02.07.02, 11:13
ILE POWINNA WYNOSIC DZIENNA 'STAWKA' KALORII PRZY PROBIE PRZYTYCIA??
Obserwuj wątek
    • kk.kk Re: KALORIE 02.07.02, 17:37
      wiecej niz Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, ale to wypadaloby ustalic
      indywidualnie.. oczywiscie mozesz jesc "na zapas" 3000 kcal dziennie ale chyba
      nie o to chodzi..
    • aleksandra.cichocka Re: KALORIE 07.07.02, 21:16
      Normy na energię dla ludności Polski podane są w normach żywienia opracowanych
      przez zespół autorów (pod red. prof. Ś. Ziemlańskiego) z Instytutu Żywności i
      Żywienia w Warszawie. Zapotrzebowanie na energię jest podane w zależności od
      płci, wieku, aktywności fizycznej, masy ciała (normy odnoszą się do należnej
      masy ciała), dodatkowo uwzględniają dla kobiet okres ciąży lub karmienia. Na
      podstawie tych norm ustala się indywidualne zapotrzebowanie na energię danej
      osoby. Proszę podać te dane plus wzrost, to podam Pani, jakie jest Pani
      zapotrzebowanie kaloryczne, przy prawidłowej masie ciała.
      Jeśli przyczyną Pani zbyt niskiej masy ciała jest zbyt mała ilość spożywanego
      pożywienia (czyli zbyt niska kaloryczność diety w stosunku do zapotrzebowania)
      to zwiększenie kaloryczności diety do poziomu zgodnego z zapotrzebowaniem
      organizmu już spowoduje przytycie. W przypadku niedowagi wskazana jest
      konsultacja u lekarza, w celu wykluczenia przyczyn natury medycznej niedowagi i
      indywidualnego ustalenia zalecanej dla Pani wartości kalorycznej diety. Polecam
      wątek nr 110 "Jak zdrowo przytyć?"Pozdrawiam.

• dziewczyna1 Re: KALORIE 07.07.02, 23:09
        DZiekuje Pani za odpowiedz i chec udzielenia pomocy,tak wiec podaje dane:jestem
        21 letnia kobieta,mam 155cm wzrostu i waze 43kilogramy(nie wiem czy to dobrze
        czy to niezbyt dobrze)-chyba to wystarczy,a i jeszcze w ciazy nie jestem:),bede
        wdzieczna za odpowiedz,a watek jak zdrowo przytyc juz sobie przeanalizowalam i
        rowniez dziekuje.Pozdrawiam serdecznie!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka