mama_wiktorka
12.12.04, 21:52
Witam,
Tak sobie przegladam to forum od początku i natrafiłam na wątek szczepień i tu
szok. Zawsze myślałam, jak to dobrze z tymi szczepionkami - wiem, byłam
strasznie nieświadoma, ale jak wszędzie piszą i mówią "dobrodziejskie
szczepionki", a o skutkach ubocznych napiszą tylko, że to moze być tylko
gorączka, senność, marudzenie, płacz, ..., to człowiek sobie nie zdaje sprawy,
że to wszystko ma jeszcze drugą stronę i to wiele straszniejszą.
Cieszę się, że trafiłam na to forum, bo tu się można dużo rzeczy dowiedzieć i
to naprawdę bardzo potrzebnych.
No i właśnie w jednym z pierwszych wątków nt. szczepień ktoś napisał (już nie
pamiętam kto), że nie wszystkie szczepionki są o d... rozbić. No a czy któsik
bardziej dokształcony mógłby napisać, które szczepionki to są te pożyteczne.
Bo wiecie, ja dałam mojego Dziuba do żłobka i zaszczepiłam go wtedy przeciwko
hib i teraz powinnam iść z nim znowu do szczepienia, no i tak się zastanawiam,
co z tą szczepionką (ja kupiłam hiberix). Czy mogłby mi ktoś odpowiedzieć,
które to są pożyteczne szczepionki ("obowiazkowe"), no i ten hib.