kalkulacja
12.01.08, 00:03
Drogie Siostry w czytaniu!
Bardzo, ale to bardzo potrzebuję Waszej pomocy!
Piszę pracę dotyczącą smierci i żałoby, jeden z rozdziałów dotyczy
opisów śmierci i żałoby w literaturze tzn. bohater traci kogoś
bliskiego i jak są opisane jego przeżycia lub ważny bohater umiera,
co przeżywają pozostali.
Wiele nie znalazłam w zakamarkach mojej pamieci i domowej (oraz
miejskiej) bibliotece, już tylko w Was moja nadzieja!
Moje znaleziska to:
-L.M.Montgomery - umiera Mateusz, Rubi, pierwsze dziecko Ani,
pózniej jej syn gnie podczas wojny ; w "Błękitnym Zamku" umiera
gruzliczka Czesia
- oczywiście Nemeczek z "Chłopców..."
- Anielka siostra Antka po domowej kuracji
- bracia o lwich sercach
- Dzwoneczek (chwilowa śmierc i cudowne zmartwychwstanie)
- rodzina i znajomi Harego Pottera
- dziewczynka z zapałkami
i ... no własnie czy jeszcze coś pamiętacie ?
A moze pamiętacie szczególnie wzruszający albo wstrzasając opis
śmierci (lub żałoby) z "dorosłych" pozycji- dla mnie śmierć Oskara z
Oskara i Pani Róży.
Pomóżcie proszę!
Dziękuje i pozdrawiam :-)