszystkich ubytków. Natomiast sfrezowanie i położenie nakładki bitumicznej planujemy w roku 2008. Z poważaniem Maciej Urmanowski Starosta" Odpowiedz Link Zgłoś
tedglen Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu? 06.08.08, 15:20 tomkrt napisał: > Frgment artykułu z dzisiejszej Wyborczej > miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5066981.html > " (...) > Koordynator zgrał też wymianę nawierzchni Dobrej i Karowej (drogowcy wkroczą tu > w lipcu po wodociągach) i na Chełmżyńskiej w Kawęczynie i Warszawskiej w Ursus > ie - frezowanie we wrześniu po innych służbach miejskich. (...)" Nie wiadomo czy w tym roku będzie remont Chełmżyńskiej, w tym artykule poniżej nie ma tej ulicy jako przewidzianej do remontu. www.polskatimes.pl/warszawa/31036,miasto-znalazlo-kase-na-dodatkowe-remonty,id,t.html "Dodatkowe pieniądze pozwolą położyć nową nawierzchnię na 135 tys. mkw. jezdni - to tyle co 12-kilometrowa dwupasmowa ul. Puławska (© Grzegorz Jakubowski/POLSKA) Grzegorz Bruszewski 2008-08-05 11:32:38, aktualizacja: 2008-08-05 11:34:55 Kilkanaście ulic pokryje nowa nawierzchnia. Prace potrwają od sierpnia do końca listopada. Drogowcy dostali z miejskiego budżetu 18 mln zł ekstra i od razu biorą się za najpilniejsze remonty warszawskich ulic. Dodatkowe pieniądze pozwolą położyć nową nawierzchnię na 135 tys. mkw. jezdni - to tyle co 12-kilometrowa dwupasmowa ul. Puławska. Oprócz tego wystarczy jeszcze na 33 tys. mkw. nowych chodników. To dodatkowe prace, które oprócz wcześniej planowanych zostaną wykonane w tym roku. Pierwsze roboty już w ten weekend. Najbardziej skorzysta Mokotów. Drogowcy wyremontują też jezdnie i chodniki na Ursynowie, Bielanach, obu Pragach, w Śródmieściu, a także we Włochach, na Bemowie i Ochocie. Wybrano drogi, które są w najgorszym stanie, oraz chodniki w strategicznych miejscach, np. prowadzące do stacji metra czy na Uniwersytet Warszawski. Ustalono pierwsze terminy rozpoczęcia prac. - Daty remontów mogą się zmienić, kiedy okaże się nagle, że niedaleko odbywają się np. prace SPEC-u - mówi Tomasz Kunert z biura koordynatora inwestycji i remontów. Ostateczne terminy prac drogowcy będą podawać kierowcom na bieżąco, tuż przed ich rozpoczęciem. Planowane remonty są niestety tylko doraźne. - Przedłużą one życie nawierzchni o 7 do 10 lat - mówi Urszula Nelken, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Aby ulica mogła służyć 30 lat, potrzebne byłyby dziesięciokrotnie większe pieniądze, trwałoby to o wiele dłużej i wiązałoby się z paraliżem całego miasta - dodaje. Oto największe remonty, które odbędą w najbliższym czasie: Ursynów Nowe nawierzchnie : ul. Dolina Służewiecka od ul. Rodowicza "Anody" do Nowoursynowskiej - to jedyny remont nawierzchni, którego data nie została jeszcze wyznaczona. Mokotów Nowe nawierzchnie :ul. Sobieskiego od ul. Dolnej do ul. Nałęczowskiej - 8-11 sierpnia ul. Witosa od Sobieskiego do Idzikowskiego - 15-16 i 22-23 listopada ul. Puławska od al. Wilanowskiej do Domaniewskiej - 27-28 września i 4-5 października Nowe chodniki : ul. Dąbrowskiego od ul. Puławskiej do al. Niepodległości Bemowo Nowe nawierzchnie : ul. Radiowa od ul. Kaliskiego aż do granic miasta - 19-21 sierpnia Praga-Północ Nowe chodniki : ul. Radzymińska od Młodzieńczej do Trockiej - pętla autobusowa ul. 11 Listopada od Targowej do Szwedzkiej Praga-Południe Nowe chodniki : ul. Zwycięzców od Francuskiej do Międzynarodowej Bielany Nowe chodniki : ul. Kasprowicza od Makuszyńskiego do Oczapowskiego przy stacji metra Stare Bielany Śródmieście Nowe chodniki : ul. Karowa od Wybrzeża Gdańskiego do Browarnej Ochota Nowe chodniki :ul. Raszyńska i Krzyckiego od Wawelskiej do Filtrowej Włochy Nowe chodniki : ul. Dźwigowa przy skrzyżowaniu z Parowcową Grzegorz Bruszewski" Odpowiedz Link Zgłoś
tomkrt Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu? 06.08.08, 22:23 tedglen napisał: > > > Nie wiadomo czy w tym roku będzie remont Chełmżyńskiej, w tym > artykule poniżej nie ma tej ulicy jako przewidzianej do remontu. Wg mnie, tutaj chodzi o nową transze remontów nawierzchni, na którą dostał zlecenie ZRiKD (spółka miejska - więc odbyło się to bez przetargu). Wymiana nawierzchni na Chełmżyńskiej była zawarta w ramach przetargu który ma być realizowany chyba do końca 2009 roku. Nie pamiętam dokładnie w której grupie była Chełmżyńska - przetarg wygrały dwie firmy SKANSKA i EFEKT. Skanska ostatnio walczy z nawierzchnią na Prymasa Tysiaclecia, efekt robił Puławską i Sobieskiego. Nie obawiam bym się dużego opóźnienia remontu Chełmżyńskiej - chociaż będzie poślizg bo były protesty w przetargu i procedura się przeciągnęła więc termin wrześniowy może być nieaktualny. Pewnie będzie to w październiku. Ten artykuł jest jakiś dziwny, podano, że Radzymińska ma być frezowana, przecież w zeszłym roku robił to Strabag. Martwi mnie co innego - ostatnio Zakład Remontów i Konserwacji Dróg dostał mase ekstra zleceń. Te frezowania co opisano w artykule , m. in. Dolinka Służewiecka, dzisiaj jeszcze doszły Kredytowa i Mazowiecka. Dodatkowo dzisiaj ruszyła budowa Aleii Rzeczpospolitej (dojazdu do Miasteczka Wilanów) też to robi ZRiKD. A przecież ZRiKD miał zacząć w sierpniu budowe Strażackiej !!! Mam złe przeczucie, że Strażacka znowu będzie miała poślizg. :( Odpowiedz Link Zgłoś
tomkrt Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu? 21.08.08, 17:54 Wygląda na to, że prace przy Strażackiej nie ruszą w tym roku. Pojawiły się roszczenia co do gruntów pod drogą Po prostu ręce opadają - budowa 2 km drogi przygotowana od 12 lat i nikt nie przez ten czas nie sprawdził i nie uregulował stosunków własnościowych. Odpowiedz Link Zgłoś
bonel Re: Frezowanie Chełmżyńskiej będzie we wrześniu? 22.08.08, 10:13 Dokładnie ręce opadają. To już nie ma co się denerwować. To już jest taka kompromitacja i żenada że można tylko śmiechem z.....ć. 12 lat nieudolności! Odpowiedz Link Zgłoś
tomkrt W tym roku nie ruszy budowa Strażackiej 01.09.08, 23:41 pl.youtube.com/watch?v=lFqLDBy2SjI No comment - bo już mi się nawet komentowania odechciało Odpowiedz Link Zgłoś
loka.tor Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 19.03.08, 19:35 "Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Komunikacji" - nie słyszałem o takim Odpowiedz Link Zgłoś
seba-sch Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 01.04.08, 20:43 czy wraz z remontem chełmżyńskiej jest planowane wykonanie nowego chodnika dla pieszych / rowerzystów ? czy remont nawierzchni znaczy tylko jej pobieżne wyrównanie czy położenie całkowicie nowej nawierzchni ? Odpowiedz Link Zgłoś
wasyl1978 Re: termin remontu ul. Chełmzynskiej... 02.04.08, 08:33 patrzac na stan nawierzchni tej ulicy ... to chyba tylko nowa nawierzchnia wchodzi w grę ... (mam nadzieje) Odpowiedz Link Zgłoś
tedglen remont ul. Chełmżyńskiej 02.04.08, 09:21 seba-sch napisał: > czy wraz z remontem chełmżyńskiej jest planowane wykonanie nowego > chodnika dla pieszych / rowerzystów ? czy remont nawierzchni > znaczy tylko jej pobieżne > wyrównanie czy położenie całkowicie nowej nawierzchni ? To będzie tak zwany szybki remont weekendowy, zamkną drogę w piątek wieczorem (o 22:00) i do wczesnego rana poniedziałkowego (bodajże do godziny 5:00) droga będzie remontowana. Prace będą wykonywane tylko na samej jezdni, chodniki i pobocze nie będą prawdopodobnie ruszane. Remont polega tylko na całkowitym zdarciu starego asfaltu i położeniu na jego miejsce nowego. Jednak patrząc jak został wykonany remont ulicy Chełmżyńskiej na odcinku ul.Marsa - tory PKP w wakacje 2006 roku należy mieć nadzieję, że będzie znaczna poprawa jakości drogi. Użyty tam asfalt jest jak na moje oko laika niezłej jakości, nie ma mowy o koleinach czy dziurach. W kilka miesięcy po wykonaniu remontu ul. Chełmżyńskiej został wykonany remont ul. Powstańców czyli położenie asfaltu. Chełmżyńska jest idealna a Powstańców już się rozlatuje, mimo, że to Chełmżyńska dłużej służy. Odpowiedz Link Zgłoś