Dodaj do ulubionych

deserki dla alergika

01.09.11, 20:17
Witam p. doktor,
mój synek (niecały roczek) ma nietolerancję laktozy, więc ma dość ubogą dietę, nie je jogurtów, serków itp. Za radą pediatry próbowałam podać mu kefir ale bardzo źle zareagował. Na deser dostaje owoce lub gotuję mu kisiel, pogryza chrupki ryżowe, ale chciałabym jakoś urozmaicić jego jadłospis. Co jeszcze mogę mu podać na deserek, czy może dostać zwykłą galaretkę?
Obserwuj wątek
    • agnieszka.lelen Re: deserki dla alergika 01.09.11, 22:10
      Rozumiem że przyjmuje preparat mleka bezlaktozowego, je warzywa, produkty zbożowe, owoce. Może dostac galaretkę. Laktoza jest cukrem zawartym w mleku i produktach mlecznych ( w mniejszym stopniu). Należy zwracac uwagę na etykiety różnych produktów gdyż dodatek mleka (jest powszechny) lub laktozy często umyka uwadze (nazwa też nie sugeruje). Pozdrawiam.
      Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
    • fairycharlotte Re: deserki dla alergika 01.09.11, 23:26
      A ma alergię na soję?
      Moja córka piła/ pije mleczka smakowe Alpro Soya, jadła deserki Alpro Soya.
    • mamapabla1 Re: deserki dla alergika 02.09.11, 10:12
      Synek jest na bebilonie pepti, mleka sojowego mu nie podawałam, ale spróbujemy. A dziś dostanie galaretkę :). Dziękuję za pomoc.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka