Dodaj do ulubionych

aggulku, pytanko :)

17.01.05, 18:03
witaj!
Widzę że się bardzo orientujesz...
mam do Ceibie pytanie n/t testosteronu. pisałaś że jeśli jest mało SGHB a
dużo "normalnego" to może ot świadczyć o dużej ilości wolnego test.
ja mam dobry wynik, niski tego normalnego. innego nie badałam. za to mam
wysoką prolaktynę (55, norma do 25). no i mam niechciane włoski. i nie wiem,
czy to może być wina prolaktyny (tyle ze wysoka mam od niedawna, a wloski od
ZAWSZE - od dzieciństwa) czy może mam ten testosteron "wolny" o którym nie
wiem, za wysoki? dzieki z gory za odpowiedz! podziwiam Twoja wiedzę :)
Obserwuj wątek
    • aggulek Re: aggulku, pytanko :) 18.01.05, 08:36
      PRL raczej nie ma nic wspólnego z nadmiernym owłosieniem. Pytanie też czy te
      włoski są wynikiem nieprawidłowości hormonalnych czy poprostu taka Twoja uroda.
      W drugim przypadku nie mają one znaczenia na problemy z płodnością. Jeśli
      wynik "normalnego" testosteronu jest ok. to raczej tego wolnego nie masz zbyt
      dużo - ale jeśli chcesz to podaj wartości testosteronu i SHBG.
      Poza tym nadmierne owłosienie może być jeszcze innego pochodzenia. Androgeny
      (męskie hormony płciowe) są wytwarzane także przez korę nadnerczy i jeśli
      faktycznie ilość i jakość włosów jest zastanawiająca - to powinno się zrobić
      dodatkowe badania.
      Pzdr. A.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka