Dodaj do ulubionych

ile cykli potrzeba ;-((

11.02.13, 10:33
witam was serdecznie -chyba pisze aby się pocieszyć , staramy sie o 3 dziecko w 2 ciaze poprzednie pojawiły się jak by znikąd wink)) bez specjalnych starań.
A teraz jakoś trudno cykle 28 dniowe wszystkie syndromy owulacji książkowe ból owulacyjny stosunki w dni płodne i lipa.Ile cykli potrzeba ? Co robię nie tak ?
Obserwuj wątek
    • kjut Re: ile cykli potrzeba ;-(( 11.02.13, 10:58
      Statystycznie rzecz ujmując zdrowa para kochająca się w dni płodne ma ok. 30% szans na zajście w ciążę w jednym cyklu. Czyli łatwiej nie zajść niż zajść ;) Zależy ile masz lat - jeśli mniej niż 35 to zakłada sie, że masz rok. Jeśli więcej niż 35 to pół roku. Potem zaczyna się diagnostykę. Ale warto się zgłosić do lekarza wcześniej - badania hormonów, USG narządu rodnego, może nawet monitoring owulacji - to się często robi szybciej :)

Nie zniechęcaj się, pamiętaj, że nie na wszystko mamy wpływ. Natury nie damy rady kontrolować niestety. Trzeba zrobić wszystko, żeby zmaksymalizować szansę na ciążę (kontrolujesz temperaturę i śluz? jeśli nie, to zainteresuj się metodami npr), ale traktuj ją jako prezent od losu, a nie cel do osiągnięcia. Powodzenia! A na pocieszenie powiem, że nie jesteś sama - naprawdę mało która z nas zachodzi w ciążę od razu po podjęciu starań :)
      • porann-akawa Re: ile cykli potrzeba ;-(( 11.02.13, 11:37
        obserwuję co się da, i wydawało mi się że nam swoje ciało dobrze. Najbardziej mnie zastanawia ten ból owulacyjny- występuje w każdym cyklu ale nie wiem czy wlasnie nie po owulacji. Patrzac na kalendarz wydaje mi się że lepszych dni do starań nie mogłam wybrać a tu nic ;-(
        • kjut Re: ile cykli potrzeba ;-(( 11.02.13, 11:45
          Ból owulacyjny nie jest objawem typowym dla owulacji. Nie każda kobieta go ma i nie każda w tym samym momencie. Sama owulacja nie boli, ból wynika z innych przyczyn. Dlatego wcale nie jest powiedziane, że jest w dniu owulacji ( u mnie ostatnio wystąpił w 16dc, chociaż owulacja była wg USG najwcześniej 13dc).

Co ciekawe: ja ostatnio byłam na USG w 16dc. Dowiedziałam się, że wg pani doktor "owulacja była, ale nie 14dc, ale bardziej 11-12dc". Jeśli lekarz się nie myli to owulacja była 1-2dni przed pojawieniem się śluzu płodnego, 3-4 dni przed skokiem temperatury i prawie tydzień po jeszcze miałam otwartą szyjkę. Trudno powiedzieć, czy się pani doktor nie pomyliła (wystarczyłoby, żeby machnęła się 1 dzień, wtedy owu by się pokryło ze śluzem płodnym), ale jeśli nie, to jak widać można owulację przegapić. Ja zamierzam w przyszłym cyklu kochać się co najmniej co drugi dzień przez cały okres określony przez Rotzera jako płodny, czyli od 6 dc aż do trzeciej wyższej. Bo może się okazać, że przegapiałam. Może u Ciebie też takie cuda organizm wyprawia? ;) A jak długo się starasz? Może poproś lekarza o monitoring?
            • kjut Re: ile cykli potrzeba ;-(( 11.02.13, 12:53
              3 cykle kochana to jeszcze naprawdę niewiele :) Postaraj się podchodzić do tego spokojniej, stres i nakręcanie się też nie pomaga.

Kalendarzykiem się nie sugeruj. Uznawaj dni płodne od pojawienia się pierwszego śluzu (dowolnego!) po miesiączce. Rotzer dla kobiet, które obserwują się mnie niż rok podaje nawet zasadę od 6 dc. I aż do 3 wyższych temperatur po skoku. Poczytaj też o obserwacji śluzu i o mierzeniu temperatury - żebyś miała pewność, że przy obserwacjach nie popełniasz jakiegoś błędu podstawowego niechcący :) Mój ginekolog ostatnio stwierdził, że 4 wykresy tempki to takie minimum, żeby próbować coś z nich wnioskować :) Nie przejmuj się naprawdę, nie nastawiaj na robienie dzieci. Niech seks będzie dla Was przyjemnością! :) A po 5-6 cyklach zgłoś się do ginekologa :)
            • bystra_26 kalendarzyk do kosza! 11.02.13, 17:47
              Dni płodne wyznacza się na podstawie objawów, a nie kalendarzyka. Szanse na poczęcie ze współżycia w okolicach owulacji to maksymalnie 25-40%, więc statystyczna para przed 30-stką stara się prawie 4 cykle. Daj sobie rok na zajście, nie nakręcaj się na ciążę już.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka