Dodaj do ulubionych

brrr ..., zimno

23.11.10, 09:11
z moich tubylczych obserwacji wynika, ze zima przychodzi mróz i śnieg najczęściej w okolicach pełni. noce są tak jasne, ze ksiazki można czytać ale zimno. na piątek i u nas zapowiadają śnieg. czyli jak zwykle, koniec listopada ;)
Obserwuj wątek
    • bakali Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 09:12
      Nic nie mów leloop, u nas zapowiada sie od jutra zima - śnieg i mróz. Czyli nici z ciepłej zimy, buuuuuu
      • leloop Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 09:42
        Bakali,
        z tego co ja pamiętam zawsze koniec listopada, ew. początek grudnia bywa zimny, wiec to chyba normalne :) zobaczysz jeszcze temperatura podskoczy :)
        • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 11:03
          To podskoczy, to opadnie. Ja już do zimy się przygotowałam. Właśnie - ze łzami w czach - balkon sprzątnięty. Na amen:( Co za głupota, żeby szkoda było kwitnących - jeszcze - kwiatków wyrzucać, skoro nie ma innego wyjścia. Zaszczepki porobione, na parapecie pomieszkają.
          Mogę w sen zimowy zapadać ;) :) Zimno od silnie wiejącego wiatru, ale nie pada.
          • bakali Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 11:09
            Już opatulacie balkony? Ja poczekam chyba jeszcze kilka dni, dzisiaj tylko podsypię trochę kory. Zostaną mi donice do zabezpieczenia z zewnątrz.
            • yoma Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 11:25
              No ja wczoraj ostatniego kwiata z balkonu wyjechałam, zielistkę znaczy. Zielichę, bo wielkie to...
            • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 11:26
              Do opatulenia mam tylko jedną donicę z lawendą. Na razie nie ruszam.
          • leloop Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 11:36
            Co za głupota, żeby szkoda było kwitnących - jeszcze - kwiatków wyrzucać, skoro nie ma innego wyjścia
            moi rodziciele robili odnóżki swoich pelargonii stojących cale lato na balkonie a resztę kwitnącą zostawiali, nie było bólu :)
            poza tym, jeżeli pelargonie są w donicach można je przezimować w chłodnej piwnicy, na wiosnę puszczają nowe liście i roślina gotowa (pisała o tym kiedyś effi na swoim blogu). moi rodzice nie mogli bo w piwnicy akurat mamy rurę centralnego ogrzewania i jest cieplej niż w domu ;)
            • yoma Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 11:38
              Moja matula zimuje na klatce schodowej, odnóżek nie robi.
              • yoma Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 11:38
                Znaczy, nie matula zimuje, tylko pelargonie :)
              • leloop Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 11:51
                Moja matula zimuje na klatce schodowej, odnóżek nie robi.
                wyobraziłam sobie matkę robiącą odnóżki (na drutach ?, szydełkiem ?), zima na klatce schodowej :D :D :D
                • yoma Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 11:57
                  A ja sobie na to wyobraziłam matulę na klatce wypuszczającą takie nibynóżki jak monstera :D

co do szydełka, właśnie nauczyłam młodego robić takowym :D
                  • leloop Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 17:23
                    co do szydełka, właśnie nauczyłam młodego robić takowym :D
                    podeślę Ci moją młodą, nijak nie mogę, jak widzi szydełko to jej palce sztywnieją, może Tobie się uda ;)
                    • lellapolella Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 17:36
                      podeślę Ci moją młodą, nijak nie mogę, jak widzi szydełko to jej palce sztywnie
                      > ją, może Tobie się uda

bo niektórzy po prostu nie mogą. Moja mam to namiętna druciara, zawsze, gdy ją zagadywałam, odpowiadała: Tak...pięćdziesiąt siedem, pięćdziesiąt osiem, co ty powiesz, pięćdziesiąt dziewięć...
                      Też sztywniałam, jak przychodziło co do czego i do dziś mi nie przeszło:)
                      • yoma Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 18:10
                        A ja na drutach nie umiem, a szydełkiem tak i swetry sobie nim robię. Zimą nauczyłam młodą, bo sama chciała, a teraz padło na młodego, bo szkoła chciała. Chciała, ale nie pokazała, no to musiałam ja... BTW czy to jest w porządku ze strony szkoły?

W każdym razie młody udziergał sobie pokrowiec na komórkę i chodzi dumny. Znakiem tego można mi młodzież po nauki podsyłać :)
            • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 11:41
              Zimowałam pelargonie przez 11 lat. Miałam do dyspozycji pustostan - nieogrzewany. Obok mnie. Idealne warunki dla donic z kwiatkami.Widno i chłodno., ale się skończyło. Moja piwnica też z półmetrową rurą grzewczą i cieplej niż w domu.Nie da rady. Dlatego żal.
              • bakali Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 11:47
                A moi rodzice zimują pelargonie na klatce schodowej, ciepło tam i jasno, a mimo to wiosną wystarczy podciąc powyciagane gałęzie, zmienić ziemię i znów na balkon.
                • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 13:09
                  Na klatce nie chcę. Mam nowych sąsiadów. Wrrrrr... Młodzi, a jacyś z innej planety. Skoro im pęd od hoi przeszkadzał, to co by było jakby donice stały.
                  • yoma Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 18:11
                    Pęd od hoi??
                    • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 19:28
                      Aha - wisiał tak, bo rośnie,suchy badyl.
                      • krista57 Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 19:37
                        Bukiecik zrobiony z wciąż kwitnącej kobei,zerwałam ze 20 kwiatow.
                        W nocy zapowiadają temperaturę minusową.Będzie mnóstwo "zielska"
                        do wynoszenia.
                      • yoma Re: brrr ..., zimno 23.11.10, 21:25
                        I przeszkadzał?
                        • bakali Re: brrr ..., zimno 24.11.10, 08:49
                          Proszę Państwa, pada śnieg :(
                          Przepadło, zima jednak się nie zapomni :(
                          Wczoraj podsypałam skrzyniom na balkonie trochę kory.
                          • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 24.11.10, 09:41
                            Bakali pierwsza o śniegu meldujesz :) Jak u Ciebie to i do mnie jutro dotrze. Czyli - prognozy zaczynają się sprawdzać! Poprawiło się w przewidywaniu ;)
                            • lellapolella Re: brrr ..., zimno 24.11.10, 10:22
                              u mnie na razie deszcz ale z ambicjami śniegowymi, co widać, słuchać i czuć...
                          • leloop Re: brrr ..., zimno 24.11.10, 10:34
                            no cóż Bakali, taka pora roku, o tej porze często pada pierwszy śnieg :/ u nas zapowiadają na piątek
                            • bakali Re: brrr ..., zimno 25.11.10, 09:44
                              Melduję, że:
                              1. śnieg
                              2. deszcz
                              3. grad
                              4. wichura
                              Niestety wszystko naraz :(
                              • leloop Re: brrr ..., zimno 25.11.10, 10:01
                                Niestety wszystko naraz :(
                                nie zazdroszcze i pozdrawiam slonecznie :)
                                u nas zimno i niebalazur :)
                                • horpyna4 Re: brrr ..., zimno 25.11.10, 10:41
                                  Ja chcę, żeby już był marzec...
                                  • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 25.11.10, 10:51
                                    Ja również. W marcu odżywam :) U mnie dziś tylko 1 na plusie, ale sucho i słonecznie. Zielono :) 50 km. dalej śnieg już popadał. Czyli ogłaszamy przyjście zimy! Dlaczego 3 letnie miesiące lecą szybko a 3 miesiące zimowe wloką się niemiłosiernie ??? Ot - zagadka :)
                                    • lellapolella Re: brrr ..., zimno 25.11.10, 14:46
                                      od wczoraj sypie... od przedwczoraj miotam się jak słoń w malignie, żeby okopczykować róże...I tak sobie pomyślałam, mało nie usiadłam: Po co ci babo, tyle tego?!
                                      No, nie spodziewałam się, droga Lello, takich przebłysków rozsądku, możeś nie całkiem szalona? Pies nawet zwątpił dziś i chciał do domu ale nie ma tak dobrze, bratku... Skończyliśmy chyba, ufff... Tylko kurcinę trzeba wyprać, bo cała w ziemi i mierzwie:)
                                    • krista57 Re: brrr ..., zimno 25.11.10, 15:24
                                      Pogoda jak u Senki,czyli sucho i słonecznie.

Winorośl nadal nie posadzona,z balkonu przywlokłam ją do mieszkania.

Chyba zapiszę się w grudniu na kurs decupage i jeszcze jakiś zdobniczy...
                                      • bakali Re: brrr ..., zimno 26.11.10, 10:00
                                        Informuję, ze mam regularny mróz i symboliczny śnieg.
                                        • leloop Re: brrr ..., zimno 26.11.10, 10:24
                                          u mnie w okolicach zera, szaro, buro i mokro w powietrzu ani to mżawka ani śnieg. koty kichają i kaszlą, te co się nie boją włażą bezpardonowo do domu pod piec. mam dwa dzikusy, które ledwo co się dają dotknąć i te niestety marzną :( mają domki z kartonów i styropianu w garażu oraz wypełnioną miskę ale strasznie mi szkoda ich :/
                                          na weekend zapowiedzieli nam śnieg
                                          • bakali Re: brrr ..., zimno 26.11.10, 10:30
                                            oj.
                                            a korzystają z tych domków w garażu?
                                            • leloop Re: brrr ..., zimno 26.11.10, 10:52
                                              a korzystają z tych domków w garażu?
                                              korzystają, korzystają :)
                                              garaż to kocie królestwo (oraz paru gratów), samochód marznie przed domem ;)
    • bakali Re: brrr ..., zimno 26.11.10, 11:56
      sprawdzcie czy nie macie tego u siebie --> demotywatory.pl/2324844/WSCIEKLY-GRILL
      • lellapolella Re: brrr ..., zimno 26.11.10, 16:35
        nie macie:))
        u mnie, powiem wam, zabójczo: lekki regularny mrozik, wszystko zasypane na biało, w południe słońce skrzące na śniegu... Bajka Andersena:)
        • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 27.11.10, 09:14
          Śnieg jeszcze nie dotarł, mróz na biało złapał, dając świeże - bez zarazków - powietrze. No i robotę kierowcom - nie poskrzybiesz, nie pojedziesz;)
          • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 27.11.10, 13:51
            Uwaga - zimę ogłaszam za otwartą ;) Pada od 12.00 - już biało !!
            • newill6 Re: brrr ..., zimno 27.11.10, 17:26
              www.youtube.com/watch?v=yAN5o4fROTE
            • leloop Re: brrr ..., zimno 27.11.10, 22:47
              u mnie tez popadało, w nocy; rano wszystko było oprószone cukrem-pudrem :)
              o 12 śladu nie było, słońce zrobiło swoje. dzieciaki czekają na cd ;)
              • newill6 Re: brrr ..., zimno 28.11.10, 05:29
                pojechałem wczoraj na działke,róże i clematisy ziemią i liśćmi ocieplić.na miejscach czystych ziemia zmarznięta cienka 1cm zmarzlina,tam gdzie jaszcze sporo liści lezało do sprzątniecia ziemia mięciutka,proszę jaka to otulina:)
                śniegu nie widać a i dobrze lepiej sie jeżdzi autkiem....
              • leloop cd. nastąpił 28.11.10, 08:39
                tej nocy, jest jakieś 10 cm i prószy nadal. oj, czuje coś, ze dzieciaki będą lekcje odrabiać przez internet w najbliższym tygodniu ;)
                zdjęcie z 08.09 dzisiaj

[img]https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/hb/gi/oxkv/Bpx2lGdOmOAOhEWvuX.jpg[/img]
                • radzido fajna fotka 28.11.10, 18:40
                  jak na nią patrzę, to słyszę... jingle bells, jingle bells... :)
                  • se_nka0 Re: fajna fotka 28.11.10, 19:07

..... dzwonią dzwonki sań
                    co za radość gdy saniami tak można jechać w dal
                    gdy pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań
                    a przed nami i za nami wiruje tyle gwiazd. :):)
                    • lellapolella Re: fajna fotka 28.11.10, 20:59
                      melduję: śniegu ze 30 cm spokojnie, ciężkiego jak jasny gwint, złamało mi jedną różyczkę ale niegroźnie. Iglaki i bukszpan odśnieżone, klon palmolistny rozdeptany...Prawie dwa dni bez prądu, z widmem braku wody:( Chwilowo włączono(od piętnastu minut). Popijamy wiśniówkę i gratulujemy sobie, że przy zeszłorocznej wymianie pieca CO nie daliśmy się namówić na elektr. pompkę wymuszającą obieg:) Prosit!
                      • leloop Re: fajna fotka 28.11.10, 21:33
                        no to nieźle, my bez prądu poleglibyśmy :/ dzisiejszej nocy była mała przerewka ale potem już działało.
                        bambusy śnieg przygiął mi do ziemi, wyglądało to tak jakby ktoś wdepnął w sam środek kępy.
                        pod wieczór śniegu było mniej i już nie padał ale za to idzie mróz i bedzie ślyzgawka :/
                        a Yoma suszy się po kąpieli ...
                        • lellapolella Re: fajna fotka 28.11.10, 21:52
                          niech się suszy, zasłużyła se:)) a my się za to hartujemy:)
                          • se_nka0 Re: fajna fotka 29.11.10, 06:59
                            Dobrze mówisz - hartujemy się ! Zawieje i zamiecie jak podręcznikowe ! Do kiosku nie mogłam dojść !I dalej wieje paskuda jedna ;) Nie mamy wyjścia - trzymajmy się , oby bez awarii żadnych !
                            • leloop Re: fajna fotka 29.11.10, 08:45
                              a u nas przymroziło, -8 w listopadzie, tego chyba jeszcze tu nie przerabialiśmy :}
                              tak jak przeczuwałam, na drogach ślizgawica po wczorajszym topniejącym śniegu, transport szkolny nie działa, dodatkowe wakacje co najmniej 3 dni ;)
                              ale za to słońce się zapowiada :)
    • bakali Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 09:39
      Raport znad polskiego morza:
      lekki mróz (ok.3-4 stopnie), śniegu prawie wcale, leciutko przyprószone w sposób symboliczny. Ale wczoraj byłam 40 km w głąb lądu i tam zima ze śniegiem, mrozem i obowiązkowym odsnieżaniem auta.
      Dzisiaj okryję lawendę, chyba juz można?
      • hesperia1 Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 12:25
        U mnie wszystko samo się okryło....śniegiem:(Sypie,piździ i mrozi.Nie zdążyłam wkopać wrzosu:(
      • horpyna4 Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 13:35
        Jeżeli jest to lawenda wąskolistna, to nie wymaga okrywania nawet w środkowej Polsce, a co dopiero nad morzem.

W Warszawie sypie teraz jak cholera, pewnie znów połamią się poniektóre gałęzie... no żeż ku... ja się na taką pogodę nie umawiałam.
        • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 13:59
          Na działce lawendę okryłam lekko liśćmi, przy korzeniach więcej niż łodyżki., ale moja jest młoda. Na balkonie donicę nieco ,,ogaciłam,, żeby korzenie nie zmarzły. Ajtam, ajtam - w marcu będę patrzyła co po zimie wychodzi. Teraz już ,,po ptokach,, czyli pod ok.40 centymetrową (!!!!!) pierzynką. Nie żle jak na pierwszy dzień :):)
          • bakali Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 14:11
            Moja lawenda jest wąskolistna, ale mam już ją kolejny rok i znam jej upodobania. Ubiegłej zimy dwa krzaczki przemarzły mimo otulenia agrowłókniną. Kilka pozostałych przetrwało yemperature -30, która nad morzem jest rzadkim zjawiskiem. Tutaj jest bardzo zimny wiatr, dlatego nawet przy -5 wszystko może przemarznąć.
            O wilku mowa: wiatr właśnie się nasila, na pewno idzie do Was.
            • horpyna4 Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 14:23
              U nas też wieje od rana. Brrrr...
        • leloop Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 14:40
          ... no żeż ku... ja się na taką pogodę nie umawiałam.

ja tez mam wrażenie, ze to letka przesada jak na środek jesieni :} mimo słońca nic a nic nie stopniało, zapowiada się kolejna mroźna noc
          moja nasturcja co w tym roku nie doczekała się kolędy ;)

https://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs498.ash2/77111_1608018254463_1656411086_1429934_1015836_n.jpg
          • leloop Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 14:43
            https://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs993.snc4/76622_1608017174436_1656411086_1429929_6337415_n.jpg
            • bakali Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 15:04
              Piękne! Choc od samego patrzenia zrobiło mi się zimno....
              • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 16:04
                Piękne !!!! Bakali, za wiatr dziękuję, swojego ci mamy dostatek. Niech nie idzie do nas ;)
                Wiecie - poważnie myślę nad wyciągnięciem najcieplejszego odzienia. Mam taką kurtkę na syberyjskie mrozy ;) :)
          • hesperia1 Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 17:38
            Piękne,ale trochę smutno że kwitnące kwiaty mróz przytulił:(Mogłyby sobie jeszcze poszaleć!
            • newill6 Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 18:10
              fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/N4AD03kJqnRjKLuYYB.jpg
              przymrożę Was mocniej:))) zdjęcie zrobiłem w ubiegłym roku,wtedy dopiero mroziło jak widać.
              • krista57 Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 19:59
                Cudne te Wasze fotki.

Wczoraj na działce opatuliłam cyprysika nutkajskiego,większe kopczyki
                dosypałam różom i wreszcie wkopałam wraz z donicą winorośl.

Absolutny brak śniegu.Mrożno i wietrznie tak bardzo,że nie chce się
                nosa z chałupy wychylać.Dobrze,że coś mnie natchnęło aby nad
                Bałtyk nie jechać/ Andrzejki!/.
                • newill6 Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 20:10
                  u mnie także nie ma śniegu, a szkoda tworzy miły klimacik...
                  Krista-pogoda była świetna na leczenie kaca ,ach i dalej jest:))))
              • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 20:00
                Mroziło, fakt. Zdjęcie piękne !! Tylko, że dziś od razu w pierwszy dzień tyle naraz !!! I śnieg i mróz i wiatr i jeszcze zamiecie . Za dużo dobrego na raz, a na jezdniach makabra :(
              • leloop Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 20:57
                przymrożę Was mocniej:)))

piękne ale wolałabym takie widoki oglądać wyłącznie pod koniec zimy a nie jesieni ;)
                • newill6 Re: brrr ..., zimno 29.11.10, 21:44
                  to jest widoczek z tego roku....25.01...zima w pełni:)
                  • bakali Re: brrr ..., zimno 30.11.10, 09:07
                    Czy ja wczoraj pisałam, ze nie ma śniegu? Niniejszym odwołuję te herezje, przez noc napadało sniegu po kolana, lekki mróz, miasto sparaliżowane, na szczęscie nie ma tego straszliwego wiatru (pewnie poszedł do was :) )
                  • bakali Re: brrr ..., zimno 30.11.10, 10:49
                    newill6, skąd Ty jesteś? Bo na fotce widze znajome morze :) Może jestesmy sąsiadami? ;)
                    • newill6 Re: brrr ..., zimno 30.11.10, 17:27
                      ciepło,ciepło ,nie mylisz się,jeno śniegu spadło u mnie dużo mniej:)))))))
                      • newill6 Re: brrr ..., zimno 01.12.10, 05:39
                        ale teraz przydupcyło jest -11,to i tak pewnie najcieplej :)
                        • leloop Re: brrr ..., zimno 01.12.10, 08:26
                          u mnie prognoza zapowiada na czwartkową noc -5 i mniej a na piątkową +5
                          weekend na plaży ? ;D
    • bakali Re: brrr ..., zimno 01.12.10, 08:33
      A yoma w tropikach! Wiedziała cwaniara kiedy zmienić okoliczności przyrody :) Swoją drogą, raczej się zdziwi kiedy wróci :)
      • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 01.12.10, 09:05
        Wiedziała co robi - mówiła że ma Chuopa przepowiadacza ;)

U mnie -17 i pięknie oszronione drzewa, ale czapkę ciepłą założyłam - widok widokiem a opatulić się trzeba :)
        • bakali Re: brrr ..., zimno 01.12.10, 09:35
          U mnie śniegu po kolana i zimno. Na szczęscie już nie pada nowy.
          I własnie widziałam rudzika, one zimują w Polsce?
          • horpyna4 Re: brrr ..., zimno 01.12.10, 09:44
            Nie tylko nasze zimują, ale jeszcze przylatują zimą ze Skandynawii.

U mnie -16 i ogromna ilość śniegu. Półdziki ogrodowy kot chce, żeby go wpuścić do mieszkania, bo na dywan lepiej się siusia, niż na zaspy...
            • leloop Re: brrr ..., zimno 01.12.10, 09:57
              Półdziki ogrodowy kot chce, żeby go wpuścić do mieszkania
              wpuścisz ? wpuść :)
              ja swoje wpuszczam a potem latam ze ścierą i klnę ale co tam ;)
              • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 01.12.10, 10:08
                Psiak moich dzieci stanowczo odmówił dalszego spaceru. Załatwił sprawę raz - dwa i zarządził szybki powrót :) On młody i z tych, co to szaleliby bez końca, a jednak ... :)
              • horpyna4 Re: brrr ..., zimno 01.12.10, 10:30
                A w życiu! To jest drań, który chce dominować, chociaż odjajczony. Nawet nie zagrzebuje kup, wali je na strzyżonym trawniku. Na szczęście na ograniczonym obszarze. W mieszkaniu też walnąłby bez oporów na dywan.

Poza tym paskud nie chce wpuszczać na teren innych bezdomnych kotów, a zmieściłoby się jeszcze kilka. Nie lubię go, wprawdzie daję żreć i pić (bardzo poprawił się na regularnych posiłkach), ale to musi mu wystarczyć.
                • lellapolella Re: brrr ..., zimno 01.12.10, 11:57
                  rano osiemnaście na minusie, śnieg się chyba jakoś kurczy, bo coś mi się zdaje, że to okrycie niewystarczające:P Byliśmy z Zośkiem naszabrować trochę świerkowych gałęzi, zostawione w krzakach przy drodze, chuop pojedzie z pracy, to weźmie:)
                  • horpyna4 Re: brrr ..., zimno 01.12.10, 13:31
                    Za tydzień podobno odwilż...
                    • horpyna4 Re: brrr ..., zimno 01.12.10, 18:21
                      A niedawno usłyszałam (chyba na jakimś Polsacie), że jak grudzień zaczyna się zimą, to w marcu już będzie wiosna (rozumiem, że pogodowa i wcześniej, niż kalendrzowa). W każdym razie zamierzam w to wierzyć.
                      • leloop Re: brrr ..., zimno 01.12.10, 20:31
                        W każdym razie zamierzam w to wierzyć.
                        wiara ponoć czyni cuda, wiec przyłączam się :)
                        • newill6 Re: brrr ..., zimno 02.12.10, 07:57
                          fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/1mbgFRG7TvZGliUaOB.jpg
                          brr...wieś sie grzeje
                          • krista57 Re: brrr ..., zimno 02.12.10, 11:28
                            Oryginalne zdjęcie...cudne :)

U mnie wreszcie biało.
                            Dzisiaj widoki z okna.
                            http://img6.imageshack.us/img6/1300/2grudnia2010009.th.jpg
                            http://img812.imageshack.us/img812/4600/2grudnia2010011.th.jpg

• lellapolella Re: brrr ..., zimno 02.12.10, 11:37
                            trochę cieplej ale za to zawieje i zamiecie... Newill, ale tam mało śniegu na wsi!
                            • bakali Re: brrr ..., zimno 02.12.10, 12:39
                              Wczoraj było dużo śniegu, dziś rano już mniej. Na pewno nie stopniał, bo był mróz, myślę, że wywiał go wiatr. Teraz na szczęscie nie pada, mróz tez jest mniejszy, może ok.-5-6, ale strasznie wieje. Śnieg jest lekki i suchy, wręcz puch, więc robia się wzorcowe zamiecie.
                              • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 02.12.10, 13:35
                                Taka zima jak dziś, mogłaby nawet być ;) Cicho, tylko -2, słonecznie. Śniegu dostatek, więc dziękuję za nowe dostawy ;) Newill gołe pola u Ciebie, chcesz troszkę śniegu ?? :)

https://mail.google.com/a/gazeta.pl/?ui=2&ik=435f542de3&view=att&th=12ca6f99985d8a35&attid=0.2&disp=thd&realattid=f_gh7lmxwv1&zw
                                • newill6 Re: brrr ..., zimno 03.12.10, 05:41
                                  Witajcie dziewczynki....:) jako że pierwszy wstaje bo to krowę trzeba wydoić i kozę poklepac podaję dla mego regionu prognozę......-10 ,śniegu ciut dosypało,ale to nic nawet nie można sobie poodśnieżać a tak lubię,:)))
                                  se_nka....dawaj tego śniegu,dawaj:)
    • newill6 Re: brrr ..., zimno 03.12.10, 05:47
      fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/akSOZBIy9UBWMgMDFB.jpg
      • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 03.12.10, 09:14
        https://mail.google.com/a/gazeta.pl/?ui=2&ik=435f542de3&view=att&th=12ca6f99985d8a35&attid=0.1&disp=thd&realattid=f_gh7lmum10&zw

:)
        • bakali Re: brrr ..., zimno 03.12.10, 11:47
          https://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/fh/ed/vhwc/aQkb26R0Yapfb7Bi4B.jpg
          • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 03.12.10, 12:40
            Brrr...

Właśnie zaczęła się kolejna dostawa białego. Pan pogodynek mówił, że to już ostatnia taka fala w tej dostawie. Zobaczymy,ale jutrzejszy wyjazd chyba odwołam.
            • newill6 Re: brrr ..., zimno 03.12.10, 13:42
              se_nka ...mnie się nie otworzyło http.....? a ciekawośc mnie skręca:)
              u mnie nie pada,wręcz przeciwnie ,po zachmurzeniu porannym rozjaśnia się i pewnie znowu zmrozi do dychy.....teraz ok -5....
              • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 03.12.10, 16:01
                https://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/kj/fc/t7nd/sWwPI54TZr3pRiwzEB.jpg
                • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 03.12.10, 16:03
                  Sorry, mnie się otwierają. To teraz inaczej, powinno być ok :)
                  P.S. Ciągle pada :)

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/kj/fc/t7nd/a029wnVqvi3nJqV6BA.jpg
                  • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 03.12.10, 16:08
                    https://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/kj/fc/t7nd/a029wnVqvi3nJqV6BB.jpg
                    • leloop Re: brrr ..., zimno 03.12.10, 18:30
                      to Wam dorzucę wczorajszy widoczek z nowego okna mojej starej pracy - tam w tym śnieżnym tumanie majaczy się wejście na molo w Sopocie.
                      dostałam dzisiaj w mailu od koleżanki - KaDziu dziękuję i pozdrawiam :)

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/hb/gi/oxkv/cBsESlI6hy3a4ntYdX.jpg
                      • lellapolella Re: brrr ..., zimno 03.12.10, 18:49
                        kiedyś(bo już dawno nie byłam) uwielbiałam molo w Sopocie ale ten widok akurat przypomniał mi zimową wyprawę do Trójmiasta, trzydniówkę zresztą. Pojechałam z koleżanką, ja w spódnicy, ona w spodniach, z plecakami... Po godzinie wpadłyśmy do jakiegoś kibla, ona mi dała swoją zapasową spódnicę i rajty, ja jej zapasowe spodnie i tak wyruszyłyśmy na podbój Sopotu, każda w podwójnej szacie, jak te Kujawianki:) Zdjęcia nie wyszły, byłyśmy zbyt zmarznięte, żeby naciskać odpowiednie przyciski a aparat nie był automatem:)
    • leloop Re: brrr ..., zimno 03.12.10, 21:23
      jutro u mnie ma być +10 i ma padać deszcz, jak na razie nic tego nie zapowiada, jest zero z tendencją spadkową :/
      • leloop Re: brrr ..., zimno 04.12.10, 08:56
        uroczyście ogłaszam, ze w nocy temperatura zaczęła rosnąć, jest teraz +5 z tendencja zwyżkową :) pada deszcz i jest obrzygliwie ;)
        nareszcie, bo już miałam szczerze dość +16 w domu i zmarzniętego czubka nosa ;)
        • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 04.12.10, 09:51
          Barbara po lodzie :) -6 i słońce. Nawet te pół metra śniegu ładnie ( przez szybę ) wygląda :)
          • horpyna4 Re: brrr ..., zimno 04.12.10, 09:58
            No to Boże Narodzenie będzie po wodzie.

A co do ocieplenia i padania deszczu na mocno zmarznięte podłoże, to nie ma lepszej "szklanki". Mnie się dwukrotnie (dawno temu) trafiło coś takiego podczas wracania z pracy do domu. Problemem było dojście do przystanku autobusowego, prawie na czworakach. Zjeżdżało się po najmniejszych nierównościach chodnika, ludzie wykonywali niesamowite piruety.
            • leloop Re: brrr ..., zimno 04.12.10, 10:04
              A co do ocieplenia i padania deszczu na mocno zmarznięte podłoże, to nie ma lepszej "szklanki".
              na szczęście u nas wczoraj świeciło cały dzień słońce i większość dróg się odlodzila :)
              ja pamiętam "czarny czwartek" w Gdańsku w początkach lat 90tych, nie była to nagła odwilż po mrozie tylko na odwrót, w środę lalo a w nocy zamroziło, WSZYSTKO było oblodzone, rekordy stłuczek i złamanych kończyn.
              • se_nka0 Re: brrr ..., zimno 05.12.10, 09:12
                O ho, ho - dało... pomrozić w nocy. -18 i biało, bielutko :)

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/kj/fc/t7nd/O27UnBMaPVNzZeifUB.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/kj/fc/t7nd/M1VOfRTNYrfZyJwzQB.jpg
                • newill6 Re: brrr ..., zimno 05.12.10, 10:05
                  ,,no nieżle mrozi......tak u mnie było w styczniu..ale poczekajmy,na razie -4,i śnieg pada jak do tej pory pokrywa śniegu była skromniutka na tyle że ptaki na działce plądrowaly,w liściach,między kwiatami,czy też posilały się spadami jabłkowymi.......
          • krista57 Re: brrr ..., zimno 04.12.10, 09:59
            Biel i słoneczko,
            wreszcie w mieście czysto jest.
            • newill6 Re: brrr ..., zimno 05.12.10, 10:41
              www.youtube.com/watch?v=gNMwQOpOj_0&feature=related
              • newill6 Re: brrr ..., zimno 06.12.10, 19:24
                fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/V1YgMBaGoYsFvJL1pB.jpg

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka