Dodaj do ulubionych

POMOCY- olbrzymia jedna piers do Pani Moniki

20.07.05, 08:09
Pani Moniko
Juz myslalam ze troche sie uporalam z nawalem pokarmu. Zaczal sie 3 dnia
jeszcze w szpitalu. Teraz moje dziecko ma 3 tygodnie i wyglada na to ze w
jednej piersi laktacja sie juz unormowala a druga ciagle jest jeszcze
napelniona do granic mozliwosci przed kazdym karmieniem. Moze to wazne za ta
piers od poczatku produkowala wiecej mleka, juz w ciazy mleko wyplywalo tylko
z niej. Poniewaz byla twardsza chyba bardziej tez z niej odciagalam pokarm
zeby nie dopuscic do zastoju i chyba teraz mam tego rezultaty.
Nie wiem co z ta piersia robic- trudno sie jest dziecku do niej dossac a jak
juz sssie to pokarm po prostu z niej tryska i maly sie nim dlawi.
1.Czy powinnam odciagac troche na poczatku i czy powinnam dac malemu sciagnac
wszystko do konca czy troche zostawic?
2. Czy karmic z tej piersi czesciej czy rzadziej niz z drugiej czy na zmniane?
3. Moze ma Pani jakies inne sposoby, kt9ore by sie tu przydaly?
4. Czy masowac cala piers czy tylko stwardniale miejsca
Obserwuj wątek
    • monika_staszewska Re: POMOCY- olbrzymia jedna piers do Pani Moniki 20.07.05, 17:11
      Proponuję:
      1. jeśli w przerwie między karmieniami czuje Pani, że pierś robi się za bardzo
      napięta - odciągać odrobinki mleka;
      2. po karmieniu/odciąganiu okładać pierś liśćmi białej kapusty (lekko
      zgniecionymi, pierwszy listek może być chłodny, ale następny na wymianę lepiej
      żeby był w temperaturze pokojowej) - jeśli tylko Pani wytrzyma niewątpliwie
      specyficzny zapach dobrze będzie w tych okładach chodzić prawie non stop;
      3. większość karmień proponuję zaczynać od mniejszej piersi i tylko na sam
      koniec podawać te większa;
      4. skoro mleko wypływa bez problemu to zdecydowanie nie masować, a jeśli pojawi
      się problem z wypływem to raczej głaskać niż masować.
      pozdrawiam :)
      monika staszewska
    • kasiaimichael Re: POMOCY- olbrzymia jedna piers do Pani Moniki 20.07.05, 17:35
      Bardzo Pani dziekuje za szybka odpowiedz
      Pozdrowienia
      Katarzyna

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka